Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Всъщност най-добрата перспектива е пред БТК(огромна и вече изградена мрежа), друг е въпросът, че трябва да инвестират една сериозна сума за подмяна на всичко и най-вероятно изобщо няма да го направят, но ако погледнем глобално на нещата те са доставчика с най-много абонати в момента (около 400 000) :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Всъщност най-добрата перспектива е пред БТК(огромна и вече изградена мрежа), друг е въпросът, че трябва да инвестират една сериозна сума за подмяна на всичко и най-вероятно изобщо няма да го направят, но ако погледнем глобално на нещата те са доставчика с най-много абонати в момента (около 400 000) :bgrin:

Инвестицията за която говориш е на цената на изцяло нова мрежа ;). ADSL-а не става за високи скорости.

Link to comment
Share on other sites

Инвестицията за която говориш е на цената на изцяло нова мрежа ;). ADSL-а не става за високи скорости.

Мисълта ми беше, че имат изградена система (мрежа, центрове и т.н.) и от тази гледна точка са доста по-напред от всякакви ланки, които имат покритие в няколко квартала с 1-2 офисчета :) Имаме познати работещи в БТК и само мога да вметна, че там не се случва нищо хубаво и хората, които са можещи напускат масово или биват съкратени, така че от този доставчик не очаквам някакви чудеса в близко бъдеще. Пролетта ми изтича договора и се надявам да се присъединя към ITD :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Просто исках да кажа, че е рано да се говори, докато не минат поне 1-2 години най-малко. Самият факт, че вече има оплакващи се, трябва да говори нещо. А едва ли georgekodinov е такъв невежа, че причината да е била изцяло в него.

georgekodinov се надува ... надува ... :)

 

Прав си, при всички има тоя момент, че едни са доста доволни, други точно обратното.

Ти изкарваш добри скорости от ИТД, други по-малки.

 

Това зависи главно от къде идваш май : т.е. какви ти са очакванията и на какво си свикнал.

Аз лично очаквам 24/7 работа на нета, малки закъснения и винаги възможност поне един скайп да промуша (щото работя с тази връзка и като я няма все едно и аз не съм на работа).

Не казвам че за домашно използване и за сваляне на торенти е зле : сигурно не е.

Ама за сериозна работа не става (според мен).

Но как така има толкова абонати към тях, след като в сайта им скоростите винаги (мисля) са били по-ниски от на другите. Така че в крайна сметка май не трябва да гледаме сайтовете за реалните скорости ;)

 

Дааа : speedtest.net дава само моментна снимка. Не знам дали има такъв сайт който засича за по-дълъг период (24 часа примерно). Ето това е нещо което си струва да се види (както и колко време ще дръжи една и съща връзка към сървър).

А и други неща са важни : до колко ти дават реална информация по телефона, а не само да ти викат "чакай да видя" и след 15 мин "аааа, при мен си работи".

Аз лично много мразим да ме правят на луд и да ме карат да си рестартирам windows-а : не за друго ами трябва да пускам специално vmware image-а и него да рестартирам :lol:

Link to comment
Share on other sites

Голям професор си, щом съдиш за интернета по това, КОЙ, в КОИ форуми се оплакал, че интернета му спрял за 1ч. Не знам защо трябва да плюете някаква услуга, при положение, че нито я използвате, нито имате пряк достъп до нея, а само гадаете по някакви идиоти от форумите. Нито пък твоя доставчик е идеален, така че ...

 

И аз това се чудя.Нито Лангейм са цвете нито ниастина имат пряк допир с услугата.Например първата асоциация на познатите ми като кажех че пускам оптика до нас беше "да бе до вас няма да е".Сега като кажа ела при компа ти покажа и невярват.Всеки дава оценки без първо да се е запознал.Знам Теди гледа тук по форума само тестовете ама само с това неможе да се съди според мен.И аз по тестовете гледах много голяма скорост на Лангейм ама като завалеше дъжд и колегите от кичука ревяха...

 

Не, че за оптиката има някакво значение колко са маймуните, ама карай ! Оптиката си има лимит който като се запълни просто (доколкото съм запознат!) се пуска нова линия. За разлика от ЛАН мрежите тук "кутиите" не са суичове а просто разклонители (чисто механични).

