Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Съвсем не, слава богу до изнудване не сме стигнали. :laughing:

Можете да получите по-високата скорост и ако подпишете на CooolNet услуга - да, без телефон е, но пък с по-добър интернет. Не ви изнудваме, можете сам да прецените кое ви устройва повече. Дори и нищо да не направите, пак ще получите 100 мбит българска скорост бонус от нас.

 

Не е буквално изнудване, но на такова прилича. Ако преподпиша за Интернета си губя телефона, а него го ползвам.

 

Ако пуснете промоция за безплатен втори приемник, още утре ще преподпиша за тройната услуга.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Дори и нищо да не направите, пак ще получите 100 мбит българска скорост бонус от нас.

на мен това ми стига, така че съм ОК.

 

п.п. в интерес на истината бях решил да проуча как стои въпроса с мегалан, защото вече поставиха кутиите си във входа, а пък някой лв. по-малко за месечната такса не е за пренебрегване .... но за момента мисля да изчакам и да ви видя "бг пийринга"(на мен 40 международна така и така ми е достатъчна).

 

 

Ако пуснете промоция за безплатен втори приемник, още утре ще преподпиша за тройната услуга.

 

ся ... аз доколкото разбирам, с 3 приемника сумата става 40 лв., нали така? 30 лв. ти е основния пакет, в който приемника за първия телевизор се включва + 2х5 = 40 ... щото ако е така, май може да мина изцяло към вас :D

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Промоцията е хубава за тези които търсят пакетна услуга. Мен, обаче ме вълнува единствено интернет.При наличието на Мегалан просто няма как да продължа да давам 25 лева не месец за сходна скорост и технология. Съжалявам, до тук бях.

Link to comment
Share on other sites

Промоцията е хубава за тези които търсят пакетна услуга. Мен, обаче ме вълнува единствено интернет.При наличието на Мегалан просто няма как да продължа да давам 25 лева не месец за сходна скорост и технология. Съжалявам, до тук бях.

Не виждам къде са сходните скорости ама карай.

Link to comment
Share on other sites

С риск да обидя международните сийдъри, ще кажа, че международния ъплинк слабо ме вълнува. В тази насока има различия, така е, извинете ме.

Link to comment
Share on other sites

имам един въпрос. тъй като на мен май ми изтича договора(ако не е изтекъл вече), ако искам да се възползвам от новите скорости(телефона така или иначе не го ползвам и не ме интересува), но искам той да е безсрочен, каква инсталационна такса ще вземете, след като де факто няма да е нужна "инсталация" :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

имам един въпрос. тъй като на мен май ми изтича договора(ако не е изтекъл вече), ако искам да се възползвам от новите скорости(телефона така или иначе не го ползвам и не ме интересува), но искам той да е безсрочен, каква инсталационна такса ще вземете, след като де факто няма да е нужна "инсталация" :rolleyes:

Ако ви е изтекъл договора и искате да подпишете на безсрочен, след като сте настоящ клиент, няма да дължите инсталационна такса :))

Edited by cordier
Link to comment
Share on other sites

Леле... за 1 ден колко неща съм изпуснал :bgrin:

Първо браво за новите оферти, крайно време беше да има някакво раздвижване.

Сега в момента и аз съм на DUO, но така или иначе АТА-та седи в шкафа.Ако искам да премина на cooolnet :) какви точно са стъпките?

Взимам АТА-та и с нея в офиса?

Кога мога да преподпиша?Чак края на месеца, когато ми изтече предплатената такса?

Каква е опцият за статичния ИП адрес (плаща ли се и ако да, колко)?

Остават ли тези оферти 5 за 6 за cooolnet?

 

 

С риск да обидя международните сийдъри, ще кажа, че международния ъплинк слабо ме вълнува. В тази насока има различия, така е, извинете ме.

 

И не само.Ще обидиш и българските сийдъри :) Поне според тези тестове.Странна ми е тази разлика от... 400% :blink: upload/download.

 

П.С. Офтопик: Горкия cordier... В форума на cooolbox, plameni е във вихъра си :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Хората са ви направили по-добри условия и вие пак не доволствате. Дори и телекомуникационните компании като пускат нови тарифни планове не задължават абонатите да преподписват или да се възползват от тях. Така, че би следвало и тук да е така, не виждам кое му е неясното. А относно мегалан изобщо не са им по-добри цените. За 25 лв. получаваш 100 мбс сваляне/качване и 50 мбс качване за международен. Докато при мегалан най-високия международен ъплоад е 10 мбс, а за БГ ъплоад 40 мбс, като цената е 52 лв. Най-близко по цена е 23лв. и получаваш нет с над 2 пъти по-ниски скорости!

 

Все още не съм абонат на нито един от 2та доставчика и мнението ми е безпристрастно. Следя нещата защото скоро ще имам възможност да избира и искам да избера най-доброто.

Edited by Nanko
Link to comment
Share on other sites

П.С. Офтопик: Горкия cordier... В форума на cooolbox, plameni е във вихъра си :laughing:

Бъди сигурен обаче, че plameni ще е сред първите сключили срочен договор при новите условия :punk

Link to comment
Share on other sites

Статичният IP адрес струва 15 лв на месец според опцията в допълнителните услуги тук

 

Офертата 5 за 6 (~17% отстъпка от месечната такса) вече е заменена с 10% отстъпка при предплатени най-малко 6 месеца.

 

Преподписването, доколкото ми казаха, може да стане и при предплатена следваща такса но (!) не и при предплатени повече месеци с отстъпка. Във втория случай се стои на старите международни скорости до изтичане на предплатения срок.

 

Отпада явно и 12-месечният срочен договор, а за сметка на това остава 18-месечният, който е намален от 31.90 лв на 29.90 лв.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Иха, това за 15лв не го бях видял... Много ми е чудно от техническа гледна точка, какво оправдава динамичните ИП адреси?

