Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Хм проблема ми все още не е разрешен,пробвах с друг рутер но положението е същото.Закачих още 2 лаптопа към мрежата и те имат същия спийдтест като моя! Сега чакам да ми донесат един Linksys рутер да пробвам и с него!!!

Но вчера ,изкочи друг проблем ,някой идиот разбил кутията и нарязал всички кабели които са на нашия блок и от снощи до преди малко нямах нет,момчетата от ИТД от сутринта досега бяха тук!!!

То бива простотия ,ама тва на нищо не прилича ,конкуренцията явно не спи!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Хм проблема ми все още не е разрешен,пробвах с друг рутер но положението е същото.Закачих още 2 лаптопа към мрежата и те имат същия спийдтест като моя! Сега чакам да ми донесат един Linksys рутер да пробвам и с него!!!

Но вчера ,изкочи друг проблем ,някой идиот разбил кутията и нарязал всички кабели които са на нашия блок и от снощи до преди малко нямах нет,момчетата от ИТД от сутринта досега бяха тук!!!

То бива простотия ,ама тва на нищо не прилича ,конкуренцията явно не спи!!!

 

Аз в Пловдив конкуренция не виждам към момента. Има само няколко доставчика които отбелязват стремителен спад в броя на абонатите си там където се появят ITD и явно на някой от тях не им издържат нервите...

 

В нашия блок на Богомил имаше хора на ггбит, на лангейм, на dcc в момента всички които знам (7 абоната) са на ITD и като гледам как през няколко дни идват техниците им скоро друг доставчик в този блок няма да има...

Edited by neslomim
Link to comment
Share on other sites

То бива простотия ,ама тва на нищо не прилича ,конкуренцията явно не спи!!!

Типично по нашенски вместо да си подобрят качеството на услугата те рушат :angry1

Link to comment
Share on other sites

Извинявай ама колко може да се подобри качеството на услуга която ползва технологията на локални мрежи?

Ми с нищо... то по принцип е нормално мой познати на ггбит да нямат по 1 седмица нет, на визио по 2 и повече, иначе с нищо не може да се подобри услугата, как ли ми мина подобно нещо през главата да говоря за подобрение на услугата, че то тва е просто нечувано. толкова са съвършени всичките ни доставчици, че няма на къде повече :laughing:

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Абе качеството може да се подобри - МегаЛан в София, като са на кабел та какво? Брат ми докато беше на тях за две години му спря нета само веднъж и до 2 часа бяха оправили проблема. Скоростите му бяха фантастични - дори и международния трафик. Това, че тука нашите "доставчици" не искат да влагат пари в оборудване и не следят за качеството на работата на персонала е проблема. И затова всички минават на ITD и почват да им режат кабелите. Те за момента показват и загриженост към проблемите на потребителя и доставят качествена услуга. Дано винаги да е така.

В София на тия същите МегаЛан конкуренцията им разби и подпали помещението със сървърите за една голяма част от София, ама до сутринта се оправиха.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Понеже стана дума за Мегалан и услугата, която имат и Куулбокс и тяхната услуга и приликата между двете особено по отношение на съпорт и отношение към клиента (някой в този форум каза, че това че клиента винаги има право било:

куха фраза
:laughing: хах нека го каже на шефовете на Мегалан или на Куулбокс).

Та приликата между двете компании всъщност е прилика между двамата шефове, в случая на ITD този който движи Куулбокс специално и двамата се енергични и нахъсани към успеха хора. В София не ги познавам всички, но в Пловдив определено няма фигура от другите доставчици, която да може да се сравни. ;)

 

Т.е. по-важни са хората които стоят начело отколкото самата технология, е в случая има припокриване между мн.добра технология и мн.добро управление - за наш добър късмет и за лош късмет на "конкуренцията".

Edited by neslomim
Link to comment
Share on other sites

Т.е. по-важни са хората които стоят начело отколкото самата технология, е в случая има припокриване между мн.добра технология и мн.добро управление - за наш добър късмет и за лош късмет на "конкуренцията".

 

Също има и доста сериозно изхвърляне с цифричките в офертичката.

