Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Някой който скоро е станал абонат ,може ли да каже за колко време след подаване на заявката става включването? В понеделник пуснах заявка а все още никой не се е обадил от ITD!

 

Значи си се объркал, че си пуснал заявка. Или не си оставил телефон за връзка

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами незнам колко им трае времето за включване, надявам се да е малко . Аз тия дни гледах как включват един познат на центъра ......... наистина си пускат оптика до клиента, шега няма. Измъкнаха един оптичен кабел от една близка шахта на БТК-то, пуснаха към него едно " оптично влакно" (така го наричаха помежду си техниците им ) , дойде после един пич с една ....... джунджурия с един екран , прави някви "заварки" ( както ги наричаше) на "влакната", и оптичният кабел направо у тях ! Това съм искал да го имам от една камара време :) Седнах му после за малко на компа.......чудесия. Аз съм на Визио обаче....... ще минавам на ITD то се е видяло :) Днес им звъннах по телефона дето са го оставили в страницата си , питах кога ще идват в Кючука между Вапцаров и Южен - казаха ми че ще е до месец - месец и половина . Определено смятам да мина на тях , дано да дойдат по-скоро в района ! На приятелят като му седнах на компа , и първата ми работа беше да проверя как върви CS:S-а в интернешънъл :laughing: Направо очарован ! За браузването - няма нужда да споменавам .......... страхотия се зареждат тия страници ! За тегленето пробвах от дата-та с едни мп3-ки - под 900К не ми падна , и то без download мениджър, директно save as . 900К им беше най-ниското . С един приятел от Испания разменихме едни снимки по около 3-4 МБ всяка по скайпа......... докато сложа отметката да се затвори прозореца след свалянето и те вече се свалили :punk Абе в оптиката е истината, мани ги тия ланки вече. А дано дойдат и в Кючука вече тия пичове !

Edited by LaN
Link to comment
Share on other sites

Днес имах забавна случка - сетих се, че е време да си плащам интернет-а (Евроком) и преди да тръгна към касата, за да се разделя с поредните 50лв за кабелна и net (при положение, че в офиса нямам телевизор) реших да звънна в ITD... Питах ги дали имат покритие на В. Априлов 9 - отговарят - "Имаме!"... Радост :) Обадих се в ЕК да им кажа, че не искам да ги чувам повече - не можело така, да съм идел до касата. Отидох до касата - не можело така, да съм донесял печата на фирмата и модема! Обясних им, че за тъпия модем съм платил над 100лв по спомени и че ще им го дам, ама друг път и тия смотаняци ми поискаха документ за плащането!?!?! Тръгнах към офиса да взема печат и по пътя ми звъннаха от ITD, за да ми кажат, че всъщност точно на този адрес в момента не могат да ме включат, че много съжаляват и че ще се обадят в първия възможен момент. Направих обратен завой и се разделих с поредните 50лв - надявам се - за последен път...

 

P.S.

Support-a на ITD ми направи толкова добро впечатление, че бих се преместил само заради него - бърз, ясен, конкретен, любезен...

Link to comment
Share on other sites

P.S.

Support-a на ITD ми направи толкова добро впечатление, че бих се преместил само заради него - бърз, ясен, конкретен, любезен...

Действително са изключително любезни и винаги помагат с каквото могат :)

Абе каквото и да говорим нет-а в Пловдив никога няма да е същия след като дойде CooolBox :punk

Link to comment
Share on other sites

Айде и мен ме включиха :-) !!!

Приятно съм изненедан от стабилността на нета, ползвам услуга през интернет за която се изисква много стабилен нет и за последните 5 години не съм виждал такова нещо не лагва даже и за секунда а на ггбита колкото и висока да ми е била скороста такава стабилност не е имало никога!!! Скоростите наистина не са такива от порядъка на 20мегабита ,но не е болка за умиране важното е ,че нета е супер стабилен !!!

Edited by londongunner
Link to comment
Share on other sites

дай един шот да видим какви са ти скоростите ? и на коя тарифа си ???

 

... Скоростите наистина не са такива от порядъка на 20мегабита ,но не е болка за умиране важното е ,че нета е супер стабилен !!!

Мисля, че се подразбира, че става въпрос за най-използваната услуга - Cooolbox Standart на 24.90лв ;)

 

Иначе и аз искам да видя, какви са скоростите :) едва ли ще се различават от моите, но все пак ... :rolleyes:

Edited by razr777
Link to comment
Share on other sites

332566880.png 332571643.png332570602.png332567587.png332573068.png332568327.png332568972.png332576349.png

 

Дам това излиза със спийд теста ,незнам дали показва вярно,скоростите ако са такива са доста по ниски от това което имах на ГГБИТ за 20лв но пък нета е много по-стабилен ,да не кажа супер стабилен!!!

Скоростите са от тарифата на 25лв стандарт!!!

