Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

 

Имате ли по-ясни спомени кога официално е било това, защото още от първия запазен архив на тази страница от 11 януари 2012-а, се вижда, че обявения международен ъплоуд за домашни потребители е бил 50 Mbps

 

 

EDIT:

И в съответната тема във фирмения форум се споменават същите числа...

 

 

Явно аз се бъркам нещо. Все съм си мислел, че интернета им е 100/100 навсякъде. Трябва да си погледна първоначалния договор, защото там скоростите май бяха обявени. Аз минах на Куулбокс, когато бяха патардиите с DCC. Не помня коя година беше.

 

Виждам как за хората на безсрочен договор минаването на гигабитовия нет е решение без никакво замисляне, но тези, които трябва да плащат по 5лв на месец повече ще си помислят дали реално им трябва гигабитов нет, който ще е реално по-бърз в тегленето, но не и по-бърз в отварянето на съдържание като уеб страница или клипче. Което пък е добре дошло за Куулбокс, тъй като потребителите ще ползват по-малка скорост от това, което те са готови да предложат на почти същата цена.

 

А при положение, че услугата е обявена днес, как има вече трима потребители само на този форум, които я ползват? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Много приятна и интересна оферта, определено. Жалко, че за да се възползвам трябва да къртя апартамента за ново FTP/STP :(

 

Колкото до рутер, в момента ползвам една стара P4 машина и като стабилност, скорости, производителност и т.н. е бетон. Дори с пуснат transmission 24/7 и качени вече 42TB, никога не е имало проблеми.

 

ebfa4bf776272509.jpg

 

Но как би се държала при Gb връзка... ще е интересно да се види. Някой ползва ли подобен рутер и Gb свързаност? Иначе пазарната и цена в момента е макс 50лв

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Много приятна и интересна оферта, определено. Жалко, че за да се възползвам трябва да къртя апартамента за ново FTP/STP :(

 

Колкото до рутер, в момента ползвам една стара P4 машина и като стабилност, скорости, производителност и т.н. е бетон. Дори с пуснат transmission 24/7 и качени вече 42TB, никога не е имало проблеми.

 

 

 

Но как би се държала при Gb връзка... ще е интересно да се види. Някой ползва ли подобен рутер и Gb свързаност? Иначе пазарната и цена в момента е макс 50лв

Би трябвало да си ОК :)

Ти няма да правиш динамично рутиране, че да се замисля кой знае колко машинката, а обикновен статичен нат. 

А защо нови кабели, ако имаш вече поставени? Cat5е си поддържа гигабит. 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Би трябвало да си ОК :)

Ти няма да правиш динамично рутиране, че да се замисля кой знае колко машинката, а обикновен статичен нат. 

А защо нови кабели, ако имаш вече поставени? Cat5е си поддържа гигабит. 

 

По другата двойка върви ТВ-то до апартамента от мястото на сървъра ;) и всичкото кабел е замазано някъде в стените (уж има гофрета, но няма как да се пусне кабел по тях. Опция две е в паркетните лайсни, но пак трябва да стигне до входната врата от "сървърното".

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Не знам как куулбокс си пускат услугите. ТВ-то идва на отделен порт от медията ли ? 

Иначе ако е гофре, и не прави някакви остри завои, винаги може да пробваш със съществуващият кабел да изтеглиш двата нови :P

Link to comment
Share on other sites

Някой да каже нещо за рутерите - по-добри ли са от сегашния ми TP Link 841n? Интересуам се главно от разстояни на "разпръскване" Трябва от компа до 13 метра - където ми е ТВ-то в хола да има стабилна връзка. Питам, защото ако ъпгрейдна, не ми се дават излишни пари за гигабитов рутер, защото няма устройства освен компа, които да поддържат толкова висока скорост по Wi-Fi.

Link to comment
Share on other sites

Някой да каже нещо за рутерите - по-добри ли са от сегашния ми TP Link 841n? Интересуам се главно от разстояни на "разпръскване" Трябва от компа до 13 метра - където ми е ТВ-то в хола да има стабилна връзка. Питам, защото ако ъпгрейдна, не ми се дават излишни пари за гигабитов рутер, защото няма устройства освен компа, които да поддържат толкова висока скорост по Wi-Fi.

 

Не бих разчитал... Или но рутер или си карай така.

Link to comment
Share on other sites

Някой да каже нещо за рутерите - по-добри ли са от сегашния ми TP Link 841n? Интересуам се главно от разстояни на "разпръскване" Трябва от компа до 13 метра - където ми е ТВ-то в хола да има стабилна връзка. Питам, защото ако ъпгрейдна, не ми се дават излишни пари за гигабитов рутер, защото няма устройства освен компа, които да поддържат толкова висока скорост по Wi-Fi.

Няма да има особена разлика. Високите скорости идват на 5Г които по принцип са с по-слаб обхват и по-чувствителни към стени и т.н..

Докато 2,4 си остава общо взето същото. 

Би имало смисъл ако си вземеш нов рутер заради високите скорости, а старият го разположиш някъде у вас като репийтър за по-отдалечените устройства, това ще ти увеличи покритието . 

Link to comment
Share on other sites

Не знам как куулбокс си пускат услугите. ТВ-то идва на отделен порт от медията ли ? 

Иначе ако е гофре, и не прави някакви остри завои, винаги може да пробваш със съществуващият кабел да изтеглиш двата нови :P

 

Да, порта за ТВ е един, а за интернета друг. Да тегля ама то няма аванс :D Играчка без гаранция става, но тези дни като има повече време ще огледам.

