Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Благодаря за информацията. Предпочетох тук да питам, за да може да отговорите, когато ви е удобно вместо да ви занимавам по телефона.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Имам проблем да вържа мобилните устройства (телефони и таблети) към мрежата. С лаптопите нямаше проблем.


Някакво мнение за D-link DIR 842? Никога не съм ползвал D-link до сега, но явно с новите скорости ще трябва да се сменя и рутера.

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем да вържа мобилните устройства (телефони и таблети) към мрежата. С лаптопите нямаше проблем.

Някакво мнение за D-link DIR 842? Никога не съм ползвал D-link до сега, но явно с новите скорости ще трябва да се сменя и рутера.

Погледни ако искаш DIR-860L , аз съм с него от около 3 месеца, ползвам го като АП и съм доволен от машинката.

По ревютата я хвалят заради покритието и AC скоростите. Някак си и по-добре ми се вписва интериорно в сравнение със стандартните рутери

Link to comment
Share on other sites

С директно свързан кабел от новото устройство към гигабитов порт на четириядрен i7, със SSD, най-добрият резултат, който виждам от speedtest.net e:

 

5634222980.png  5634084138.png

 

Международният ъплоуд действително виждам е увеличен от 50 на 100.

 

6 файла едновременно от различни сървъри достига реално скоростта на сваляне докъм 650 Mbps.

 

8910298W.jpg

 

8910325i.png

 

Торент от Замунда докъм 200-250 Mbps (~20-25 MB/s), на практика 2 пъти повече от преди. Това е, което виждам реално засега.

 

По някаква причина, без да имам ограничения, на кабел през гигабитови портове на рутера TP-Link TL-WR1043ND (уточнение: отнася се за версия 1 на рутера, по-новите модели на същия рутер не би трябвало да имат този проблем) скоростта ми е едва докъм 105 Mbps, което e доста странно и ще трябва да видя защо се получава. На практика при тези обстоятелства съм на новия план, но реално ползвам старите скорости. Ще трябва да се търси решение...

 

P.S.  Май ще се окаже, че ако се ползва собствен гигабитов рутер зад новото устройство като DHCP сървър, не всички такива рутери могат да се справят с високите интернет скорости. Ако пусна Cooolbox устройството в режим рутер и ползвам моя рутер просто като гигабитов суич, имам новите скорости. Само че проблемът е, че аз искам да го ползвам като рутер, с портовете за отделни връзки на кабел за устройства, както и безжично. Работата може да отиде на допълнителни разходи за по-висок клас рутер, макар досега да смятах този модел на TP-Link за "железен". Ползвайки рутера си като досега с новото устройство като преходно, резултатът е малко над 100 мегабита, което очевидно обезсмисля ъпгрейда, ако не направя някаква промяна в конфигурацията.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Всичко е много хубаво, обаче нещо ми отбягва.. Защо ако ползвам само нет ще ми е пак 25лв за 1000, а ако съм с ТВ 35? Тоест на практика се оскъпява Телевизията, а не интернета. Каква е логиката?

Сега както съм с нет и 2 тв ми е 25 за нет + 2*5лв за тв. Ако искам ъпдейт на нет ми се оскъпява. Ако съм само на нет -не. Тоест, ако ползваш по-малко услуги ти е по-евтино обратно на всякаква логика :)

Edited by JiMbo
Link to comment
Share on other sites

 Ако пусна Cooolbox устройството в режим рутер и ползвам моя рутер просто като гигабитов суич, имам новите скорости. Само че проблемът е, че аз искам да го ползвам като рутер, с портовете за отделни връзки на кабел за устройства, както и безжично...

