Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Здравей! Това стрийм от N3 ли е?

 

Качеството е отново потресаващо! Не знам ама нова са пълен.... да не използвам силни думи :D :D :D

 

http://dox.bg/files/dw?a=ac1d95f337

http://dox.bg/files/dw?a=2f3a4af3fb

 

К'во има да се коментира. Нова е пълен леш...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Долният е с една идея по-остър, но не бих го нарекъл подобрение.

Качеството е тотален леш.

 

Напълно припокрива мнението ми. Разликата е от топла бира, до бира седяла на 30 градуса.

Link to comment
Share on other sites

Хахах. чак сега видях на компа от предоставените файлове, че "хало" ефекта или така наречения артефакт от прекалена острота на картината си е бил "вграден" във стрйма и не е от моя телевизор...., все се чудех защо само при мачовете на НОВА е така..... :laughing: :laughing: :laughing: С две думи, проблема не е в моя телевизор.

 

P.S. тук изглежда сигнала да е модифициран умишлено (от този който подава стрийма), защото при статични изображения, дори предаването "черешката на тортата" е с прилично, бих казал добро качество, докато при първенството е пълен к€неф...

 

Според мен тук трябва да се сезира КРС!!!

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Вгледайте се в разликите между двата стрийма и ще ви стане ясно, защо този от N3 е много по-добър:

                                         N3                          Cooolbox
Format settings, GOP                     : M=3, N=12                 : Variable
Format settings, picture structure       : Frame
Bit rate mode                            : Variable
Bit rate                                 : 4 786 Kbps                : 5 347 Kbps
Maximum bit rate                         : 15.0 Mbps                 : 5 467 Kbps
Active Format Description                : Full frame 16:9 image
Bits/(Pixel*Frame)                       : 0.462                     : 0.516
Time code of first frame                                             : 18:49:59:13
Time code source                                                     : Group of pictures header
GOP, Open/Closed                                                     : Open

Ако ползвате SD, MPEG2 6 Mbps CBR от BIX, по-добре потърсете доставчик на VBR стрийм.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Аз нещо не мога да видя къде на втория пише Maximum bit rate  5 467, явно и двата файла са на N3 от dox.bg. Бях записал футболната среща от днес, но сега не ми се разкача харда.

Важното е, че се установи - че качеството от Cooolbox не е на ниво, тоест има и по-добър стрийм. И следователно приказката за....."взимаме директно сигнал от студиото" май в случая не важи.

Link to comment
Share on other sites

Аз нещо не мога да видя къде на втория пише Maximum bit rate  5 467, явно и двата файла са на N3 от dox.bg. 

 

Мисля, че нещо не си разбрал.

Във всички сравнения, които давам тази вечер, единият стрийм е от N3, а вторият е от мой запис по същото време от Cooolbox.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Що бе - като приближат камерата дори може да се видят номерата на играчите. :lol:

 

Направо с глас съм се смял :D

 

Здравей! Това стрийм от N3 ли е?

 

Да.

Edited by swan222
Link to comment
Share on other sites

Стартира НОВИЯТ клиентски портал My Cooolbox. Той е съвършено различен, по-красив и по-функционален от всякога! :) Работихме по него месеци наред и планираме до края на годината да бъде още по-богат на функции. 

 
Най-важното условие, за да се възползвате от възможностите на новата платформа, е да се регистрирате отново, което става изключително лесно и бързо.
 
Повече за нововъведенията вижте тук => http://bit.ly/28NizCx
Link to comment
Share on other sites

Служебното присъствие - ще отговорите ли на хората, които ви разкостиха тук резилите, вече от няколко дена? Поне споделете - НОВА ли раздават кошница с лайна на всички, или вие сте грешни? Не е срамно да си признае доставчик ако е сбъркал, уточнете вие ли сте или самата НОВА. Това трябваше да е ПЪРВАТА ви работа след възникването на казуса. 

Link to comment
Share on other sites

Няма кво да се уточняват човек ... то е видно от тона на темата. Така беше и с пускането на HBO, после с HBO Go ... нищо ново... и онлайн гледане ще видим някога ... 

