Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Звънкаш и заявяваш. Сменят ти CPE с друго, което е с рутер. На техния рутер имаш безжично 100 мегабита, иначе на порта си имаш 1 гигабит и ако искаш директно в компа, ако не в твой си рутер...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За 5лв отгоре месечно ще си помисля дали да пускам заявка. 35лв си бяха на равно с други доставчици с оглед предлаганото, но 40лв на месец са си доста.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

... Международната винаги е била 100мбит.

 

Международният ъплоуд е 50 Mbps. Ако се вярва на новите парметри, би трябвало да стане два пъти повече, но скоростите не са симетрични като при бизнес-потребителите, където разбира се и цената е друга.

 

8908172J.png

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

5627901061.png 5627938911.png 5627908515.png

 

5627894610.png 5627929846.png 5627953743.png

 

EDIT:

Тестовете са правени при директно свързване към гигабитовия порт на рутера.

Рутерът е настроен в режим Bridge, т.е. за тестовете, лаптопът беше с публичен адрес

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

...  

Благодаря! Дано има наистина двойно по-голям ъплоуд новата тарифа. Ще си покаже на практика като се хвърлят някакви файлове до сървър в чужбина без кеширане, миръри и т.н. При всички положения за +5 лв. според мен определено си заслужава.

Link to comment
Share on other sites

Международният ъплоуд е 50 Mbps. Ако се вярва на новите парметри, би трябвало да стане два пъти повече, но скоростите не са симетрични като при бизнес-потребителите, където разбира се и цената е друга.

 

8908172J.png

 

Почти съм сигурен, че преди година пишеше, че скоростта на ъплоуд извън страната е 100мбит, а и аз самият съм правил Speed test извън страната със скорост на ъплоуд над 50мбит.

Link to comment
Share on other sites

Почти съм сигурен, че преди година пишеше, че скоростта на ъплоуд извън страната е 100мбит, а и аз самият съм правил Speed test извън страната със скорост на ъплоуд над 50мбит.

До едно време беше така, но отдавна не е, а и тези тестове със спийдтеста, в много случаи показваха ъплоуд близо до 100-те, а на практика, ако си следиш какво минава през лан-картата, се оказваше, че не надхвърля 50. Важното е, като уточнение, че има 10х увеличение на българските скорости и на международното дърпане, и 2х увеличение на ъплоуд навън, тоест международните скорости не са симетрични за домашните потребители.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Почти съм сигурен, че преди година пишеше, че скоростта на ъплоуд извън страната е 100мбит, а и аз самият съм правил Speed test извън страната със скорост на ъплоуд над 50мбит.

Както и ти споменаха. Преди време наистина беше 100, но после я промениха на 50мбит-а.

Link to comment
Share on other sites

Почти съм сигурен, че преди година пишеше, че скоростта на ъплоуд извън страната е 100мбит, а и аз самият съм правил Speed test извън страната със скорост на ъплоуд над 50мбит.

Както и ти споменаха. Преди време наистина беше 100, но после я промениха на 50мбит-а.

Имате ли по-ясни спомени кога официално е било това, защото още от първия запазен архив на тази страница от 11 януари 2012-а, се вижда, че обявения международен ъплоуд за домашни потребители е бил 50 Mbps

 

International_upload_50mbps_20121101.png

 

EDIT:

И в съответната тема във фирмения форум се споменават същите числа...

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Разрови устройството онлайн, какво има като настройки. В момента съм в процес на местене и съм спрял услугата, защото реално нямам къде да я ползвам и съм на МТел месец. Интересно ми е какво може да се прави по ONT-а.

Link to comment
Share on other sites

Имам един въпрос - с рутер TP Link 841n съм. С него ще мога ли да се възползвам от 1Gbp/s при положение, че имам 1Gbit лан карта?

Или ще трябва да сменям рутера, за да имам 1 гбит на компа?

Отделно някак не ми е ясно как рутера го дават с 300Мбит скорост през Wi-Fi, пък няма гигабит порт?

Моля за обястнение.

5628390142.png

Благодаря!

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

какво има като настройки

Задължителните минимални неща: настройка на безжичната мрежа, DHCP-резервации, пренасочване на портове, DMZ

Нагледно - http://goo.gl/hYk6k1

 

За съжаление не виждам възможност за избор на канал, а това е много важен параметър.

 

Имам един въпрос - с рутер TP Link 841n съм. С него ще мога ли да се възползвам от 1Gbp/s при положение, че имам 1Gbit лан карта?

Или ще трябва да сменям рутера, за да имам 1 гбит на компа?

Отделно някак не ми е ясно как рутера го дават с 300Мбит скорост през Wi-Fi, пък няма гигабит порт?

Рутерът има един гигабитов порт.

Твоят рутер е със 100 Mbps портове.

Или трябва да свържеш компютъра ти директно с рутера на Cooolbox, или да добавиш гигабитов суич, ако искаш да свържеш и други устройства с кабел.

Ако спреш DHCP-сървъра на твоя рутер, можеш да го ползваш като 100 Mbps суич и допълнителен аксес пойнт.

Само трябва да свържеш рутера на Cooolbox с някой от LAN-портовете на твоя рутер.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Имам един въпрос - с рутер TP Link 841n съм. С него ще мога ли да се възползвам от 1Gbp/s при положение, че имам 1Gbit лан карта?

Или ще трябва да сменям рутера, за да имам 1 гбит на компа?

Отделно някак не ми е ясно как рутера го дават с 300Мбит скорост през Wi-Fi, пък няма гигабит порт?

Моля за обястнение.

5628390142.png

Благодаря!

