Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Много интересно, след като не си потребител на доставчика кое ти дава право да даваш компетентни мнения?

@Raptor, сравнение със спийдтест си е направо супер. В спийдтест най-малкото не знаеш към кой доставчик си тестваш връзката и каква е свързаността на двата доставчика. Може да се водят локални и да скочи до 50-60мбит-а :D Същото важи и за торентите, но като пуснеш няколко различни и то извън бг вероятността да срещнеш локален/бг пиър е по-малка отколкото от замунда примерно. Ако се тества от мирор не се знае колко е натоварен сървара, къде е и т.н. Примерно аз от сървърите на linux захапвам почти винаги на max, но е имало случаи да свалям и с 400-500к. Абе то аз взех, че изключих всички възможности за тест на скоростта :lol: Но е факт, че скоростта зависи от прекалено много фактори и никога не се знае в какъв момент ще попаднеш.

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не можеш да говориш, че са стабилни при положение, че предлагат интернет от 2 месеца, а ти от 1. Предстои да видим колко са надеждни.

Аз съм първия техен абонат от този форум доколкото си спомням.И,да,мога да твърдя,че са най-надеждния когато за 2месеца съм имал едно прекъсване,което беше оправено след 1обаждане от моя страна(и 3-4 от тяхна),в рамките на 15мин.

Познавам доста хора,които дори и едно прекъсване не са имали от включването си.Самият факт,че в тази тема няма нито 1 оплакване за нейните 22 страници не показва нещо различно.

 

@viiipeeer_ 99% от мненията са ти мрънкане,или опит за налагане на мнение._Всяко_ твое мнение е написано с такъв тон,че е неприятно дори за четене.А нараставщата ти арогантност е напълно безпочвена,но продължавай в този дух,все някой трябва да ни забавлява.

 

п.с.Има едно понятие за такива като теб,много удачно в случая "whiner".

Edited by Evil_Hacker
Link to comment
Share on other sites

Аз съм първия техен абонат от този форум доколкото си спомням.И,да,мога да твърдя,че са най-надеждния когато за 2месеца съм имал едно прекъсване,което беше оправено след 1обаждане от моя страна(и 3-4 от тяхна),в рамките на 15мин.

Познавам доста хора,които дори и едно прекъсване не са имали от включването си.Самият факт,че в тази тема няма нито 1 оплакване за нейните 22 страници не показва нещо различно.

 

@viiipeeer_ 99% от мненията са ти мрънкане,или опит за налагане на мнение._Всяко_ твое мнение е написано с такъв тон,че е неприятно дори за четене.А нараставщата ти арогантност е напълно безпочвена,но продължавай в този дух,все някой трябва да ни забавлява.

 

п.с.Има едно понятие за такива като теб,много удачно в случая "whiner".

 

 

Ако ми докажеш с какво съм се опитвал да да налагам мнение?Че нали това е форум за споделяне на мнения,поправи ме ако бъркам?Пък и аз просто се смея,а не показвам арогантност.Има няколко човека в този форум,които са прочели мои изказвания в филибе,.нет,без дори да знаят за какво точно става на въпрос и вече го повтарят,като папагали ....

 

Ми стой си на ITD някой да ти пречи?Или просто се дразниш от фактите,които всъщност са си реалност до момента и относно скоростите (обещани 1:1) към инт и бг.

 

А на такова ламерско изказване от страна на ITD просто няма как да не се посмееш.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Доста бързо изграждат мрежата и съвсем скоро се надявам да достигнат до нас.

 

http://cooolbox.bg/page22/

 

Мрежа има на 100% ( окабеляване ), но по бавно става включването на абонати ;)

 

 

П.С. За мен най-реален спийд тест :) може да се направи с дърпане на някоя линукс дистрибуция от чужд сървър.Избирате си място и си правите теста

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Мрежа има на 100% ( окабеляване ), но по бавно става включването на абонати ;)

П.С. За мен най-реален спийд тест :) може да се направи с дърпане на някоя линукс дистрибуция от чужд сървър.Избирате си място и си правите теста

OMG това вярно ли е такова :) нищо че е на 6 конекции

вторник им се обаждам и ако могат да ме включат

ще кажа сбогом на кирливия ЕК

клипче от 3мин ми го зарежда 10мин :angry1

 

нали си на 25лв :unsure:

 

еми не искам кабелна а и кабелен нет :wacko:

жалко че тези резултати не са на Cooolbox :sick

Edited by en3rgy
Link to comment
Share on other sites

OMG това вярно ли е такова :) нищо че е на 6 конекции

вторник им се обаждам и ако могат да ме включат

ще кажа сбогом на кирливия ЕК

клипче от 3мин ми го зарежда 10мин :angry1

 

нали си на 25лв :unsure:

 

не :) на 15 на друг доставчик

Link to comment
Share on other sites

Е това пък е на ITD в последстние се вдигна малко и се колеба но не падна под тези стойности.

