Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Вече има някакво обяснение.

 

 

За съжаление съобщението пак идва след като е започнала профилактиката.

 

Ти ако не го беше пуснал тук можеше да не разбера аз :)

 

ПС: Досега техните форуми не ги бях отварял (то и не е имало нужда)

 

ПС2: Понеже бибип беше останал с други впечатления да кажа пак, че съм обикновен абонат и съм доволен от интернета - имам 3ната услуга (мързи ме от 6 месеца да им върна приемника за телевизията - просто неудобно ми е с 2 дистанционни, отделно че аз телевизия почти не гледам).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

При мен нета е бетон ,близо 1 година не е мръднал.

@milenh вие да не сте по добри от coolbox?

На мен не ми се вярва.

 

само 2 разлики :

1. според мен GPON (пасивна оптика от начало до край) е предимство по отношение на стабилността

недостатък теоретично може би е капацитетът,но той е толкова голям,че рядко е недостаъчен

при “оптика до дома по директно влакно” на Cooolbox , даже и влакната да са отделни за всеки клиент, те няма как да са в отделни кабели,така че пак минават през десетки

муфи и сплайсвания

 

2. всичко е скрито под земята и вътре във входовете

 

другото оставям на вас :beer:

Edited by milenh
Link to comment
Share on other sites

само 2 разлики :

1. според мен GPON (пасивна оптика от начало до край) е предимство по отношение на стабилността

недостатък теоретично може би е капацитетът,но той е толкова голям,че рядко е недостаъчен

при “оптика до дома по директно влакно” на Cooolbox , даже и влакната да са отделни за всеки клиент, те няма как да са в отделни кабели,така че пак минават през десетки

муфи и сплайсвания

 

2. всичко е скрито под земята и вътре във входовете

 

другото оставям на вас :beer:

1. Къде по-стабилна, къде по-евтина. Май по-вероятното е по-евтина.

2. Скрито е под земята ама на къра, разбирай Тракия. Като навлезнат към центъра и на тях ще им гледам просторите като на всички останали.

 

Не мога да разбера какво тролите в тая тема, пишете си там в темата на МТел и това е, развайте се на скоростите и толкоз. В момента сигурно са 25 абоната и всичко е песен, но нека изчакаме да са накачулят майммуните на клона наречен GPON и тогава да видиме как са нещата.

Edited by jijane
Link to comment
Share on other sites

само 2 разлики :

1. според мен GPON (пасивна оптика от начало до край) е предимство по отношение на стабилността

недостатък теоретично може би е капацитетът,но той е толкова голям,че рядко е недостаъчен

при “оптика до дома по директно влакно” на Cooolbox , даже и влакната да са отделни за всеки клиент, те няма как да са в отделни кабели,така че пак минават през десетки

муфи и сплайсвания

 

2. всичко е скрито под земята и вътре във входовете

 

другото оставям на вас :beer:

 

Ето разликите:

 

3939210B.png

 

1) Колко е голям този капацитет, че нещо други мисли ми минават на мене при тези 100Мб които се предлагат за всеки клиент.

 

2) Както каза колегата по-горе, това че на едни места е така, не значи че навсякъде има физическата възможност това да се направи.Не вярвам да има оператор/доставчик, който да не се стреми, трасетата му да са максимално стабилни/закопани :)

 

П.С. Как се ресайзва снимка в тоя форум?

 

ЕДИТ:

 

@milenh така както представяш нещата, няма как всеки кабел ( коаксиален,ФТП, оптика и т.н. ) да влиза през ет.1 и от там да вървят снопове кабели по етажите.Нали се сещаш какво би станало с един 8 етажен блок, където на ет.4,5,6,7,8 има по 2ма клиента на един и същ доставчик.

Проблема е, че кабелните канали отдавна са пълни и няма как да мине каквото и да било по тях.

 

А и няма да е лошо, ако не отговаряш избирателно ;)

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

за пример в моя вход коаксиалните кабели на Blizoo/DCC са вътре във входа, a кабела на

Cooolbox , който е директно до съседа, върви отвън по фасадата на блока и влиза в терасата му

 

Е и? Моя също е пуснат от козирката по фасадата и ми влиза директно в стаята, вместо да ми влиза от входа и да ми обикаля целия коридор, през 2 врати и чак тогава да ми стига до компютъра.

 

Може човека просто така да си е искал. Мен ме питаха в началото как предпочитам. Дали да ми го вкарат (кабела) през входната врата или директно в стаята.

