Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Моята конспиративна теория е следната:

 

Нова ТВ се мачка и скапва сериозно винаги когато се дава евро 2016, с цел да си включите Диема Спорт!

 

Не знам дали е така, но ми прави силно впечатление! Не говоря за куулбокс, а в национален мащаб :)

 

 

Склонен съм да се съглася с предположението ти, защото забелязвам същото при ефирно приемане на мачовете по Нова ТВ и останалите й програми, което определено прехвърля топката в самата телевизия.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Просто качеството при близу на мача Англия - Русия по нова тв, беше УЖАСЯВАЩО!

 

Та едва ли кулбокс, или другите оператори се сремят да влошават качеството на сигнала.

А кулбокс ги хвалите толкова много ( по предните страници ), че ще се замисля. :D

 

П.С. Ако искате да направим една тема за битрейт-и, че разводнихме темата на кулбокс.

На мен ми пристига един енигма комбо приемник другата седмица и ще съм акуален с инфо :D

Link to comment
Share on other sites

Бих желал да подкрепя мнението за mpeg4 сигнал на НоваТв защото и аз съм забелязал при другия оператор(н3) по-добра картина и това е така от години (поне 2). Пуснете mpeg4, веднага ще споделим активните потребители дали реално е по-добре.

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Малко по-назад описах ежедневния проблем с дистанционното, а този за постоянно светещата зелена лампа го споделих във връзка с описаните проблеми на w00x.И то, че се е слувало някога...Батериите са чисто нови.Но както и да е, колкото и да ме дразни това дистанционно с десетките натискания на копчетата докато сработи, мен също ме интересува казуса свързан с качеството на картината...

 

 

Бихте ли ни предоставили три имена на титуляр и телефон за връзка в лично съобщение, за да съдействаме за разрешаване на проблема? 

Link to comment
Share on other sites

Просто качеството при близу на мача Англия - Русия по нова тв, беше УЖАСЯВАЩО!

 

Off/ В момента по Нова ТВ тече мачът Италия-Швеция. Ефирно изглежда доста зле - някой може ли да потвърди същото и за кабела?

Link to comment
Share on other sites

Колко години след бТВ минаха на 16:9?

 

Май само БНТ2 са зад тях...но забелязвам, че макар и рядко дори и сега при някой репортаж на Нова ТВ, явно все още имат някакво останало старо оборудване там на място, защото пак го пускат 4:3. Но що се касае до мачове, склонен съм да приема конспиративната теория за Диема Спорт, защото като цяло дори и за SD излъчване, картината им е добра, докато сега, особено от по-далечната камера такава "замазка" е, че при по-бързи кадри всичко се слива в едно...да не говорим, че от време на време пикселизацията направо дразни...такава компресия са вкарали, че всеки би забелязал разликата от тогава, когато не излъчват мачове - едно време на аналоговата телевизия имах по-детайлна картина. :thumbsdown:

Link to comment
Share on other sites

Ами, да де... добре e пo диема, ама тя е на нова, т.е. ако искаш качество плащаш на нова и така.

Ако пуснат качествено SD, хората ще си кажат - абе бива и диемата заминава :D

 

Просто, не мога в момента да проверя битрейта на нова, по време на мач и след него....

Edited by swan222
Link to comment
Share on other sites

Просто, не мога в момента да проверя битрейта на нова, по време на мач и след него....

 

И аз не мога да го проверя, но забелязвам друго нещо - в момента телевизорът ми отчита единствено по Нова, че излъчват 4:3 (слага маркер), въпреки че ръчно съм го сложил в 16:9 и получавам пълен екран без черни летни. Трябва да видя като свърши мача и пак пуснат по-качествена картина какво съотношение ще изпише...

 

Edit: Не е от това, от компресията е, защото продължава да стои 4:3.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Забавянето на отговора по въпросите за битрейта на каналите и качеството на картината е поради това, че сме в комуникация с доставчика на стрийма по тези въпроси и това отнема време. Нито един въпрос не е отбягван или подминаван досега. 

 

Със сигурност можем да заявим, че ние не компресираме сигнала, който получаваме. Взимаме стрийм от няколко доставчика, включително BIX, като винаги сме се стремили да намираме най-добрия такъв.

