Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Браво. Най-много ще се радвам аз от връщането назад в каналите, също и програмируемите дистанционни, че сегашната подредба на бутоните определено не ми допада.

Link to comment
Share on other sites

Ако имаш предвид - минус канали, то тях може би няма да ги има, но ще се предоставя time-shifting....

Сериозно обмислям да разкарам ENTRY с Coolbox, но ме притесняват кабелите, които вървят от едното ТВ до другия...

Някой да сподели дали е направил компромис в тях, при положение че няма положени предварително в стените FTP кабели...?

Ако има опция и за връщане на зад ще е добре. 

Link to comment
Share on other sites

Някой да сподели дали е направил компромис в тях, при положение че няма положени предварително в стените FTP кабели...?

Кабелни канали по тавана или вместо перваз на паркета е перфектно решение.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам идея да минат кабелите по перваза, но проблема е, че хола се намира много далече от 1-вия телевизор и в случая, ще трябва кабелите да минават през покрива....

Кабелни канали по тавана или вместо перваз на паркета е перфектно решение.

Link to comment
Share on other sites

Ами да минават. Няма проблем. Преди 4 години пуснах така едно UTP Seamax на мой приятел, който пак е на Кулбокс. За толкова време, няма проблеми. И да се скапе - сменяш кабела и си ти. По-лесно, отколкото да разбиеш половината апартамент.

Аз да питам нещо - мислех да пускам втори ТВ. Да изчакам ли другия месец или да си я пусна, а те ще дойдат и ще ми сменят бокса през ноември?

Link to comment
Share on other sites

Супер новина.Дано само всичко да е тествано добре, че ми се струва реална опасността от проблеми при старта.

 

 

Ако имаш предвид - минус канали, то тях може би няма да ги има, но ще се предоставя time-shifting....

Сериозно обмислям да разкарам ENTRY с Coolbox, но ме притесняват кабелите, които вървят от едното ТВ до другия...

Някой да сподели дали е направил компромис в тях, при положение че няма положени предварително в стените FTP кабели...?

 

Най-елегантното е, кабела да се вкарат под лайсните на паркета или да се сменят с ето такива:

 

thumb3_apEDMh.jpg

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, Lucky Luciano - боксовете ще се сменят поетапно и няма гаранция, че ще попаднете сред първите клиенти със сменени устройства. Според мен, няма проблем да заявите допълнителен бокс, а ние ще Ви го заменим, когато дойде времето по график. :)

Link to comment
Share on other sites

Супер новина.Дано само всичко да е тествано добре, че ми се струва реална опасността от проблеми при старта.

 

 

 

Най-елегантното е, кабела да се вкарат под лайсните на паркета или да се сменят с ето такива:

 

thumb3_apEDMh.jpg

Това ми е пределно ясно.;-) Въпроса е, че до хола се стига през коридора, съответно в коридора е теракот, и няма первази. Може и през терасата да мине кабела, понеже това е другото място от където може да се влезе в хола. Аз насрочих дата за оглед, за да дискутирам с техниците и да видя какви са вариантите....

Link to comment
Share on other sites

Това ми е пределно ясно.;-) Въпроса е, че до хола се стига през коридора, съответно в коридора е теракот, и няма первази. Може и през терасата да мине кабела, понеже това е другото място от където може да се влезе в хола. Аз насрочих дата за оглед, за да дискутирам с техниците и да видя какви са вариантите....

 

Дупка в стената, през контакт?Примерно на мен контактите са ми... "успоредни" и като дупна стената през единия, нацелвам директно другия :)

Вариант Б е пак през первазите с дупка (дано да не си панелка :D), която ще се скрие после от перваза.

Link to comment
Share on other sites

Къща е. Подчертаното не го разбрах..., ама както и да е. :beer:

Дупка в стената, през контакт?Примерно на мен контактите са ми... "успоредни" и като дупна стената през единия, нацелвам директно другия :)

Вариант Б е пак през первазите с дупка (дано да не си панелка :D), която ще се скрие после от перваза.

Link to comment
Share on other sites

Доста се отплеснахме, но при мен розетките за контактите съвпадат точно една срещу друга в хола и спалнята.Дефакто, ако отвориш контакта и дупнеш дупка в него, трябва да излезеш в другата стая (ако са на една стена де :) ) пак в контакта :D

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

HDMI-а на приемника само вход ли е или може да го ползвам да свържа ПС-то към него и да пусна сигнал през приемника до ТВ-то (нямам HDMI на ТВ-то, а искам да го свържа с ПС-то)?

Link to comment
Share on other sites

Предполагам иска да пусне сигнал на монитора през HDMI, а на ТВ през скарт - ако е така е възможно, стига мониторът да поддържа 50Hz, защото приемникът излъчва на толкова. Масово мониторите поддържат САМО 60Hz и това прави задачата невъзможна.

Link to comment
Share on other sites

А това изобщо няма как да стане. Освен да опаткаш приемника или изхода на лаптопа, друго няма да се случи. Изобщо не пробвай!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Предполагам иска да пусне сигнал на монитора през HDMI, а на ТВ през скарт - ако е така е възможно, стига мониторът да поддържа 50Hz, защото приемникът излъчва на толкова. Масово мониторите поддържат САМО 60Hz и това прави задачата невъзможна.

Dell U2412M без проблем...

Link to comment
Share on other sites

.... стига мониторът да поддържа 50Hz, защото приемникът излъчва на толкова. Масово мониторите поддържат САМО 60Hz и това прави задачата невъзможна.

Новите приемници поддържат и 60Hz на изхода.

Link to comment
Share on other sites

Нормално ли е на 3000 пакета да имам 2 загубени до GW?Изобщо трябва ли да има някакви загуби?

 

P.S. На тройния пакет съм.

 

EDIT: От wireless-a e, няма проблем от рутера до гейта.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, exabyte. Извинявам се, че не съм Ви отговорила своевременно. Надявам се вече не наблюдавате никакви загуби.

В случай че това продължава, моля да се свържете с нас на националния ни телефон. :)

Link to comment
Share on other sites

Taкам... тия нови приемници ... пише на тях YouTube? Как се пуска ако има такава функция? Също така момчетата като го смениха направиха някаква настройка в меню преди операционната система за картината на 720p , не ги попитах как се влиза в това меню (като биос ли е, какво е) , а монитора на който ползвам приемника е 1080p и мисля да сменя настройката, как се прави?

Link to comment
Share on other sites

...мисля да сменя настройката, как се прави?

 

При рестарт на STB, натискаш MENU.

Когато се появи списъка и си позициониран в/у “Upgrade Menu”, натискаш стрелка надясно и ще се отвори нов списък. Правиш си корекциите и след това ги записваш...

 

How to change "video mode" and "graphical resolution"

Link to comment
Share on other sites

Брех, вече има от новите приемници. До кога е срока за подмяна на старите устройства ориентиовъчно и по квартали ли как се подменят?

 

Time-shifting вече активен ли е и как точно работи на тея устройства?

 

При мен на единия приемник отново като натисна копчето за спиране(по-напред се уточнихме, че не било stand-by) ми спира звука, а не ми дава черен екран да речем. Ако рестартирам приемника се оправя. Това ми го прави само на единия применик, при другия е нормално. Надявам се с новите приемници да не става така.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, jozo. Не наблюдаваме подобни проблеми с новите приемници.

Ние ще се свържем с Вас, за да уговорим удобно време и час за замяна на приемника. Колкото до time shifting-а, на този етап няма да е активен, тъй като все още има доста правно-юридически спънки за това.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...