Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Нас ни смениха в офиса в Кючука приемника, а имаме още 2 в други квартали... майче е по райони.

 

Още не съм пробвал отложеното гледане, ама има такава опция. 

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Още не съм пробвал отложеното гледане, ама има такава опция.

 

Как? В предния пост упълномощен представител на Cooolbox пише:

Колкото до time shifting-а, на този етап няма да е активен, тъй като все още има доста правно-юридически спънки за това.

Link to comment
Share on other sites

Да ви похваля поддръжката на Cooolbox. Имахме проблем с едно от дистанционните на приемниците. Звъннахме им и в рамките на час! дойдоха и го смениха.

Link to comment
Share on other sites

 

Как? В предния пост упълномощен представител на Cooolbox пише:

 

Ами аз видях какво изписа като натиснах бутона за това... ама не съм позлвал функцията. Явно само менюто за сега е оставено.

Link to comment
Share on other sites

Благодарим, netrootbg :)

За time shiftinga - имаме техническата възможност да го предоставяме (за разлика от преди), но както написах и по-горе съществуват някои пречки от правно-юридически характер. :(

Link to comment
Share on other sites

Добре де само аз ли имам проблем?

С 2 приемника съм в къщи. Днес Моторолите ми бяха заменени от Маг-овете.

Абсолютно сигурен съм, че картината е с по-нискък frame rate... Не съм сигурен, че проблема е на всеки канал но включа ли Ринг/ бЕкшън/ Евроспорт  ХД по време на футболна среща за мен нещата са очевадни. Фатма Гюл не мога да я хвана дали лагва иначе :D

Моля ви за вашето мнение по въпроса... забелязвате ли проблема и вие?

Иначе първите ми впечатления от приемника са следните:

+запис върху носител във формат, разпознаван от Windows;

+мога да си гледам филми от флашката;

+температурата в Пловдив в момента е 16C, налягането 737 мм ж.ст. вчтър 1м/с, влажност 72%...

+нещото с което могат да ме спечелят най-много- сърф и Ютюб от приемника според хората от фирмата можело да стане факт скоро...

+избор аудио поток

И дотук..

-лагват ми мачовете!!! 

-изключително неинтуитивно меню

Пример: 

при запис очаквах червен бутон за старт/стоп на записването... вместо това те пита обаче кога аджеба искаш да записваш.. Е сега в момента! Можеш явно да записваш повече от 1 канал по едно и също време, но единствения начин да разбереш кой канал записваш май е да търсиш червената точка докато сменяш каналите...

Друг пример

при меню Настройки->Мрежа, Назад= лява стрелка

при меню Настройки->Възпроизвеждане, Назад= червен бутон

Трети пример

зареждане субтитри към файл от флашката- пита ме някакви неща за програмисти...

-лаг- излизане от елементарна игра отнема 10 секунди.. нещо зарежда, сигурно прогнозата за времето :)

-standby mode като си изключиш телевизора... 

Edited by david_launcher
Link to comment
Share on other sites

Ако има лаг, надали е от приемниците. Каналите трябва да са без компресия и вероятната причина е различен сорс на Тивиа и Кулбокс, което е задължително да се проследи, защото ако се гледа на ТВ над 42 инча и преди качеството е било по-добро, то разликата ще се усети.

Link to comment
Share on other sites

david_launcher, моля да ми изпратите трите имена на титуляра по договора и актуален телефон за връзка, за да погледнем проблема, който описвате по-обстойно.

 

Ако канала има EPG трябва да натиснете само ОК и ще се записва до края на текущото предаване.

Конкретно предаване в бъдещ период може да се избира и записва от EPG менютата и също не иска въвеждане на начало и край.

Въвеждането на начало и край е опция, която може да се използва ако желаете да запишете нещо по-специфично.

Link to comment
Share on other sites

Нас ни смениха в офиса в Кючука приемника, а имаме още 2 в други квартали... майче е по райони.

 

Още не съм пробвал отложеното гледане, ама има такава опция. 

 

 

Дааа явно е започнала подмяната на приемниците в Кючука!На мен обаче още не са ми се обадили?!Днес бях до офиса и попитах,отговориха ми да очаквам обаждане?Дано да е скоро!Все пак аз съм един от първите им абонати в квартала!И как така са ви ги сменили в офиса?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, днес ми смениха и на мен устройствата. Но отново при мен проблеми има както винаги... на единия ми телевизор когато го изключвам и включвам с кое да е дистанционно (на приемника или на телевизора), винаги като си го пускам не ми тръгва директно телевизията а ми изкарва главното меню на устройството (това за избор на Медия,Телевизия,Радио и т.н.). Адски е неудобно, преди само си включвам ТВ-то и телевизията си върви. Сега включвам,избирам после от менюто Телевизия, после избирам канал и после натискм ОК  :sick :sick :sick
Може ли някак си да се оправи или да се препрограмира за да не става така?
Телевизора ми е Smart LED Samsung UE32F5500, свързани са с HDMI кабел.

И като разчиствах след тях единия кабел са си го взели, аз с какво да си ги свържа като си позвам HDMI кабела за PC-to?!?!??!

