Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Да мислиш, че разговорите от БТК към ИТД (и обратно) са безплатни е все едно да мислиш, че разговорите от Глобул към Мобилтел (и обратно) са безплатни.

 

Това са различни Телеком оператори

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не би трябвало да е така.. например пакетите с минути на Vivatel включват безплатни минути към "фиксирани мрежи", а това включва не само бтк, а и другите национални телекоми. :) Това обаче ще е голяма гавра от бтк към екк и итд да се плаща (и обратното включително), а от мобилните оператори разговорите да са безплатни, защото влизат в пакетите минути..

Edited by FrAgMaKeR
Link to comment
Share on other sites

Не би трябвало да е така.. например пакетите с минути на Vivatel включват безплатни минути към "фиксирани мрежи", а това включва не само бтк, а и другите национални телекоми. :) Това обаче ще е голяма гавра от бтк към екк и итд да се плаща (и обратното включително), а от мобилните оператори разговорите да са безплатни, защото влизат в пакетите минути..

 

Vivatel и БТК са една и съща фирма вече.

Може би от там произхожда объркването ти. Vivatel НЯМАТ безплатни минути към нито един от алтернативните телекоми.

Link to comment
Share on other sites

Vivatel и БТК са една и съща фирма вече.

Може би от там произхожда объркването ти. Vivatel НЯМАТ безплатни минути към нито един от алтернативните телекоми.

Това значи, че реклмата им е лъжа - трябва да си го пишат към БТК, защото в противен случай подвеждат потребителите си ... абе аз отдавна съм с убедил, че БТК са уникални лъжци и сега съм много радостен, че се махах от тяхните "услуги"

Link to comment
Share on other sites

.... Vivatel НЯМАТ безплатни минути към нито един от алтернативните телекоми.

 

Заинтригувахте ме и взех че се обадих на 123(оператор) от Вивателската си карта,след 15 минутен разговор с човека стана ясно,че безплатните минути освен към Бтк важат и към всички оператори с които имат договор за взаимно свързване(в това число забележете и Мтел! с фиксираната им услуга хоум бокс).С ITD имат договор и съответно важат и към тях...

Link to comment
Share on other sites

От разцъкванията установих, че скоростта ми се ограничава от бързината на компютъра. Скоростите на сваляне са еднакви от сървъра ми, на локалната ми мрежа и на торент в замунда с достатъчно пиъри. На дебиан съм, даже убубту :)

Та тези скорости, на ненаточена машина не могат да се ползват.

Link to comment
Share on other sites

От разцъкванията установих, че скоростта ми се ограничава от бързината на компютъра. Скоростите на сваляне са еднакви от сървъра ми, на локалната ми мрежа и на торент в замунда с достатъчно пиъри. На дебиан съм, даже убубту :)

Та тези скорости, на ненаточена машина не могат да се ползват.

Кои скорости?

 

Мойта машина не е наточена, но си постигах на голямата тарифа спокойно по 70 мегабита (около 8 мегабайта/с).

Питай и liquid какви ги стига с неговата също ненаточена машина.

 

На Windows съм, даже Server.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Теди, знаем се :) Не ми се спори. Нека тези които са пуснали тестове, да си кажат и машините какви са. Сървърчето ми дето е 2.4 ХТ Пентиум 4 с 512 МБ на 2003, отдавна заебано и не употребявано като десктоп не ги стига тези скорости.

Link to comment
Share on other sites

С подобна машина (2900+) ми качва до 10 мегабайта/с и блокира машината. Всичко пада до 0 и се почва пак... 10 мегабайта и киреч пауър. Но това е и заради харда. Много е слабичък горкичкия...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Моя е по-различен. Хм.

 

Ню йорк:

 

=>

 

Ел Ей:

 

=>

 

Това са първите, общо взето има разлика, но е близо.

