Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Да обобщя - преди можеше да се използва какъв да е медия конвертор, но от няколко месеца вече поставянето на COOOLBOX устройството (една малка брандирана кутийка) е задължително. То е стандартизирано за автоматичната система за наблюдение и поддръжка на мрежата, която въведохме наскоро и не може да бъде заменено с друго.

Иначе можете да си заявите само Интернет услуга, ако желаете. Но ще трябва да се включите със стандартен FTP кабел към т.нар. CPE, което поставяме при вас, не е необходимо да търсите специална оптична вградена карта за компютъра си.

 

Отврат! Така ме губите като клиент, когато стигнете до мен. И сега си имам СРЕ (GPON, но поне има bridge). Какво толкова прави това СРЕ, на L2 ли е (или рутер)? И как работят старите ви клиенти без него - на работата съм доволен, няма никакви глупости, само медиа-конвертора. Не че и там нямаше приказки, че ако не ползвам Линксис-ите нямало да можете да наблюдавате връзката.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Отврат! Така ме губите като клиент, когато стигнете до мен. И сега си имам СРЕ (GPON, но поне има bridge). Какво толкова прави това СРЕ, на L2 ли е (или рутер)? И как работят старите ви клиенти без него - на работата съм доволен, няма никакви глупости, само медиа-конвертора. Не че и там нямаше приказки, че ако не ползвам Линксис-ите нямало да можете да наблюдавате връзката.

Каква точно е разликата за вас, ако използвате едното или другото, че имате предпочитания? И едното и другото е медия конвертор. Размера му е същия. И едното и другото го ползвате по един и същ начин. CPE-то го слагаме точно за да наблюдаваме по-добре връзката, има инсталирани инструменти за контрол и тестове. Специално за това беше разработвано почти година точно за специфичната архитектура на COOOLBOX мрежата. Съдържа всички необходими портове за Интернет, телевизия и телефон, надписани и указани на етикета. От това по-удобно - здраве му кажи. А за вас в ползването разлика няма никаква!

Edited by cordier
Link to comment
Share on other sites

Отврат! Така ме губите като клиент, когато стигнете до мен. И сега си имам СРЕ (GPON, но поне има bridge). Какво толкова прави това СРЕ, на L2 ли е (или рутер)? И как работят старите ви клиенти без него - на работата съм доволен, няма никакви глупости, само медиа-конвертора. Не че и там нямаше приказки, че ако не ползвам Линксис-ите нямало да можете да наблюдавате връзката.

 

Типична клиентска излагация от незнание :)

 

Това е "cpe"-то на кулбокс http://www.smartcom.bg/?p=products&act=strong_access_family .

 

Обикновен малко "по-умен" суич. Нямащ нищо общо с ONT-то при GPON.

 

Разликата е че като ползваш тройна услуга порта към теб е в различен режим и няма как да го ползваш с обикновена медия.

Link to comment
Share on other sites

Единствения вариант е това - да се установи стандартен "софтуер", който по-скоро ще е част от фърмуера на телевизорите и ще идва като стандартен preinstalled пакет, както в момента е почти стандарт вграждането на divx и mkv декодери. Телевизорите може да са много smart, но им липсва още хардуер....

До идването на такъв момент да се говори за прескачане на STB-тo си остава само една добра идея. Как точно ще се развие технологията не можем да кажем, но към днешна дата STB устройствата нямат заместител и с писане на софтуер не може да стане.

Здрасти :)

От казаното по-горе не виждам причина да не мога да ползвам ИПТВ на компютъра.

Позлва стандартен XP Home, има divx и mkv декодери. Лично ще ме улесни...

Благодаря за BNT hd

Edited by david_launcher
Link to comment
Share on other sites

Здрасти :)

От казаното по-горе не виждам причина да не мога да ползвам ИПТВ на компютъра.

Постът е от преди три години, но мисля, че нещата не са се променили кой знае колко.

Всъщност, Cordier може да каже дали все още е така:

 

Дали самата телевизия ще може да се гледа на PC-то е въпрос които до голяма степен зависи от собствениците на телевизионните права.

Иначе технологично проблем няма. Проблема е, че поне до момента дори само споменаването на това да се гледат програмите им на PC-та ги докарва до скубене на косите и почват да те гледат като крадец

Всички които предлагат подобна услуга в БГ смело мога да кажа, че са нелегални , а ние искаме всичко да е както трябва...

Link to comment
Share on other sites

Днес реших да прочета общите условия на ITD и изпаднах в ужас. Ще цитирам само най фрапиращите членове.

 

4.8.1. ПОТРЕБИТЕЛЯТ няма право сам да ремонтира, подменя, пренастройва, мести или по всякакъв друг начин да променя каквато и да е част от оборудването без предварително писмено разрешение от АЙ ТИ ДИ.

 

Лято е в отпуска съм. Ще правя ремонт, но преди това очевидно се налага, да подам молба до ITD, в която да ми разрешат да изключа и преместя оборудването им, ако ми разрешат.

 

Е това е уникум.

 

9.1.15. ПОТРЕБИТЕЛИТЕ се задължават при ползване на предоставените от АЙ ТИ ДИ Услуги да не зареждат, да не разполагат на сървър на АЙ ТИ ДИ, да не изпращат или използват по какъвто и да било начин и да не правят достояние на трети лица информация, данни, текст, звук, файлове, софтуер, музика, фотографии, графики, видео или аудио материали, съобщения, както и всякакви други материали.

