Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Именно, като гледам какво развитие върви, направо са на опашката.

 

Аз съм абонат от 2009-та и бях изключително доволен, но скоро май ще се разделяме. 3-та година чакам таймшифта и май няма да го дочакам. Първо бяха законови пречки (въпреки че други спокойно си го разпространяваха още тогава), технически имало всичко налично. После ми обясниха с новите приемници, че като искам нещо да си го запиша, сега не съм питал скоро какво е положението. Като спряха RTL от списъка с канали, казах че ще имам проблем с гледането на Формула 1. Сега няма проблем, само за 3.90 лв. трябва да си пусна Диема Екстра за една формула и мога да си го гледам. Нямало възможност за друг канал да се пусне без доплащане О.К. 18 градуса и дъжд седеше на прогнозата за времето сигурно поне месец, да не е повече. Приемниците на моменти са толкова бавни, че няма на къде, дистанционните забиват и трябва да им вадя батериите. Хей сега всеки се надява да си пуска телевизията и на други устройства - "Ха дано ама надали."

Link to comment
Share on other sites

Да не говорим как за толкова време не се появи някакъв пакет спорт с чуждестранни спортни канали - SK1, SK2, SK3, Алджазирите и т.н. - с доплащане?! В смисъл тва е доста обикновена екстра при всички други оператори. 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Каналите SK1, 2, 3, Джазирите и т.н. спортни канали, нямат права за България. Това, че другите ги излъчват, нищо не значи. Те са пирати. Кулбокс държат да са легални, което е добре. С RTL умишлено направиха врътка Виваком и никой оператор, освен ако не решат те, няма да излъчва този канал. Неслучайно изчезна изведнъж, точно когато Formula 1 остана без канал в България и тогава САМО Виваком излъчваха RTL...

 

И дотук мога да ги оправдая Кулбокс. Оттук натам, няма за какво. Навън в момента е вечер, температурата е 21 градуса и виждаме луната???

Боксовете са бавни, което не е от Кулбокс, а тези боксове толкова могат. Ако се бяха бръкнали за 254, вместо за 250, картината щеше да е доста по-различна.

Не са активирани елементарни фукнции като часовни, Timeshift, браузър, YouTube, които си ги има в тези боксове...

Напускани са всякакви пълнежки за канали, само и само да се рекламиране, че имаме 150+ канала. Плащат се права за канали, които не се гледат от повече от двама абонати и то вероятно с деменция, които не помня за какво иде реч. В същото време, парите за тези барливи канали, могат да отидат за други канали. Да, ще има 110-120 канала, но пакетът ще е трепач.

Още не виждам, защо се плаща за MTV, след като е всичко друго, но не музикален канал. Има друг канал от MTV групата, който е с права и може да го замени, ама защо да го направим? Има Eurosport2HD, ама ние гледаме SD версията...

Та така.

Link to comment
Share on other sites

Тва за SK-катата и Джазирите не го знаех, моя грешка.

 

А наистина тва приложение за YouTube в крайна сметка ще го има ли или няма да го има? 

Link to comment
Share on other sites

Интересувам се - влияе ли се телевизията, ако работят два телевизора едновременно и се сваля съдържание на PC-то, тоест - теглят се торенти - разделен ли е трафика между услугите, или се приоритизира - едното, за сметка на другото? Питам чисто от интерес.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Теоритично май не, но на практика....

Аз искам да попитам същото за интернета. Ако се ъплоудва и даунлоудва едновременно, трафика споделен ли е или има 100мбит ъплоуд и 100мбит даунлоуд едновременно?

Link to comment
Share on other sites

Нищо не се дели. Пробвал съм на трите телевизора HD канали, различни и да точа торент с много сийдъри - никакви дертове. Тегля с 10.2, каналите си работят, без проблеми.

Не съм забелязал трафикът да е споделен, ама да си кажат, ако е така. Аз и не точа/качвам толкова де.

