Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Да но единият е на dedicated сървър, а другия е на споделен хост на който има поне още 48 други клиентски сайта.. някак си не върви cooolbox да хостват официалния си форум там? Определено има нещо съмнително тук.

 

Домейна е същия. Споделени или не щом е в техен контрол и домейна и сървъра значи е тяхно. Ако не е - много лошо говори за този който се е занимал с настройката на сървъра...

 

ПС: Силно ме съмнява да е фишинг защото баш пък за някакъв форум да ти крадат паролата няма особен смисъл. Виж за банка е друга работа..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

forum.cooolbox.bg И www.forum.cooolbox.bg са към 2 различни IP-та. Но и двете се водят към ITD и двете се обслужват от техния DNS. Може би преди форума е бил на един сървър и след промените е преместен на нов, но някъде домейните са останали неоправени и www. на форума се пренасочва на старото място.

Link to comment
Share on other sites

Направено :)

 

вие всеки път ли така процедирате? трябва някой допълнително да се свърже с вас, за да може да му активирате акаунта ... втори път се опитвам да направя акаунт във форума на кулбокс и всеки път стигам до stand by режим т.е. трябва да чакам да ми бъде активиран профила. в момента съм получил линк от forum-no-replay "маймунско а" itdnet.net, който не се отваря и е абсолютно същия като на TRIBALERO малко по-нагоре.

Link to comment
Share on other sites

По-големия проблем е, че при проблеми пише да се свържеш с администратора на форум, а за да го направиш иска регистрация :D

 

Просто звънете на 070045045 и нещата ще се оправят. Мисля cordier, бе писал за проблеми със спам ботове и за това има много непотвърдени регистрации.

Link to comment
Share on other sites

Просто звънете на 070045045 и нещата ще се оправят. Мисля cordier, бе писал за проблеми със спам ботове и за това има много непотвърдени регистрации.

 

... ми пишете тогава във форума - "имаме проблем с spam-ботове и затова се обадете на тел. 070045045, за да ви потвърдим регистрацията." :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Просто звънете на 070045045 и нещата ще се оправят. Мисля cordier, бе писал за проблеми със спам ботове и за това има много непотвърдени регистрации.

 

Това е меко казано... несериозно!Имат определено кадърни админи, а нямат кой да им напише една свястна кепча. втф :confused

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Еййй това една регистрация на глобален проблем го направихте, ако нямате регистрация в един форум повече не мое да спите спокойно. Ако има по-нетърпеливи и с проблеми със съня възоснова на проблеми с регистрацията във форума на Кууулбокс да ми пишат, ще им дам моята да беснеят на воля.

Link to comment
Share on other sites

Много TOP SECRET е тоя форум на Куулбокс, интересно как Булфорум вече около 9 години се справя без подобни проблеми....

 

Да напомня ли, че регистрациите изискваха повтърждаване и жена ми я потвърдихте относително бързо понеже сме с връзки леко :)

Link to comment
Share on other sites

Просто звънете на 070045045 и нещата ще се оправят. Мисля cordier, бе писал за проблеми със спам ботове и за това има много непотвърдени регистрации.

 

Има делеч по лесно решение .

 

При нова регистрация се слага едно ново поле ,от рода : 5 +5 = ?

Работи на 90 % в случайте на атаки от страна на ботове.Преди 3-4 години имахме масирани бот атаки в един друг форум и го сложихме това поле и помогна ,спам-а намаля значително.

Странно но ботовете не можеха да разбият тази "защита". :)

 

Това сме го пробвали на IP.Board (от старите версии)

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

qip имаше подобно и бях настроил като въпрос 4+4=?

 

Спира включително идиоти и досадници. Една "кака" преди време след като си била писала известно време накрая въвела 8 и после гледам "абе ти за много умен ли се имаш бе?" и тем подобни :lol:

Link to comment
Share on other sites

Благодарение на Евроком :D

 

Глупости.

 

Да напомня ли, че регистрациите изискваха повтърждаване и жена ми я потвърдихте относително бързо понеже сме с връзки леко :)

 

Че те и сега си го изискват бе, Този. Просто се обръща внимание навреме. Имаше един къс период, в който малко бяха забоксували нещата, но това беше моментно.

Link to comment
Share on other sites

Глупости.