 

Без рутиране, безжично пак можеш да го ползваш. При спрян DHCP-сървър на твоя рутер, ще стане комбиниран гигабитов суич, с 300N аксес пойнт

Link to comment
Share on other sites

Без рутиране, безжично пак можеш да го ползваш. При спрян DHCP-сървър на твоя рутер, ще стане комбиниран гигабитов суич, с 300N аксес пойнт

Там е работата, че искам да ползвам рутиране. Доколкото потърсих информация, оказва се че този рутер  (уточнение: отнася се за версия 1 на рутера, по-новите модели на същия рутер не би трябвало да имат този проблем) има ограничена пропускливост "Routing throughput running the latest 3.13.4 Build 110429 Rel.36959n firmware and our router test process measured 123 Mbps WAN to LAN, 113 Mbps LAN to WAN and 121 Mbps total with up and down tests running simultaneously." Ще трябва да търся сега някой, който не е толкова зле в това отношение. Очевидно досега това изобщо не ми е било проблем и не съм му стигал тавана, но... Отделно и без това се замислях за нов AC рутер, така че ще потърся информация и дано направя правилния избор.

 

Не съм се замислял че може да има разлика между скоростта на трансфер в локалната мрежа и през интернет за гигабитовите портове.

 

TP-LINK Archer C7 май не е лошо решение - дават го до 820 Mbps или още по-добре D-Link DIR-868L с 900 и нагоре макар че и цената идва малко солена.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Всичко е много хубаво, обаче нещо ми отбягва.. Защо ако ползвам само нет ще ми е пак 25лв за 1000, а ако съм с ТВ 35? Тоест на практика се оскъпява Телевизията, а не интернета. Каква е логиката?

Сега както съм с нет и 2 тв ми е 25 за нет + 2*5лв за тв. Ако искам ъпдейт на нет ми се оскъпява. Ако съм само на нет -не. Тоест, ако ползваш по-малко услуги ти е по-евтино обратно на всякаква логика :)

 

И аз за това се замислих, че реално се увеличава цената на телевизията. На всичкото отгоре - се намалява цената, на тези, които са на безсрочен договор. От цялата схема, най-прецакани са тези, които са подписали срочен договор и са си плащали за пакетна услуга (която реално е най-скъпа).

Link to comment
Share on other sites

Аз от вчера имам постоянни проблеми с Wi-Fi то. Все се губи, не може да се свърже сума време. Днес пак имам проблеми с лаптопите. Звъннах на съпорта...но каго ще се обадят за отговор един Господ знае. 

Link to comment
Share on other sites

Това, което ви убягва е, че приемате, че от 29.90 лв досега 25 лв са за интернет, и 5 лв за телевизия и телефонната услуга, като сравнявате със самостоятелната интернет услуга за 25 лв. Само че това не е точно така, просто самостоятелната услуга е с раздута цена с цел да се ползва пакетна услуга. Съответно тя така или иначе е била достатъчно натоварена, за да не е привлекателна и решават да запазят цената й, като предполагат, че и 35 лв интернет+тв+телефон е по-примамливо решение. Така че не се оскъпява тв-услугата, а реалната съставка на интернета в онези 30 лв от предишния план.

Link to comment
Share on other sites

Това, което ви убягва е, че приемате, че от 29.90 лв досега 25 лв са за интернет, и 5 лв за телевизия и телефонната услуга, като сравнявате със самостоятелната интернет услуга за 25 лв. Само че това не е точно така, просто самостоятелната услуга е с раздута цена с цел да се ползва пакетна услуга. Съответно тя така или иначе е била достатъчно натоварена, за да не е привлекателна и решават да запазят цената й, като предполагат, че и 35 лв интернет+тв+телефон е по-примамливо решение. Така че не се оскъпява тв-услугата, а реалната съставка на интернета в онези 30 лв от предишния план.

 

Не. Не приемаме нищо. Виждаме цената на интернет услугата до този момент и факта, че тя остава непроменена.

 

Ако е била раздута - това е друг въпрос. И пак - ощетени са абонатите с подписан срочен договор използващи пакетна услуга.