 

 

Другото странно нещо което и техника ме предупреди за другия ми телевизор е че си изключвам ТВ-то със синия бутон (power-a) на дистанционното, а включването с бутони MUTE и след това бутон tv/av. Също ако натисна MUTE ТВ-то излиза от AV режим и пак трябва да натискам бутон AV.

Всичко това на програмируемото дистанционно.

Телевизора е обикновен NEO, свързан към устройството с обикновен кабел с 3-те букси за AV.

Edited by JiMbo
Link to comment
Share on other sites

Това последното е защото ТВ-то ти Neo по принцип се спира от бутон StandBy, а се включва с бутон на някой канал? Така ли е?

Ако е така, значи реално няма как един бутон на новото дистанционно, да изпълнява функциите на два бутона на оргиналното. Затова ти е направил с едното да се пуска, с другото да се спира. Предположение де.

 

Я ми обясни по-подробно за това на другото ти ТВ, че ми стана интересно.

Днес ми звъннаха и на мен за смяна на приемник, като явно тук се чете и ме питаха дали искам втори, както съм писал.

Дадох заявка за петък, обаче ако всеки път ще трябва да въдворявам приемника, няма да стане.

Мисля да разкарам единия Булсатком или по-точно да имам и двата оператора, но ако всеки път ще си играя с 5 копчета, за да гледам ТВ...

Link to comment
Share on other sites

...но ако всеки път ще си играя с 5 копчета, за да гледам ТВ...

Когато TV и STB са свързани с HDMI-кабел, при изключване на телевизора, STB минава в режим стендбай.

Достатъчно е при включване на телевизора, да се натисне бутон TV от дистанционното, за да се включи STB на последно гледания канал.

Link to comment
Share on other sites

На мен още не са ми звъннали, но и аз смятам да си прекарам втори телевизор като ми се обадят, че наще гледат безплатната кабелна на ДЦЦ и чак ми се повръща като видя "картината".

Link to comment
Share on other sites

Така, проблема с втория ми телевизор си го оправих сам (почти). Явно не са успли да ми програмират бутоните на дистанционното и сам си ги препрограмирах и всичко вече си е ОК с бутоните :)). Другото което май пак не са програмирали както трябва е размера на картината.. реже ми от двете страни. Има бутон на дистанционното за размера, но какъвто и да го направя НЕ Е в нормално състояние. Ако разбера как да си рестартирам и препрограмирам устройството може и сам да си го оправя но може и да оплескам нещо.
 

За другия ми телевизор, който ми е по-важен plameni го обясни мбого точно! Та се питам не може ли някак да се излючи този стендбай режим??? А и утре ще им звънна да си искам и кабела който тихомълком си прибраха. Ще ползвам него за да нямам този проблем!

 

И да, аз съм в Кючука.

Edited by JiMbo
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, JiMbo! Можете, когато се обадите за кабела да попитате и за насоки как да оправите резолюцията.

Колкото до standby режима, предвидено е да работи по този начин и няма да се "оправи", но това не бива да Ви притеснява. Връщането на последния гледан канал става лесно, както plameni е обяснил. :)

Link to comment
Share on other sites

Това за стендбай режима на приемника, вероятно е заради пийпълметрията и по-точното отчитане на рейтингите.

Та ще може ли като си пусна ТВ-то директно да гледам телевизия или трябва да се минава през други процедури?

Между другото съм с ново IP? Само при мен ли е така или е масова смяната?

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Явно ако си с HDMI кабел и като си пуснеш ТВ-то телевизията не тръгва, докато не излезнеш и от менюто на приемника :Facepalm:

Edited by JiMbo
Link to comment
Share on other sites

Вече съм с новото оборудване. Идеята, както предположих е, че това спиране на канала е с цел пийпълметрията. Когато си пусна ТВ-то, трябва да натисна ОК веднъж, за да тръгне последния канал. Дистанционното никак не е лошо, като единствена забележка е разположението на бутоните за смяна на канали и звук на приемника. На всички стандартни дистанционни отляво е за звука, а за каналите отдясно, на това са обратно. Програмираните бутони са много добра идея и ще са голямо удобство. Не откривам разлика в качеството и вероятно източник на телевизията е пак Вестител /поне така мисля/, а платформата е на Кулбокс. Приемникът е много симпатичен, малък и буквално може да се скрие зад ТВ, като само да се вижда USB-то.

Когато ми остане време, ще видя как е и пренареждането на каналите. За момента HDMI изходът ми е на 1080p 60Hz.

Link to comment
Share on other sites

. . . Приемникът е много симпатичен, малък и. . .

...и за мен това се оказа неочакван проблем.

Толкова е лек, че самите кабели го разместват и трудно се позиционира.

Реших си проблема с противоплъзгащи силиконови крачета.

 

2_p212520.jpg

Link to comment
Share on other sites

Дам...

Кабелите са по-тежки от него и го дърпат.

Отделно почват да парят като гледаш някое HD.

Опита да сваля нещо записано с него от флашката на компютъра често завършва с Task Manager-a...

Друга причина за Standby mode-a може да е някоя европейска зелена директива.

IP-то не са ми го сменяли.

Edited by david_launcher
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...