Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

От години не плащам нищо на каса, освен Булсатком, които така и не направиха нормално онлайн плащане.

Кулбокс си го плащам през ePay, става за секунди.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Завчера или вчера май беше видях хора от кулбокса да роват :woot в една шахта точно зад нашият блок до 3-то районно МВР, сега като влезнах в сайта ви останах приятно изненадан, от мен ще имате заявка :grin:

 

едит:

Да попитам на Cool Box услугата нали давате хд приемник (с HDMI) за каналите ?

Edited by Lil Scrappy
Link to comment
Share on other sites

Да попитам, когато се прекарва оптиката, кабела може ли да минава по ъглите на паркета или не може да се огъва до такава стапен?

 

Може, не е особен проблем.

 

@poppopov - оптичен аудио изход. Може да си пуснеш звука от бокса през домашното кино, ако има оптичен вход.

Link to comment
Share on other sites

jay, ползвам услугата ви почти от самото начало и всичко е супер, като изключим отегчените операторки които ме говорят нервно по телефона. За сега няма да давам примери кога и как по точно, но го имайте в предвид като забележка.

Link to comment
Share on other sites

Не е препоръчително да се огъва на повече от 45 градуса, но ако възнамерявате да ползвате телевизията им, там си трябва LAN кабел.

Да попитам, когато се прекарва оптиката, кабела може ли да минава по ъглите на паркета или не може да се огъва до такава стапен?

Link to comment
Share on other sites

Не е препоръчително да се огъва на повече от 45 градуса, но ако възнамерявате да ползвате телевизията им, там си трябва LAN кабел.

Всъщност може да го огъваш колкото и както си поискаш, въпросът е да се внимава. При мен влакното прави поне 10 чупки по различните ъгли, като последните три ъгъла е скрито зад лайсната на паркета ;)

Link to comment
Share on other sites

От години не плащам нищо на каса, освен Булсатком, които така и не направиха нормално онлайн плащане.

Кулбокс си го плащам през ePay, става за секунди.

 

Имат си напълно нормално онлайн плащане. Виж на сайта им

Link to comment
Share on other sites

Знам им го. С номер на приемник, но как да науча 12 номера, по дяволите. Касата им ми е почти до гъ*а, така че ми е по-удобно на място.

 

По въпроса с влакното - може да се огъва и на 20 градуса, но не трябва да се пречупва!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

При мен ситуацията е следната, кабела ми влиза от от входа (2) и там имам рутер и един кабел за телевизията отива при ТВ и компютър които за на 4. Проблема сега е че ако пак на 2 стоят нещата на кулбокс ще трябва 2 големи кабела нет и тв да отиват до 4 а не мога да напъхам и двата в лайсната...Възможно ли е да се прекара оптичен до 4 въпреки заобиколката на номер 3 което е стената до вратата?6696d40ff363c578a3d637cc1c340d97.jpg

Edited by vebaev
Link to comment
Share on other sites

Пускаш си заявка, идват момчетата и решавате нещата. Не е имало случай да дойдат и да не измислим начин, на доста засукани места. Достатъчно добре си знаят работата.

Link to comment
Share on other sites

Ако не ти трябва гигабитова връзка до 4, можеш да направиш нещо, което по принцип никога не препоръчвам, но на мен самия ми се наложи да правя. 

Пусни двата сигнала по един кабел. Или с цепене на кабела, или с LAN/ethernet splitter.

 

FQP430DO1NEP27ZK4R.LARGE.jpg

Link to comment
Share on other sites

С, сплитери. Директно цепи FTP-то и е в джаза. При мен на 40+ метра работи, та пушек се вдига :grin:

Наистина, ако не му трябва гигабитова. Ако всичко ти е в 4, направо оптиката до там. Обаче, ако това синьото на 3 ти е врата, ще трябва да пробият зад нея.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Това с цепенето не ви го разбрах :)

На второ четене всъщност нещата на кулбокса трябва да са до тв и компа (4) щото забравих че ще пускам оптика за звука до тунера. Демек оптиката май някак трябва да изкриволичи до онази стая....

Link to comment
Share on other sites

За 100 мб/с връзка са необходими 2 усукани двойки. В LAN (UTP) кабелите има 4. Затова кабела може да се "разцепи".

econ.gif

 

Ето как е при мен:

Cooolbox.png


Оптиката за звука се взима от Сет-Топ-Бокса и няма нищо общо с оптиката на Cooolbox.

Link to comment
Share on other sites

Старите медии. Казват им "прозрачни", защото не реално не се "виждат". Новите CPE-та са програмируеми и не са взаимозаменяеми. Трябва да е въведена по сериен номер, за да запали. Иначе, твоята я взимам, слагам я вкъщи и директно си пали, докато ако си с програмируема, и да я закачиш на влакното - нито нет, нито ТВ - нищо. Наблюденията ми над тези, като твоята са, че са изключително издръжливи, докато на една от моите, скоро сменях захранване, защото беше решило, че не му се работи. Добре, че имам по ръка резервно, че беше някаква неделя следобяд, като сгъна.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...