 

Това в прав текст означава, че потребителите на cooolbox, нямат право най малкото да пращат писма, да не говорим за прикачени файлове. Торентите въобще няма да ги коментирам. Но според този член, дори браузът е проблемен.

 

10.2. ПОТРЕБИТЕЛЯТ се съгласява, че при неизпълнение на което и да е от задълженията по точки 9.1.2., 9.1.3. и 9.1.12. до 9.1.16. вкл., АЙ ТИ ДИ има право да спре незабавно предоставянето на услуги, да изключи ПОТРЕБИТЕЛЯ от МРЕЖАТА, да прекрати договора за услуги без предизвестие и/или да откаже сключване на нов договор с него.

 

Тоест всеки потребител може да бъде изключен, за брауз примерно. Има и доста други, интересни неща в общите условия, но ме мързи да пиша. Кой то желае може да намери повече информация на http://cooolbox.bg/index.php/cat.84

Link to comment
Share on other sites

О стига. Нали трябва да се застраховат по някакъв начин за пред малоумната ни държава. От какво се притесняваш. Някой ако са му направили забележка след преместване на устройство от една стая в друга поради ремонт да каже. То е ясно че никой няма да позволи да му се бърника по оборудването. Другото се отнася за техен сървър :)

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

От нищо не се притеснявам, просто обичам да спазвам правилата, за това и ги чета. За сървърът е само част от член 9.1.15, другото е притеснително. Тоест ако брузваш нарушаваш общите условия.

Link to comment
Share on other sites

А за какво се отнася цялата 9.1 ? Защото според мен тук визират защитените от авторски права продукти.

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Абсолютно съм съгласен, хубаво е да се чете до край, а повярвай, аз го правя.

 

Днес подадох молба до ITD, по член :

 

4.8.1. ПОТРЕБИТЕЛЯТ няма право сам да ремонтира, подменя, пренастройва, мести или по всякакъв друг начин да променя каквато и да е част от оборудването без предварително писмено разрешение от АЙ ТИ ДИ.

 

За да направя ремонт, очаквам отговор, когато го получа ще пиша.

Link to comment
Share on other sites

Малее, днес ми добавиха телевизия и интернета литна. Явно Медиа конвертора ми е бил куц нещо..

 

HDMI кабела към бокса отделно ли трябва да го взема?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Много често виждам каналите да спират (просто си забиват на една картина) и трябва да сменя канала, за да се оправят. Някой може ли да ми каже това на какво се дължи или да звъня на поддръжката? Също така, HD-то на BNT снощи ми накъсваше. Както си предава, за 1 секунда прескача/насича и си продължава.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имам едно питане - ако сменям адреса си и съответно искам да пренеса услугата си на друго място, но има само Office поддръжка - възможно ли е предоставянето на услугата ми на частен клиент там. Сега съм в Каменица, но ако искам да се преместя в Кършияка или Тракия - проблем ли ще бъде?

 

Ако някой може да отговори ще съм много благодарен!

Link to comment
Share on other sites

Весело е с cooolbox. Бях подал молба, до ITD, на 06.08.2012, за временно преместване на устройствата им, по член „4.8.1. ПОТРЕБИТЕЛЯТ няма право сам да ремонтира, подменя, пренастройва, мести или по всякакъв друг начин да променя каквато и да е част от оборудването без предварително писмено разрешение от АЙ ТИ ДИ.”

Все пак ще правя ремонт и реших да спазя правилата. Оказа се, че са ми отговорили същият ден, но благодарение на google, отговорът е влязъл в спамът. Но и отговорът реално си е спам. За това ще го цитирам: На вниманието на г-н *******.

 

В отговор на депозираното от Вас запитване с №: OTH-CB-PL-962079-00484 / 06.08.2012 г., Ви информираме,

че Вашето желание за временно изключване на устройствата Ви от мрежата е съгласувано.

 

Моля само да ни уведомите по телефон или e-mail, когато отново включите устройствата си в мрежата.

 

Нерде Ямбол, нерде Стамбул. Никъде в общите условия, не е упоменато, че при изключване на устройствата на ITD, трябва да ги уведомявам, а и подобен въпрос не съм задавал. По стечение на обстоятелствата наистина бях изключил устройствата им. Но бях в Созопол, когато отсъствам повече от два дни изключвам всичко. Конкретно молбата ми, бе да преместя част от устройствата на ITD, поради предстоящ ремонт. Естествено желанието ми е, да получа разрешение поне две седмици преди това. Днес отново им се обадих, (прибрах се от Созопол), На истина реагираха бързо. След около час вече имах желаното разрешение - Здравейте г-н *******,

 

Информираме Ви, че Вашето желание за временно преместване на устройствата Ви е съгласувано.

 

С пожелание за приятен ден,

 

Оставам с впечатление, че част от отдел обслужване на клиенти отговарят, без най малкото да са прочели за какво става дума. Но понастоящем това е нормално, даже и в американските филми това ни казват – не стреляйте по пианиста, той толкова може.

Link to comment
Share on other sites

Сериозно, какво точно очакваш ? :)))

Тази точка е сложена за разни нуубове които няма да се сетят да си включат тока на медията или да вкарат оптиката или нз какво ....

Така ITD няма да са виновни за потребителската глупост и да носят отговорност за часовете/дните без интернет.

Очудва ме как хората си усложняват живота ... :) Визирам теб, poppopov

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...