Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абе преди на старото ТВ (не LCD), при намален звук не се чуваше никакво бръмчене.Сега има едно досадно брбрбр, като при смяна на канала се чува различно силно, но преди или го е нямало или е било много тихо.

Link to comment
Share on other sites

Това дори и на LCD,  ако връзката е посредством чинчове, няма как да се избегне..., решението е да се намали звука от телевизора до край, като вместо това да се усили звука на приемника...

Абе преди на старото ТВ (не LCD), при намален звук не се чуваше никакво бръмчене.Сега има едно досадно брбрбр, като при смяна на канала се чува различно силно, но преди или го е нямало или е било много тихо.

Link to comment
Share on other sites

Това дори и на LCD,  ако връзката е посредством чинчове, няма как да се избегне..., решението е да се намали звука от телевизора до край, като вместо това да се усили звука на приемника...

 

Ъхм, чинчове са.Ще тесвам да видя.Мерси

Link to comment
Share on other sites

Решението е да се купи качествен кабел или да се дублира маса. Това е брум и е в следствие на лоша маса/кабел. Възможно е и някой входен електролит на телевизора да е отишъл, но е по-скоро кабел и лоша маса. Пробвай с парче коаксиален кабел да дублираш масата. Тоест корпус на приемник, корпус на ТВ. Ако изчезне брумът, значи е кабел. Ако остане, трябва да се прегледа телевизора.

Link to comment
Share on other sites

Решението е да се купи качествен кабел или да се дублира маса. Това е брум и е в следствие на лоша маса/кабел. Възможно е и някой входен електролит на телевизора да е отишъл, но е по-скоро кабел и лоша маса. Пробвай с парче коаксиален кабел да дублираш масата. Тоест корпус на приемник, корпус на ТВ. Ако изчезне брумът, значи е кабел. Ако остане, трябва да се прегледа телевизора.

 

Ами то ТВ-то по корпуса не е ли само пластмаса :) ? Ако трябва да го отварям и да мисля от къде да мине кабела...

 

Корпус в смисъл маса, не кутията. Някъде, където виждаш удобно място за хващане на маса. Може и около самите чинчове, стига да има място. Просто го правиш за проба. Държи и слушаш. Ако изчезне, намираш начин да дублираш масата и си готов.

КК ;)

Аз мислех, че не трябва да е на същото място където се подава сигнала.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Корпус в смисъл маса, не кутията. Някъде, където виждаш удобно място за хващане на маса. Може и около самите чинчове, стига да има място. Просто го правиш за проба. Държи и слушаш. Ако изчезне, намираш начин да дублираш масата и си готов.

Link to comment
Share on other sites

Абе,момчета тези новите СТБ на Кууул не могат да четат субтитри в никакъв формат, що така?!

Правя ги да са с едно и също име с филма, но не тръгват.

Link to comment
Share on other sites

Нещо избяга battle.net. В къщи върви, в София върви, през CB неще :(

 

Здравейте @miIRCata,

 

може ли да проверите дали проблема е все още наличен ?

 

Абе,момчета тези новите СТБ на Кууул не могат да четат субтитри в никакъв формат, що така?!

Правя ги да са с едно и също име с филма, но не тръгват.

 

Здравейте @avelina,

 

желателно е субтитрите да са в .srt формат. След като вече сте пуснали видеофайла натиснете бутона "APP" на Cooolbox дистанционното управление и изберете опция "Субтитри" > "Субтитри 1" и натиснете ОК. На следващия прозорец, който ще се появи навигирайте с бутона за слизане надолу, докато маркирате "ОК"  и натиснете бутона със същото име. След тази манипулация би трябвало субтитрите да се появят.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте @miIRCata,

 

може ли да проверите дали проблема е все още наличен ?

