Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

И одеве ти казах - сравняваш грешните тарифи. Освен това НИКОГА не се пускай на най-ниската тарифа за нищо. Освен ако не ти пука за качеството и искаш да е "колкото да не е без хич".

 

Дето викаш не се бях сетил за това. Ще видя какво ще ми предложат Н3 за около 35 лева пакет (ако не ме накарат да преподписвам) и да ги сравня с бокса за тази цена. Иначе не казвам нищо лошо за Н3, никога не са спирали и никога не съм имал проблем с тях, но като дойде да гледам някой филм и ми се отщява докато го дръпна с 2мб/с особено ако е някое ХД към 8-9-10 ГБ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

.....

ПС3: Да не би да си правиш илюзии че тези 40мбпс които са обявени са до всяка точка на света??? До щатите НЯМА доставчик който да ти даде над 5мбпс... освен с връзки

 

Толкова убедено го написа, че почти повярвах на това.

Все пак реших да направя някой друг тест и тръгнах да свалям един 160 МБ-ов драйвер от ftp-сървъра на HP

 

Още при първият опит скоростта удари 40-те Mb/s

download_hp_driver_01.jpg

 

Повторих опита - пак 40 Mb/s

download_hp_driver_02.jpg

 

От скрийншотовете ясно се вижда, че двете тегления са от различни сървъри в Атланта - g5u0726.atlanta.hp.com и g5u0906.atlanta.hp.com

 

ИЗВОД:

До Щатите ИМА доставчик, който дава много над 5мбпс . . . без връзки :P

Link to comment
Share on other sites

Много готини плювки :)))

Но като изключим "аз имам 3 доставчика и повече ме кефи лана от офтиката" , някой може ли да се аргументира кое е по-доброто в лан технологията пред оптичната такава ? :))

Много ще ми е интересно ^_~

Link to comment
Share on other sites

Толкова убедено го написа, че почти повярвах на това....

 

Странно. С HP не бях пробвал. Като се върна в къщи ще пусна тест за същото драйверче да проверя.

 

Аз съм качвал преди години около 12мбита през лангейм до един щатски сървър, но обикновено е изключение и средно около 5 мбита има натам. Но над 20 не бях виждал до момента.

 

 

Много готини плювки )

Но като изключим "аз имам 3 доставчика и повече ме кефи лана от офтиката" , някой може ли да се аргументира кое е по-доброто в лан технологията пред оптичната такава ?

Много ще ми е интересно ^_~

 

Няма.

 

Обаче оптиката и на единия лан доставчик и на другия свършва в сградата в която живея (или в съседната). Та каква ще е за мен разликата ако медийния конвертор е един за сградата или е в моя апартамент, след като оптичен вход на компютъра нямам?

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Странно. С HP не бях пробвал. Като се върна в къщи ще пусна тест за същото драйверче да проверя.

 

Имай предвид, че трябва да се пуснат повечко нишки и че ако DNS-a те пренасочи към сървърите в Хюстън, може да не вдигнеш повече от 7-8 Mb/s

 

Това е стандартния линк и няколко директни към съответните сървъри:

ftp://ftp.hp.com/pub/softlib/software10/COL18547/al-64285-2/DJ_AIO_NonNetwork_ENU_NB.exe

ftp://g5u0907.atlanta.hp.com/pub/softlib/software10/COL18547/al-64285-2/DJ_AIO_NonNetwork_ENU_NB.exe
ftp://g5u0906.atlanta.hp.com/pub/softlib/software10/COL18547/al-64285-2/DJ_AIO_NonNetwork_ENU_NB.exe
ftp://g9u0206.houston.hp.com/pub/softlib/software10/COL18547/al-64285-2/DJ_AIO_NonNetwork_ENU_NB.exe
ftp://g5u0726.atlanta.hp.com.hp.com/pub/softlib/software10/COL18547/al-64285-2/DJ_AIO_NonNetwork_ENU_NB.exe

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

FTTH, FTTB, fiber to the neighborhood /и 20 суича лан до теб/

Ти на кое аджеба викаш лан? :) 8 етажен блок е около 25 метра висок ... м/у 2 лан устройства по стандарт могат да се сложат 90 метра кабел +2х5 метра пач ...

Медия на терасата, кабел до рутера ... Или медия във входа, пач до суич, кабел до рутера ти ... огромна разлика ;) Но не смятам, че на второто може да се вика лан доставичк :)

Link to comment
Share on other sites

. . каква ще е за мен разликата ако медийния конвертор е един за сградата или е в моя апартамент, след като оптичен вход на компютъра нямам?

 

Ако е извън твоя апартамент, това ще е още едно енергозависимо устройство извън твоя контрол.

Link to comment
Share on other sites

Няма.

 

Обаче оптиката и на единия лан доставчик и на другия свършва в сградата в която живея (или в съседната). Та каква ще е за мен разликата ако медийния конвертор е един за сградата или е в моя апартамент, след като оптичен вход на компютъра нямам?