Link to comment
Share on other sites

Neslomim, съгласен съм с теб. От много голямо значение е, какъв е "водача" на самата фирма, компания и т.н. Щото ако е някой посерко, глупак без никакъв потенциал за развитие, в последствие, ще страда неговата фирма, от там и неговите клиенти.

 

А това правото на клиента аз го казах, и едно "модераторче" ми отговори "куха фраза". В последствие ме блокира за 5 дена :(

 

Но аз пак съм при Вас :)

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, абонат съм на ИТД от около месец и отначало останах малко разочарован от факта, че не можех да постигна скоростите (20 мегабита), които са им обявени, независимо дали свалям торент или правя спийдтест. За торентите средно свалям с 1,5 МБ/сек при доста сийдъри, а спийдтеста ми отчита максимум до 12 мегабита даун и до 18 мегабита ъп, но поради изключителното им отношение към клиента и уверението, че и каквато буря да има, нета ми няма да спре ме накараха да не им се обаждам и да им хленча. След няколко дни ми хрума да включа лаптопа директно към кабела и скоростите ми веднага скочиха, което ме наведе на мисълта, че проблема май май не е в техния телевизор :). Сега след като прочетох коментарите на един от съфорумците, че и той с wireless прави около 1.2 - 1.3 МБ/сек, а с ланката му скачат до обявените дори и повече, съм убеден, че проблема е в wireless-а. Така, че ако някой ако знае причината защо този wireless смъква така скоростта моля да сподели.

Link to comment
Share on other sites

Из града са тръгнали някакви мизерници явно ! Онзи ден, някакъв педал беше повредил оптиките и по нашата кооперация, майче беше пипал професионалист защото бяха п.....ни влакната без да са ги рязали. Това са бахти и тъпите парчета ! Ами като не могат да си подобрят услугата що не вземат да си сменят технологията ? Не е като да нямат парици ! Колко години издевателстват над абонатите си, ама то е по - лесно да дуеш бузи и да тъпчеш за пукница отколкото да отделяш за подобряване на качеството и смяна на уборудването. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Gado, мизерници много, но ITD си е доста сериозна фирма и някакви си палячовци няма да ги спрат. Очаквайте в скоро време имената на тези клоуни и техните поръчители. ITD, няма да остави нещата така, а и, като европейска държава тези, които си показват простотията много сбъркаха. "Или можеш, или неможеш, няма друг вариант" Тези глупави и смешни постъпки показват само едно, ITD върви по правилната пътека :)

Link to comment
Share on other sites

утре ще звънна да питам кога ще идват в кичука, гледам е писано, че след месец-два, дано, че тоя ггшит става само да се обесиш на кабела им .... :)

Link to comment
Share on other sites

утре ще звънна да питам кога ще идват в кичука, гледам е писано, че след месец-два, дано, че тоя ггшит става само да се обесиш на кабела им .... :)

 

немога да не кажа: хахахахахахха ... коментара кърти, кърти мифки :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

утре ще звънна да питам кога ще идват в кичука, гледам е писано, че след месец-два, дано, че тоя ггшит става само да се обесиш на кабела им .... :)

 

Е той е достатъчно дълъг, че да ги избесиш тях ве, ти какво си виновен, че да се бесиш...

Link to comment
Share on other sites

Е той е достатъчно дълъг, че да ги избесиш тях ве, ти какво си виновен, че да се бесиш...

направо така трябва :)

 

иначе не позвъних, че ме домързя да стана за тел-а и пратих имейл, отговора:

 

Emilia Milanova

to me, info

 

Здравейте, в момента окабеляваме навсякъде в Пловдив. Пускането прави по райони с най-много заявки. Поради многото заявки се наложи да ускорим сроковете за разширяване на мрежата и градим няколко нови технически центрове. Те ще поемат включванията в отделните райони. За Христо Ботев предстои пускането на такъв център. За да сте сигурен, че ще ви включим, молим да направите заявка. Можете да заявите избран от вас тарифен план чрез мейл, в локалния ни офис на Богомил 59, онлайн заявка в http://cooolbox.bg или на нашите телефони 0700 45 045 и 0888 045 045. Необходими са ни само точен адрес, име и телефон за контакт. Ние ще ви позвъним веднага, щом има техническа възможност за включване.

