Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Аз пък от няколко дена гледам само "Малката булка". Гледам нещо по Нова например, натискам пауза и вендга пише, че е 17:46 и не знам колко си секунди и "Малката булка". Викам снощи, хайде ще върна на сутрешния блок, О.К. тръгна, в момента на натискане на пауза, пак пише "Малката булка" и пак е 17:46 и не знам си там колко секунди. Тая сутрин към 8 превъртях Черешката на тортата, уви оказа се че пак гледам Малката булка.....Голям фен съм и станал явно....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз пък от няколко дена гледам само "Малката булка". Гледам нещо по Нова например, натискам пауза и вендга пише, че е 17:46 и не знам колко си секунди и "Малката булка". Викам снощи, хайде ще върна на сутрешния блок, О.К. тръгна, в момента на натискане на пауза, пак пише "Малката булка" и пак е 17:46 и не знам си там колко секунди. Тая сутрин към 8 превъртях Черешката на тортата, уви оказа се че пак гледам Малката булка.....Голям фен съм и станал явно....

 

 

 

хахаха,  :grin: ама услугата е смарт-6-сенс подразбира какво ти се гледа, махни тия сутрешни блоци....

Link to comment
Share on other sites

Да!

 

Черешката на Тортата - от петък на таймшифт!

Когато и да спра на пауза - изписва час 23:53:10.....

Дали най-какрая ще имаме изгладена услуга - или само ще си плащаме за подобна такава...?

Дали към момента все още наблюдавате описания проблем?

 

Аз пък от няколко дена гледам само "Малката булка". Гледам нещо по Нова например, натискам пауза и вендга пише, че е 17:46 и не знам колко си секунди и "Малката булка". Викам снощи, хайде ще върна на сутрешния блок, О.К. тръгна, в момента на натискане на пауза, пак пише "Малката булка" и пак е 17:46 и не знам си там колко секунди. Тая сутрин към 8 превъртях Черешката на тортата, уви оказа се че пак гледам Малката булка.....Голям фен съм и станал явно....

 

Същата работа.....

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Считаме темата за изчерпана и ще пишем отново, когато има развитие.

Темата ще бъде изчерпана, едва когато осигурите възможно най-качествения сигнал.

Ако не сте в състояние да се справите с проблема, кажете го, за да спрем да ви занимаваме и ние да търсим начини за разрешаването му.

Искрено се надявам, че следите темите и на другите доставчици. Благодарение на тяхната отзивчивост и експедитивност, вече е ясно кой мъти водата... Пардон, картината...

Специално за вас, поствам и във вашата тема. Много се надявам, че най-накрая ще вземете спешни мерки, защото това е нетърпимо!

 

Blizoo MPEG2 vs. BIX MPEG2

 

01_Nova_Blizoo.png

 

01_Nova_BIX.png

Link to comment
Share on other sites

Очаквай ти адекватни мерки, ама друг път.... С тези темпове на нововъведения - кулбокс диша прахта на останалите.

Сега само чакам тук да ме опровергае JoyDay....

 

Къде е HBO Go, Къде е възможността да се споделя телевизията на мобилни устройства, Къде е възможността за ТРИЕНЕ на записани файлове директно,

КЪДЕ е най-доброто качество на ДИРЕКТНО излъчване на каналите, спрямо другите - тук визирам случая конкретно с НОВА ТВ.

Има и още.......

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Последно време постоянно се е*бава приемника и без причина когато се вклщчи - няма програми и се налага рестарт от контакта.....

Отделно много често на другия телевизор който не гледам толкова често - излежда че губи захранване....

Така беше и при другия ми телевизор, докато не дойде екипа на място и размениха захранването с побългарено такова..., тоест имаше някакви допълнителни жици навити в изолир банд....

 

Брех, кога ти кеф да гледаш - все се сещаш, че бъговете на ЯКАТА КУТИЯ те преследват като призрак......

както се казва АМАН!

