Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vivacom взе да филтрира още преди да са влезли решенията на ДХК, ти искаш заповеди :D

Гледай какви работи стават по света в 21-ви век:

http://forum.ru-board.com/topic.cgi?forum=29&topic=14812#1

а ти за някакво филтриране ми говориш  :lol:

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте. В момента ползвам нет и съвсем малко домашен телефон от ITD. В последно време се замислям и за телевизията им. Настоящия ми оператор нещо взе да ме дразни. Та искам да попитам какво е състоянието на телевизията в момента - качеството, разни проблеми, бързнина на HD приемниците, пренареждане на канали, фаворитна лсита и т.н? Струва ли си?

Link to comment
Share on other sites

Аз проблеми с телевизията нямам. Качеството е много добро. Пренареждане на канали не правя, затова не мога да дам мнение. Листата с любими канали също не я ползвам, но го има като опция.

Link to comment
Share on other sites

Как би оценил комфорта на дистанционното, позициониране на важните копчета, времето за смяна от канал на канал ( в HD  ), както и цялостното държание на сет-топ-бокса. Последното е много важно.

Link to comment
Share on other sites

Аз да отговоря - дистанционното ми харесва - супер странно, но му свикнах доста бързо. Смяната на канали е със средна бързина. Цялостното поведение на Motorola VIP1003 е отлично. Единствената тъпотия е, че смяната на канал става не само с навигационните бутони, но трябва да се натисне OK.

Доколкото чух скоро се готви цялостна смяна на платформата, което значи нови приемници и всичко ново. Така ми каза едно птиче де.

Link to comment
Share on other sites

Доколкото чух скоро се готви цялостна смяна на платформата, което значи нови приемници и всичко ново. Така ми каза едно птиче де.

Като го направят да може да се сменя от телевизора директно да свирнат. Дотогава ме губят като клиент мене (за телевизията)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Купи си едно универсално дистанционно.

Телевизора има функции дето онова ги няма. Примерно събира ми образа в единия край и разглеждам програмата. Мога да избера какво да гледам (нещо след 30 мин) и дотогава да гледам друга програма, а като му дойде времето то сменя. И т.н.

 

А и хубавото универсално дистанционно на logitech ако не се бъркам беше към $300 ... другите дето ги продават тука са мега мизерни

Link to comment
Share on other sites

Телевизора има функции дето онова ги няма. Примерно събира ми образа в единия край и разглеждам програмата. Мога да избера какво да гледам (нещо след 30 мин) и дотогава да гледам друга програма, а като му дойде времето то сменя. И т.н.

 

А и хубавото универсално дистанционно на logitech ако не се бъркам беше към $300 ... другите дето ги продават тука са мега мизерни

Това е най-скъпото:

http://www.amazon.co.uk/Logitech-Harmony-Universal-Control-Entertainment/dp/B009GSSDB0/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1379155916&sr=8-2&keywords=harmony+logitech

 

Като изключим някакво недоразумение, което е голямо колкото таблет.

Link to comment
Share on other sites

искам да попитам, дали ще имам някакъв проблем при ползване на кабелната, ако ТВ-то е старо. Панасоник на около 15 години. Защото сега се говори за тези цифрофизации и т.н. и искам да знам, дали ще мога да си ползвам кабелната със по-стар ТВ. Или ще трябва да купя някакъв декодер? Имам и друг ТВ НЕО на около 5 години. А там как стоят нещата? NEO (http://www.technomarket.bg/files/ARTIKLI/09114160/image_thumb_600.jpg) - Подобно на това е

Edited by nbstw
Link to comment
Share on other sites

Ще можеш да ползваш телевизията с всеки телевизор, стига да има вход за приемане на сигнал (до сега не съм видял такъв, който да няма).

Цифровизацията е за безплатната ефирна телевизия. Няма нищо общо с кабелните оператори.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря, надявам се да няма проблеми :)

 

Значи мога да си плащам кабелната и да си гледам на по-стари ТВ-та?