Link to comment
Share on other sites

В какво отношение да са ощетени? Доколкото четох се дава безплатната опция (която по принцип струва пари) да се откажеш от срочния договор и да преминеш на безсрочен. Ако не те кефи новата услуга си оставаш на старите условия, които се предполага че те устройват и за тази цел по собствено желание си се подписал в срочния договор.

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали "раздута" е точната дума, но нали не мислите, че за 5 лв на месец сме получавали цифрова телевизия и 100 безплатни минути към всички. Интернет-услугата в троен пакет има една стойност, самостоятелно по една или друга причина - друга и то доста по-висока. Съответно увеличавайки интернет-съставката в тройния пакет са решили, че като самостоятелна услуга нямат нужда да правят увеличение. Търсим под вола теле...

Link to comment
Share on other sites

В какво отношение да са ощетени? Доколкото четох се дава безплатната опция (която по принцип струва пари) да се откажеш от срочния договор и да преминеш на безсрочен. Ако не те кефи новата услуга си оставаш на старите условия, които се предполага че те устройват и за тази цел по собствено желание си се подписал в срочния договор.

 

На мен срочният договор отдавна ми е изтекъл. Не е в това въпросът.

 

Ощетени в следното отношение:

 

Настоящи абонати на пакетна услуга с безсрочен договор получават новата скорост на по-ниска цена.

Настоящи абонати само на интернет услуга получават новата скорост на същата цена.

Настоящи абонати на пакетна услуга със срочен договор получават новата скорост на по-висока цена.

 

Справедливо ли ти се струва?

Link to comment
Share on other sites

И преди и сега интернета си беше 25лв. Първоначално като стъпиха бях само на интернет. След това минах и на телевизия, ДА точно за 5лв на месец. Не казвам, че услугата е скъпа, а че е малко странно. След като се увеличава интернета,би трябвало цената да е не 25, а 29,90. Ако искаш и тв - 5, както досега. С 2 тв -10лв както и съм (телефона не го ползвам даже).

Като си взимам техника и купя няколко неща ти правят отстъпка, а тук е обратно. Телевизия предлагат всички, за интернет нямат равни. Та ми се върти вече идея за само интернет+ телевизия към други. Така ще имам 1000мбита нет + тв за същите пари които давам и сега. Та за това ми се вижда нелогично, защото някои може да се откажат просто от тв :)

Link to comment
Share on other sites

И преди и сега интернета си беше 25лв. Първоначално като стъпиха бях само на интернет. След това минах и на телевизия, ДА точно за 5лв на месец. Не казвам, че услугата е скъпа, а че е малко странно. След като се увеличава интернета,би трябвало цената да е не 25, а 29,90. Ако искаш и тв - 5, както досега. С 2 тв -10лв както и съм (телефона не го ползвам даже).

Като си взимам техника и купя няколко неща ти правят отстъпка, а тук е обратно. Телевизия предлагат всички, за интернет нямат равни. Та ми се върти вече идея за само интернет+ телевизия към други. Така ще имам 1000мбита нет + тв за същите пари които давам и сега. Та за това ми се вижда нелогично, защото някои може да се откажат просто от тв :)

 