 

 

 

Здравейте @avelina,

 

желателно е субтитрите да са в .srt формат. След като вече сте пуснали видеофайла натиснете бутона "APP" на Cooolbox дистанционното управление и изберете опция "Субтитри" > "Субтитри 1" и натиснете ОК. На следващия прозорец, който ще се появи навигирайте с бутона за слизане надолу, докато маркирате "ОК"  и натиснете бутона със същото име. След тази манипулация би трябвало субтитрите да се появят.

Благодаря за съдействието!

Ще пробвам както сте описали.

Link to comment
Share on other sites

Само при мен ли има проблем с адапторите на приемниците? Преди 1 седмица ги смениха днес пак бяха аут, дойде веднага момче и ги смени с уж нов модел, да видим до кога ще изкарат....

 

Проблема е в тях, все пак на същото място има други устройства, рутер и само на цифровата заминават...

Link to comment
Share on other sites

Има проблеми, дори на някои слагат филтри - 2 кондензатора по 300 микрофарада. Твоят от малките или от големите е? Аз имам от малките и до момента не съм имал никакви проблеми, пък са включени денонощно. На друго място, където скоро пусках телевизия, ми донесоха такива, с добавени електролити. Не забелязвам проблеми, но не се знае.

 

Я някой да даде жокер как се генерираше паролата за достъп до My Cooolbox? Имам си юзъра, имам си сейвната парола, но не се сещам каква е. Явно е от тях генерирана, защото е 4 цифрена. Искам да си кача друг Windows, но ще си затрия паролите за трите Кулбокса и горя. А не ми се звъни по телефон, да се обяснявам коя парола, на кой абонат е и тра-ла-ла. Всичките услуги са ми на различни имена и нито една не е на моето :grin: Иначе реално аз ги ползвам, ама...

Като че ли бяха някакви последни 4 цифри и се чудя дали ги нямаше във всяка фактура... Баси...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Има проблеми, дори на някои слагат филтри - 2 кондензатора по 300 микрофарада. Твоят от малките или от големите е? Аз имам от малките и до момента не съм имал никакви проблеми, пък са включени денонощно. На друго място, където скоро пусках телевизия, ми донесоха такива, с добавени електролити. Не забелязвам проблеми, но не се знае.

 

Я някой да даде жокер как се генерираше паролата за достъп до My Cooolbox? Имам си юзъра, имам си сейвната парола, но не се сещам каква е. Явно е от тях генерирана, защото е 4 цифрена. Искам да си кача друг Windows, но ще си затрия паролите за трите Кулбокса и горя. А не ми се звъни по телефон, да се обяснявам коя парола, на кой абонат е и тра-ла-ла. Всичките услуги са ми на различни имена и нито една не е на моето :grin: Иначе реално аз ги ползвам, ама...

Като че ли бяха някакви последни 4 цифри и се чудя дали ги нямаше във всяка фактура... Баси...

Здравейте @Lucky Luciano,

 

за да получите паролата си за достъп до My Cooolbox е нужно да се свържете със сътрудниците на телефон 0700 45 0 45, или ако желаете да ни предоставите на ЛС телефон за връзка с Вас.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

постоянно ми прекъсва нета ... утре ще купя нов рутер и ако и с него прекъсва, на тея кулбокс вече ще им бия шута.

Link to comment
Share on other sites

постоянно ми прекъсва нета ... утре ще купя нов рутер и ако и с него прекъсва, на тея кулбокс вече ще им бия шута.

 

Що просто не шибнеш кабела директно в ПС/лаптоп и да тестваш?

Link to comment
Share on other sites

постоянно ми прекъсва нета ... утре ще купя нов рутер и ако и с него прекъсва, на тея кулбокс вече ще им бия шута.

Здравейте, молим да се свържете с нас на телефон 0700 45 0 45 в удобно за Вас време, за да проверим случая по-подробно. Предварително Ви благодарим.

Edited by Shtip
Link to comment
Share on other sites

постоянно ми прекъсва нета ... утре ще купя нов рутер и ако и с него прекъсва, на тея кулбокс вече ще им бия шута.