 

 

Именно!Това казах и аз по-напред че всеки си има оптично влакно до него.В кутиите са просто прехвърляне от кабел с няколко влакна към такъв с 1 за отделният абонат.Видях го с очите си.Като се запълнят всички портове на кабела се пуска нов кабел.

 

Конкурецията наистина няма да спи ама вече изградена качествена мрежа на ITD няма да е проблем да се дигне скоростта и да предлагат и други услуги.Така че нека е има конкуренцията но сега просто ITD са едни гърди пред всички.

Link to comment
Share on other sites

Мисълта ми беше, че имат изградена система (мрежа, центрове и т.н.) и от тази гледна точка са доста по-напред от всякакви ланки, които имат покритие в няколко квартала с 1-2 офисчета :)

По-напред в какво? В броя офиси ли? :bgrin: Ако е така, да. Значи искаш да ме убедиш, че като БТК има 20 пъти повече офиси от друг доставчик, това е показател ли? :D

netrootbg го каза добре, ADSL е ограничен и не става за 'бъдещето'. БТК ако разчита на тази си 'мрежа' от стационарни телефони, по-добре да не разчита, освен ако не измислят на запад нов революционен метод за пренасяне на повече данни по лоша среда. Вече няма квартал, в който да няма и нещо друго освен БТК, а с повече конкуренция сега, все по-малко ще стават узерите им.

 

georgekodinov се надува ... надува ... :)

...Дааа : speedtest.net дава само моментна снимка. Не знам дали има такъв сайт който засича за по-дълъг период (24 часа примерно). Ето това е нещо което си струва да се види (както и колко време ще дръжи една и съща връзка към сървър)....

Аз лично много мразим да ме правят на луд и да ме карат да си рестартирам windows-а : не за друго ами трябва да пускам специално vmware image-а и него да рестартирам :lol:

Да, ама кой сайт ще ти прави постоянно тестове на скоростта през определено време? Това си е товар за сървърите.

За рестарта, и аз винаги съм се дразнел от съвета за рестарт, и това с vmware е добър пример :) .

 

И аз това се чудя.Нито Лангейм са цвете нито ниастина имат пряк допир с услугата......Всеки дава оценки без първо да се е запознал..... ама като завалеше дъжд и колегите от кичука ревяха...

Е да, но нали затова са форумите, да обсъждаме и да събираме мнения, значи хората, които говорят тук, лъжат ли? :) . За дъждовете е така, няколко пъти казвах, че 2 месеца имаше проблеми при мен, едно голямо прекъсване и няколко по-малки, за по няколко часа. От 3 месеца насам без нито един проблем.

Значи можело.

Въпроса е до поддръжка. А не толкова до технология в тоя момент.

Drug e wyprosyt че с падането на цените на оптичното оборудване, както във всяка област, нови технологии настъпват навсякъде.

Кулбокс като всяко нещо в Бг, в началото се пънат, искрено ви пожелавам това да се задържи и за в бъдеще, но предвид манталитета ни, силно се съмнявам.

Конкурецията наистина няма да спи ама вече изградена качествена мрежа на ITD няма да е проблем да се дигне скоростта и да предлагат и други услуги.Така че нека е има конкуренцията но сега просто ITD са едни гърди пред всички.

Пак да повторим, да почакаме и времето ще покаже кой колко големи 'гърди' има :) .

Ще вдигнат скоростта, ама повече от 100 мбита ще могат ли?! Т.е. ще го направят ли? Откъм скорости мисля, че няма какво ново да предложат, тяхната теоретична сила си остава общо взето стабилността, която ще видим как ще е, както каза и netrootbg ;)

 

@jozo, А за изградените оптики на ITD, не се притеснявай, те сега ги изграждат, но други доставчици също са започнали, и няма да закъснеят много. И пак еуфорията е завладяла публиката :bgrin: няма лошо, и аз бях така преди година.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Тогава, чисто теоретично, защо не пуснат малко по-съизмерими скорости с останалите уж 'келяви' ланки, ами дават макс 20 мбита за цели 25 лв? От които я стигнеш 15 мбит, я не. Ми БТК на хартия и те имат подобна скорост на някоя тарифа, по 100-годишните медни жици.

