Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Мда, и аз сега разбрах това за цената и оставането на 100 мбит. Честно казано, мен ако питаш, няма смисъл да минаваш на гигабит, ама наистина. Всичко е за тръпката. Поне според мен. Трябва някакви наистина специфични нужди и работа да имаш през този нет за да ти трябват такива скорости, или да си безкрайно нервен и всяко нещо да искаш да става максимално бързо, колкото нормален план и доставчик може да ти предостави в България.

Сега пробвахме трансфери с друг човек на гигабитов нет. Ок, тръгва да тегли от мен, почва добре уж на около 70МБ/с, но вика по някое време пада доста и задържа на значително по-малко. Доста фактори могат да влияят тук. Според него антивирусната му също изиграла огромен фактор. Дали ще свалиш филм с 12 или с 30-40МБ/с, за моите разбирания е общо взето без значение. Ако сваляш често големи бекъпи или архиви, тогава си струва разликата между 12 и 50-60МБ/с.

 

Колкото до пакетната услуга, дори да няма особен смисъл според казаното от теб, те преди да решат тия цени, са направили далеч повече анализи и т.н. отколкото да разчитат на няколко човека във форум да им дадат feedback за цените и бизнес-плановете им. Но пък всичко е възможно в Бг :) .

Минаването от 100 на 1000 мбит е с преподписване и евентуално ново оборудване, и това в контекста на пакетна услуга пак не виждам голяма връзка защо трябва да има със самостоятелната. Решили са, че 5 лв отгоре за другите 2 услуги са малко, и така, предполагам.

За смисъла от пакетната цена - гледа се същия доставчик. В случая те НЕ предлагат отделно само телевизия и телефон примерно, и само по този смисъл може да се търси под вола теле както се изрази някой :) .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

И така и не получих отговор, какво налага вдигането на таксата на абонатите на пакетна услуга, а тези само с нет за същите пари, получават 10 пъти по-висока скорост... Някак е нелогично.

 

Здравейте, @Lucky Luciano,

Промяната в цената на пакетната услуга е свързана с това, че договорът за тази услуга вече е само безсрочен. Ако сте забелязали, цената на безсрочния договор при новата пакетна услуга дори е по-ниска от преди. До скоро при срочен договор месечната такса беше 29.90 лв., при безсрочен 36.90 лв., а cooolHome се предоставя на цена 34.90 лв. на месец. Клиентите на старата пакетна услуга cooolBox имат свободата да я ползват колкото дълго искат. След като изтече договорът им, той става безсрочен, но цената не се повишава, каквато е обичайната практика. Тя се запазва, което е привилегия само за тях. 

 

Изключение са случаите, в които прекратим договора на клиент поради неплащане. Тогава няма връщане назад :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, @Lucky Luciano,

Промяната в цената на пакетната услуга е свързана с това, че договорът за тази услуга вече е само безсрочен. Ако сте забелязали, цената на безсрочния договор при новата пакетна услуга дори е по-ниска от преди. До скоро при срочен договор месечната такса беше 29.90 лв., при безсрочен 36.90 лв., а cooolHome се предоставя на цена 34.90 лв. на месец. Клиентите на старата пакетна услуга cooolBox имат свободата да я ползват колкото дълго искат. След като изтече договорът им, той става безсрочен, но цената не се повишава, каквато е обичайната практика. Тя се запазва, което е привилегия само за тях. 

 

Изключение са случаите, в които прекратим договора на клиент поради неплащане. Тогава няма връщане назад :)

 

И пак не е обосновано - ЗАЩО цената САМО на интернета НЕ Е помръднала, а ни плъзгате на тройната услуга с 5 кинта отгоре? 

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

И пак не е обосновано - ЗАЩО цената САМО на интернета НЕ Е помръднала, а ни плъзгате на тройната услуга с 5 кинта отгоре? 

 

Само за интернет - имаш медия конвертор.

За тройната услуга получаваш ново устройство. То не е безплатно.

Когато инвестицията се изплати, ще имат възможност да те "изненадат" с промоции и намаления...

Link to comment
Share on other sites

Само за интернет - имаш медия конвертор.

За тройната услуга получаваш ново устройство. То не е безплатно.

Когато инвестицията се изплати, ще имат възможност да те "изненадат" с промоции и намаления...

 

Само че, това е по програма ОП.....,  така че пак не е валидно. 

Плюс това, не всеки иска да им ползва тяхното устройство.

Ако наистина беше така, от Кулбокс щяха да го кажат още в началото, но увъртат с друг аргумент....

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Е, нали сега е само безсрочен договорът? Сами си казаха, че дори сега цената е по-ниска. Просто са махнали срочните договори, а на безсрочните цената е с 2 лв по-ниска даже. Какво не разбрахте :) . Завареното положение явно както винаги, ще си остане на същата цена, дори като премине в безсрочен в края му.