Link to comment
Share on other sites

Някой не към Cooolbox, но абонат на Diema Extra може ли да каже с какъв битрейт върви в съответната мрежа Diema Sport HD?


стрийма на нова нещо... да не е сменен в момента?

 

УЖАС!!!!!


Тая купа ще се разпадне...

vlcsnap_2016_06_22_22h07m29s178.png

Link to comment
Share on other sites

Тук вече ме съмнява за сериозна намеса от срана на НОВА ТВ......

 

 

Някой не към Cooolbox, но абонат на Diema Extra може ли да каже с какъв битрейт върви в съответната мрежа Diema Sport HD?


 

УЖАС!!!!!


Тая купа ще се разпадне...

vlcsnap_2016_06_22_22h07m29s178.png

Link to comment
Share on other sites

Аз отново питам служебния бот - НОВА ли ви ебава или вие ни ебавате? В тоз така тънък момент да ми се набивате с рекламка негласно е меко казано тъпо. 

Link to comment
Share on other sites

Мъчат  се  да  замажат  гафа, ама  с  тез  рекламки  надали.  На  тяхно  място  бих  пуснал  диема  екстра  безплатно  на абонатите  по  време  на  европейското.  Последния  скрийн  е  повече от  покъртителен.  

Link to comment
Share on other sites

Новия портал няма общо. Трябваше преди дни да стартира, просто съвпадат нещата.

Но, че с Нова има проблем - има! Не знам къде е първоизточникът на проблема, но е факт, че е сериозен и е добре в рамките на утрешния ден да се реши, защото става леееко неприятно. На ефирната е по-добре, честно!

Link to comment
Share on other sites

Един страничен въпрос. При положение, че всичко друго е перфектно. И нет-а няма равен и другите канали са перфектни. Мислите ли, че проблемът е в Cooolbox?

Link to comment
Share on other sites

Кой е казал, че всичко е перфектно - ти, постоянната грешка? Да речем, че сме прилично доволни. Нетът не е вездесъщ, което не е проблем в случая, хората говорят за телевизия. И да - ЯВНО проблем с телевизията има. И ДА - ЯВНО съпортът им мълчи тактично срещу доказателствата на потребителите относно НТВ. Дотук поне можеха да кажат, че от тях НЕ е проблема, но мълчанието поражда други мисли. 

Link to comment
Share on other sites

Аз съм убеден, че е в тях проблема, но мълчанието им абсолютно може да се тълкува обратно.

Доставчик, който пуска музикален канала с битрейт около 10MBit, който канал при ВСИЧКИ други доставчици е доволно смачкан, надали ще тръгне да компресира един от националните канали, още повече, когато е ставало дума за това.

Тук интересно е, че тях ги подвежда поддоставчик и трябваше потребителите да им отворим очите, при това с тестове, тоест нещо, което не може да се оспори.

Топката продължава да е в Кулбокс де, но надали мачкат умишлено национална телевизия, по която в момента, на всичко отгоре, върви футболно първенство.

Тук, обаче, мога да критикувам, при това с право съпорта, защото лично аз съм съобщил за това преди година някъде, но явно някой блее или не се задълбава в проблем, който е съобщен от един потребител. Вярно, че това не е официален форум, но почти е станал такъв, защото никъде другаде, извън техния форум, няма комуникация с потребителите. Тааа, чакаме обяснение и най-вече решение.

Link to comment
Share on other sites

Не, моля ти се, остави гуруто на грешните постулати да се наложи с един-два поста без грам доказателства. Туй му е като професия... 

Link to comment
Share on other sites

Аз отново питам служебния бот - НОВА ли ви ебава или вие ни ебавате?

 

Лесно може да разбереш като сравниш с ефирната Нова ТВ - същата боза е, така че основният проблем е в Нова ТВ.

Link to comment
Share on other sites

Туй да го чуя от служебиня бот, птеромисир, мисля всички засегнати това очакват. Не босненски хвалебствия.

Претенциите за най-добро трябва да са подплатени. 

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...