 

Използваха дупката, която е направена за тръбитена климатика и през нея прекараха оптиката. Много чисто и удобно. И за мен и за тях. Те не дупчат дупки, а на мен кабелите не ми се вият из цялата къща, а директно си влизат на мястото и почти не се виждат.

 

Какъв е проблема?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Е и? Моя също е пуснат от козирката по фасадата и ми влиза директно в стаята, вместо да ми влиза от входа и да ми обикаля целия коридор, през 2 врати и чак тогава да ми стига до компютъра.

 

Може човека просто така да си е искал. Мен ме питаха в началото как предпочитам. Дали да ми го вкарат (кабела) през входната врата или директно в стаята.

 

Използваха дупката, която е направена за тръбитена климатика и през нея прекараха оптиката. Много чисто и удобно. И за мен и за тях. Те не дупчат дупки, а на мен кабелите не ми се вият из цялата къща, а директно си влизат на мястото и почти не се виждат.

 

Какъв е проблема?

 

че не отговаря на стандартите за изграждане на сградни инсталации и тези за безопасност на нисковолтови кабелни линии. Както и че вероятно нямаш съгласие от съседите/съсобствениците си за изменението на фасадата, но пък и за климатика едва ли имаш ;).

 

 

Немалък проблем е и че правиш пробив в гръмо и мълниезащитата на сградата, нищо че е оптика и че е обвивката е от диелектрик - тела на който се закача не е;). Дори да не е позлван тел, често се допуска грешката диелектриците да се приемат за идеални изолатори, а всъщност си имат доста лесно постижимо пробивно напрежение.

 

 

А основния проблем е че не отговаря на претенциите за спазване на всички законови изисквания от съответния оператор, както и че всъщност такава инфраструктура е незаконна и неузаконяема....

 

но пък нали работи и клиентите са доволни.

 

 

Link to comment
Share on other sites

За каква тел говориш? Кабела просто си виси плътно до фасадата и стига до козирката на блока, където е кутията. И точно на панелен блок да говорим за "стандарт за изграждане на сградни инсталации" е някак несериозно.

Link to comment
Share on other sites

До господина от ментел,защо Сереш във темата?

Няма да може повече ;). Не знам защо от всичките теми за доставчици точно в тази все се намира някой да изкаже "компетентно"(не се отнася за mobo) мнение.

Link to comment
Share on other sites

Няма да може повече ;). Не знам защо от всичките теми за доставчици точно в тази все се намира някой да изкаже "компетентно" мнение.

 

Кой е господин Мтел?

Link to comment
Share on other sites

За каква тел говориш? Кабела просто си виси плътно до фасадата и стига до козирката на блока, където е кутията. И точно на панелен блок да говорим за "стандарт за изграждане на сградни инсталации" е някак несериозно.

 

ти просто попита за проблеми. аз импровизирах по твоето описание. тел се използва за носещ елемент при хоризонтални отстояния на точките на окачване на въздушна кабелна линия. белите абонатни кабелчета на Ай Ти Ди не са тип ADSS, съответно имат нужда от подобна външна опора.

 

фасадата на панелния блок не е твоя собственост, нито пък правото да я изменяш, както и правото за преминаване на технически проводи, за да го преотстъпваш еднолично. За висенето със закрепване тук-там, ще си замълча, че да не се окаже пак че се заяждам. все пак важното е че работи, евтино е и абонатите са доволни и не виждат проблеми.

 

за стандартите: това че не се спазват не означава, че не съществуват такива.

 

и на мтел мрежата ще се развие по подобие на тази на Ай Ти Ди и ще се напълни с нарушения с течение на времето.

 

 

 

 

п.п. @netrootbg, не ми е проблем и аз да напусна дискусията. даже вече ме е яд, че пак се включих.

 

 

Link to comment
Share on other sites

...тъкмо си мислех да попълня знанията на milenh по отношение на оптичните мрежи и се отказах :rolleyes:

 

Здравейте на всички! За да е ясно предварително - работя в COOOLBOX и доколкото ми позволяват силите и уменията, ще се опитвам да помагам на приятелите на мрежата във форума. Тъй като ни предстоят приятни изненади, освен на нашия уебсайт и форум, както и социалните мрежи, ще ви информираме и тук за новости и промени.

