Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Спираш да плащаш и те прекратяват договора едностранно, като ти спират услугата.

Гениално.

Ти прекратявал ли си по този начин договор с Cooolbox?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И аз не съм убеден в това. Прекратяването на плащанията не те освобождава от това задължение

След като ти спрат услугата, няма основание за плащане. Иначе задълженията до момента когато е имало и си ги ползвал си ги плащаш.

Договора за услуга си е като всеки друг договор за услуга. Имаш услуга - плащаш, нямаш - не плащаш.

Ако имат претенции - в съда да ги доказват, но досега не съм чул за нито едно заведено дело от който и да е оператор.

 

 

3.10. (изм. и доп. в сила от 14.03.2013 г.) Ако договорът е сключен с точно определен срок и този срок не е изтекъл към датата на прекратяване, ПОТРЕБИТЕЛЯТ дължи на АЙ ТИ ДИ неустойка - обезщетение за пропуснати ползи в размер на сбора от месечните цени на услугите, които са били предмет на прекратения договор, считано от момента на прекратяване, до датата на която е следвало да  изтече уговорения срок на действие на договора. Тази неустойка се дължи единствено в случай на предсрочно прекратяване по т. 3.9.8 инициирано от ПОТРЕБИТЕЛЯ или в хипотезата на т. 3.9.2. от настоящите Общи условия.
Link to comment
Share on other sites

...

Сега прочете ли хубаво това, което си цитирал и схвана ли какво исках да кажа или трябва да ти обяснявам?

 

Спираш да плащаш, но ако си на срочен договор парите тъй или иначе ги дължиш.

 

И си има заведени дела, даже ЕК ми търсят едни пари, но понеже са шматки имат едни пропуски затова мисля да пропусна. Освен това тъй или иначе услугата не съм я ползвал, но поне 3 пъти ми звъни ЧСИ да си търси парите, като ги помоля да ми изпратят правното основание и документите за договора, периода за който търсят парите и т.н и ни вест ни кост година-две, после пак ми се обаждат, провеждаме същия разговор и подозирам, че като се опитат да си съберат документите виждат че са абсолютен смях.

 

Но ако ги имаха спокойно можеха да си ме търсят за да си ги вземат. Аз верно някакви 50-100лв им дължа, което е смешна сума, но това не пречи

Link to comment
Share on other sites

Сега прочете ли хубаво това, което си цитирал и схвана ли какво исках да кажа или трябва да ти обяснявам?

 

Спираш да плащаш, но ако си на срочен договор парите тъй или иначе ги дължиш.

 

И си има заведени дела, даже ЕК ми търсят едни пари, но понеже са шматки имат едни пропуски затова мисля да пропусна. Освен това тъй или иначе услугата не съм я ползвал, но поне 3 пъти ми звъни ЧСИ да си търси парите, като ги помоля да ми изпратят правното основание и документите за договора, периода за който търсят парите и т.н и ни вест ни кост година-две, после пак ми се обаждат, провеждаме същия разговор и подозирам, че като се опитат да си съберат документите виждат че са абсолютен смях.

 

Но ако ги имаха спокойно можеха да си ме търсят за да си ги вземат. Аз верно някакви 50-100лв им дължа, което е смешна сума, но това не пречи

Щом съм го писал... защо да го чета, аз го знам :)

И пак да кажа за втори път: дължат се пари за получена услуга, ако не получаваш услуга - нищо не дължиш.

 

За ЕК не те разбрах нещо. Ако си осъден и имаш ИД, никой не може да те спаси - ще си платиш като поп. ЧСИ не изпраща правни основания, той изпълнява съдебната присъда в която е записана и сумата на която си осъден да платиш.  Друг е въпроса ако от ЕК са наели ЧСИ да сплашва клиенти. 

Link to comment
Share on other sites

И пак да кажа за втори път: дължат се пари за получена услуга, ако не получаваш услуга - нищо не дължиш.

И да го потретиш, това няма да промени факта, че услугите на Cooolbox са предплатени, т.е. предплащаш и тогава получаваш, а съгласно Договора и Общите условия имаш задължение за определен период да го правиш.

Link to comment
Share on other sites

Щом съм го писал... защо да го чета, аз го знам :)

И пак да кажа за втори път: дължат се пари за получена услуга, ако не получаваш услуга - нищо не дължиш.

 

За ЕК не те разбрах нещо. Ако си осъден и имаш ИД, никой не може да те спаси - ще си платиш като поп. ЧСИ не изпраща правни основания, той изпълнява съдебната присъда в която е записана и сумата на която си осъден да платиш.  Друг е въпроса ако от ЕК са наели ЧСИ да сплашва клиенти. 

 

Явно не си наясно как точно седят нещата.

Както каза @plameni услугата е предплатена, това не ти е вода или ток, за да платиш колкото си ползвал.Тук се плаща за да ползваш.

Дори и на безсрочен договор да си, пак има едномесечен срок на предизвестие.Ако не се спази (спреш да плащаш) и си мислиш, че ще си ОК, малко по-късно ще разбереш, че не си и ще трябва да платиш лихвите + един месец напред, за да може да си пуснеш предизвестието ;)

Link to comment
Share on other sites

Щом съм го писал... защо да го чета, аз го знам :)

 

И пак да кажа за втори път: дължат се пари за получена услуга, ако не получаваш услуга - нищо не дължиш.

Хубаво виж отново това, което си цитирал. Гледам 2ма вече са ти обяснили, мисля да не ги повтарям. Пари се дължат по договор. Нямаш договор - не дължиш. Ползвал не ползвал - в договора пише какво дължиш.