 

Има възможност за безжична връзка, между отделни компютри с тази скорост. Портът ти е 100 мегабита и няма да стане играта. Като цяло и да направиш това през LAN порта, както ти казва Пламен, пак няма да е като хората, защото самият рутер ще сгъне в един момент.

Питам се от преди малко аз, що ми е, аджеба, 1 гигабит интернет... Какво толкова свалям, че да ми трябва 1 гигабит скорост... Едно време точех здраво и се кефех на скорост, ама сега... Отделно, че за да се използва тая скорост, трябва да има и хардуер, респективно бърз комп с SSD, за да е пълноценно - иначе си мерим спийдтестовете, а реално не може да се ползва.

Като гледам устройството, дали не може да се сменя мрежата и подмрежата, защото моята няма нищо общо с 192.168...

Link to comment
Share on other sites

Сега ползвам TP Link 841n - за да "прехвърля" - тоест подава сигнал на друг такъв - същия модел на около 13 метра - в стаята в хола на ТВ-то.

Не знам, дали рутера на Кулбокс ще е удачен да свърши същата работа (сила на сигнала от компа до хола) Отделно на това, доколкото те разбрах - мога да ползвам директно рутера на кулбокс за да се възползвам от 1гбит свързаност с компютъра, отделно на това - той ще може да предава към TP  Link 841n?

Питам чисто от любопитство - на този етап не виждам смисъл от такава скорост по-голяма от 10Мбит - за торенти от рода на 10GB филм.

Още веднъж благодара!

Link to comment
Share on other sites

Питам се от преди малко аз, що ми е, аджеба, 1 гигабит интернет... Какво толкова свалям, че да ми трябва 1 гигабит скорост... Едно време точех здраво и се кефех на скорост, ама сега... Отделно, че за да се използва тая скорост, трябва да има и хардуер, респективно бърз комп с SSD, за да е пълноценно - иначе си мерим спийдтестовете, а реално не може да се ползва.

 

Днес давах реален пример с четиричленно семейство, с три смарт телевизора, на които върви HD-съдържание (не от боксовете), няколко лаптопа, стационарен компютър, мобилни телефони...

Ей така, уж от нищото, генерираха трафик над 50-60 Mbps.

Един да тръгне да сваля нещо по-голямо и някоя от другите услуги започва да кляка...

Link to comment
Share on other sites

Рутерът на Кулбокс безжично поддържа 100 мегабита!!! Има гигабитов порт RJ45, който може да включиш директно в компа или в гигабитов рутер, който да ти поддържа по-висока безжична скорост, което колко ти е необходимо...

Пламене, как е положението с покритието на устройството на Кулбокс, сравнено с някакъв рутер...? И как държи на натоварване. Какво се случва с пинга, при натоварване? Скача ли, губи ли пакети?

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Като ти остане пробвай, защото аз ще мога да тествам края на месеца чак... Пък ми е интересно и знам, че ще го изтестваш по начин, който никой нормален юзър няма да го направи, че и ще го опишеш  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Има възможност за безжична връзка, между отделни компютри с тази скорост. Портът ти е 100 мегабита и няма да стане играта. Като цяло и да направиш това през LAN порта, както ти казва Пламен, пак няма да е като хората, защото самият рутер ще сгъне в един момент.

Питам се от преди малко аз, що ми е, аджеба, 1 гигабит интернет... Какво толкова свалям, че да ми трябва 1 гигабит скорост... Едно време точех здраво и се кефех на скорост, ама сега... Отделно, че за да се използва тая скорост, трябва да има и хардуер, респективно бърз комп с SSD, за да е пълноценно - иначе си мерим спийдтестовете, а реално не може да се ползва.

Като гледам устройството, дали не може да се сменя мрежата и подмрежата, защото моята няма нищо общо с 192.168...

 

Точно това и аз си казах и засега определено е подобно на UDH TV - телевизори бол, контент пренебрежително малък, естествено това ще се промени в бликото бъдеще.

Но на този етап, смятам че 11MB за точене е напълно нормално.

P.S. Аз на моите хардове правих тест и средната поддържана скорост е 70MB/Sec, Което е 0,5Gbit/sec.

Ако се гледа burst mode, то спокойно може да поддържа 1Gbit, но както казах не стриймвам в 4К, нито гледам 4К, така че към този момент не ми трябва.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Леко завиждам :P
Има си плюс гигабита - сядаш, харесваш си филм от торент (20-30Г), пускаш го да се сваля и след мъничко го имаш готов за гледане :))

И като свикнеш така е трудно да се върнеш на 100 :)))

http://imgur.com/a/1bkqV

Link to comment
Share on other sites

И като свикнеш така е трудно да се върнеш на 100 :)))

 

Мхмм... "Ни моиш ма върна на с'ело"  :grin:

 

как е положението с покритието на устройството на Кулбокс, сравнено с някакъв рутер...? И как държи на натоварване. Какво се случва с пинга, при натоварване? Скача ли, губи ли пакети?

Покритието е като на среден клас рутер, нищо особено.

Не знам дали е заради някаква несъвместимост с адаптера ми (Intel Dual Band Wireless-AC 7265) или заради друг проблем, но така и не успях да направя читав тест за безжична връзка.

Непрекъснато connect/disconnect. Когато задържа за малко, успя да вдигне скорост 60-70 mbps, пингът скочи над 2 сек. и естествено се стигна до дроп... Това на два метра от рутера...

И без това, при мен разположението е такова, че не мога с един рутер да покрия площта, така че ще мина и без него.

Ако намеря време, утре вечер ще пробвам с друг лаптоп, с чист N-адаптер.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...