Мда. Ако има доставчик, който предлага телевизия на два телевизора срещу 15лв - бих се замислил. Виваком примерно, тъй като пакетната цена ще свали и месечната ми такса за мобилния телефон. И без това тия IPTV приемници ме подлудяват с това постоянно изключване, когато няма сигнал от другата страна дори и за част от секундата.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Малко става като въпросът дали чашата е наполовина пълна или наполовина празна -- зависи дали човек гледа позитивно или негативно. Не можете ли да приемете, че не ние сме ощетени, а други са облагодетелствани, да речем, не че смятам, че е точно така. Приемете, че доставчикът иска възможно най-много клиенти да са на тройната му услуга и както беше досега, да започват на срочен двугодишен договор или както беше. За да насърчава възможно най-голям брой клиенти да са точно на такава срочна тройна услуга, гарантираща им определени приходи, те "наказват" грубо казано онези, които искат или да не се обвързват за цели две години, или да не плащат тройна услуга. Съответно досега за тях имаше да речем едни 5 лв "наказателна такса" - искаш да не се обвързваш - вместо 30, плащаш 35 лв. Другите искали само интернет, ами да речем в тройната услуга са калкулирали интернетът 20 лв, тези само с интернет-услуга - 5 лв "наказателна такса" - 25 лв на месец. И сега казват, решихме да отпаднат срочните договори, един вид без наказателни такси и заради променените параметри -- увеличаваме с 5 лв месечната такса. Съответно падат "наказателните такси" за срочния договор и за самостоятелната услуга и в същото време се увеличава таксата им заради новите параметри с 5 лв. Кво се получава - същото, каквото е сега. Да не се убеждаваме сега как видите ли цифровата телевизия с HD-пакет и 100 безплатни минути до всякакви мрежи струва 5 лв на месец, а останалото било интернетът. Това, какво е било в началото и после какво е ценообразуването на услугите нямат задължително връзка 1:1. Факт ли е, че срещу 5 лв отгоре получаваме доста по-добри параметри, факт е. Някой за същите пари като плащаните от него досега, получавал същото. Ми радвайте се за него - облагодетелстван е, това не означава, че ние сме ощетени. За протокола, аз съм на безсрочен договор, но в резултат от това, че ми е изтекъл отдавна срочният, т.е. досега съм плащал 29.90 + два допълнителни приемника, плюс Диема Екстра и моята такса се увеличава с 5 лв, да не излезе, че имам интерес да гледам на нещата по този начин.

Link to comment
Share on other sites

Не мога да приема аргумента за позитивната и негативната нагласа, защото в случая не става въпрос за философска дискусия, а за дискусия основана изцяло на видни факти.

 

Решенията на доставчика са си лично негови и ние в момента само ги обсъждаме. Аз не очаквам те да си сменят плановете на заплащане, заради породилата се дискусия в тази тема. Имат си статистики при тях, предполагам са си преценили кой е по-добре да ощетят. Просто не мисля, че е честно да се ощетяват най-редовните и надеждни платци (клиентите на пакетна услуга със срочен договор). В случая точно така се получава. Всички клиенти получават по-ниска или равна цена за по-високата скорост, освен хората, които са си плащали чинно до сега.

 

Аз не мисля да се поставям нито на мястото на доставчика, нито на мястото на новите клиенти, привличането на които е по-важно от задържането на настоящите. Това с "наказателните" такси си е лично техен проблем. Аз мога да обсъждам и защитавам единствено своята гледна точка. И аз се чувствам ощетен в сравнение с останалите. Не мога да се радвам за другите, защото тези, които не плащат вече "наказателни" такси или си плащат същата сума за по-добра услуга няма да ми дават по 5лв на месец, за да мога да си плащам аз разликата.

 

Случи се това, което се случи и с мобилните оператори в държавата преди години. Офертите за нови абонати са по-добри от тези за настоящи при преподписване.

Това нормално ли е според теб?

Постави се за момент на мястото на Куулбокс и ми кажи: при настоящите цени и увеличения на пакетите, какво ме спира да мина на телевизията на Виваком, която с по-добър пакет от канали, за два телевизора, ще ми струва 24лв - 6лв от мобилната ми услуга = 18лв. Куулбокс пак ще си ми дадат по-високата скорост на интернета, защото ще мина на по-евтината тарифа (логика).

 

Реално ще си платя 3лв на месец повече, за да покажа че смятам нещо за несправедливо, за да сменя тоя досаден TV приемник и да получа повече TV канали с по-добре графично издържан интерфейс. А да, и като (ако, защото до сега не е спирал) ми спре интернета, ще имам телевизия. Куулбокс в същото време губят 10 (ако мина на по-бързият интернет в пакетен план - 15).

Та, какво ме спира?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...