Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Нищо, дет се вика - go ahead...

 

Това не би трябвало да е манталитета на фирма, която иска да се развива. С оглед минали събития - Куулбокс не са фирма, която би имала отношение "Като не ви харесва се махайте".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Здравейте,

Тъй като имаше коментари по отношение на цените и потребителите на срочен договор на старата пакетна услуга, привилегията, която те са получавали и продължават да получават е, че след като изтече срокът на договора, той става безсрочен и цената не се повишава, а се запазва на 29.90 лв.

Link to comment
Share on other sites

Всеки има право на мнение и то си зависи от неговата гледна точка. Аз лично не се чувствам ощетен заради това, че в другите случаи не са увеличили таксата и приемам, че променените параметри на интернет-услугата си заслужават допълнителните 5 лв. Оттам нататък наистина няма какво да философстваме специално по този въпрос.

 

По въпроса за новите скорости и това какъв рутер се ползва зад тяхното устройство. Ами оказа се че има голяма разлика. Ако това ще е от полза за друг, който се чуди, по-напред бях писал за ограничената ми максимална скорост с гигабитов рутер TP-Link TL-WR1043ND (уточнение: отнася се за версия 1 на рутера, по-новите модели на същия рутер не би трябвало да имат този проблем). Купих си TP-Link Archer C7 и положението е съвсем друго:

 

5636614200.png

 

На безжична връзка на малко разстояние до рутера без прегради:

8911169L.png

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Аз от вчера имам постоянни проблеми с Wi-Fi то. Все се губи, не може да се свърже сума време. Днес пак имам проблеми с лаптопите. Звъннах на съпорта...но каго ще се обадят за отговор един Господ знае. 

 

Здравейте, моля да ни изпратите трите имена на титуляра и телефон за връзка в лично съобщение, за да направим проверка.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Тъй като имаше коментари по отношение на цените и потребителите на срочен договор на старата пакетна услуга, привилегията, която те са получавали и продължават да получават е, че след като изтече срокът на договора, той става безсрочен и цената не се повишава, а се запазва на 29.90 лв.

 

Но какво става с нови абонати, които искат 100 мегабита нет и компютрите им не отговарят на нужните хардуерни изисквания за 1 гигабит или просто не им е необходим?

Помислете в тази насока, защото 1 гигабит е супер скорост, но на колко от потребителите им е необходим е много спорен въпрос.

И го казвам заради развитието на фирмата, не за друго... А и давам пример за клиент, който загубихте, а ви бях препоръчал. Виваком им даваха 100 мегабита и телевизия с каналите, които ги интересуват+домашен телефон за 26.99, препоръчах вас, като качество на услугата и съпорт, съгласиха се, дадох и покана дори. Когато им казах вчера за промяната, се отказаха. Хората са сравнително възрастни и бяха преглътнали трите лева, защото ви бях препоръчал като безпроблемен доставчик. Когато разликата нарастна, се отказаха. 5лв. за някои хора са сериозна разлика. Не ги притесняваше срочния договор, защото ще подпишат такъв и при Виваком, разликата в цената ги спря и като краен резултат Виваком 1:0 Кулбокс.

Link to comment
Share on other sites

Правилно ли съм разбрал, че за да мина на гигабитов нет трябва да плащам 34.90 и да сключа договор за 2 години? Иначе трябва да си ползвам 100?

Link to comment
Share on other sites

Ясно, аз обаче на единия адрес съм с 3 телевизора на другия с 2. Чак такъв нет не ми трябва, та за това питам може ли да си седя на другата такса?

 

Имам отново проблем с телевизията, то вече не им обръщам и внимание щото ми писна..... Ако гледам нещо 10 минути назад от реалното време, на определен период ме връща в реално време. Понякога ми иде, да разбия приемника, като ми го направи 10 пъти за половин час....

Link to comment
Share on other sites

Ясно, аз обаче на единия адрес съм с 3 телевизора на другия с 2. Чак такъв нет не ми трябва, та за това питам може ли да си седя на другата такса?

 

 

Може да си седиш на сегашните тарифи и такси.

Link to comment
Share on other sites

5637624900.png

 

Файда.... трябва е е обратно , мен не ме грее ъплоуда....

Сега съм си пуснал и торент дори - скорост като на 100 мбита - 11MB download....

 

Captureqqqq.jpg

 

 

Това е в режим bridge mode....

 

5637675335.png

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

По въпроса за новите скорости и това какъв рутер се ползва зад тяхното устройство. Ами оказа се че има голяма разлика. Ако това ще е от полза за друг, който се чуди, по-напред бях писал за ограничената ми максимална скорост с гигабитов рутер TP-Link TL-WR1043ND. Купих си TP-Link Archer C7 и положението е съвсем друго:

 

 

 

Баси ква е логиката уш гигабитовия 1043, да не моиже да достигне скоростите по кабел. Който иска да си ползва собствен рутер трябва да отдели още едни 200лв значи.

Link to comment
Share on other sites

...Доколкото потърсих информация, оказва се че този рутер има ограничена пропускливост "Routing throughput running the latest 3.13.4 Build 110429 Rel.36959n firmware and our router test process measured 123 Mbps WAN to LAN, 113 Mbps LAN to WAN and 121 Mbps total with up and down tests running simultaneously." Ще трябва да търся сега някой, който не е толкова зле в това отношение.

 

btw, тук пишат съвсем други работи:

 

20160407063153.png

Link to comment
Share on other sites

Какво?! Верно ли кулбокс вече предлагат за 24.90 гигабитов интернет (реално достижими над 800мбпс), вкл. бг/международен даунлоуд толкова, единствено ъплоуд навън "САМО" 100 мбит?!