7dc1c3636402d1d0.JPG

Link to comment
Share on other sites

така не става!

биткомета пуска да сваля от всякъде - реално си мериш пак БГ скороста

току що пробвах - прави 30+ конекции някои от тях са към бг

 

аз също свалям така с 2.5МБ на гигабит съм и съм ограничен на 250 външен ;)

 

ако някой може да пусне с флаш гет към

http://ubuntu-mirror.cs.colorado.edu/relea...esktop-i386.iso

на 3-4 конекции макс както беше направил pcworm - така вече ще е точно

 

дори на флаш гета трябва да изключите мирорите ! щото и тои има такива неща ;)

Edited by en3rgy
Link to comment
Share on other sites

така не става!

биткомета пуска да сваля от всякъде - реално си мериш пак БГ скороста

току що пробвах - прави 30+ конекции някои от тях са към бг

 

аз също свалям така с 2.5МБ на гигабит съм и съм ограничен на 250 външен ;)

 

ако някой може да пусне с флаш гет към

http://ubuntu-mirror.cs.colorado.edu/relea...esktop-i386.iso

на 3-4 конекции макс както беше направил pcworm - така вече ще е точно

 

Прав си май. Макар че като дам linux-bg.org свалям с 3 и нагоре, но като разгледах наистина биткомета дърпа от където хване, брей че нагъл :) .

 

Ще взема да си сваля флашгет да пробвам.

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам за безплатните минути на телефона... важат за стационарни телефони в цялата страна? защото ние домашния го ползваме най-вече, за да се обаждаме на село :bgrin: Иначе сега им писах един имейл кога ще стигнат до нас евентуално :>

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Е това пък е на ITD в последстние се вдигна малко и се колеба но не падна под тези стойности.

Той ФФ винаги ми е свалял по-слабо от реалното, което мога да получа. Може би се дължи, че прави само една връзка. Знам ли? Факт е че едно и също нещо с ФФ и някой доунлоад мениджър ФФ е наистина е по-слаб. Та според мен би трябвало да имаш доста по-добра скорост от тази която показваш. Не че е лоша и тази де. Аз в последно време само сънувам такива скорости. Уж съм на 10 мбита, ама ползвам 1. ТО сигурно 10 са за цялата година.

Link to comment
Share on other sites

Драги ми съседе, аз ако бях на ITD май и ти щеше да си :)

На ЕК съм :angry: И тия дни съм в отпуска, та се нагледах на "интернет" Свалям нещо с 10К, а качвам с 80К. Уж 10мбита, ама често хващат да си правят разходка в парка, та се чудих дали не ми се полагат като цяло за 1 година. Чакам ги ITD, ама за момента ги няма още.

Link to comment
Share on other sites

Определено и аз щях да съм, но си помислих, че вече са стигнали до нас и се оплакваш от техния нет :lol: Вчера по обяд им писах кога горе-долу ще стигнат и до нашия район, но отговор все още няма. Или не знаят, или няма да е скоро :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Определено и аз щях да съм, но си помислих, че вече са стигнали до нас и се оплакваш от техния нет :lol: Вчера по обяд им писах кога горе-долу ще стигнат и до нашия район, но отговор все още няма. Или не знаят, или няма да е скоро :bgrin:

Ако ти отговорят драсни едно ПМ да ме светнеш и мен. Аз сега си преглеждам кабелите дето съм прекарал в нас, дали са годни или ще трябва да мисля нещо друго за когато дойдат.

Link to comment
Share on other sites

В някои райони им е ясно кога горе-долу, но за други всичко е мътна индия, не всичко е само изкопи и окабеляване, намесена ли е общината става страшно...

Link to comment
Share on other sites

Той ФФ винаги ми е свалял по-слабо от реалното, което мога да получа. Може би се дължи, че прави само една връзка. Знам ли? Факт е че едно и също нещо с ФФ и някой доунлоад мениджър ФФ е наистина е по-слаб. Та според мен би трябвало да имаш доста по-добра скорост от тази която показваш. Не че е лоша и тази де. Аз в последно време само сънувам такива скорости. Уж съм на 10 мбита, ама ползвам 1. ТО сигурно 10 са за цялата година.

Ами и на мен това ми беше идеята, да покажа без даунлоудмениджър с възможно най - малко конекции, за каква скорост става въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Сайта на Cooolbox е с нов облик ;)

logo.jpg

 

Според мен изглежда много по-добре от стария :)

Има си и Speedtest на началната страница (същия като от Speedtest.net)

... като цяло май само това е новото :D

Edited by razr777
Link to comment
Share on other sites

Да препоръчам само на всички да си ПАЗЯТ задължително касовите бележки, че са платили - да не стане грешка като при мен. Предстои все пак да проверим де, но в системата им излиза, че не съм платил за септември.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...