Просто питам..

 

Предполагам, че от чисто икономически интерес не го правят. Но ще по живеем и ще видим! Сигурен съм, че в момента в който някой започне да им клати клона ще скочат и скоростите. Логично е! И да ти кажа докато бях на Визио пак плащах 25лв.(100мбс) (8мбс-Р2Р) но тези 100(сто) мегабита бяха само в дет се вика "ин май дриймс". Осемте мегабита Р2Р наистина ги имах, но и сега си ги имам. Още повече, че на мен нета не ми трябва за разни конзолни сесий или за някакви други подобни. Най-вече, че за краткото време (вече пети месец) откакто съм им абонат не съм имал проблеми с изключение на един, единствен път и то тогава причината беше в моя "телевизор".

Link to comment
Share on other sites

Ще вдигнат скоростта, ама повече от 100 мбита ще могат ли?! Т.е. ще го направят ли? Откъм скорости мисля, че няма какво ново да предложат, тяхната теоретична сила си остава общо взето стабилността, която ще видим как ще е, както каза и netrootbg ;)

С кабелите които полагат ITD няма да имат проблем да докарат 10 Gbit-а, евентуално и отгоре ;). Точно за това писах че за следващите много години точно те ще са най - добре. С тази скорост нали се сещате че няма да е никакъв проблем да се пусне и телевизия и други услуги. Това няма как да стане с медните кабели при сега изградените лан мрежи.

Link to comment
Share on other sites

По-напред в какво? В броя офиси ли? :bgrin: Ако е така, да. Значи искаш да ме убедиш, че като БТК има 20 пъти повече офиси от друг доставчик, това е показател ли? :D

В това, че имат сигурно 90%+ покритие в нашия град, а сигурно и в цялата страна(говоря за изградена подземна мрежа, която е вече свързана с домовете на хората), това малко ли ти се струва? Айде кажи ми кой друг доставчик има подобно покритие? Т.е. ако един ден БТК решат да зае*ат ADSL технологията и да инвестират в изграждането на една оптична мрежа знаеш ли къде отиват разните ланки, ъм?

 

edit: бъдещето, както отбелязва netroot, е в оптиката, така че колкото и да ти е неприятно ITD в момента са доста по-напред в материала от всички останали доставчици ;) та в момента на сайта им има някаква оферта до 1Гбит...

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Е да, но нали затова са форумите, да обсъждаме и да събираме мнения, значи хората, които говорят тук, лъжат ли? :) . За дъждовете е така, няколко пъти казвах, че 2 месеца имаше проблеми при мен, едно голямо прекъсване и няколко по-малки, за по няколко часа. От 3 месеца насам без нито един проблем.

Значи можело.

Въпроса е до поддръжка. А не толкова до технология в тоя момент.

Drug e wyprosyt че с падането на цените на оптичното оборудване, както във всяка област, нови технологии настъпват навсякъде.

Кулбокс като всяко нещо в Бг, в началото се пънат, искрено ви пожелавам това да се задържи и за в бъдеще, но предвид манталитета ни, силно се съмнявам.

 

Пак да повторим, да почакаме и времето ще покаже кой колко големи 'гърди' има :) .

Ще вдигнат скоростта, ама повече от 100 мбита ще могат ли?! Т.е. ще го направят ли? Откъм скорости мисля, че няма какво ново да предложат, тяхната теоретична сила си остава общо взето стабилността, която ще видим как ще е, както каза и netrootbg ;)

 

@jozo, А за изградените оптики на ITD, не се притеснявай, те сега ги изграждат, но други доставчици също са започнали, и няма да закъснеят много. И пак еуфорията е завладяла публиката :bgrin: няма лошо, и аз бях така преди година.

 

Еми явно вече се справят добре ама както казах редовно 2-мата ми колеги в Унито имат проблеми.Скоро са нямали ама и скоро не е имало гръмотевични бури и яко дъжд.Иначе пак единият няма да има 3 дни нет а на другият ще изгърми рутера вкъщи.Иначе точно те почти ме бяха навили да се пусна ама стабилността им ме спря.