 

Благодарим ви за интереса.

 

Екипът на CooolBox

Link to comment
Share on other sites

Wireless-a има теоритична граница от 3.6МБ/с, явно рутера ти не реагира достатъчно адекватно по wireless за да постигнеш поне 2МБ/с

Много е относително това. В момента всички нови лаптопи поддържат N стандарта. Ако и wireless-а го поддържа скоростта ще е много пъти над тази която си написал.

Link to comment
Share on other sites

Така, че ако някой ако знае причината защо този wireless смъква така скоростта моля да сподели.

 

Много зависи от рутера. Ти си купи някаква евтиния за 20-30лв пък после очаквай скорости. Аз съм на Лангейм и съм сложил един VoIP рутер LinkSys който хем не е особено евтин хем всичко минава по кабели и пак ми реже скоростта до 20мбита. Не ми и трябва повече но като включа кабела директно в компютъра и над 60мбита стигам.

 

Така че всичко е до рутер а особено ако е и wireless мъглата е пълна - т.е. колко ще успееш да извадиш като скорост не е особено ясно. Имай предвид че повечето такива евтини рутерчета са правени да издържат до 10тина мбита така че щом си вдигнал 2МБ/сек направо скачай от радост.

Link to comment
Share on other sites

Явно мизерията продължава ... днес към 9.10-9.20 интернета спря и при нас (около ул. Капитан Райчо), обадих се на ITD и ми казаха, че "имало проблеми по трасето София-Пловдив" и не знаели кога ще бъде оправен, но за радост повредата бе отстранена за около 3 часа (а не около 3-4 дена с 20 обаждания при стария доставчик :bgrin: :bgrin: :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Много зависи от рутера. Ти си купи някаква евтиния за 20-30лв пък после очаквай скорости. Аз съм на Лангейм и съм сложил един VoIP рутер LinkSys който хем не е особено евтин хем всичко минава по кабели и пак ми реже скоростта до 20мбита. Не ми и трябва повече но като включа кабела директно в компютъра и над 60мбита стигам.

 

Така че всичко е до рутер а особено ако е и wireless мъглата е пълна - т.е. колко ще успееш да извадиш като скорост не е особено ясно. Имай предвид че повечето такива евтини рутерчета са правени да издържат до 10тина мбита така че щом си вдигнал 2МБ/сек направо скачай от радост.

 

Аз не се оплаквам дори и на 1,5 МБ/сек, стига да ми е стабилен интрнета, но ми беше интересно защо става така и как мога да го оправя, защото напрактика плащам за услуга, която не мога да уползотворя пълноценно (е с кабела в компа се оправя проблема ама това тия жици да ти се моткат из целия апартамент си е допотопна работа ;) )

Link to comment
Share on other sites

Аз не се оплаквам дори и на 1,5 МБ/сек, стига да ми е стабилен интрнета, но ми беше интересно защо става така и как мога да го оправя, защото напрактика плащам за услуга, която не мога да уползотворя пълноценно (е с кабела в компа се оправя проблема ама това тия жици да ти се моткат из целия апартамент си е допотопна работа ;) )

 

Ами взимаш си някой сериозен рутер (нещо над $250 че да му издържа вътрешната шина) и по всяка вероятност ще трябва да вземеш и по-добър лаптоп че да ползваш N стандарта и щракаш с пръсти тогава :) В противен случай или си прекарваш културно кабелите покрай стените до бюрото ти и когато ти трябва скорост включваш кабела в лаптопа или когато искаш мобилност караш на WiFi-то, но от WiFi връзка не очаквай кой знае какви подвизи. Отделно при радиовръзките всичко може да ти внесе смущения (по-стари или кофти микровълнови печки примерно). Много lame го обясних но горе-долу това е положението - като искаш скорост ползваш кабел. То ако не беше така те щяха по 1 рутер във всяка махала да слагат и да щракат с пръсти а не да окабеляват всяка сграда от-до.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...