 

 

 

Ейй,ама не разбирате от бъзик :)

 

Пп като гледам из форума на куул-а колко хора искат да се включват (теми още от 2009-та) и като гледам по колко абонати имат по блоковете...Рядко повече от 1-2,много странно.

Link to comment
Share on other sites

Ейй,ама не разбирате от бъзик :)

 

Пп като гледам из форума на куул-а колко хора искат да се включват (теми още от 2009-та) и като гледам по колко абонати имат по блоковете...Рядко повече от 1-2,много странно.

 

Малко абонати, защото трябва да вдигнеш ( как го каза колегата... ) "Еййй това една регистрация на глобален проблем го направихте" за да имаш регистрация там.

Абонатите като им кажеш оптика и те гледат малко учудено, освен разбира се тези които не са малко на ТИ с ИТ технологиите.Съответно, защо да си пускат оптика, като кабелния модем и УТП-то им вършат работа.Те така :)

 

Като се замислиш, cooolbox са от доста време на пловдивския пазар, но определено покриват с най-бавни темпове.От друга страна "Бързата кучка слепи ги ражда" ;)

Link to comment
Share on other sites

Оптична мрежа, ако искаш да е трайна и качествена, не става бързо. Особено такава, каквато ние градим - самостоятелно влакно до всеки клиент. Отнема повече време и инвестиции разчетено на един абонат спрямо който и да е друг тип мрежа. Но ефекта после е очевиден :happy:

Link to comment
Share on other sites

Оптична мрежа, ако искаш да е трайна и качествена, не става бързо. Особено такава, каквато ние градим - самостоятелно влакно до всеки клиент. Отнема повече време и инвестиции разчетено на един абонат спрямо който и да е друг тип мрежа. Но ефекта после е очевиден :happy:

 

 

Не знам, но докато не смъкнат цените поне на 20лв., не виждам кой ще хукне да си сменя доставчика...

Link to comment
Share on other sites

Не знам, но докато не смъкнат цените поне на 20лв., не виждам кой ще хукне да си сменя доставчика...

Преди бях на твоя доставчик и въпреки това го смених(никакви оплаквания нямах, даже само суперлативи мога да кажа за тях) поради няколко фактора, а имено телефона и 5 за 6. Майка ми така и не искаше да махнем домашния телефон, та всеки месец спестявам само от там по 12,20, 100-те безплатни минути зад океана ни идват много добре(имаме роднини там), отделно като плащам 5 за 6 пак ми идва по 20 лева интернета. Та е въпрос на приоритети смяната на доставчика ако питаш мене.

Edited by jijane
Link to comment
Share on other sites

Преди бях на твоя доставчик и въпреки това го смених(никакви оплаквания нямах, даже само суперлативи мога да кажа за тях) поради няколко фактора, а имено телефона и 5 за 6. Майка ми така и не искаше да махнем домашния телефон, та всеки месец спестявам само от там по 12,20, 100-те безплатни минути зад океана ни идват много добре(имаме роднини там), отделно като плащам 5 за 6 пак ми идва по 20 лева интернета. Та е въпрос на приоритети смяната на доставчика ако питаш мене.

 

Ами не е така, защото аз пък нямам роднини зад океана, а в Англия. Но Coolbox, определено не може да ме привлече с телефонната си услуга. Затова мен ме интересува само интернета. Както казах, само да го направят 20лв, за най-ниската може да имат много повече желаещи да се включат.

Link to comment
Share on other sites

Е нали точно за това казвам, че е въпрос на приоритети. Вас не ви устройват, мен ме устройват, така че всеки има право на избор. Спестявам си по около 200 лева на година по тази схема и съм доволен.

Link to comment
Share on other sites

Е нали точно за това казвам, че е въпрос на приоритети. Вас не ви устройват, мен ме устройват, така че всеки има право на избор. Спестявам си по около 200 лева на година по тази схема и съм доволен.

 

12*25 = 300

 

10*25 = 250

 

Печелиш 50лв...

Link to comment
Share on other sites

12*25 = 300

 

10*25 = 250

 

Печелиш 50лв...

Добре защо продължаваш да чоплиш? В сметките, които си направил си забравил да добавиш и 15-16 лева сметка от БТК всеки месец. Айде сега пак го сметни.

 

Е ти ли път точно ще ми забраниш?

Е ти пък кво подскачаш като ужилен всеки път като не си прав. Аз сметката отдавна съм си е направил, това че твоите не излизат не значи, че и моите са такива.

Edited by jijane
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...