Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

+1

Даже се стига до, на пръв поглед парадокса, Cooolbox да излъчват с по-високо качество Film+HD, отколкото го правят Булсатком.

 

Кулбокс взимат "студиен" сигнал от Булсатком по оптика, тоест без компресия и така го пускат. Була си ъпват същия сигнал, но вече смачкан. Разликата не е само в F+HD, а и в другите канали на Булсатком.

 

Разликата трябва да види обаче. Правил съм го с няколко приятели, които все не вярваха, но се случи и тримата да ми дойдат нагости, та им показах с един и същи канал при Булсатком и Кулбокс - като резултата беше, заявки в Кулбокс на следващия ден от двамата, а третия още си чака покритие, което скоро може да го огрее. На думи малко хора ще повярват, но като им пуснеш 10 основни канала, вече ахват. Да не говорим, че направих сравнението и с Близу, където е по-добре от Булсатком, но и там има компресия, която се усеща и в картината и в звука. За сравнения с други оператори, няма смисъл.

Чудя се, обаче, защо МТел имат толкова смачкана IPTV. Като казвам смачкана, имам предвид направо ад. Качеството на 32 инча е покъртително, какво остава от 42 нагоре. Разполагат с идеална преносна среда, супер мрежа и изобщо само неща, от които може да се очаква качество трепач. Да, ама не - мазало, като Булсатком.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

А бе, който иска, да си дръпне някой кръг на F1 от zamunda.net и същото предаване от p2pbg.com и след това да сравнява на нещо, което е с повече от 29"

Link to comment
Share on other sites

Съмнява  ме  твоето  сони  да  има  IPTV :)

Може и аз да не съм разбрал, но поне тук в ъпдейтите на софтуера от преди 3 години споменават нещо с това име : цък Затова питах какво точно се разбира пот това IPTV и да не са различни неща с едно и също име.

Link to comment
Share on other sites

То винаги може да се направи магария и да се прескочи оператора, но въпросът е дали си заслужава или по-добре да се плати, стига операторът да иска да ти вземе парите де...

Още отначало като пуснаха MAG-овете, им изкарах оригиналния интерфейс със браузъра, игрите и приложенията, но с някой колега го изкоментирахме и веднага мина ъпдейт, след който влизането е по-трудно. Иначе по DHCP си взе адрес от рутера, на който го бях закачил, дори си браузвах през него. Като цяло ми е тъпо да браузвам през ТВ-то, ама за идеята става. Имаше яки игри и възможност да се шерва през мрежата, но така и не го подкарах. Нямах много време да си играя, след това го заключиха.

Link to comment
Share on other sites

Че то под 42" е портативен телевизор за банята и кухнята :)

 

Е, те екраните на мобилните станаха по 6 инча и може още та какво да говорим за тоя в кухнята. Аз персонално съм два 32" и един 24" и съм си доволен :)

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ме ориентира относно телефонната услуга на Coolbox?

 

Каква е инсталацията, техен апарат ли дават и каква е цената на минута. Сайта е доста беден на детаили или аз поне не се оправям. Предполагам това е апарата...

Аналогов телефонен интерфейс (RJ-11)

 

Edited by Exiled
Link to comment
Share on other sites

Дават ти стандартен сип/rg11 интерфейс, т.е. дупка в която да си включиш стандартен собствен телефонен апарат. Те не дават такъв. Може да включиш и друга телефонна линия за да ги ползваш двете с един телефонен апарат, може и ако имаш номер към друг оператор да го прехвърлиш към кулбокс.

Edited by бат Ицо
Link to comment
Share on other sites

В момента ползваме старата линия на домашния телефон на БТК/Виваком. Как става този номер? Трябва да си изведа кабел от контакта на стената, да го вкарам в това устройство и след това да включа и телефона в устройството? Как се избира коя линия/номер се ползва за обаждане?

 

Остава си и въпроса с цената за минута.

Edited by Exiled
Link to comment
Share on other sites

По принцип е по практично да си с два телефона, но ако няма кой да приказва по един час на едната линия - да точно така се прави, извежда се кабел, и се включва в техния адаптор, а към него се включва телефона. как се избира линия забравих - ще ти кажат, по подразбиране избираш на кулобокската линия, когато звънят като вдигнеш автоматично се свързва към тази която звъни. Цена на минута пише на сайта им

Link to comment
Share on other sites

Здравейте @Exiled,

 

Както и @бат Ицо споменава в поста си, ние не предоставяме телефонен апарат, а даваме право на нашите абонати да включат такъв по техен избор, стига той да е съвместим със стандартният RJ-11 интерфейс на нашето устройство.

 

Ако имате номер към друг оператор, може да го прехвърлите към нас. Трябва само номера да е активен, Вие да сте вече наш клиент и да посетите някой от нашите Coool Офиси, за да може да се попълни заявление за преносимост към другият доставчик.

 

Относно цената на минута според дадените дестинации може да видите тук : 

 


 

Имайте предвид, че тройната ни услуга за физически лица включва 100 безплатни минути към фиксирани и мобилни мрежи в България, както и Зона 1 на Европа, за всички наши нови клиенти и така и за тези, които са сключили своят договор след 09.01.2012 г.

 

Ако все още имате някакви въпроси относно нашата услуга, не се колебайте да се свържете с нас на националният ни телефон 0700 45 0 45 по всяко време :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Уведомяваме Ви, че считано от 03.11.2014 г. добавяме още един удобен метод за плащане на месечните сметки. 

Притежателите на карти, издадени от Транскарт Файненшъл Сървисис ЕАД вече могат да заплащат онлайн и месечните такси за услугите от портфолиото на COOOLBOX. Плащането се извършва след регистрация в системата на Транскарт и става с Вашия клиентски номер – може да го видите изписан във фактурата, издадена от нас или да го изискате на тел. 0700 45 0 45. 

Партньорите ни от Транскарт потвърждават, че плащането на битовите сметки (вкл. за Интернет, телевизия и телефон) е без такси.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря много за информацията, подадох заявка за включване по телефона.

 

Аз съм на адрес ул "Брезовска" 16, което пише че е в 4 зона за включване, но 1-ва зона която започва от ул. "Васил Левски" е буквално на една-две къщи разстояние/съседната улица. Ще се радвам ако има възможност да ме включите преди 01.03.2015 :)

 

PP: Планира ли се нова каса в района?

Edited by Exiled
Link to comment
Share on other sites

Здравейте @Exiled,

 

За в момента не можем да кажем дали ще има нова каса в кв. Кършияка. 

 

Бихме желали да Ви информираме, че ние от Cooolbox даваме на нашите клиенти свободата да заплащат услугите си по удобен за тях начин.

 

Може да разгледате всички начини на плащане към нас на страницата ни : http://cooolbox.bg/index.php/cat.85

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...