 

Мога да гарантирам че по оптичният кабел можем да постигнем много по-голяма скорост от твоята усукана двойка.Това всеки занимавал се малко с мрежи го знае.

 

Те и други пускат ама докато тръгнат има време.Пък те и от ITD едва ли ще спят ако държат на клиентите си ;)

Link to comment
Share on other sites

С кабелите които полагат ITD няма да имат проблем да докарат 10 Gbit-а, евентуално и отгоре ;). Точно за това писах че за следващите много години точно те ще са най - добре. С тази скорост нали се сещате че няма да е никакъв проблем да се пусне и телевизия и други услуги. Това няма как да стане с медните кабели при сега изградените лан мрежи.

Не мога да не се съглася. Остава въпроса дали и кога ще минат 100-те мбита (те да минат първо 20-те които предлагат).

 

В това, че имат сигурно 90%+ покритие в нашия град, а сигурно и в цялата страна(говоря за изградена подземна мрежа, която е вече свързана с домовете на хората), това малко ли ти се струва? Айде кажи ми кой друг доставчик има подобно покритие? Т.е. ако един ден БТК решат да зае*ат ADSL технологията и да инвестират в изграждането на една оптична мрежа знаеш ли къде отиват разните ланки, ъм?

 

edit: бъдещето, както отбелязва netroot, е в оптиката, така че колкото и да ти е неприятно ITD в момента са доста по-напред в материала от всички останали доставчици ;) та в момента на сайта им има някаква оферта до 1Гбит...

Обади ми се когато БТК почнат да прекарват нова мрежа до всеки дом, с която да заебат ADSL-a ;) .

И не, няма защо да ми е неприятно, радвам се за вас, съвсем искрено. Никой за никого не е женен, ако примерно Нетгруп почнат да се Умазват яко при мен (е, аз имам общо взето голямо търпение, по-скоро голям мързел да сменям), и ITD наминат наоколо, бих помислил. Но вярвам, че Нетгруп ще се вземат в ръце някой ден и доволните ще станат повече :D . (тук усещам коментарите..)

 

Мога да гарантирам че по оптичният кабел можем да постигнем много по-голяма скорост от твоята усукана двойка.Това всеки занимавал се малко с мрежи го знае.

Това никой не го оспорва.

Отново викам: когато постигнете тази > 100мбит скорост, ми се обади.

То теорията и възможностите са едно, но ако гледаме в момента, е друго. независимо по какви причини, били те икономически.

 

Аз както винаги малко критичен, ама не искам да ви секвам ентусиазма :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Това никой не го оспорва.

Отново викам: когато постигнете тази > 100мбит скорост, ми се обади.

То теорията и възможностите са едно, но ако гледаме в момента, е друго. независимо по какви причини, били те икономически.

 

Аз както винаги малко критичен, ама не искам да ви секвам ентусиазма :bgrin:

 

Еми на мен така ми се е видяло явно.Аз го изтълкувах по следният начин "вижте колко сте тъпи ние с ФТП имаме по-голяма скорост вие с оптиката не."

Еми сега може да не е стигнем ама за напред има вероятност има и възможност, има и оптичната технология, има и база защото сега всичко е в начален етам.Докато Лангейм нямат тая база и ще трябва наново да правят цялата мрежа.

Еми и на теория и на практика много по-добрата технология е оптичната.

Link to comment
Share on other sites

Не мога да не се съглася. Остава въпроса дали и кога ще минат 100-те мбита (те да минат първо 20-те които предлагат).

Аз никъде не съм споменал това като скорост на интернет-а. Такива скорости няма да са нужни в близкото бъдеще. Капацитета обаче може да се изпълни с много неща. Както споменах: телевизия, телефон, видео на поискване и т.н. Всичко през един кабел и един доставчик с гарантирано качество.

Преди да се хванете за думите "гарантирано качество" ще уточня нещо. Става въпрос, че няма безброй switch-ове през които да минава сигнала и които да са неконтролируеми за да гарантират услугата.