Link to comment
Share on other sites

Защото дават неадекватни обяснения и прилагат двоен аршин... Направо за жалба плачете...

 

Не мисля, че има основание за жалба. Те сами решават какво да им е ценообразуването.

 

Е, нали сега е само безсрочен договорът? Сами си казаха, че дори сега цената е по-ниска. Просто са махнали срочните договори, а на безсрочните цената е с 2 лв по-ниска даже. Какво не разбрахте :) . Завареното положение явно както винаги, ще си остане на същата цена, дори като премине в безсрочен в края му.

 

Да бе, ама това е в ущърб на настоящите клиенти на срочен договор, които трябва да доплатят 5лв, за новата скорост на фона на всички останали, които я получават за същите или по-малко пари. Аз може да съм склонен да подпиша и срочен договор, но нямам такава възможност, така че това не е аргумент.

 

Ако има основание за вдигане на цената, да се вдигне цената на всички. Интернета да стане 30лв. Телевизия + нет пакет да стане 35лв (както е сега), а безсрочния да стане 42. Те обаче знаят, че тия цени са прекалено високи, затова и е сегашното положение, при което единствената група от техните клиенти, която трябва да плати ако искат по-високата скорост са тези, които до сега чинно са си плащали пакетните месечни такси със срочен договор. Демек - златните кокошки.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

30 лв ако стане нета, сещай се дали изобщо някой ще се абонира.

No-way, дори 10Gbps да беше. Те НЕ искат това. На повече хора не им трябва 1Gbps и биха отишли при другите за 16 лв и 100 мбпс, отколкото тези, които биха останали на 1Gbps без значение цената (30 лв).

 

Аргумент е, защото договорът ти е за 100 мбита досега, и ако не го промениш, не си ощетен - договорът ти си продължава на същата цена за същите параметри каквито до момента. Да даваш аргумент за абонати на друг пакет (едноуслуген), е по-скоро гледане в чужда паничка.

Минавайки на 1000мбпс, ти подписваш друг договор, с други условия, и друга цена. Това, че единичната услуга интернет е на същата цена, е съвсем отделен пакет/услуга от тройната. Да, "играят" с цената на тройната услуга, защото там 3-те услуги се "омесват" в едно цяло, и не може да се каже коя колко точно 'струва' поотделно.

Но по-важното в случая беше, че просто като преподпишеш, ти минаваш на безсрочен договор, оттам идва разликата. Да, ощетени са някои хора, които са били на срочен до момента, АКО решат да си увеличат нета.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Само че, това е по програма ОП.....,  така че пак не е валидно. 

 

Това че е по програма ОП също не означава безплатно. Нали има процент самоучастие.

Link to comment
Share on other sites

И как точно ще ползваш услугите без тяхното устройство?!?

 

За какво ми е техния рутер, като мога да си ползвам моя,. който е в пъти по-добър? 

Не говоря за медията. 

Link to comment
Share on other sites

30 лв ако стане нета, сещай се дали изобщо някой ще се абонира.

No-way, дори 10Gbps да беше. Те НЕ искат това. На повече хора не им трябва 1Gbps и биха отишли при другите за 16 лв и 100 мбпс, отколкото тези, които биха останали на 1Gbps без значение цената (30 лв).

 

Аргумент е, защото договорът ти е за 100 мбита досега, и ако не го промениш, не си ощетен - договорът ти си продължава на същата цена за същите параметри каквито до момента. Да даваш аргумент за абонати на друг пакет (едноуслуген), е по-скоро гледане в чужда паничка.

Минавайки на 1000мбпс, ти подписваш друг договор, с други условия, и друга цена. Това, че единичната услуга интернет е на същата цена, е съвсем отделен пакет/услуга от тройната. Да, "играят" с цената на тройната услуга, защото там 3-те услуги се "омесват" в едно цяло, и не може да се каже коя колко точно 'струва' поотделно

 

Ощетен съм, защото колегата ми, който плаща само интернет ще има по-висока скорост от мен без промяна в месечната такса.

 

Нормално е да гледам в чуждата паничка, защото в случая се сипва от един и същи човек, а ние като потребители сме равнопоставени. Няма заслуги тука.

 

Не виждам защо Другарче 1, което плаща по-малко пари, защото получава само супа, трябва да получава повече супа в паничката си от мен, където плащам повече пари за супа и салата едновременно, при положение, че супата е била едно и също количество. Идва един хубав ден и в на Другарче 1 купичката започват да сипват повече супичка под предтекст, че аз през всичките тия години до сега съм си плащал и за салата ....

 

Не може да се каже коя колко струва по отделно в пакета, но не е ли логично ако промяната върху една единствена от трите услуги не рефлектира върху таксата на потребителите, ползващи само тази услуга - тя да не рефлектира върху таксата и на потребителите ползващи още 2 услуги, които не се променят?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

За какво ми е техния рутер, като мога да си ползвам моя,. който е в пъти по-добър? 