Днес ви се ВКОФТЯСА и тайм шифтинга и така......

Link to comment
Share on other sites

+1

Премниците са бавни и бъгъви, захранванията са за в коша.

Едната флашка ми я познава, другата-не. Не може да пише на втората съответно, а съобщението за грешка гласи нещо от сорта на: Грешно име на файла.

 

Съпорт телефона не го вдигат когато се обаждаш, а ти звънят когато на тях им е удобно. 

Офиса в Кючука отваря от 10:00, ако си решил да си платиш сметката сутринта преди да е напекло- греда.

 

Иначе нета и телефона са 6, но не и тв и съпорт.

 

За тези предполагам около 5г откакто съм абонат много малко се е променило към по-добро, докато конкурентите явно не спят.

Пазара се окрупнява, хората пускат тв на компютри и телефони. Разпределителните кутии на доставчиците на етажа ми станаха двойно на брой.

 

Но аз си стоя. Знам какво е да си с Евроком и ДЦЦ. И си стоя :)

Link to comment
Share on other sites

Последно време постоянно се е*бава приемника и без причина когато се вклщчи - няма програми и се налага рестарт от контакта.....

Отделно много често на другия телевизор........АМАН!

Днес ви се ВКОФТЯСА и тайм шифтинга и така......

Аз ако бях на тебе, досега отдавна да съм си сменил доставчика - като гледам откога какви проблеми имаш и колко ти е черен живота, направо те съжалявам. ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз ако бях на тебе, досега отдавна да съм си сменил доставчика - като гледам откога какви проблеми имаш и колко ти е черен живота, направо те съжалявам. ;)

Айде няма нужда. Гледай си твоя.

Link to comment
Share on other sites

Нямам такъв и респективно си нямам подобни проблеми. А всъщност защо се месиш в разговора ми с viiipeer_ при положение, че репликата ми засягаше единствено него?

Link to comment
Share on other sites

Аха, извинявай...нямаше нужда от скрийншота, така си беше. :) Бях започнал да пиша поста когато ти още не беше пуснал твоя и респ. моят се падаше точно след този на viiipeer_, а после като видях, че вече има и друг пост - тогава добавих и цитата. ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз ако бях на тебе, досега отдавна да съм си сменил доставчика - като гледам откога какви проблеми имаш и колко ти е черен живота, направо те съжалявам. ;)

 

Нямам читава алтернатива....за таймшифт...

Иначе и двата ми телевизора поддържат таймшифт, но само през CI Modul и то само когато гледаш в реално време....

Кой е казъл, че е черен живота ми - точно когато реша да гледам телевизия - а аз рядко го правя и все греда.....

Едно е да говорят колко е добър даден доставчик и да се подведеш по името в последствие......

За интернет става, но за телевизията са години СЛЕД останалите (тук нямам предвид качеството на телевизията, като изключим НОВА ТВ.........), противно на твърденията , как "искали" да зарадват потребителите.

 

Кажете ми що за безумие е да не може да си триеш записите от бокса..??!?

 

В момента услугата е все още на ниво БЕТА!

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Айде сега... Чак години след... Сам казваш, че няма алтернатива за таймшифт.

Че боксът е бавен - бавен е, че проблемът е в доставчика - в доставчика е, но чак да са години назад... Поспри...

 

Сега градивна критика малко - боксът ви в друга мрежа /сещате се коя/ работи много бързо. Във вашата - става бавен. Интерфейсът ли товари, сървърите ли са претоварени... Намерете причината. Мога да направя клип в който се вижда как работи в едната и другата мрежа. Има причина, открийте я. Пуснете допълнителни елементарни функции на бокса - не виждам смисъл да е орязан. Какво пречи да може да си местиш позицията на часовника, какво пречи да навигационния бутон да сменяш канали и да регулираш звука на бокса? Не знам кой е отговорен за това, но проблемът не е в бокса, а във вас. При другия доставчик превъртането на таймшифт става моментално, няма прекъсване на всеки час /това все тая, но го споменавам/, няма чакане за зареждане на това и онова... Просто все едно е друг приемник на тоя портал. Защо не използвате възможностите на портала за инфо и абониране на пакети... Толкова неща има... Развийте го...

