Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Едно приложенийце да напишат за SmartTV и са пак пред другите. Няма MAG250 лагва, няма не ми работи дистанционното. Масово хората си купуват умни телевизори, к'во толко има?

 

За Панасоник, примерно, App Market-а е много ограничен за разработчиците. Няма как да стане. Най-добре или да ъпдейтнат софтуера на кутийките, или да ги заменят при производителя, че тотална замяна ще легне много скъпо като се има предвид, че са на по-малко от година.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ааа, зависи на кои Панасоници. Новите от 2014 насам, са си много добре даже. На Булсатя приложението фърка или поне така се чува. Бъдещето е донякъде в SmartTV, оттам можеш да си правиш каквото си поискаш. MAG250 има прилична картина, но не трябва да се товари с нищо друго, според мен. Тотална смяна няма как да стане, нито частична, защото са по проект. Ъпскейла им е доста добър, да не кажа почти идеален. бавен е, да, ама... Все се чудя как ще се държи на таймшифт тоя бокс, като предполагам ще лагва докато зацепи да записва и после няма да се мота. Трябва да се заиграя някой ден, да му вкарам адреси за IPTV през заводския фирм, да видим дали ще за'апе изобщо и оттам да му дам да записва с отместване. Боксовете на Виваком /някакви Huawei, в момента ми се губи модела/, се замисля точно за 2 секунди, докато започне записа, после по нищо не можеш да разбереш, че записва или прави нещо на заден план, но техния фирм, а и хардуер е като цяло по-бърз. С MAG-a не вярвам да е по-различно, ама знае ли се. Като цяло нямам особена нужда от таймшифт и не съм се заигравал.

Link to comment
Share on other sites

... MTel обявиха, че са постигнали съгласие и купуват Близу... Стават изключително силни...

 

Страхотна комбинация!

Лично мнение - :censored2:

Като знам и едните и другите как се отнасят към клиентите си (без значение домашни или корпоративни), съм безкрайно щастлив, че от години нямам никакви взаимоотношения и с двете компании...

Link to comment
Share on other sites

Долу в десния ъгъл при 1080p настройка на приемника има малко черно квадратче - нещо от сорта 3-4 пиксела му е страната. Някой друг да забелязва подобно нещо? При сигнал от друго устройство различно от приемника няма такова нещо, т.е. не си въобразявам.

 

Здравейте, @host и @Lucky Luciano,

 
След направена проверка бе установено, че и при нас се наблюдава проблемът, за който споменавате. Сигнализирали сме за това на производителя на оборудването. Благодарим Ви!
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

Бихме искали да Ви информираме, че към момента е преустановено излъчването на каналите Музьika, Телекафе, Дом Кино и EBF. Причината е, че праводържателите на съответните канали не могат да осигурят тяхното излъчване. Добрата новина е, че обновихме ТВ листата си с четири нови канала.

 

Fight World Channel HD е изцяло посветен на бойните спортове. Da Vinci Learning е за любопитните умове от всички възрасти, жадуващи за нови знания. CTCi ще ви забавлява с руски шоу програми и сериали, а Phoenix е обществен канал, специално за немскоговорящата аудитория. 

 

Надяваме се новите канали да Ви харесат и Ви пожелаваме приятно гледане! :)
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, 

 
Бихме искали да Ви информираме, че допълнителният пакет Diema Extra  бе обновен на 8-ми август с нов спортен канал.
С добавянето на Diema Sport 2 HD към пакета, любителите на спорта могат да очакват най-богатото и разнообразно спортно съдържание с отлично качество. 
 
Ексклузивно за България ще бъдат предавани мачовете от всеки кръг на Лига 1, както и срещите от Купата на Лигата на Франция. И още: Най-доброто от „А” група на българското първенство; най-оспорваните дербита от Висшата лига, включително и съботния мач от 17.00 ч.; възловите срещи от турнира за Купата на Футболната Асоциация и купата на Лигата на Англия; Европейските квалификации за УЕФА ЕВРО 2016 и за Световната Купа на ФИФА 2018.
 
Цената на пакета остава непроменена.
Link to comment
Share on other sites

Оправете EPG на Trace Sport HD. През едно предаване, излиза някакво инфо за руски филми. Случайно мернах на още 2-3 канала, че има разминаване и е редно да ги погледнете. На Фен Фолк върви EPG на телевизия Родина, която май изобщо не излъчвате. На някой от научно-популярните канали, изобщо няма EPG за няколко часа напред.