Не говоря за медията.

 

Защото не е само рутер, а е комбинирано устройство!

Пак да попитам:

Като си на новата тройна услуга, как точно си представяш, че може да ползваш  интернет, телевизия и телефон без тяхното устройство?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

w00x, адски добре разбирам гледната ти (ви) точка, но пак сравняваш различни неща. За пореден път пропускаш факта, че вече договорът става безсрочен, оттам май основно идва разликата спрямо преди за тези, които са били със срочен! JoyDay каза, че преди безсрочния за същия пакет е бил 36.90 (или нещо такова).

Link to comment
Share on other sites

w00x, адски добре разбирам гледната ти (ви) точка, но пак сравняваш различни неща. За пореден път пропускаш факта, че вече договорът става безсрочен, оттам май основно идва разликата спрямо преди за тези, които са били със срочен! JoyDay каза, че преди безсрочния за същия пакет е бил 36.90 (или нещо такова).

 

Значи заради премахването на срочния договор се ощетяват потребителите, които са били на такъв?

Мен това реално не ме бърка, защото аз нямам проблем с това да съм на срочен договор. Доволен съм от услугата и не ми е проблем да си я ползвам и за в бъдеще.

Link to comment
Share on other sites

Не ме интересува колко е бил и колко е сега безсрочният договор. Аз искам срочен, примерно. Тогава Кутията ми казва - ти може да искаш, ама вече няма. Или плащаш повече или аут. Ми аут, аут. Не са незаменими.

И заради цялата тая неадекватност, вероятно услугата, която щях да пускам след 2 седмици, няма да е към Кулбокс. Продължава порочната практика в тая фирма, при явно осиране на пейзажа, те да ти обясняват, че има отделни петна... Услугата им недоизмислена, пускат някакви идиотщини, не могат да обяснят повишаване на цената на една услуга и запазването на цената на друга, но всичко е 6 и ако искаме - не ставаме абонати. Ми добре, не ставаме. Пак се мина метър с четвърти приемник, пак таксата за допълнителен е най-високата и почти тройна на някои други оператори... Разберете, че не сте най-великите. Ако си мислите нещо такова, в голяяяма грешка сте.

 

@Danzki - вероятно порта е 100 мегабитов, а и по тоя кабел трябва да минават и телевизия и т.н.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Ти нещо на философ се правиш явно?

По начина по който съм я ползвал и преди! 

Да го бяха направили с допълнителна опция - по желание на клиента рутер - а не да ме карат да им изплащам устройството!

 

 
Защото не е само рутер, а е комбинирано устройство!
Пак да попитам:
Като си на новата тройна услуга, как точно си представяш, че може да ползваш  интернет, телевизия и телефон без тяхното устройство?

Link to comment
Share on other sites

Вайпъре или не четеш или не искаш да четеш.

Пламен много правилно ти казва, че без това устройство или без предишното, няма как да имам тройна. Кое не разбра точно? Дали плащаш за това или за предишното - все тая. Плащаш. Тук обсъждаме това, че едната такса се вдига и ти обясняват глупости, че понеже било безсрочно и затова, а преди това безсрочното, дори било по-скъпо.

Link to comment
Share on other sites

Значи заради премахването на срочния договор се ощетяват потребителите, които са били на такъв?

Мен това реално не ме бърка, защото аз нямам проблем с това да съм на срочен договор. Доволен съм от услугата и не ми е проблем да си я ползвам и за в бъдеще.

Да, ако искаш гигабит интернет, разбира се, че от твоя гледна точка ставаш ощетен. Но договорът си е договор, нормално по принцип даже не биха ти дали да го разваляш или преподписваш освен ако не минаваш на по-висока такса при всички оператори на нещо си. Т.е. никой не те бута да го променяш, той си остава валиден до края му, и на същата такса и след края му.

Но пак да попитам - ощетен спрямо какво, в текущите условия?! Спрямо договора ти досега, да, но ти си на тройна тарифа, а тия с интернет са на единична.

Махат срочните, и оттам идва всичко. Защото като преподпишеш за новите скорости (нов параметър), старите правила вече ги няма. Както всеки оператор чат пат си сменя тарифите и параметрите, и цените понякога. Като предподписваш за нови параметри, старите условия по договорите не важат вече.

Link to comment
Share on other sites

Ти нещо на философ се правиш явно?

По начина по който съм я ползвал и преди! 

Да го бяха направили с допълнителна опция - по желание на клиента рутер - а не да ме карат да им изплащам устройството!

 

Попитах за новата услуга.

Старото устройство е 100 Mbps и няма как да ти даде 1Gbps към твоята мрежа.

Схващаш ли вече?

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...