 

Пак Нюйорк с малко оптимизации: :wir

 

o633575387800468750.jpg

Edited by sohm
Link to comment
Share on other sites

Пак Нюйорк с малко оптимизации: :wir

 

o633575387800468750.jpg

с какви точно оптимизации :confused - вкарал си картинката в фотошопа и си я редактирал и после си я записал като jpeg и си я качил някъде :lol: ма тя е толкова замазана че си личи от 1км да го беше направил 20000:20000 както е обявено :P

 

1:1 трънки

мисля да се включвам но не искам да мина на тях а да се окаже че са по бавени

Link to comment
Share on other sites

след малко ще постна един бисер,получен по мейла от ИТД.Яко смях...

 

При въпрос поставен от мен за покритие и реални скорости и дали са наистина 1:1 и защо от тестове на техни клиенти изкарват драстично по-ниски скорости,получавам следния отговор...

 

 

Здравейте,

Според плана, който сме заложили за покритие на град Пловдив към края на

месец Септември трябва да сме покрили района за който се интересувате.

Включванията стават в рамките на няколко дни. Скоростите са това, което е

обявено на сайта ни, тестовете на нашите клиенти доколкото съм запозната

са правени със спийд теста на Мегалан, а той не е реален, защото е направен

за клиентите на Мегалан. :lol: :lol: :lol:

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Тестовете на спийдтест наистина не са реални. Най-добре да се проверява чрез пускане на торент. В тоя ред на мисли, ако на някой му се занимава да пусне 2-3-4 торента от пиратския залив (с повечко пиъри) и да покаже скоростите. Интересувам се, защото и аз се насочих към този доставчик и наистина ще е малко тъпо, ако скоростите са по-ниски от тези на сегашния ми доставчик (БТК) :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

след малко ще постна един бисер,получен по мейла от ИТД.Яко смях...

 

При въпрос поставен от мен за покритие и реални скорости и дали са наистина 1:1 и защо от тестове на техни клиенти изкарват драстично по-ниски скорости,получавам следния отговор...

Здравейте,

Според плана, който сме заложили за покритие на град Пловдив към края на

месец Септември трябва да сме покрили района за който се интересувате.

Включванията стават в рамките на няколко дни. Скоростите са това, което е

обявено на сайта ни, тестовете на нашите клиенти доколкото съм запозната

са правени със спийд теста на Мегалан, а той не е реален, защото е направен

за клиентите на Мегалан. :lol: :lol: :lol:

 

 

Виждам те, че здраво се набираш да плюеш бъдещия си доставчик на нет :P Аз не виждам никаква алтернатива на това, да ти докарат под земята оптиката до вкъщи и от тази оптика за 25 лв да ползваш телефон и нет, а в близко бъдеще и HDTV. Смешни ми са тези тестове дето си ги пускате. Истината е, че скороста е средно около 1.7 МБ/с ъп/доун на торенти, на моменти в лога видях, че се е вдигала до 2.4 МБ/с, който иска да си го смята в мегабита. От както са ми пуснали нет, не е спирал нито за секунда

Link to comment
Share on other sites

ама не е така !

торента може да ти направи връзка с ЕУ а може дори с БГ или дори с локален

някъде ако има да се тегли голям фаил без ограничение ....

може би някой мирор на линукс

 

а тази жена от меила се е объркала малко :lol: теста сега дава не към Мегалан а точно към Cooolbox така че е направен точно за техни клиентите

аз откакто е на Cooolbox ми показва по ниски скорости т.е не реално а в бг-то на ЕК съм сигурен защото дърпам от бг сървър с обявените 2.5МБ ;)

а и бг не ме интересува - поне мене сега при всички доставчичи е достатъчен

Link to comment
Share on other sites

Виждам те, че здраво се набираш да плюеш бъдещия си доставчик на нет :P Аз не виждам никаква алтернатива на това, да ти докарат под земята оптиката до вкъщи и от тази оптика за 25 лв да ползваш телефон и нет, а в близко бъдеще и HDTV. Смешни ми са тези тестове дето си ги пускате. Истината е, че скороста е средно около 1.7 МБ/с ъп/доун на торенти, на моменти в лога видях, че се е вдигала до 2.4 МБ/с, който иска да си го смята в мегабита. От както са ми пуснали нет, не е спирал нито за секунда

 

 

Щеше да е бъдещ,ако дори и най-малкото от това,което казва,беше реалност!

