Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Не че нещо, но това че ти не се усещаш защо този въпрос е зададен по този начин, не го прави по-различен. 

 

Предвид общата картинка - изобщо не съм изненадан... 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Никовете им са близки, може да се обърка човек.

На кое устройство смени захранването?

 

Захранването на АТА-та беше проблемното. Преди 5-6 месеца оригиналното захранване изгоря, и от cooolbox, го замениха с друго, което преди това е било отваряно, лепенката на мястото на фиксиращите болтове, бе скъсана. Причината за тази интервенция могат да обяснят единствено представителите на cooolbox въпреки, че се съмнявам да го направят. Но при възникване на пожар, например как клиентът може да докаже, че причината е в манипулирано устройство собственост на доставчика например? Невъзможно е. Продължавам с моментната ситуация.  В сряда 11.11.2015г. представител  на cooolbox, се свърза с мен и ми предложи да заменят оборудването им с друго. Първоначално отказах, но представителят на интернет доставчикът ми, ме убеди, това е съвсем различно устройство. Честно казано, тогава бързах да приключа разговорът и не съм се интересувал в подробности за какво точно става дума. Разбрахме се да ме посетят в петък 13.11.2015г. Момчета от съпортът, бяха любезни, както винаги. Единият от тях беше идвал при мен преди около година, когато останах без всички услуги. Тогава беше сам и доста се изтормози, по оптиката не достигаше „сигнал” и той смяташе, че някъде е скъсана. Провери я по цялата фасада на блока в каналната мрежа и до техен център. След два часа, се върна при мен, вече всичко беше наред, това като ми каза, бе: „ утрепахме два часа”. Оказа се, че при инсталация на друг клиент, поради висок професионализъм от  cooolbox  са прекъснали оптиката до мен. Обсъдихме с тях и качеството на оборудването. Мненията ни изцяло съвпаднаха, даже момчетата ми казаха средният живот на всяко устройство. Те ми казаха, че  температурата на „проблемното” захранване, е нормално да е по висока от останалите, защо не ми обясниха. Е стигна се до смяната.. Оказа се програмируема медия. Ако знаех какво ще ми сложат, нямаше да се съглася да ми сменят прозрачната. Но казана дума  хвърлен камък върху своята глава. Питах ги и за качеството и сертифицирането на новата медия, но те ми казаха само, че я произвеждат специално за тях. То и NEO го произвеждат специално за Техномаркет. Интересно ми е какво ли ще е мнението на КРС по въпросът за предоставяне на „рециклирано” оборудване на клиентите Ви и кой ще носи отговорността при инциденти?

Link to comment
Share on other sites

Това, че е програмируема, не трябва да те притеснява. Тоест - програмират нея, но не и услугата ти. Махаш я, слагаш прозрачна и имаш услуга. Тоест не е като да се скапе и ако имаш твоя прозрачна да останеш без услуги. Според мен, но не мога да го докажа, на CPE може да се сложи индивидуален шейпър. Преди години имах странен проблем, който така и не се изясни откъде идва, но е факт, че с прозрачна медия нямаше проблем, но сложеха ли CPE - дауна беше на 40 мегабита и толкова. Слагам прозрачна - кърти мивки, слагам CPE - гредичка. Викам ги, идват, закачат се с техен лаптоп - греда, няма скорост - демонстрирам им с моята - решиха, че е CPE - вадят ново, звънят, конфигурират и пак... 40 мегабита... Слагаме прозрачна тяхна - 90 и нагоре... Накрая, понеже ме нямаше известно време, така и не дойде никой, но като се върнах - всичко беше ОК. Как, така и не разбрах, но до ден днешен нямам проблеми. Аз си имам резервна прозрачна де, та ако стане нещо да не изгоря.

 

И едно питане - сигурни ли сте, че The Voice е с най-отвратително качество, с което може да се излъчва или има и по-гаден вариант?

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

@Lucky Luciano, благодарим Ви за сигнала за The Voice. Направихме проверка и проблемът с качеството беше решен.

 

@exo, крайните ни устройства в момента са програмируеми медии с VoIP модул, които са разработени специално за нас.