Защото четох, че всички стари ТВ-та ще им трябват декодери, заради тази цифровизация?

Не съм много наясно с нещата и за това питам малко глупави въпроси.. :(

 

И още един въпрос - за колко дена идват за прекарването на интернета и кабелната? Като подам молба, че искам да ползвам услугите им?

 

Ох, като гледам е 36,90 лв. без договор. А аз го мислех за 30лв. :D Чак, когато е 18-годишен договор, тогава е 30 лв. А тъй като съм на квартира, няма как да подпиша договор за повече от 1 година

 

Тъкмо се радвам на нещо изгодно и гледам, че нещата не стоят така :(

 

Мен телефон не ми трябва, дали няма да можем да се уредим за 30 лв без договор, вместо 36?

Edited by nbstw
Link to comment
Share on other sites

Мен телефон не ми трябва, дали няма да можем да се уредим за 30 лв без договор, вместо 36?

:Facepalm: разбирам прекарването да беше 60лв (поне) че да мрънкаш... а ти за 6лв правиш въпрос. Ще пиеш 3 бири по-малко тоя месец и ще го преживееш - пада ти се по-малко от 1 бира на седмица...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

А до колко дена идват, след като подам молба, че искам да си прекарам нет + кабелна? Тъй като ще пътувам до Пловдив за 1 ден и искам да си оправя и тези неща. И после чак след седмица се местя и бих искал да знам, ако идват веднага да знам г/д какво да правя

Edited by nbstw
Link to comment
Share on other sites

Да не съм офтопик, първо по въпросите по темата:

Ако имат прозорец в графика, може да дойдат на следващия ден и това се уточнява между вас. По правило не се мотат.

 

Що се отнася до тежненията ти за екстри като нет и кабелна, моят съвет е да си пренаредиш приоритетите.

Отиваш да УЧИШ (или бъркам?). Всичко останало е в зависимост от ученето. Иначе става като поговорката "На гол г*з - чифте пищови".

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

А за конфигуриране на рутер ще ми вземат ли допълнителна такса или ще си платя само тези 30 лв инсталационна такса

 

А и колкото и да уча, все пак, мисля че не може без тези неща като нет, тв и т.н.?

Edited by nbstw
Link to comment
Share on other sites

А за конфигуриране на рутер ще ми вземат ли допълнителна такса или ще си платя само тези 30 лв инсталационна такса

 

А и колкото и да уча, все пак, мисля че не може без тези неща като нет, тв и т.н.?

 

Дори да си на квартира, те могат да ти преместят после услугата на друг адрес. При срочен договор няма инсталационна такса.

Link to comment
Share on other sites

w00x, не е толкова лесно. Не съм от Пловдив и няма да стоя постоянно там. Най-много 8-9 месеца, зависи кога завършва годината в университета. И после цяло лято няма да стъпвам сигурно там и на другата година като почна да си търся друга квартира(най-вероятно) ще трябва всичко отначало... Дори и да остана в същата квартира и за другата година, ще има прекъсване на нета през цялото лято и едва ли с този договор ще се оправим. Няма, как да плащам за нещо, което не ползвам. Не е ли е така? Ако можем да се договорим някак, да не плащаме лятото, когато не сме там, може да, но не мисля, че някой ще предложи подобен договор.

 

Също така относно рутера, какво ще кажите? Вземат ли допълнителна сума за настройване, освен инсталационната такса?

Edited by nbstw
Link to comment
Share on other sites

...

 

Също така относно рутера, какво ще кажите? Вземат ли допълнителна сума за настройване, освен инсталационната такса?

Конфигуриране на рутер не е предмет на договора и не им влиза в задълженията. То и няма какво толкова да се конфигурира. Дори и най-евтините сапунерки имат диск с помощник за конфигуриране от типа Next>Next>Finish. Cooolbox не затварят портове и не ограничават по MAC адрес.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...