Link to comment
Share on other sites

За нови клиенти - да, старите, които искат да си останат на базова 29.90 лв., си остават на старите параметри. Нещо подобно на това, което се случи навремето, когато се увеличиха скоростите на 100 мбита.

Link to comment
Share on other sites

Това е тотална глупост!!! Гигабитовият трябва да е допълнителна опиция като статично IP. На фона на другите оператори в Пловдив, 35лв. за нет и ТВ е доста, ако ще да е безсрочен договорът.

Link to comment
Share on other sites

Тази сутрин пак повторих експеримента и пак греда... Никакъв успех с безжичните тестове...
Оказа се, че май е трябвало да изчакам известно време, след промяната на режима от бридж на рутер.
Добре че 15-ина мин след смяната се сетих да пробвам с мобилни устройства... и се получи.
Направих по няколко теста със смартфон и таблет, а тази вечер ги повторих и довърших с лаптоп.
Ето резултатите:
 
Смартфон:
 
Screenshot_smartphone_2016_09_14_19_01_2
 
Таблет:
 
Screenshot_tablet_2016_09_14_19_02_09.pn
 
Лаптоп:

5631035404.png 1.5 м - без стени

5631051179.png 6м - 2 стени

5631056608.png 6м - 2 стени

5631067769.png 11м - 6 стени, 2 от които носещи

 

По време на тестовете от лаптопа, пингът към рутера се повиши до 150-200ms, но остана стабилен и без загуба на пакети.

За момента оставам в режим "рутер", с DMZ към досегашния.

 

*Моля, резултатите от тестовете ми да не се приемат за някакъв универсален репер.


Снимки на устройството:
 
Coool_Home_Router_01.jpgCoool_Home_Router_02.jpg
Coool_Home_Router_03.jpg

От ляво надясно: три 100 Mbps порта за TV, гигабитов порт за LAN, оптичен порт, USB-порт, RJ11-порт за телефон, куплунг за захранване.

Супер би било, ако направят възможно закачването на сторидж (флашка, диск и т.н) на USB порта, на който да може да се записва и чете, както от боксовете така и от локалната мрежа.
Link to comment
Share on other sites

Това е тотална глупост!!! Гигабитовият трябва да е допълнителна опиция като статично IP. На фона на другите оператори в Пловдив, 35лв. за нет и ТВ е доста, ако ще да е безсрочен договорът.

 

Дам, като добавиш и 5лв. за допълнителен приемник, определено могат да загубят потенциални нови клиенти, които не ги интересува дали нета им е 50, 100 или 1000мбит. И сега им беше момента да сложат още 1 изход за тв, защо пак са оставили само 3 изхода не мога да разбера, и гигабитовия нет ли няма да може да се справи с 4 iptv-та? Лично на мен не ми трябва, но няколко пъти съм засичал хора във форума да питат за възможност да пуснат 4-ти телевизор.

Edited by Tsunamito
Link to comment
Share on other sites

Не мога да се ориентирам от сайта за 2 неща за новата услуга, която е с безсрочен договор - първо, колко е минималният период за плащане, примерно ако ползвам 6 месеца и 10 дни колко такси ще платя 6.33 или 7 месечни такси? Друго нещо - какво е предимството да ползваш допълнителната услуга "временно спиране на услуга" (14.90 лв.) - мога ли например да ползвам до края на март 2017, после направо да прекратя напълно и после в началото на май отново да стана абонат, т. е. без да ползвам тази допълнителна услуга и да спестя тези 14.90 лв.?

Link to comment
Share on other sites

И аз вече официално с новите скорости, но нещо не мога да разбера, защо на лаптопа скоростта продължава да е около 100 мегабита. Иначе на компа си е ок.

 

14322374_502150366641005_506588443074353

Link to comment
Share on other sites

На колко mbit ти се връзва лаптопа в мрежата? Колко пише в статуса на адаптера?

Всъщност сега погледнах лаптопа, картата му е макс до 130 Mbps. Така че явно няма как да тръгне с повече.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност сега погледнах лаптопа, картата му е макс до 130 Mbps. Така че явно няма как да тръгне с повече.

 

Как да достигнете високите скорости в домашни условия?

За вдигане на скорости над 100 Mbps по кабел е необходимо компютърът ви да има гигабитова LAN карта. Ако искате да стигате гигабитови скорости по Wi-Fi, това е възможно, като към нашето устройство включите ваш рутер, за който е важно да поддържа AC стандарт (и да е с гигабитов порт).

 

Предполагам и техния рутер не предлага повече от 100mbit по Wi-Fi.

Edited by Tsunamito
Link to comment
Share on other sites

Предполагам и техния рутер не предлага повече от 100mbit по Wi-Fi.

 

Няколко поста по-горе вече постнах резултат над 100 Mbps с N-адаптер:

 

5631035404.png

 

Довечера ще пробвам и с "ac"

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, @sheep, 

Услугите на Cooolbox са предлатени, което означава, че плащате за месец напред. Например, ако искате точно на шестия месец и десетия ден да прекъсне вашата услуга, трябва да подадете заявление за спиране на услуга на петия месец и десетия ден. В края ще заплатите само допълнителните десет дена от текущия месец. 
Временното спиране на услугата е създадено за удобство на нашите клиенти, когато са решили да отсъстват от страната например, или за лятото. Това дава възможност да се запазят точните параметри на ползваната услуга и след периода на прекъсване.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...