Едно време, в Еуроком Пловдив, имаше човек, който всяка сутрин в 9 и всяка вечер в 6, преглеждаше всички канали за качество на картина и звук. Тук е редно нещо подобно да има, като вие трябва да следите за коректно EPG.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Здравейте Lucky Luciano,

Благодарим Ви за сигнала. Ще извършим проверка по него и където е необходимо ще нанесем корекция по EPG-то на каналите.

Link to comment
Share on other sites

Мтел купи Близу, а Теленор иска да купува Булсата....става интересно щото сте доста муднички откъм въвеждане на новости. Това "обмисляме да го направим, ама ще сме по-куул" се поизтърка яко :) Айде ако не ТВ през нет-а, то гледам потребители реват за отложени канали от години :)

 

Единствено ви спасява че интернета ви е железен! ама до кога :)

Edited by vebaev
Link to comment
Share on other sites

Оправете EPG на Trace Sport HD. През едно предаване, излиза някакво инфо за руски филми. Случайно мернах на още 2-3 канала, че има разминаване и е редно да ги погледнете. На Фен Фолк върви EPG на телевизия Родина, която май изобщо не излъчвате. На някой от научно-популярните канали, изобщо няма EPG за няколко часа напред.

Едно време, в Еуроком Пловдив, имаше човек, който всяка сутрин в 9 и всяка вечер в 6, преглеждаше всички канали за качество на картина и звук. Тук е редно нещо подобно да има, като вие трябва да следите за коректно EPG.

 

И в DCC имаше такъв човек :D

Link to comment
Share on other sites

Никой луд няма, който в момента да купи Булсатком с толкова задължения. Изкарат ли, обаче, до средата на 2016г., положението ще е друго... евентуално.

Теленор са в девета глуха. Клиентите масово търсят пакетна услуга, е те няма как да я предложат, защото мениджърите им са по-зле от тези на Булсатком.

Изобщо се чудя, как им дадоха толкова при за мрежата, а не си осигуриха покупката на развит оператор като Близу /примерно/.

Остава им варианта като Булсатком - тръгват по градове и купуват готови частни мрежи за нет, след което ги оправят и пускат IPTV, което ще е трудно, но друго няма какво да направят. Хитрите окрупняват, блейките потъват.

 

@exabyte - нищо ненормално няма в това, да не кажа, че е задължително. Никой оператор, особено в днешно време, не може да си позволи да не знае какво се излъчва в мрежата му.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Пакетните услуги не мисля че имат особена тежест, освен някой мениджър да се бие в гърдите...

Мтел не спечели нищо .... а сега с Близу в какъв батал се забъркаха .. си нямат идея

Link to comment
Share on other sites

Определено тези кутийки /декодери трябва да бъдат пратени в историята по един или друг начин.

Добре де,  някои други как го правят тогава?!

Аз не съм навътре в материята, но последните 4-5 години имам 2 години с Conax карта, а сега дори и без нея, директно само с кабел. Тоест, второ дистанционно никога не съм ползвал и ме побърква самата идея за това...

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, @Lucky Luciano,

 

коригирахме каналите с некоректни EPG-та. Има няколко канала, които нямат налично EPG. Търсим възможности да предоставим и за тях.

Link to comment
Share on other sites

Звукът на BGMusic Channel е хванал вечните зелени поля...

 

 

Edit: Проблемът е от тях, защото кашът между клиповете се чува, но на самите клипове няма звук.

 

Дали да очакваме пускане на 359TV?

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Много съм доволен, че вчера нямаше никакви прекъсвания. Корава работа! Като се сетя преди години какво беше, задуха малко по- силно като вчера и им бутне кабелите от дърветата или от където са ги прекарвали и отиваше работата- 1/2 ден без интернет.

Link to comment
Share on other sites

вече започва да ми писва от тоя прехвален cooolbox ... обадих се преди месец и нещо и им казах, че проблема е в медията им. вечерно време се налага по няколко пъти да я рестартирам ... не бил в тях проблема, затова нямало как да ми я сменят. имал съм проблем с wifi рутера ... възможно е. нямам време да се занимавам, затова ще си намеря доставчик, който да ми достави рутера и вече при наличието на проблем, да идва да си оправя/сменя я рутер, я медия, я кабели ... тва е положението.

 

п.п. нямам намерение на 4-5 месеца да сменям рутери и някой да ми казва "проблема е в устройството зад медията".

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...