Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да оставим на страна, че поне 90% от клиентите не разполагат с телевизори за N на брой К левове....

 

От доста време има смарт телевизори и за под 1/2К...

Link to comment
Share on other sites

Това имам в предвид през браузър, кеф смартТВ, кеф ти компютър, пък било то и в локалната мрежа с заключен по мак ПЦ или други рестрикции, ама да може ако ти трябва! Другите могат па ние дето сме кууул не.... хм....

 

 

Не е задължително да е с приложение. Трябва да може през браузър да се зареди.

Edited by vebaev
Link to comment
Share on other sites

То реално и сега можеш да го ползваш бокса за други работи, но трябва като откачен да го закачаш ту за CPE, ту за рутера... Нямам време да се заиграя с няколко донгъла, да видим как ще се държи закачен през Wi-Fi, но тогава, за зареди неговата си "среда", ще трябва да се омагьоса малко.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте, 

 
От днес, 11.01.16 г., ТВ листата ни е обновена с каналите BIT на позиция 86 и Bloomberg TV Bulgaria на позиция 104. 
 
BIT (Bulgarian International Television) е телевизия за българските общности в Америка и по света. През септември 2015 г. телевизията открива студио в София и започва излъчване в България и Европа. 
 
Bloomberg TV Bulgaria е телевизионен канал на български език, фокусиран върху икономически и финансови новини, пазарна информация и широко разнообразие от теми за бизнеса от България и света. 
 
Каналът JUCE TV, който беше на позиция 86, вече ще бъде наличен само вечер, на мястото на Smile of Child. 
 
Обновения списък с канали ще откриете тук >>> http://www.cooolbox.bg/za-doma/tv-paketi
 
Желаем Ви приятно гледане!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Пореден плюс за екипа на Кулбокс. По време на снеговалежа, имаше няколко последователни серии от токови удари. След един от тях, забелязах странно поведение от страна на единия бокс за телевизия. Следващите дни няколко пъти имаше забивания и имаше нужда от рестарт, до днес, когато нацяло отказа. Звъннах на съпорта около 17:30ч., за да съобщя, че единия бокс е дал фира и трябва да се смени. Казаха, че ме записват за посещение от техници и ще дойдат или тази вечер или утре. Точно в 19:15 ми звъннаха, за да ме попитат дали е удобно тази вечер да минат, за да сменят бокса или да го оставим за утре. Казах, че е удобно и в 19:30 вече имах нов, работещ бокс. Няма такъв съпорт. Почти след работно време, два часа след подаване на сигнала... Адмирации!

Link to comment
Share on other sites

Малко по-полека. Вече като клиент мога да кажа, че още откъм включването имах забележки. Вярно, че не са нещо съществено, но ги има.  

Link to comment
Share on other sites

Куулбокс нямат забележки Петко,не го ли знаеш?!! :online2long:

 

Забележки имат, но ги коригират, макар и сред време.

Аз продължавам да си настоявам за възможност за четвърти бокс, което е елементарно за изпълнение и също така за преразглеждане на цената на допълнителен приемник. Кулбокс е единственият оператор, при който допълнителен приемник е 5лв./месец.

Около година обяснявах, че има възможност да се добави часовник - накрая добавиха. Сигурен съм, че и другите неща ще се направят, аз не бързам.

Но реакцията вчера и като цяло услугата е без аналог, каквото и да си говорим.

Link to comment
Share on other sites

Няма такъв съпорт. Почти след работно време, два часа след подаване на сигнала... Адмирации!

 

Напълно подкрепям! 

И на мен преди време ми изгоря адаптера на бокс-а и за няколко часа беше разрешено. 

Честно казано, откакто съм на Куулбокс забравих що е то проблеми с Интернет и телевизия. 

А в годините много мъка съм набрал, особено с Визио, така че мога да направя разлика :)

Edited by vkirov
Link to comment
Share on other sites

Само при мен ли таймшифта вчера беше ужасен? Накъсва, спира, не иска да захапе..... Рестартирах приемника, същата работа....

Link to comment
Share on other sites

Не! И при мен беше така. През 20 секунди насичане, докато не го пуснеш на пауза, за да буферира малко. Поне така си го обяснявам, защото действаше. Като цяло ходенето по менюто за таймшифт беше мъка вчера. Сега не съм гледал как е, но вчера беше проблем.

Link to comment
Share on other sites

Освен с даването на пауза става и със загасяне и пускане на телевизора. Много помага когато лагва самото меню, а картината и звука са ОК.

Link to comment
Share on other sites

Освен с даването на пауза става и със загасяне и пускане на телевизора. Много помага когато лагва самото меню, а картината и звука са ОК.

Не и при мен, дори рестарт на устройството не помогна...