Link to comment
Share on other sites

... Капацитета обаче може да се изпълни с много неща. Както споменах: телевизия, телефон, видео на поискване и т.н. ...
Точно това предпочетох, когато подписах договор с ITD. Не заради по-високи скорости, а заради комплексен пакет услуги, който ще се разширява в бъдеще. Единствения недостатък в моя случай е, че не съм наясно какви устройства ще бъдат въведени за телевизия и съответно не съм ги предвидил във вече изградената си домашна мрежа. Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Поради същата причина и аз избрах Coolbox, защото ще се предлагат още услуги по един кабел, не само телефон и интернет. До колкото разбрах, след Нова година ще пуснат и телевизията, но да видим...

На мен ми казаха, че ще подменят сегашните устройства, които разделят телефона и интернет на отделни букси, с такива, които имат и трети изход(комплект изходи по-точно) - за телевизор.

Единственото нещо, което не ме кефи е, че не се мисли в перспектива - пуска се по едно влакно до дома, а в САЩ пускат по 16, ако не се лъжа, т.е. мисли се за бъдещия трафик, а тук планът е по-краткосрочен.

Не че е болка за умирачка, но явно са ни такива условията.

Link to comment
Share on other sites

Единственото нещо, което не ме кефи е, че не се мисли в перспектива - пуска се по едно влакно до дома, а в САЩ пускат по 16, ако не се лъжа, т.е. мисли се за бъдещия трафик, а тук планът е по-краткосрочен.

Не че е болка за умирачка, но явно са ни такива условията.

Влизаш в класацията за най - големите бисери :lol:.

Моля те проучи какви са възможностите на single mode оптичен кабел и тогава ми говори за това дали се мисли за бъдещ трафик или не.

Link to comment
Share on other sites

Между другото ITD отдавна се занимават с телевизия, та наистина очаквам в скоро време да започнат да разширяват услугата.

 

П.П. :) Добре, че Барбудев продаде Евроком иначе скоро нямаше в Пловдив да видим истинска конкуренция на ТВ пазара.

Link to comment
Share on other sites

Влизаш в класацията за най - големите бисери :lol:.

Моля те проучи какви са възможностите на single mode оптичен кабел и тогава ми говори за това дали се мисли за бъдещ трафик или не.

Нямаш грижи :punk . Не съм специалист в областта на мрежите, просто споделих моите впечатления.

Аз лично съм доволен, за сега.

Link to comment
Share on other sites

Кви лабораторни, 100 мбита са теоретичния максимум с всички овърхеди и кодирания на сигналите. То дори на теория никой тест не може да му покаже 100 мбита точно полезна скорост. Не и ако не е омотан теста.

303696968.png :lol:

Link to comment
Share on other sites

Чиста случайност :lol: Сега се движи около това:

356435697.png

 

Конвертора е директно включен в ланката. Дотук най-голямото което видях е 40Мбит. Дали има някой друг да не ползва изобщо VoIP и рутер ?

 

Ползвам и ЕК кабел, като бекъп - преди беше основен. Нищо общо в онлайн игри. Лично аз съм доволен.

Link to comment
Share on other sites

Аз преди време изкарах подобен резутат с VoIP и през рутер:

318837948.png

Тарифа 25лв

 

ПС: За какво ти е бекъп на ЕК??? По-скоро на тях им трябва бекъп :lol:

Edited by razr777
Link to comment
Share on other sites

@razr777

Ами освен накъсванията с тях нямах други дертове, пък ако платиш за 6 месеца нета излиза 15лв. на месец за уж 10мбита ( реално 6 ). Устройва ме ;)

 

Пинга на спийдтеста толкова ли е висок към ПД ? В смисъл такова закъснение ли вкарват Войса и рутера?

Направо ме закопа с този резултат :lol: А моя е правен когато мрежата е била по-малко натоварена :)

 

@viiipeer_ - нямам такова намерение. Целта на поста беше друга. А и тези картинки не показват как реално ще бъде при теб нета, нито какво е качеството му, защото на ЕК през повечето време си ковях 6Мбит-а, ама като пуснех БФ2 ми идеше да ги убия.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...