Link to comment
Share on other sites

От няколко дни наблюдавам проблем с EPG. Първо, че на bTV Comedy е на 50% объркано и освен това, при пускане Time Shift, в EPG излиза инфо за програмата на предния гледан канал. Пример. Допреди малко гледах Шоуто на Слави по bTV, превключвам на bTV Comedy, връщам 3 часа и нещо назад, до сериала Кухня, пускам го и в инфо бара ми излиза 22:30 - 23:30 Шоуто на Слави.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте интересува ме, дали има възможност, да включите BITelevision в програмната Ви схема.  Другият ми въпрос е свързан с Diva Universal чувам, че напускат  България и вече има оператори на които договорите с тях са изтекли и не са подновени. До кога ще можем да се наслаждаваме на въпросният канал във Вашата мрежа? 

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, @poppopov,

 

Благодарим Ви за предложението, ще проверим възможността и при промени в програмната схема ще го обявим официално. 

 

Относно въпроса Ви за Diva Universal, слуховете са верни. Каналът ще бъде наличен в нашата мрежа най-късно до края на месец декември. Към момента все още сме в процес на вземане на решение дали да изчакаме крайния срок или още преди това ще заменим канала с нов. Когато се случи промяната, ние ще го обявим.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, @Lucky Luciano,

 

След извършена проверка по въпроса за EPG на BTV Comedy желаем да споделим, че ние излъчваме коректно EPG-то, точно както ни бива подавано и не носим отговорност за промяна в програмната схема от самия канал, когато не е било изпратено уведомление.

Link to comment
Share on other sites

Реално забележката беше, за да се установи откъде е проблема, а не точно срещу вас. Вие препредавате, това, което ви се "спусне", а не каквото си решите. Тоест вероятно проблемчето е от сорса, тоест не от вас.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

Всички абонати на Cooolbox ще имат свободен достъп до каналите в пакет Diema Extra този уикенд и ще могат да гледат двубоя с Кубрат Пулев! Предстоят и множество награди за спортните фенове. Вижте повече тук >>> http://www.cooolbox.bg/blog/igra-diema-extra

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, @poppopov,

 

Благодарим Ви за предложението, ще проверим възможността и при промени в програмната схема ще го обявим официално. 

 

Относно въпроса Ви за Diva Universal, слуховете са верни. Каналът ще бъде наличен в нашата мрежа най-късно до края на месец декември. Към момента все още сме в процес на вземане на решение дали да изчакаме крайния срок или още преди това ще заменим канала с нов. Когато се случи промяната, ние ще го обявим.

 

 

Благодаря за отговорът, за мен е странно обаче, че на сайтът на BITelevision

Присъства логото на  cooolbox, като оператор разпространяващ тази телевизия.  

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, @poppopov,

След направена проверка стана ясно, че все още се водят преговори за добавяне на телевизията в нашата програмна схема и от BITelevision преждевременно са ни посочили като оператор, който излъчва телевизията. Можете да очаквате скоро каналът да бъде наличен при нас.

Link to comment
Share on other sites

Дори и N3 пуснаха стрийм на телевизия по интернет, Кулбокс пак последен и за да е по coool ще си почакаме 1-2 години в най-добрия случай както обикновено? ....

Edited by vebaev
Link to comment
Share on other sites

Сериозно ме изумяват хора, които гледат телевизия на телефон/таблет... Или имат много свободно време или и аз не знам...

За мобилно приложение не, но е крайно, ама крайно време телевизията, предлагана от Кулбокс да излезе от тея MAG-ове и да отиде в Smart приложение. Телевизорите вече са с Wi-Fi, LAN, Android и прочее екстри/щуротии и на телевизор от 3000лв. да се гледа през външно устройство, след като самият той ще прави всичко по-бързо и по-качествено от външния бокс, е безумие. Отворете я тая мрежа. И като казвам да отворите, не да я направите който каквото иска да гледа - CPE си е достатъчно защитено, ако трябва потребителите ще звънят на съпорта за добавяне на MAC в мрежата, за да "палне" приложението. Начини хиляда...

Link to comment
Share on other sites

Момци... Стига ревахте бе, намерихте щипано, та сега и 'апано !

Искате да си гледате телевизия на телефонките? Пийте си редовно хапчетата и ще Ви мине този мерак... или поне така се надявам.

 

П.п. Да оставим на страна, че поне 90% от клиентите не разполагат с телевизори за N на брой К левове, така че спокойствие му е майката. Също, силна храна и не се превъзбуждайте прекалено.....

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...