С благодарности, че сте с нас и ни помагате да се развиваме,

 

cordier

Link to comment
Share on other sites

Мисля да продължа абонамента си :rolleyes:

Супер сте.Да разбирам ли,че идваш да информираш на мястото на sloter? :punk

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Възможно ли е да си подновя договора, но за целта да дойде някой на място така че да вземе телевизионния приемник? ...понеже изключително много ме мързи да се разходя до офиса :)

Link to comment
Share on other sites

Не искам да се сравнявам с колегата sloter, който е технически гуру и не мога да твърдя, че имам неговите познания. Но пък затова са администраторите, които ще помагат, където не мога да отговоря аз. :))

 

Как така да вземем телевизионния приемник ако ще се подновява договора? Няма ли да си запазите STB-то и телевизията? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Не искам да се сравнявам с колегата sloter, който е технически гуру и не мога да твърдя, че имам неговите познания. Но пък затова са администраторите, които ще помагат, където не мога да отговоря аз. :))

 

Как така да вземем телевизионния приемник ако ще се подновява договора? Няма ли да си запазите STB-то и телевизията? :rolleyes:

Вероятно става дума само за интертнета и телефона.

Няма ли да подшушнеш нещо за тези изненади?

Edited by Cayenne
Link to comment
Share on other sites

Как така да вземем телевизионния приемник ако ще се подновява договора? Няма ли да си запазите STB-то и телевизията? :rolleyes:

 

Не, но бих минал на по-високия план за интернет. Телефона не ми пречи.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на cordier и екипа на cooolbox, наистина виждам промяна в отношението към мен, вече два пъти ми се обадиха да попитат дали проблемите са решение. За щастие вече всичко е наред и трите услуги работят безпроблемно.

 

п.п. Ако пак се наложи спиране или ограничаване на услугите на малък брой клиенти примерно 3, 5, 10 – просто им се обадете така те ще „почувстват” загрижеността Ви и въпреки ,че не ползват услугите едва ли ще имат възражения, защото всички знаем техниката се поврежда, но при добро отношение към клиента той винаги ще прояви разбиране.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на cordier и екипа на cooolbox, наистина виждам промяна в отношението към мен, вече два пъти ми се обадиха да попитат дали проблемите са решение. За щастие вече всичко е наред и трите услуги работят безпроблемно.

 

п.п. Ако пак се наложи спиране или ограничаване на услугите на малък брой клиенти примерно 3, 5, 10 – просто им се обадете така те ще „почувстват” загрижеността Ви и въпреки ,че не ползват услугите едва ли ще имат възражения, защото всички знаем техниката се поврежда, но при добро отношение към клиента той винаги ще прояви разбиране.

 

Радвам се, че всичко е наред. Доколкото имам информация от техническите отдели "по-инвазивните" промени по мрежата са приключени. Тестовете ще продължат, но не се очаква да бъде усетено по качеството на услугите. Все пак, ако забележите колебания или проблеми, съобщете възможно най-скоро на съпорта, в случай че има нещо, което не сме предвидили.

Благодарим на всички за търпението. А относно приятните новости...е няма да е изненада, ако всички знаят, нали ;) Всъщност самите ние умуваме още по някои подробности, а и тестовете на мрежата не са приключили. Но се надяваме, че ще бъдете приятно изненадани.

Link to comment
Share on other sites

Днес отварям форума на cooolbox и гледам доста оплаквания.

Викам си, чакай да прочета малко да видя от какво се оплакват хората, барем има някой с моя проблем.И какво да видя: почти на всякъде присъстват постове на plameni и victory :D Сладка картинка.

 

А сега за моя въпрос към cordier или някой друг от съпорта на ITD :)

Защо има такъв голям пинг и spikes към Gateway-a (78.130.163.1) ?Мислех, че е нещо временно, но уви.

 

3964436g.jpg

 

Как може пинг-а ми към GW да е по-зле от този към GW на смотаното DCCorporation?

 

3964439L.jpg

 

ЕДИТ:

 

Не мисля, че ме намесваш много коректно.

Моите проблеми (ако изобщо могат да се нарекат проблеми) са свързани предимно с функционалността на някои от услугите предлагани от Cooolbox.

 

Имах предвид, че срещам доста ваши постове в чужди теми за проблеми и коментари срещу съпорта.

 

ЕДИТ2:

 

И как по дяволите мога да пиша във вашия форум?Преди повече от 3 месеца се регистрирах и все още ми излиза съобщението:

 

Акаунта Ви още не е активиран

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Днес отварям форума на cooolbox и гледам доста оплаквания.