Link to comment
Share on other sites

Скоростите са доста по-ниски от тези, които аз имам на същата тарифа :blink:

Сега не мога да покажа спийдтест, че съм пуснал връзката на макс на 2 пц-та

 

Edit: ето скоростта при мен: 332599254.png

Останалото натоварване е около 2МБ/с Download и 5МБ/с Upload

Edited by razr777
Link to comment
Share on other sites

Е това вече си е доста по-сериозна скорост. Колегата със спийдтестовете от по-горе дали не е пуснал някое торентче да се сваля, че и пинга му е много висок 25мс към Пловдив :)

Link to comment
Share on other sites

Хм интересно сега си пуснах второто пц което е с ХР и ето следните резултати

332629315.png332635340.png

332634191.png332635934.png

което ме навежда на мисълта ,че нещо имам проблем с лаптопа от които бяха първите тестове!!!

Но пък той ми е нов на една седмица и е с Виста !!! Възможно ли е с Виста да дава различни резултати от тези с ХР???

До колегата по-горе ,не съм пускал торенти,много рядко свалям !!!

Edited by londongunner
Link to comment
Share on other sites

Хм интересно сега си пуснах второто пц което е с ХР и ето следните резултати

[...]

Но пък той ми е нов на една седмица и е с Виста !!! Възможно ли е с Виста да дава различни резултати от тези с ХР???

До колегата по-горе ,не съм пускал торенти,много рядко свалям !!!

 

Добре известен факт е че ако слушаш музика, vista ограничава броя на пакетите които можеш да обработиш на мрежовия адаптер. Ако имаш повече от едно мрежово устройство пакетите се намалят пропорционално. За първи път проблема е забелязан при натоварване на гигабитови мрежови карти. Това се прави за да не ви насича музиката.

Също така се забелязва забързване на нета ако махнеш ipv6 (стига да не го ползваш де).

Edited by iso14496
Link to comment
Share on other sites

Дам проблема се оказа в wireless-a само,че незнам дали рутера ми прави номера или лаптопа,като пусна нета от рутера към лаптопа през лан-ката ще счупи стрелките по спийд тест стигам до 40мегабита даунлоад ,като го пусна през wireless-a положението става зле не повече от 10-12 мегабита! Пуснах и торент да пробвам ,през ланката 4мегабайта/сек ,през wireless-а 1,5мегабайта/сек един и същ торент с разлика 30 сек докато превключа от едното на другото!!!

Някой ако има идея какво мога да направя ,за да оправя проблема ще съм много благодарен!!!???

Link to comment
Share on other sites

Нищо не можеш да направиш. На мен като ми трябва супербърз нет си закачам кабела, през останалото време ползвам до 1.2-1.3МБ/с през уарелеса. На кабел ми вдига 4-5МБ/с.

 

Стенли, само за бТК не ми приказвай, че се наложи да слагам GSM да рестартирам модема когато запецне. Нито нета им е стабилен, да не говорим за съпорта. Боклуци са от всякъде

Link to comment
Share on other sites

Стенли, само за бТК не ми приказвай, че се наложи да слагам GSM да рестартирам модема когато запецне. Нито нета им е стабилен, да не говорим за съпорта. Боклуци са от всякъде

За съпорта съм на 101% съгласен, но за нета бих поспорил. Единствения проблем, който съм имал е, когато ми се прецака модема и се рестартираше постоянно. Е тогава за първи път се сблъсках с тоя прословут съпорт, около месец се опитвах да ги убедя, че проблема е в модема и някой да дойде да го смени :lol: Всичко съм описал в темата за БТК :bgrin: Иначе чакам Coolbox да стигнат и до нас, за да се пробва и тва чудо :D

Link to comment
Share on other sites

Да бе да. Ти усещаш ли се какви глупости се опитваш да пишеш? Интернета ти виновен :)

Да съм казал някъде че интернета е виновен???

Просто споделям,какво е било преди на ггбит и сега на ИТД !!! Сега съм много по доволен защото нета е супер стабилен !!!

знам ,че проблема е при мен защото имам още един комп който е на ХР и там скоростите достигат 40-45мбита/сек ,после ще постна скрийншотове...

Link to comment
Share on other sites

Да съм казал някъде че интернета е виновен???

Просто споделям,какво е било преди на ггбит и сега на ИТД !!! Сега съм много по доволен защото нета е супер стабилен !!!

знам ,че проблема е при мен защото имам още един комп който е на ХР и там скоростите достигат 40-45мбита/сек ,после ще постна скрийншотове...

 

 

Има логика wireless-a да работи на по-ниски скорости ( стени,смущения в сигнала и т.н. ).

Link to comment
Share on other sites

Така ,това са тестовете от другия ми комп който е свързан през лан с рутера ми....

333140627.png333142067.png

 

а относно wireless-a колега pcworm разстоянието м/у лаптопа ми и рутера е 3метра видимист 100%!!!

Утре ще пробвам с друг рутер да видя какви ще са резултатите....

Link to comment
Share on other sites

Утре ще пробвам с друг рутер да видя какви ще са резултатите....

 

Лаптопа със захранващ кабел ли го ползваш или на батерии? Чувал съм че при по-високи скорости се хаби повече ток, затова може да огриничават консумацията и оттам скоростите.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...