RIPE държат на тях, а след като привършиха ipv4 мрежите - настояват още повече

 

 

Да не спамя излишно темата, едитвам тук :

 

Настояват да се раздават динамично IP–тата, това означава, останалото си е проблем на съответното ISP или изобщо получател на мрежа :)) . Или по-точно, държат да се ползва DHCP. A целта е да се подобри запълването на раздадените мрежи.

А DHCP логовете ... те трябва и на активността да ти пазят логове, та това да им е дерта ... :“)

Плюс, че с известни изключения, DHCP е по-добрият избор от статичните IP-та. Много по-лесно си управляваш мрежата, а в случая на ISP-тата бих казал, че е просто задължително, дори от гледна точка на мениджмънта

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

RIPE държат на тях, а след като привършиха ipv4 мрежите - настояват още повече

 

Какво значи държат на тях?Аз така или иначе го ползвам този адрес.

И какво като са приключили?Вече започва масово да се ползва ipv6.Да не говорим, че така трябва да пазят мн повече логове със сумати и адреси (МАК) кой, кога, какво ИП е имал ( ако изобщо го правят, което по закон би трябвало ).

ЕДИТ: И аз ще пиша тук :)

Та аз нямам нищо напротив DHCP.Имам против промяната на IP-то.

Няма как да се съглася за "запълването на раздадените мрежи" Дали DHCP-то ще ти мята к'вото му скимне или просто клиент номер 123456 ще има fixed-address 78.130.242.111 , не виждам какъв е проблема.Заделяш единия клас за Кичука, другия за център, Третия за Смирненски и готово :)

 

@pavlan ами това наблюдавам в торент клиента ми.Все по често засичам доста юзъри с IPv6.И защо да го таксува, след като всички други не го правят?Защо да няма точка в договора: Вие сте със статично ИП: 78.130.242.111 , но при евентуални ъпгрейди на мрежата е възможно ИП-то ви да бъде сменено.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Какво значи държат на тях?Аз така или иначе го ползвам този адрес.

И какво като са приключили?Вече започва масово да се ползва ipv6.Да не говорим, че така трябва да пазят мн повече логове със сумати и адреси (МАК) кой, кога, какво ИП е имал ( ако изобщо го правят, което по закон би трябвало ).

 

http://www.ripe.net/lir-services/resource-management/number-resources/ipv4/tips-for-resource-requests

 

При dial-up би имало смисъл, но в случая няма много разлика :)

 

exabyte къде се ползва ipv6 масово ? според мен масово НЕ се ползва :) по ред причини

 

IP-то от техническа гледна точка е въпрос на един static dhcp lease, но тук въпроса е че на обикновен потребител не му е никак

нужно. Затова си има и др услуги които не са домашни :)

 

Така че доставчика си е напълно в правото да таксува за тази екстра.

Edited by pavlan
Link to comment
Share on other sites

Ако не желаете телевизия от нас имате два варианта - да останете на текущата си Duo услуга и да получите в бонус 100 мегабита българска скорост или да подпишете CooolNet услуга без телефон и да получите пълната 100 мегабита скорост и към международни дестинации.

 

Аз съм на безсрочен договор мога ли да подпиша на CooolNet услугата и да си остана пак на безсрочен договор.

Не искам да се обвързвам за 18 месеца.

Link to comment
Share on other sites

срочният договор е само и единствено за пакетната услуга. днес бях и питах.

 

Мерси,а устройството за телефона трябва да го върна.

И като гледам нета са го по оправили-

 

1696517938.png

Edited by mordeath
Link to comment
Share on other sites

Какво значи държат на тях?Аз така или иначе го ползвам този адрес.

И какво като са приключили?Вече започва масово да се ползва ipv6.Да не говорим, че така трябва да пазят мн повече логове със сумати и адреси (МАК) кой, кога, какво ИП е имал ( ако изобщо го правят, което по закон би трябвало ).

ЕДИТ: И аз ще пиша тук :)

Та аз нямам нищо напротив DHCP.Имам против промяната на IP-то.

Няма как да се съглася за "запълването на раздадените мрежи" Дали DHCP-то ще ти мята к'вото му скимне или просто клиент номер 123456 ще има fixed-address 78.130.242.111 , не виждам какъв е проблема.Заделяш единия клас за Кичука, другия за център, Третия за Смирненски и готово :)

 

@pavlan ами това наблюдавам в торент клиента ми.Все по често засичам доста юзъри с IPv6.И защо да го таксува, след като всички други не го правят?Защо да няма точка в договора: Вие сте със статично ИП: 78.130.242.111 , но при евентуални ъпгрейди на мрежата е възможно ИП-то ви да бъде сменено.

 

Е ти си ясен че имаш против , но обикновенния потребител му е все тая :) Освен ако не хостваш нещо няма за какво да ти е статик адрес, а има и dyndns.

Това на доставчика му е ясно и съответно си прави ценова политика :)

 

Правилно си наблюдавал, но това което виждаш в торент клиента е http://en.wikipedia.org/wiki/Teredo_tunneling

Link to comment
Share on other sites

Е ти си ясен че имаш против , но обикновенния потребител му е все тая :) Освен ако не хостваш нещо няма за какво да ти е статик адрес, а има и dyndns.

Това на доставчика му е ясно и съответно си прави ценова политика :)

 

Правилно си наблюдавал, но това което виждаш в торент клиента е http://en.wikipedia.org/wiki/Teredo_tunneling

 

Мерси за четивото, сега ще погледна.Иначе ето тук са изброени IPS-та ползващи ipv6 и като гледам не са хич малко.

 

П.С. Ще погледна др. път префикса дали отговаря на teredo ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...