Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Ммм да, ти чел ли си договорите им? Като умозаключения добре, но дали е вярно? Мисля, че си доста далеч от истината.

 

EDIT: Моля, не преправяй мои постовете, които цитираш!

Edited by poppopov
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Има ли някаква причина фактурата ми за Юни - Юли месец да не се е появила в ePay? Току що получих СМС, че имам неплатена фактура, а в ePay плащане няма.

Link to comment
Share on other sites

Има ли някаква причина фактурата ми за Юни - Юли месец да не се е появила в ePay? Току що получих СМС, че имам неплатена фактура, а в ePay плащане няма.

Провери за извънредни фактури. Нали заради срива на телевизионния сигнал компенсираха всички абонати с 3 лв от фактурата и може да са внесли корекцията след излизане на твоята фактура.

Ако това не е причината, не е лошо да минеш през офис и да проверят на място. Аз така имах едни стари разлики от 2010, които не излизаха в ePay и си ги оправих на каса.

Link to comment
Share on other sites

Проблема може да е от epay.bg. Аз имах проблем с плащане на вноска към БНП париба, изтрих регистрираната сметка, добавих нова същата и задължението се появи веднага. Пробвайте, може да проработи.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже до кое число на месеца трябва да се плащат сметките, че до сега никога съм нямал проблем с ePay и съм ги плащал на време..

 

Проблема може да е от epay.bg. Аз имах проблем с плащане на вноска към БНП париба, изтрих регистрираната сметка, добавих нова същата и задължението се появи веднага. Пробвайте, може да проработи.

 

 

Така стана. Мерси.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

С цел подобряване на услугите, предоставяни Ви от COOOLBOX, се налага извършването на профилактика в нашата мрежа. Интервалът, в който ще се извърши планираната работа, е в ранните часове на 23ти юли от 01:00 до 08:00 часа. В рамките на посочения период са възможни няколко кратковременни прекъсвания на всички услуги с времетраене под 5 минути.

 

В нашата система е отворен тикет с номер 32488.

 

Молим да ни извините за неудобството и Ви благодарим предварително за търпението.

 

Екипът на COOOLBOX

Link to comment
Share on other sites

Това горното го получих и по мейла.

Какво е "В нашата система е отворен тикет с номер 32488" и какво ме топли това?

Link to comment
Share on other sites

Това горното го получих и по мейла.

Какво е "В нашата система е отворен тикет с номер 32488" и какво ме топли това?

По принцип е стандарт когато се прави нещо по мрежата да се отваря тикет в който всеки един от отделите да оставя коментар какво и как е свършил. Така може да се види за справка какво е било променено и от кой. Това си е стандарт в обслужването. В доста от случаите е нормално клиентът да бъде уведомен за номера на съответния тикет.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

Със започването на Олимпиадата в Лондон 2012 се радваме да потвърдим, че от днес ще можете да гледате БНТ HD с COOOLBOX. Първото студио от олимпийските игри е довечера и всички вие, които ще потърсите новия си канал - можете да го намерите на последно място след радиата или като последен от ТВ каналите при използване на функцията за начален списък канали. Ако все още не е активен в менюто ви, рестартирайте STB-устройствата си, за да го получите.

 

От COOOLBOX пожелаваме приятно гледане :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

Със започването на Олимпиадата в Лондон 2012 се радваме да потвърдим, че от днес ще можете да гледате БНТ HD с COOOLBOX. Първото студио от олимпийските игри е довечера и всички вие, които ще потърсите новия си канал - можете да го намерите на последно място след радиата или като последен от ТВ каналите при използване на функцията за начален списък канали. Ако все още не е активен в менюто ви, рестартирайте STB-устройствата си, за да го получите.

 

От COOOLBOX пожелаваме приятно гледане :)

 

Мерси!

 

В другия форум бях задал въпрос, но там никой не ми отговаря...

Много искам да се отърва от външния "тунер" - дали обмисляте подобна функционалност? Надали е проблем да се напише софтуер за новите Smart телевизори...

Теоретично възможно решение е и http://xupnpd.org но още не ми е останало време да пробвам...

Link to comment
Share on other sites

Мерси!

 

В другия форум бях задал въпрос, но там никой не ми отговаря...

Много искам да се отърва от външния "тунер" - дали обмисляте подобна функционалност? Надали е проблем да се напише софтуер за новите Smart телевизори...

