Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Проблема е, че след такива сривове, макар и причинени от трети страни (евн), трябва ръчно да се рестартира всичко! Хайде рутера с един реконект откъм лана на ван интерфейса тръгва, но сеттопите докато не ги пауър рестартнеш не тръгват сами. Ако си някъде другаде на рдц - гориш. Не съм си и помислял досега за нуждата, но явно вече и на кулбокс ще слагам пингдог да ми рестартира :(

Edited by бат Ицо
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

От съпорта ще ти кажат, че последното нещо, което прави гейта е да отговаря на ping и че според тях няма проблем.

 

Е какъв пинг, като аз си пращам dns заявка и отговора е същия - двойно латенси. Нали точно за това съм пейстнал резултата от dig-a

Дори и ако ползвам tcp, разлика пак има:

 

#dig +tcp abv.bg

;; Query time: 4 msec

;; SERVER: 84.22.22.14#53(84.22.22.14)

;; WHEN: Wed Oct 22 22:32:13 2014

;; MSG SIZE  rcvd: 115

 

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

От съпорта ще ти кажат, че последното нещо, което прави гейта е да отговаря на ping и че според тях няма проблем.

Лъки, пуска се пинг до даден сайт, който винаги отговаря и когато спреш да получаваш ехо - рестартираш. Има едни такива фумкцийки (програмки). Доставчика има общо до там, че ти доставя нет, ти по неговите сървъри може и да не пингваш нищо. 

Link to comment
Share on other sites

Не, не говоря за рестартиране. Говорех за конкретния случай на exabyte с двойното време за отговор. Доколкото разбрах, наблюдава двойно време за респонс от единия DNS.

Link to comment
Share on other sites

Е и? При всички е така. Нали се сещаш, че за да измине 300 км на тока/светлината и трябва 1 милисекунда - в двете посоки станаха две, освен това си има закъснение и при рутирането, при чакане на опашка за изпълнение на заявка... Кое точно е фатално в двете милисекунди повече? Та ти при вайрелеса имаш повече изчакване ако си на натоварен канал понякога. Това да търсиш под вола теле е национален спорт :)

Link to comment
Share on other sites

Ами фатално няма, просто ми е любопитно, защо единия ще ми отговаря два пъти по-бавно от другия (и то праймърито)?

Та те повечето бг сайтове отговарят за същото време, за което ми отговаря DNS-а.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Може би точно щото е главния. Всички заявки са първо към него и обработва повече неща, за което забавя малко.

Link to comment
Share on other sites

Току-що пингнах двата DNS на Мегалан - и двата 10ms, като съм закачен директно на ONT - тоест няма рутер или друго. ONT-а е гигабитов, картата също, но това няма значение. Никакви проблеми с услугата.

3853202554.png3853207337.png

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Току-що пингнах двата DNS на Мегалан - и двата 10ms, като съм закачен директно на ONT - тоест няма рутер или друго. ONT-а е гигабитов, картата също, но това няма значение. Никакви проблеми с услугата.

3853202554.png3853207337.png

 

Връзката може и 100Mb да е, но ако латенсито е голямо, DNS-а ще те спъва. Пак казвам, че в случая не е толкова фатално.

 

П.С. Дам може и да е натоварен, затова да е по-бавен, но ме съмнява, защото е скокнал :) изведнъж.

 

b7e59d5112df6aef.jpg

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Здравей, @ exabyte
Причините за различното лейтанси може да са много и различни.
В конкретния случай това,че при праймари DNS лейтансито на отговора е по-голямо е защото обработва повече заявки.

 

Принципно това не би следвало да рефлектира върху услугата която ползвате.
Link to comment
Share on other sites

Мани.... като цъкнеш на някой нов сайт чакаш, кафе пиеш... пикаеш.... като се върнеш той току що почнал да се отваря  :bowdown:  Както вече писах, не национален, ами балканска олимпиада трябва да направим по този спорт с търсенето  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Много бавен ли ви стана интернета с 3ms отгоре на ДНС-а, който браузъра и ОС-а така или иначе кешират?

 

Кое кешират, че не разбрах?

Интернета си е много добре, виж праймъри DNS-а е друга бира ;)

Link to comment
Share on other sites

Имам едно излишно "т". Исках да питам: кое кешира?ОС-а?Браузъра?

Кешира, ако вече си го питал. Ако не си, ще си чакаш кат пич. А ако и той не знае, ще чакаш да пита другите. За 3мс както казах, не е проблем, но е странно, че има скок x2 в точно определен ден и час. По тая логика утре може да скочи пак x2 и да стане 12ms.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте @Lucky Luciano,

 

С една услуга Cooolbox или CooolTV могат да се ползват максимум 3 приемника – един основен (безплатен) и два допълнителни (всеки от тях се заплаща по 5 лв. Месечно) В случай, че желаете трети/четвърти допълнителен приемник ще е необходимо да се стартира нов пакет Cooolbox или CooolTV.

Link to comment
Share on other sites

Защо другите оператори предлагат до 4, а при вас са 3? Технически е изпълнимо.

При  Н3 е още  по-зле,  там  се  предлагат  само  2 един  основен  и  един  допълнителен. Чудното  е,  че  аз  искам  да  си  плащам  а  да  не  може.  Аз  се  принудих  да  искам  от  приятел  да  си  вземе 2ри  приемник и  да  ми  го  даде за  да  ползвам  3-ти  телевизор.  

Link to comment
Share on other sites

Така се гонят клиенти. В случая на мен ми трябва още един, тоест общо три, но в следващ момент, когато ми потрябва още един, пак си пускам Булсатком.

Blizoo предлагат 4, Булсатком 4, Виваком 4, DCC 4.

За МТел не знам.

Хубавото при IPTV е, че има начин с един мааалко по-различен приемник MAG, много приличащ на този на Кулбокс да станат нещата, ама защо трябва по този начин, като може да се плащат 5лв. и оператора да получава пари.

Link to comment
Share on other sites

Така се гонят клиенти. В случая на мен ми трябва още един, тоест общо три, но в следващ момент, когато ми потрябва още един, пак си пускам Булсатком.

Blizoo предлагат 4, Булсатком 4, Виваком 4, DCC 4.

За МТел не знам.

Хубавото при IPTV е, че има начин с един мааалко по-различен приемник MAG, много приличащ на този на Кулбокс да станат нещата, ама защо трябва по този начин, като може да се плащат 5лв. и оператора да получава пари.

Мен лично  няма да  ме  изгонят,  понеже  в  Изгрев  те  нямат  алтернатива.   Каналите ме устройват  на 101% а от  интернета  нямам  забележки а  така  както  гледам  Кулбокса  няма  да  дойдат скоро  в  Изгрев.  

Link to comment
Share on other sites

И ще предпочетеш по-ниското качество?!?

 

От януари тръгва IP телевизия при Булсатком. Ударно прехвърлят на оптика, поне където могат. Работят и в неделя и до 21ч. вечерта момчетата. И като пример давам Булсатком. Няма как за четвърти приемник да им платя 25лв. на Кулбокс, още повече, че могат да пуснат, но не искат.

 

@splendor - за Изгрев наистина N3 нямат алтернатива и доколкото знам там сривове на нета няма, за разлика от други части на града, където мрежата не издържа, видно от коментарите в темата за N3 и мнения на мои приятели и колеги, които ги ползват и се оплакват от нета.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...