Викам си, чакай да прочета малко да видя от какво се оплакват хората, барем има някой с моя проблем.И какво да видя: почти на всякъде присъстват постове на plameni и victory :D Сладка картинка.

Не мисля, че ме намесваш много коректно.

Моите проблеми (ако изобщо могат да се нарекат проблеми) са свързани предимно с функционалността на някои от услугите предлагани от Cooolbox.

Link to comment
Share on other sites

Днес отварям форума на cooolbox и гледам доста оплаквания.

Викам си, чакай да прочета малко да видя от какво се оплакват хората, барем има някой с моя проблем.И какво да видя: почти на всякъде присъстват постове на plameni и victory :D Сладка картинка.

 

А сега за моя въпрос към cordier или някой друг от съпорта на ITD :)

Защо има такъв голям пинг и spikes към Gateway-a (78.130.163.1) ?Мислех, че е нещо временно, но уви.

 

 

 

Как може пинг-а ми към GW да е по-зле от този към GW на смотаното DCCorporation?

 

 

 

Въпрос на приоритет на ICMP пакетите предполагам. GW при тях го играе aggregation switch–а, ако не бъркам :)

Link to comment
Share on other sites

Въпрос на приоритет на ICMP пакетите предполагам. GW при тях го играе aggregation switch–а, ако не бъркам :)

 

Не знам, но:

 

traceroute -I abv.bg
traceroute to abv.bg (194.153.145.104), 30 hops max, 60 byte packets
1  Gateway (78.130.163.1)  2.519 ms  2.505 ms  2.645 ms
2  87.116.80.254 (87.116.80.254)  1.368 ms  1.502 ms  1.476 ms
3  87.116.80.1 (87.116.80.1)  2.862 ms  2.855 ms  2.764 ms
4  xe-0-1-0--cr2.sof.ITDNet.net (212.116.135.118)  5.138 ms  4.986 ms  4.937 ms
5  netinfo.bix.bg (193.169.198.168)  3.470 ms  3.414 ms  3.389 ms
6  abv.bg (194.153.145.104)  3.038 ms  3.151 ms  3.055 ms

 

Ето и тук:

 

traceroute -I 46.55.144.1
traceroute to 46.55.144.1 (46.55.144.1), 30 hops max, 60 byte packets
1  Gateway (78.130.163.1)  3.166 ms  2.399 ms  2.307 ms
2  87.116.80.254 (87.116.80.254)  1.147 ms  1.150 ms  1.141 ms
3  89.25.10.62 (89.25.10.62)  48.447 ms  48.443 ms  48.451 ms
4  as-0-0.g-if.in-2.langame.net (80.80.129.202)  0.581 ms  0.524 ms  0.635 ms
5  46.55.144.1 (46.55.144.1)  0.812 ms  0.834 ms  0.952 ms

 

 

А това е с TCP:

 

tcptraceroute abv.bg
Selected device rl0, address 192.168.1.3, port 61105 for outgoing packets
Tracing the path to abv.bg (194.153.145.104) on TCP port 80, 30 hops max
1  192.168.1.1 (192.168.1.1)  9.479 ms  9.892 ms  9.978 ms
2  ge-0.aggregation.cooolbox.bg (78.130.163.1)  9.961 ms  9.215 ms  9.959 ms
3  * * *
4  87.116.80.1 (87.116.80.1)  2.960 ms  9.853 ms  9.985 ms
5  * * *
6  netinfo.bix.bg (193.169.198.168)  3.571 ms  9.182 ms  9.959 ms
7  abv.bg (194.153.145.104) [open]  9.979 ms  9.795 ms  9.932 ms

 

и към DCCorporation-a

tcptraceroute 46.55.144.1
Selected device rl0, address 192.168.1.3, port 61425 for outgoing packets
Tracing the path to 46.55.144.1 on TCP port 80, 30 hops max
1  192.168.1.1 (192.168.1.1)  9.653 ms  9.860 ms  9.982 ms
2  ge-0.aggregation.cooolbox.bg (78.130.163.1)  9.946 ms  9.468 ms  9.961 ms
3  * * *
4  89.25.10.62 (89.25.10.62)  0.847 ms  9.639 ms  9.966 ms
5  as-0-0.g-if.in-2.langame.net (80.80.129.202)  9.964 ms  9.633 ms  9.973 ms
6  46.55.144.1 (46.55.144.1) [closed]  9.959 ms  9.798 ms  9.943 ms

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...