Не може да е вярно, къде е уловката, и временно ли е??! И това за безсрочен договор..

 

Бих казал, че почти не ми трябва подобен нет сигурно в 95% от времето, но дори мен ме подбъзикна подобна фрапираща скорост. Текущо съм на интернет, при който едва наскоро даже обърнах внимание на относително ниския ъплоуд (около времето когато смених рутера, правих по-често спеедтестове), винаги съм виждал по-ниски скорости на ъплоуд от даунлоуд, но дотогава го отдавах на 1) малко лийчъри при торенти, 2) някакви ограничения на сървърите зад граница, с които се свързвам по принцип. Даунлоуда съм доволен иначе както е и сега, близо 80 мбит.

Телевизията им иначе (и изобщо телевизия) не ме интересува Изобщо.

Аз по принцип наскоро смених доста стария си бъфало рутер, с микротик, който по принцип го дават без проблеми lan-wan че държи и над 900мбпс... :Р.

Направо невероятно.

Явно единствено високата цена засега ще задържи всички в града да минат на тях за интернет, защото за 98% от хората смея да мисля, че 50-60 мбит са напълно достатъчни, а такива скорости се предлагат за някакви смешни 12-13 лв. Но ако в бъдещ момент намалят цената поне на 20 лв, вярвам, че 15-тина пъти разлика в скоростите вече ще е изключително притегателно за почти всеки.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Какво?! Верно ли кулбокс вече предлагат за 24.90 гигабитов интернет (реално достижими над 800мбпс), вкл. бг/международен даунлоуд толкова, единствено ъплоуд навън "САМО" 100 мбит?!

Не може да е вярно, къде е уловката, и временно ли е??! И това за безсрочен договор..

 

Бих казал, че почти не ми трябва подобен нет сигурно в 95% от времето, но дори мен ме подбъзикна подобна фрапираща скорост. Телевизията им иначе (и изобщо телевизия) не ме интересува Изобщо.

Аз по принцип наскоро смених доста стария си бъфало рутер, с микротик, който по принцип го дават без проблеми lan-wan че държи и над 900мбпс... :Р.

Направо невероятно.

 

Да, верно е и на мен не ми трябва и минах просто заради "тръпката" , но съм неприятно изненадан, както можеш да видиш от тестовете - дигам максимум двойна скорост.....И това не е от хардуера!

Къде е логиката в режим бридже да вдига не повече от 300мбит и това на споийд тест- а реално да не може да развърти над 20МБ...

 

5638385164.png

 

 

Пробва ли с live-дистрибуция?

 

Да, - 14-18MB скорост....

 

P.S. Аз не съм тествал с live distro - просто теглих исо от сървърите.

Няма логика спийтеста да изпълва само ъп канала...

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Предполагам това е без твой рутер, директно от тяхното устройство в компа. Освен да пробваш с друга ланкарта за теста, да не се окаже в теб проблема. Явно се свързва на 1Gbps щом ъплоуда няма проблем. Щом и с друга OS е така, значи е или от ланкартата или от тяхното устройство нещо. Аз бих сложил друга ланка за тест.

Link to comment
Share on other sites

Същия торент тегля и аз...

Но ето го резултата....

1111111111.jpg

 

Здравейте и от мен, споделям снимка от новата услуга cooolHome сваляно е посредством bridge mode, като се сваля директно на SSD.

fJxnuTE.jpg

Link to comment
Share on other sites

Не съм сигурен, че е от ланката - ако беше от нея - нямаше да изпълва уплоуда....

Не ми се занимава да купувам нещо излишно.

Да дойдат на место и да ми тестват - защо аз трябва да им търся решението на проблема?

 

Предполагам това е без твой рутер, директно от тяхното устройство в компа. Освен да пробваш с друга ланкарта за теста, да не се окаже в теб проблема. Явно се свързва на 1Gbps щом ъплоуда няма проблем. Щом и с друга OS е така, значи е или от ланкартата или от тяхното устройство нещо. Аз бих сложил друга ланка за тест.

Link to comment
Share on other sites

Между другото, който иска да позапълни и WiFi скоростта, напълно възможно на съответна цена (около 1300 лв рутер + карта), примерно Asus RT-AC5300 и карта Asus PCE-AC88 правят около 100МБ(мегабайта)/с трансфер по въздуха.

Реално в близките 10-15г. по-добри скорости май няма как да се изкара вече някой, 10Gbps мрежи не виждам дотогава да навлязат в домашни условия.

Кулбокс за да ги предлагат сега тия скорости, предполагам просто са сметнали какъв обем клиенти ще имат, за да не им клекне мрежата.

Link to comment
Share on other sites

Те много добре знаят, че няма начин просто някой да поддържа за дълго натоварване от 1Gbit. Само на ъплоуд може да го запазиш, но ъплоуда канала не ги засяга особено.

Link to comment
Share on other sites

btw, тук пишат съвсем други работи: ...

 

Моят е ver.1, тук цитираният е ver. 2., за първия говоря какво е положението на практика, за другия може и да е различно. Факт е, че не можеше да се използва пълноценно при тези скорости.

TL-WR1043ND-V1.jpg  f-tp-link-tl-wr1043nd.jpg

 

Замени в другия край на апартамента един WRT54GL, който навремето също не можеше сам да се справи с новите тогава скорости на Cooolbox -- явно ми върви при тези промени на нови рутери  :grin:. Така или иначе AC рутерът ми спестява други проблеми, а и по този начин си осигурявам N вместо G безжично оттатък...

 

P.S. И е различно положението при втория, който е актуалната версия, както го рекламират "5 Gigabit Ports + 800Mbps Hardware NAT". Това второто е ключовото.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...