Какъв е проблема да ги извикаш, ако трябва на место да дойдат техниците, вместо да си образуваш нерви?!

Този технически отдел защо е създаден според теб...момчетата не са само монтажници!

Обади им се, кажи какъв е проблема и ще видиш, че всичко ще си дойде на местото и после ще съжаляваш за думите си.

Аз едно време се заяждах с тях, кога с причина, кога без причина, но бяха вдигнали ръце от мен, и въпреки това правеха дори невъзможното за мен да ми се помогне.Като отношение, и като обслужване нямат равни. Да не говорим, че шефът им е загрижен за фирмата - инвестира в нови устройства и непрекъснато подобрява нещата.Сега като се върна назад единственото, което чуствам е срам и неудобство, че съм се държал така с тях.Ако се мхнеш от Кууул ще направиш една голяма глупост, щото по-добри от тях в момента - НЯМА!Просто на този етап нямат конкуренция, и въпреки това продължават да работят професионално и с грижа за клиентите си.Мнението ми не е реклама, нито пък аз или някой от близките ми работи в Куул!!!

Edited by avelina
Link to comment
Share on other sites

Tва вече не се понася. Вземете се разберете с тия льольовци от Булсаком ... краден им  е сигнала ли... най-шибания доставчик на сигнал ли са ... НЕ може по тяхния ПРЕХВАЛЕН канал Филм Плюс ЕйчДи да спира по 3-4 пъти сигнала и да гледам как закриват логото на CANAL+ ... вземете някакво отношение и се изяснете с тях, щото тва е подигравка. 

Link to comment
Share on other sites

Tва вече не се понася. Вземете се разберете с тия льольовци от Булсаком ... краден им  е сигнала ли... най-шибания доставчик на сигнал ли са ... НЕ може по тяхния ПРЕХВАЛЕН канал Филм Плюс ЕйчДи да спира по 3-4 пъти сигнала и да гледам как закриват логото на CANAL+ ... вземете някакво отношение и се изяснете с тях, щото тва е подигравка. 

 

Здравейте@host
Ще направим проверка на описаният от вас проблем.
Имайте предвид, че стрийма за този ТВ канал се подава директно от Bulsatcom и ние не можем да му влияем, все пак ще говорим с тях.
Моля, ако продължавате да забелязвате прекъсвания да ни сигнализирате на 0700 45045
Link to comment
Share on other sites

Здравейте Приятели,
Имаме приятна изненада за феновете на руските канали – от тази вечер в 22 ч. добавяме нови осем :))  Надяваме се да зарадваме широк кръг зрители - както почитателите на филмите с Наше кино, така и музикалните фенове с Шансон ТВ и DM Sat. Добавяме също новинарските Russia 24 и RTVi, а любителите на руската култура можем да зарадваме с НТВ Мир и РТР Планета. С Детский мир/Телеклуб ще си припомним класическите руски детски анимационни и игрални филми. Бонус в програмата ни е официалният турски канал TRT.

Ще получите автоматично стандартната Cooolbox подредба, в която новите канали са разпределени тематично. Тези от Вас, направили индивидуална подредба, ще получат новите канали накрая, след последния в списъка. Новите канали може да видите и веднага след рестарт на Вашето STB. 
Пожелаваме Ви приятно гледане и хубави емоции с новите попълнения в ТВ листа!

Link to comment
Share on other sites

...

Имаме приятна изненада за феновете на руските канали..

 Новите канали може да видите и веднага след рестарт на Вашето STB. 

Пожелаваме Ви приятно гледане и хубави емоции с новите попълнения в ТВ листа!

 

А неприятната изненада е изчезването на БНТ HD след рестарта...

... не много хубави емоции с новите липси в ТВ листа.

 

А още по-неприятно е потвърждението от страна на съпорта, че така ще бъде...   т.е. че няма да го бъде.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...