Link to comment
Share on other sites

MAG-овете са с отлична картина и звук, но с малко памет и лагването при повече канали, както е при нас е неизбежно. Това е. MAG 254 е доста по-бърз, но и малко по-скъп, а и не знам дали и новите не са по европроекта, защото ако е така, то финансирането вероятно се отнася за конкретен модел устройство. Факт е, че се свиква на бавното меню, вярно, че трябва време, но вече не ми прави впечатление.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Щастливи сме да Ви информираме, че до края на месец Април 2016 Cooolbox ще има пълно покритие в ж.к. Тракия, гр. Пловдив. 

 
Подготвили сме специално предложение за всички, които с нетърпение ни очакваха:
 
Всеки клиент, направил заявка за оптичен интернет, цифрова телевизия, телефон или троен пакет Cooolbox за адрес в гр. Пловдив, ж.к. “Тракия” (Зони от А7 до А13) до 30.04.2016 г., получава безплатен месец.
 
От днес можете да каните Ваши приятели и познати, които живеят в посочените райони, и да се възползвате от отстъпката "Покани приятел".
 
Подробности за промоционалното предложение ще откриете ТУК.
Следете картата на покритие ТУК.
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, @bukalex, ние излъчваме канал Discovery Science. Той е в SD вариант и се намира на позиция 36 в списъка с канали.

 

Благодарим на @jozo и @Lucky Luciano за подадените сигнали, ще направим проверка.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, @jozo и @Lucky Luciano,

По повод сигналите, които ни подадохте за timeshift на 31.01, моля, при появя на нов проблем да ни сигнализирате на националния телефон по всяко време, за да можем да извършим проверка на момента, докато се наблюдава проблемът. Благодарим Ви!

Link to comment
Share on other sites

Понеже ми се спи и съм полуадекватен, телефонът ми е в другата стая и като цяло ме домързява да говоря... В момента наблюдавам същия проблем с таймшифта. Върнал съм BTV и през 2-3мин. прекъсва, фрийзва, черен екран и после пак тръгва. Все едно буферира. Няколко минути е ок и после 30 секунди циклене, след което тръгва нормално. Дали някой го наблюдава това?

Link to comment
Share on other sites

Аз го наблюдавах вчера като гледах отново бТВ. Преди нямаше такъв проблем.
Освен това отново има проблем с превъртането на записаните предавания. Превъртането започва от където си реши след като веднъж е превъртяно.

Също така, ако се избере предаване с краткия гид "бутон ОК", започваш да гледаш и гида седи долу докато сам не се махне. Не може да се махне с повторно натискане на бутона Ок, защото записа започва от начало и така без край.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Лъки, утре може да коментираме друг един по-сериозен проблем с цялостна липса на сигнал, но нека стигна до иточника... Най-добри my ass ми се струва, че още като закачаха признаха за лоша връзка. 

Да видим - телевизор ли ще връщам, доставчик ли ще попръжвам.....

Link to comment
Share on other sites

Цялостната липса на сигнал, ако предполагам правилно - включаваш си HDMI кабела в ТВ, приемникът е включен, а на телевизора, все едно, че няма нищо включено, се дължи на стар/несъвместим HDMI кабел. Сменяш кабела и ще запали. Ако е това де. Другото - грешна резолюция, което по-малко вероятно и би трябвало инсталаторите да са я настроили.

 

@w00x - това с махането на бара с OK и започването отначало, го имаше и при мен, но преди месец някъде. В момента този проблем го няма, а насичането на таймшифта е спорадично. Онази вечер пак гледах на таймшифт и около 2 часа - никакво прекъсване, освен дежурните на около 20мин. черен екран за 2-3 секунди и си тръгва нормално. Но това го има от самото начало и не ми прави впечатление особено. Гледал съм таймшифт и на Виваком и на БургасНет, като и на двете места това го има. Тоест вероятно е някакъв буфер, знам ли. Това на БТВ, ми прилича на някакво претоварване на канал. Тоест когато много хора гледат едно и също по едно и също време назад, нещо сгъва. Тук трябва Кулбокс да си наблюдават вечер оборудването и ако трябва един сяда и започва да гледа основните канали назад, докато забележи проблема и тръгне да го търси. Надали е голям проблем, просто трябва да се хване. Снощи адски ми се спеше и изобщо не ми се разговаряше с никого, камо ли да правя тестове...

Link to comment
Share on other sites

Лъки, утре може да коментираме друг един по-сериозен проблем с цялостна липса на сигнал, но нека стигна до иточника... Най-добри my ass ми се струва, че още като закачаха признаха за лоша връзка. 

 

Да видим - телевизор ли ще връщам, доставчик ли ще попръжвам.....

 

Здравейте, RaptoR,

 

Бихте ли ни предоставили в лично съобщение три имена на титуляр и телефон за връзка, за да направим проверка и да дадем обратна връзка. 

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...