Link to comment
Share on other sites

Използва се приоритизация на трафика. Мисля, че е - VoIP, TV, Internet

 

Елементарен тест с изключване и включване на сет-топ-боксовете го показва.

При едновременно гледане на различни HD-канали на два бокса, Internet-скоростта може да падне до 72-73 Mbps.

 

Link to comment
Share on other sites

@jozo, писахме Ви лично съобщение. По отношение на функцията "time shifting", преди няколко дни вече споделихме, че работим по тази функция и сме на финалната права от процеса на разработка, но все още правим тестове. Когато приключим работа по функцията, ще го обявим официално.

 
@Lucky Luciano, благодарим Ви отново за сигнала за некоректно показване на времето. Планирали сме да имплементираме нов източник на информация, за да бъдат адекватни показваните данни.
Относно питането за канал Eurosport 2 HD, към момента нямаме постигнато съгласие в преговорите с праводържателя и не се планира замяната на Eurosport 2 с Eurosport 2 HD.  
 

@w00x, трафикът не е споделен при едновременен upload и download. Свързаността, която осигуряваме на нашите клиенти позволява трафикът в едната посока да не влияе на този в другата.

 
@viiipeer_, трафикът се приоритизира. С приоритет пред Интернет са телевизията и телефонията, защото и двете услуги са по-чувствителни по отношение на закъснение на сигнала.
 
Относно YouTube сме наясно, че устройството има такава функционалност, но към момента не сме стартирали разработването й за нашия интерфейс. Взели сме предвид Вашето питане.
Link to comment
Share on other sites

 

@w00x, трафикът не е споделен при едновременен upload и download. Свързаността, която осигуряваме на нашите клиенти позволява трафикът в едната посока да не влияе на този в другата.

 

 

Значи при мен има някакъв проблем.

Връзката с рутера е гигабитова.

 

Докато свалям примерно с 10МБ/сек и нещо започне да се ъплоудва, даунлоуда намаля и двете скорости общо се допълват до 100мбит.

Link to comment
Share on other sites

Значи при мен има някакъв проблем.

Връзката с рутера е гигабитова.

 

Докато свалям примерно с 10МБ/сек и нещо започне да се ъплоудва, даунлоуда намаля и двете скорости общо се допълват до 100мбит.

Да нямаш някакво ограничение в торент-клиента? Или "сгъва" диска... firewall... антивирус?

 

Наистина трафикът в едната посока не влияе на този в другата.

Ето резултат още от 2012-а...

 

Максимална сумарна (down+up) скорост, която съм постигал - 177.36 mb/s

 

torrent_traffic_2012_02_18_06.jpg

 

Тарифа - CooolBOX, с два сет-топ-бокса.

Link to comment
Share on other sites

Нямам ограничение в торент клиента. Може да сгъва диска.....

Да не е настройка в рутера? Факт е, че съм ограничен на общо ~100мбит.

Link to comment
Share on other sites

Само при мен ли ми се рестартират приемниците безпричинно! Днес  общо на 2 пъти се рестартира. Предполагам, че или толкова си може приемника, или се е получило нещо като токов удър, но само приемника да се повлияе, а другата техника не, ми е малко съмнително.

 

Та моля да споделите, ако и при Вас се получава така.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Нямам ограничение в торент клиента. Може да сгъва диска.....

Да не е настройка в рутера? Факт е, че съм ограничен на общо ~100мбит.

Виж дали не си на half duplex. Пусни ръчно да си на full duplex.
Link to comment
Share on other sites

Мрежовата карта е на Full Duplex настроена.

Някъде нещо не е обаче на full. Направи тестове и ще намериш къде точно.
Link to comment
Share on other sites

И аз го имам същия проблем на 2 телевизора гледамe EurosportHD и си бачкам на комютъра. И интересното е че само единият приемник към телевизора спря да работи,а при другия работи безпроблемно. И при мен не се рестартира, ами изключи. Изключване- включване на кабела ... 2 минути зареждане и се оправи.

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...