 

Ми то по тая логика,защо хората от Америка и други Страни,си измерват скоростта с скоростомера на Мегалан?!?Защото е направен за клиентите на мегалан? :laughing:

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Average Download Speed 2661.32 KB/s - това е от преди малко.свалях от Замунда при 3-ма сийдъри от таук нататък вие си правете сметка добре ли е за вас или не ви удоволетворява тази скорост

Link to comment
Share on other sites

viiipeer_ е на около 15 години и се оптива да бъде интелигентен по доста странни начини.Колко е псувал в на лангейм форумите и прочие преди да мине на тях.. Беше доста голям смях на filibe.net.За доста хора беше като цирк,ама без билет ;)

По темата:

итд си остават НАЙ-стабилния доставчик в Пловдив,с доста приемливи скорости (Към САЩ наистина не са 20мбита и няма защо да се залъгваме,но към ЕУ/БГ си ги изкарва от всякъде).Не е като на ЛГ 80те мбита през нощта,но поне проблеми от типа 'светна през прозореца и нямах нет от 3часа до 3дена' просто не съществуват.

Edited by Evil_Hacker
Link to comment
Share on other sites

viiipeer_ е на около 15 години и се оптива да бъде интелигентен по доста странни начини.Колко е псувал в на лангейм форумите и прочие преди да мине на тях.. Беше доста голям смях на filibe.net.За доста хора беше като цирк,ама без билет ;)

По темата:

итд си остават НАЙ-стабилния доставчик в Пловдив,с доста приемливи скорости (Към САЩ наистина не са 20мбита и няма защо да се залъгваме,но към ЕУ/БГ си ги изкарва от всякъде).Не е като на ЛГ 80те мбита през нощта,но поне проблеми от типа 'светна през прозореца и нямах нет от 3часа до 3дена' просто не съществуват.

Не можеш да говориш, че са стабилни при положение, че предлагат интернет от 2 месеца, а ти от 1. Предстои да видим колко са надеждни.

Link to comment
Share on other sites

viiipeer_ е на около 15 години и се оптива да бъде интелигентен по доста странни начини.Колко е псувал в на лангейм форумите и прочие преди да мине на тях.. Беше доста голям смях на filibe.net.За доста хора беше като цирк,ама без билет ;)

По темата:

итд си остават НАЙ-стабилния доставчик в Пловдив,с доста приемливи скорости (Към САЩ наистина не са 20мбита и няма защо да се залъгваме,но към ЕУ/БГ си ги изкарва от всякъде).Не е като на ЛГ 80те мбита през нощта,но поне проблеми от типа 'светна през прозореца и нямах нет от 3часа до 3дена' просто не съществуват.

 

 

Ти да не си Ванга,че да определяш възрастта ми?

 

И ще ти кажа само едно.Явно твоите ясновидски способности не са толкова добре развити... :lol: защото не позна!

 

Пък и ще плюя за който си искам и както си искам достовчик,докато не се уверя,че наистина всичко е така,както казват!Пък и ти ли ще ми казваш колко ще псувам и колко няма да псувам?

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Тестовете на спийдтест наистина не са реални. Най-добре да се проверява чрез пускане на торент.

 

Не съм очаквал от тебе подобно изказване... По НИКАКЪВ начин торент клиент не може да е мерило за връзка. Никога не знаеш какви са ти ограниченията отсреща, нито пък знаеш откъде точно дърпаш.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...