 

За ЕК не те разбрах нещо. Ако си осъден и имаш ИД, никой не може да те спаси - ще си платиш като поп. ЧСИ не изпраща правни основания, той изпълнява съдебната присъда в която е записана и сумата на която си осъден да платиш.  Друг е въпроса ако от ЕК са наели ЧСИ да сплашва клиенти.

Там е работата че ИД няма. Имат си ЧСИ който звъни и тормози клиентите. Само че с дата на договора от 1980-та година могат да разсмеят единствено гаргите :)

Link to comment
Share on other sites

Там е работата че ИД няма. Имат си ЧСИ който звъни и тормози клиентите. Само че с дата на договора от 1980-та година могат да разсмеят единствено гаргите :)

Като няма ИД... къФ ЧСИ/ДСИ ги гони? А тоя дето звъни е минал покрай длъжността СИ. Сигурно е някоя кратуна.
Link to comment
Share on other sites

Спираш да плащаш и те прекратяват договора едностранно, като ти спират услугата.

1. прекратяваш с неустойка

2. чакаш да ти спрат някой канал и в срок от 30 дни можеш да си прекратиш договора без неустойка, ако оператора писмено няма твоето съгласие за спирането на канала. Това обаче трябва да се провери в закона дали наистина е така :)))

 

Отделно за срока на предизвестието закона съшо има различно от ИТД мнение, но тъй като за момента не смятам да се отказвам, не ми е интерес :)

 

По малко ходене по мъките ще имаш обаче, ако още няколко пъти поискаш от тях да получих услугата коректно, след което отиваш в КЗП и или пледираш да им наложат да ти оправят проблема, или искаш да им наложат да ти прекратят договора без неустойка, защото имаш такъв и такъв проблем и заради въпросния не можеш да ползваш пълноценно услугата, за която плащаш.

 

Не че нещо, но аз имам много рядко проблем с ИТД и то за кратък период от време, пробвай според мен да се разбереш с кол центъра, ако не иди в офис и пусни жалба, като изискаш и входящ номер и копие за теб с подпис, печат и дата :)

Edited by zynth
Link to comment
Share on other sites

Когато съм по-свободен ще направя клипче,за да видите нагледно как си ми насича картината и говора. След смяната на устройстово и след като писах тук, ми се обадиха да ми кажат, че получили 3 аларми през нощта с висока температура на устройството. Е, през нощта си е доста хладно вкъщи, на устройството му намерих спезиална поставка, с която буквално във въздуха, та дори и съм го обърнал и наобратно (тъй като незнам защо бъздушните му каналчета са отдолу :sick ). Спрях и да звъня вече, тъй като файда никаква явно... а и нямам време само с тях да се занимавам.

Иначе с голям интерес прочетох горенаписаното и ако спра да плащам естествено, че ще имам неустойки за целия срок на договора, затова е СРОЧЕН. Не претендирам да ми приспадат от таксата и т.н., искам да си плащам и да гледам качествено без значение на кой оператор,това е!!!

Edited by JiMbo
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, JiMbo. Предадох на колегите ми Вашия пост и в тази връзка ще направим замервания на затихването по трасето, както и пълна проверка на активното оборудване. Възможно е отново да получите обаждане от нас, за да Ви предоставим тестово оборудване (ако това се налага).

Извиняваме се за причиненото неудобство.

Link to comment
Share on other sites

Докога ще ходите по свирката на ДКХ и ще продължавате да блокирате правото на хората до свободен интернет достъп?

Link to comment
Share on other sites

За протокола - в Пловдив има поне един оператор, който не е филтрирал нито един сайт от въпросния списък. Не правя реклама - казвам, че има и такива, които не изпълняват монополните поръчки.

Link to comment
Share on other sites

Ами то има и много оператори, които крадат канали, за да правят по-голяма печалба от абонатите си.
Преди имаше и такива, които поддържаха забранените FREE съвръри, та хората се връзваха при тях, за да могат да точат от вътрешната мрежа.

Винаги ще има хора, които не се подчиняват на закона и си мислят, че са по-големи от него. До кога мислиш, че ще продължи това обаче? И как мислиш, че ще свърши?

Link to comment
Share on other sites

 Честно ли да ти кажа какво мисля? Преди мислих, че все някога ще свърши ( пиратенето ). Тогава бях на 13. Сега съм на 26 и мисля, че няма особено развитие в тая насока. Та докато стана на 40, може и нещо да се поодреже, но в близък план нищо няма да се промени. Колкото до самото филтриране - стана ясно, че този закон нарушава редица точки в българското и европейското законодателство. В този си вид  закона е противоконституционен и ще бъде разнищен в най-близко бъдеще от европейските съдилища. Никоя комисия не може да блокира десетките миръри, които букмейкърите регистрират така или иначе. Аз проблем с достъпа реално нямам. Подразни ме факта, че масово операторите изпълняват прищявки на група олигарси, което означава, че ако оператора трябва да си спаси кожата, ще си даде образно казано абонатите на вълците без да се замисли. А това не е никак хубаво.

Link to comment
Share on other sites

Те по закон са длъжни да си дадат абонатите на вълците. Даже ти го пише в договора и условията за ползване. Прочети си го.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Че ако отидат от полицията и поискат информация за даден абонат, те не могат да кажат "няма пък".

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Че ако отидат от полицията и поискат информация за даден абонат, те не могат да кажат "няма пък".

Ако от милицията/полицията имат съдебна заповед. Ако нямат, ще получат този отговор, даже може и отговор да не получат.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...