Теоретично възможно решение е и http://xupnpd.org но още не ми е останало време да пробвам...

Разбираме, че допълнителното устройство, което прескача всички хубави фунцкии на умните телевизори, е неприятно. Сигурно не е и голям проблем да се напише "някакъв" софтуер. Тази тема е обсъждана обаче - докато не се измисли и въведе единен стандарт за IPTV излъчване и приемане, на практика трябва да се пише един софтуер за samsung, втори за lg, трети за sony, четвърти за hitachi и т.н. и т.н. в зависимост от конкретния модел и платка. Да не говорим, че със всеки ъпгрейд на фърмуера на дадения телевизор този софтуер ще трябва да се пише пак наново. Единствения вариант е това - да се установи стандартен "софтуер", който по-скоро ще е част от фърмуера на телевизорите и ще идва като стандартен preinstalled пакет, както в момента е почти стандарт вграждането на divx и mkv декодери. Телевизорите може да са много smart, но им липсва още хардуер....

До идването на такъв момент да се говори за прескачане на STB-тo си остава само една добра идея. Как точно ще се развие технологията не можем да кажем, но към днешна дата STB устройствата нямат заместител и с писане на софтуер не може да стане.

Link to comment
Share on other sites

Мерси!

 

В другия форум бях задал въпрос, но там никой не ми отговаря...

Много искам да се отърва от външния "тунер" - дали обмисляте подобна функционалност? Надали е проблем да се напише софтуер за новите Smart телевизори...

Теоретично възможно решение е и http://xupnpd.org но още не ми е останало време да пробвам...

 

Обсъждано е точно в другия форум , а и вече ти отговориха.

 

Това което си пуснал като линк няма нищо общо :)

Link to comment
Share on other sites

Ако това стане и аз идвам при вас.

И за теб си има решение. С дистанционното на приемника който ти предоставят можеш да си управляваш и телевизора. Има такава опция ;).

Link to comment
Share on other sites

Моля препоръчай те ми оптична лан карта която е най добра за вашата мрежа не зависимо от цената

за сега съм се спрял на тази: D-Link DFE-551FX Optical Fiber Fast Ethernet Adapter ставали ,добра ли е или

ще ми препоръчате друга . Възможно ли е да ползвам само интернет от вас (не искам телевизия ,телфо. и т.н.)

мерси.

Edited by purepala
Link to comment
Share on other sites

Няма нужда оптиката да влиза в тяхно устройство, ако ще се ползва само интернет. Само трябва да отговаря на спецификациите на оптиката, по спомен използваха single fiber SM 1310/1550nm за Rx/Tx, така че горната карта не става - тя е за две отделни влакна за Rx и Тх.

 

purepala, защо искаш оптиката да влиза директно в компютър, медия-конвертора нито е много голям, нито много ток харчи, нито е скъп - 30лв/ 100Мб, което вероятно ще е по-евтино на оптична ЛАНка. Да не говорим че ще ти го дадат безплатно.

Edited by EEK!
Link to comment
Share on other sites

Сингъл мод оптична карта за компютър стува адски много пари. Да не говорим, че трудно ще намериш такава. По — вероятно е да намериш за pci-x шина.

Link to comment
Share on other sites

Няма нужда оптиката да влиза в тяхно устройство, ако ще се ползва само интернет. Само трябва да отговаря на спецификациите на оптиката, по спомен използваха single fiber SM 1310/1550nm за Rx/Tx, така че горната карта не става - тя е за две отделни влакна за Rx и Тх.

 

purepala, защо искаш оптиката да влиза директно в компютър, медия-конвертора нито е много голям, нито много ток харчи, нито е скъп - 30лв/ 100Мб, което вероятно ще е по-евтино на оптична ЛАНка. Да не говорим че ще ти го дадат безплатно.

Да обобщя - преди можеше да се използва какъв да е медия конвертор, но от няколко месеца вече поставянето на COOOLBOX устройството (една малка брандирана кутийка) е задължително. То е стандартизирано за автоматичната система за наблюдение и поддръжка на мрежата, която въведохме наскоро и не може да бъде заменено с друго.

Иначе можете да си заявите само Интернет услуга, ако желаете. Но ще трябва да се включите със стандартен FTP кабел към т.нар. CPE, което поставяме при вас, не е необходимо да търсите специална оптична вградена карта за компютъра си.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...