Link to comment
Share on other sites

Едно питане към по-запознатите:

 

Доколкото разбирам, Coolbox ползват сет-топ бокс с къстамизиран firmware, докато "другия IPTV доставчик", който напоследък често се споменава в този форум ползва същия бокс, но с оригиналния firmware.

Въпросът ми е, може ли бокс, който е с оригиналния firmware да се настрои и (след съответното регистриране и абониране) да гледа телевизията на Coolbox? Ако да - има ли ограничения/разлики във функционалността на устройството? И може ли да се гледа телевизия с бокс (който е взет с абонамент или закупен от Coolbox), но е закачен към друг интернет доставчик или телевизията върви само през мрежета на Coolbox?

Link to comment
Share on other sites

1. Да, може, но няма смисъл да купуваш, защото ти се предоставя безплатно от Кулбокс. Разлики във функционалността няма, освен тези, които налагат Кулбокс и се отнася за всичките абонати.

2. Да, може, след съответното конфигуриране, което се прави за 5мин.

Реално фирмуерът е един и същ, разликата е в портала на съответния доставчик. Визията на Кулбокс е по-добра /според мен, което е субективно/, но с нея всичко става доста тежко и бавно...

Link to comment
Share on other sites

3. Телевизията на Cooolbox върви само в мрежата на Cooolbox.

За да се гледа през друг интернет доставчик е необходимо допълнително оборудване.

Link to comment
Share on other sites

Интересно ми е дали с оригиналния фърмуер, устройството се връща директно на заглавния екран ако изгуби свързаност за част от секундата. Някой може ли да пробва да размести HDMI кабела (от страната на устройството, разбира се), колкото да изчезне картината от телевизора и после да каже дали го е върнало на гледаният канал, или на заглавния екран.

 

И също, всеки път ли като си пуснете телевизора сте на заглавен екран, или има опция да ви пуска на последния гледан?

Link to comment
Share on other sites

В случая, фърмуера няма отношение. Опциите се разрешават или ограничават от портала.

т.е. при прекъсване на HDMI, картината се връща на заглавния екран и когато си с друг фърмуер.

Link to comment
Share on other sites

Айде сега... Чак години след... Сам казваш, че няма алтернатива за таймшифт.

Че боксът е бавен - бавен е, че проблемът е в доставчика - в доставчика е, но чак да са години назад... Поспри...

 

Сега градивна критика малко - боксът ви в друга мрежа /сещате се коя/ работи много бързо. Във вашата - става бавен. Интерфейсът ли товари, сървърите ли са претоварени... Намерете причината. Мога да направя клип в който се вижда как работи в едната и другата мрежа. Има причина, открийте я. Пуснете допълнителни елементарни функции на бокса - не виждам смисъл да е орязан. Какво пречи да може да си местиш позицията на часовника, какво пречи да навигационния бутон да сменяш канали и да регулираш звука на бокса? Не знам кой е отговорен за това, но проблемът не е в бокса, а във вас. При другия доставчик превъртането на таймшифт става моментално, няма прекъсване на всеки час /това все тая, но го споменавам/, няма чакане за зареждане на това и онова... Просто все едно е друг приемник на тоя портал. Защо не използвате възможностите на портала за инфо и абониране на пакети... Толкова неща има... Развийте го...

 

Няма какво да се спирам... Кога се въведе таймшифта? Виваком го въведоха ВЕДНАГА след старта на IPTV, кога въведоха другите оператори възможност за гледане на телвизия през мобилни приложения? Кога се въведе HBO GO? Да не говорим за смешката, че не може да се изтриват файлове директно, без да се налага да се разкача, я хард диск, я флашка...

 

Хайде сега ме упровергай, че не съм прав.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...