Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

За тройна услуга.

Конвектора ще бъде в стаята с компютъра.

Иначе бокса, компактен ли им е - този който е за телевизията?

Само за телевизия ли говорим или за тройна услуга?

Къде ще бъде разположен медия-конвертора? Как ще се захранва?

 

Мисля, че най-добре е да се разбереш с тях за всички условия.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой абонат на cooolbox дали успешно е успял да пусне stb-то за телевизора безжично, без да прекарва кабели от медия конвертора до телевизора? Под безжично освен wifi имам в предвид и адаптерите за ел.мрежа, някой някъде беше писал че имало някаква възможност за това и ме интересува дали някой техен абонат вече успешно е направил нещо такова?

Link to comment
Share on other sites

Да не би да се чудиш и ти като мен, как може да се прекара телеизията им, без да те дразнят кабелите им?;-)

Четох някъде, че е възможно, но няма да е безпроблемно...

Някой абонат на cooolbox дали успешно е успял да пусне stb-то за телевизора безжично, без да прекарва кабели от медия конвертора до телевизора? Под безжично освен wifi имам в предвид и адаптерите за ел.мрежа, някой някъде беше писал че имало някаква възможност за това и ме интересува дали някой техен абонат вече успешно е направил нещо такова?

Link to comment
Share on other sites

...Под безжично освен wifi имам в предвид и адаптерите за ел.мрежа, някой някъде беше писал че имало някаква възможност за това и ме интересува дали някой техен абонат вече успешно е направил нещо такова?

Ето тук са подробностите....

Link to comment
Share on other sites

Супер! Това без ограничение ли е, тоест на всеки канал ли е?

Да :)


Вярно ли е, че дължината на FTP кабела определя качеството на телевизията?

В случая в един форум, един колега ме посъветва да питам първо техниците, преди да почна да изграждам външно трасе от FTP за телевизията на Cooolbox, a именно, че конвертора тряба да е разположен на горе-долу еднокво разстояние от кабелите между стаите? Тоест, ще е проблем ли ако от конвертора единия кабел до едната стая ще е дълъг 5 метра, другия ще обикаля външно околко 35 метра?

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Супер! Това без ограничение ли е, тоест на всеки канал ли е?

 

Вярно ли е, че дължината на FTP кабела определя качеството на телевизията?

В случая в един форум, един колега ме посъветва да питам първо техниците, преди да почна да изграждам външно трасе от FTP за телевизията на Cooolbox, a именно, че конвертора тряба да е разположен на горе-долу еднокво разстояние от кабелите между стаите? Тоест, ще е проблем ли ако от конвертора единия кабел до едната стая ще е дълъг 5 метра, другия ще обикаля външно околко 35 метра?

Няма проблем, стига да са под 100м (най-добре около 90) и кабела е хубаво да ти е FTP (не UTP).

При мен от техния суйч до медиата са 20м, от там до ТВ-то ми около 45, като кабела е цепнат на две.Две двойки са за ТВ и две за интернет.Интернета влиза в wifi, а другата двойка в ТВ-то.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Дали не е възможно според Вас да си платя за външното полагане на кабелите, така и така плащам за инсталация?

В смисъл това болднатото не ми е ясно, аз смята да пусна два FTP кабела,, като ще ги прекарам външно, оттам нататък ще искам да ми пробиват те стената, защото нямам перфоратор за целта.

Няма проблем, стига да са под 100м (най-добре около 90) и кабела е хубаво да ти е FTP (не UTP).
При мен от техния суйч до медиата са 20м, от там до ТВ-то ми около 45, като кабела е цепнат на две.Две двойки са за ТВ и две за интернет.Интернета влиза в wifi, а другата двойка в ТВ-то.

Link to comment
Share on other sites

Дали не е възможно според Вас да си платя за външното полагане на кабелите, така и така плащам за инсталация?

В смисъл това болднатото не ми е ясно, аз смята да пусна два FTP кабела,, като ще ги прекарам външно, оттам нататък ще искам да ми пробиват те стената, защото нямам перфоратор за целта.

Ами... най-добре говори със съпорта и им кажи за какво става дума.Аз си бях подготвил кабелите (бяха и кримпнати) и те само включиха устройствата.

Болнатото го казах, за това, че при мен по един кабел върви и интернета и телевизията от медиата до ПС и бокса за ТВ-то (принципно трябва да са два) и пак нямам никакви проблеми с телевизия и интернет.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Може ли с новите приемници да се записва един канал, докато се гледа друг?

записа после компа пазнава ли го,дали ще го чете,приемника какъв модел е,мерси

Link to comment
Share on other sites

http://www.infomir.eu/eng/products/iptv-stb/mag-250-micro/

На тв се гледа идеално всичко записано,

На компютъра често имам проблем, поне с XP sp3+ KMPlayer.

Ако пробвам да запиша от БТВ ХД и ръгна флашката в компютъра, експлоръра забива.

Edited by david_launcher
Link to comment
Share on other sites

То хубаво тва плеарче,ама колко парички е,дане се окаже колкото GM UNIBOX 2.Виждам,че другите модели имат кабелен тунер,ама цени не видях

Link to comment
Share on other sites

Защо след като съм се регистрирал във форума на Cooolbox - все още не ми е одобрена регистрацията?

Здравейтe,

Не откриваме потребител с nickname viiipeer_, който е пуснал заявка за регистрация в COOOLBOX FORUM.

Моля да пробвате отново да се регистрирате за да можем да одобрим заявката ви.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имам следния казус:

Ползвам стар телевизор, който има само скарт вход и поддържа единствено SD сигнал.STB-то преди работеше със съвременен телевизор и явно е настроено на HD, защото сега като го свързах ТВ-то изпищя, че иска друг сигнал и нямам картина.Звук обаче има.Има ли възможност да променя изходящия сигнал на STB-то и то без да виждам какво правя? Сега ползвам телевизора като радио.... С новите мотороли съм, мъничките.

Link to comment
Share on other sites

в биоса се влиза като задържиш "МЕНЮ" на дистанционното и включиш приемника в тока.

все си мисля, че приемника трябва сам да разпознае типа устройство, към което се връзва...успех

http://wiki.infomir.eu/doku.php/en:faq:bios_settings_mag200_250

Edited by david_launcher
Link to comment
Share on other sites

в биоса се влиза като задържиш "МЕНЮ" на дистанционното и включиш приемника в тока.

все си мисля, че приемника трябва сам да разпознае типа устройство, към което се връзва...успех

http://wiki.infomir.eu/doku.php/en:faq:bios_settings_mag200_250

Ясно, благодаря.Сега остава да намеря и телевизор, на който да го пусна за да виждам какво правя...И не, не го разпозна автоматично...

Link to comment
Share on other sites

Чуваш ли се - какви глупости говориш? Универсалното дистанционно е обвързано с телевизора..., той и да отиде до офиса, дори на практика да работи, там няма как да разбере...

Ева ли го. Отиваш в офис и пробваш.

Link to comment
Share on other sites

Чуваш ли се - какви глупости говориш? Универсалното дистанционно е обвързано с телевизора..., той и да отиде до офиса, дори на практика да работи, там няма как да разбере...

 

Как е обвързано с телевизора УНИВЕРСАЛНОТО дистанционно?

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...