 

Относно споменатото качество на Нова ТВ при друг оператор не бихме могли да коментираме.

 

Многократно сме се свързвали с Нова Броудкастинг Груп за възможността за предоставяне на по-качествени стриймове на предлаганите от тях канали. До момента не сме получили удовлетворяващ отговор, което не означава, че ще спрем да питаме.

 

По отношение на mpeg2 и mpeg4 при Нова ТВ сме в комуникация с доставчика на стрийма, успяхме да си осигурим mpeg4, за да тестваме качеството на картината, но не смятаме, че качеството е по-добро. Това, което можем да направим е да ви пуснем mpeg4 стрийм, за да прецените и дадете обратна връзка кое е по-добро като качество.

 

Ще сме благодарни, ако @plameni сподели при кой доставчик на стрийма наблюдава посочените стойности за mpeg4.

 

За качеството на каналите от пакет Diema Extra също сме сигнализирали на доставчика на стрийма и очакваме обсъждане на казуса.

 

Очаквам тестов стрийм на Nova в MPEG4.

 

Пак да споменя, че моето наблюдение е между N3 /където Нова е свободна на DVB-C/ и Кулбокс. Разликата е сериозна, в полза на N3.

Link to comment
Share on other sites

...успяхме да си осигурим mpeg4, за да тестваме качеството на картината, но не смятаме, че качеството е по-добро. 

Не съм много съгласен, ама щом така казвате...

 

ляво - CooolBox MPEG2 <-- | --> дясно - друг доставчик MPEG4

 

ziKT1fHG.png

 

oHnsRfrc.png

 

MiGZFBfy.png

 

За статични, средно-детайлни изображения, MPEG2 може и да става, но за друго не.

И цветовото пространство при MPEG4 е по-голямо.

Link to comment
Share on other sites

Да де... Ама се вижда, че само с казване не става...

Явно трябва да се покаже, за да има някакво размърдване.

 

Ще бъде интересно, когато пуснат стрийма - да направиш отново едно сравнение, за да се види дали стрийма е качествен и и дали ще съвпадне с това на конкурентната телевизия.

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че ще направя сравнение.

Освен това, имам планирани още няколко теста по отношение на MPEG2, които ще приключат най-вероятно във вторник.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, превключили сме на MPEG4 стрийм. Той ще е наличен в интервала 14:30 - 17:30 днес. Както вече споделихме, според нас качеството не е по-добро, затова и интервалът, в който го пускаме е кратък. Ще сме благодарни на вашата обратна връзка. 

Link to comment
Share on other sites

За съжаление нямам никакъв шанс да направя сравнение...

 

Дали някой ще има възможност да запише около 30-40 мин. стрийм?

После ще се разберем как да ми го изпрати.

Link to comment
Share on other sites

Дали някой ще има възможност да запише около 30-40 мин. стрийм?

После ще се разберем как да ми го изпрати.

 

Искаш да кажеш, че при Coolbox може да се направи запис на пердаване върху флашка, HDD и след това да се гледа на друг телевизор/компютър? Интересно, как е решен въпроса с авторските права в този случай, тъй като при смарт-телевизорите записът на външен носител е заключен към самото устройство и може да се гледа само на телевизора, на който е направен именно поради тази причина...

Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш, че при Coolbox може да се направи запис на пердаване върху флашка, HDD и след това да се гледа на друг телевизор/компютър? Интересно, как е решен въпроса с авторските права в този случай, тъй като при смарт-телевизорите записът на външен носител е заключен към самото устройство и може да се гледа само на телевизора, на който е направен именно поради тази причина...

 

Да, това иска да каже, при това всеки сет-топ бокс, го позволява. Производителите само си "измиват" ръцете....

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, превключили сме на MPEG4 стрийм. Той ще е наличен в интервала 14:30 - 17:30 днес. Както вече споделихме, според нас качеството не е по-добро, затова и интервалът, в който го пускаме е кратък. Ще сме благодарни на вашата обратна връзка. 

 

На първо четене като че ли картината е по-добра, без да са проведени тестове...

Link to comment
Share on other sites

С външен приемник, нещата се решават много бързо.

 

А колега, за авторските права на примерно ZDF, кой плаща ?

 

Може и да греша, но едва ли.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...