 

Казаха си го хората. При теб е в съседния вход и имаш 1 хоп, а ако е в началото на квартала и всичко е ЛАН по дърветата от там?

 

 

Имай предвид, че трябва да се пуснат повечко нишки и че ако DNS-a те пренасочи към сървърите в Хюстън, може да не вдигнеш повече от 7-8 Mb/s

 

С повечко нишки и баба знае :P

 

С Opera стигнах до 1200 КБ/сек, което също не е малко.

Link to comment
Share on other sites

С повечко нишки и баба знае :P

Не си спомням някъде да е давано ограничение за броя на връзките.

 

Ще се радвам да ми покажеш такъв резултат и от други доставчици . . .

B)

Link to comment
Share on other sites

Не си спомням някъде да е давано ограничение за броя на връзките.

 

Ще се радвам да ми покажеш такъв резултат и от други доставчици . . .

B)

 

Аз нищо лошо не съм казал за coolbox. Просто това с многото нишки не е много обективно. Браузъра ми не прави 10 конекции към сървърите на сайта, за да си сваля съдържанието.

 

Макар че на последък нещо имам забавяне в отваряне на сайтовете и издирвам причинителя. За сега само смяна на браузъра, но мисля да пробвам с едно Live Ubuntu, да видя какъв ще е резултата.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Просто това с многото нишки не е много обективно.

 

Точно обратното . . . абсолютно обективно е.

 

Как ще измериш максималната скорост на капацитета си ако сървърът отсреща има ограничение за скоростта на единична връзка?

Link to comment
Share on other sites

FTTH, FTTB, fiber to the neighborhood /и 20 суича лан до теб/

Ти на кое аджеба викаш лан? :) 8 етажен блок е около 25 метра висок ... м/у 2 лан устройства по стандарт могат да се сложат 90 метра кабел +2х5 метра пач ...

Медия на терасата, кабел до рутера ... Или медия във входа, пач до суич, кабел до рутера ти ... огромна разлика ;) Но не смятам, че на второто може да се вика лан доставичк :)

 

Това с 20те суича беше преди 10 години. Където е направено всичко, както трябва си на 1-2 суича разстояние до оптика.

 

Ако е извън твоя апартамент, това ще е още едно енергозависимо устройство извън твоя контрол.

 

Винаги има такова устройство от другата страна. Обикновено са повече от 1 даже.

 

 

 

 

 

ПС: Нещо оставих грешно впечатление. Не съм недоволен от cooolbox. Даже напротив - добър им е интернета, стабилен е, нямам прекъсвания, нямам оплаквания. Но не е в ПЪТИ по-бърз от този на N3 примерно или на Langame. Даже според тарифата другия е по-бърз. И не говорим за торенти само.

 

И цялото нещо тръгна от това че бибип или както му беше ника се изцепи че само cooolbox давали интернет, другите предлагали пиъринг - смях.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Спорите за неща, които...

За пореден път питам как може да се сравнява оптика с LAN?Каква била разликата?Еми много просто: до преди две седмици бях на ЛАН доставчик.Всичко точно и за 8 месеца мисля имах само 1 спиране.Но какво става, ако реша да си пусна да тегля нещо и в същото време браузвам?

1) Пинг-а скача 2но и 3но, щото суйча във входа "кляка" и не знае къде и в кой отбор е.Ами какво става когато тоя дето е в моя вход реши и той да тегли нещо?А какво става ако другия комшия от 5тия етаж пусне и той?Една гооооляма боза.Само не казвайте, че 3ма клиента на едно ИСП във вход са много.

2) Какъв кабел се ползва?Еми евтиниика - UTP Няма екран, няма маса, няма нииииищо

 

UTP_cable.jpg

 

3) По колко кабела ви трябват за ТВ, за интернет?Друго си е всичко да е по една спагета :D Да не говорим, че тази спагета има гоооолям капацитет и не я бърка дали минава покрай кабел с високо напрежение.

Link to comment
Share on other sites

Преди 20 години бях на 4 и не помня да е имало такива изпълнения :P

Последно като проверих все още си ги имаше хвърчащите медни кабели :)) Но ако пропусна идеята - ти си ползваш оптика, няма особено значение дали си на 50 метра от нея или на 5, особено ако и кабела е прекаран вътре в сградата, която да го екранира от всякакви неприятни външни въздействия, а вънка да си хвърка оптиката. Да, малко по-трудно ще ти пуснат 10Gbps, но и не мисля, че това ще е актуален проблем в близкото бъдеще ;)

А относно скоростите, тест от 2 ISP-та, не хванах особена разлика в single/multithread :

http://rsys.eu/singlethread.png http://rsys.eu/multi.png . По-бързият не го поствам в мулти, защото с axel-а не показа повече, като осреднена скорост.

 

@pcworm - Дам, и по същият кабел може да тече Gbps, а при оптиката до вкъщи, никой не ти гарантира, че от другата страна не стои евтино или претоварено оборудване :)))

 

Евтинийка бе :

http://networkcable-tester.com/wp-content/uploads/2011/07/cat-7-cable.jpg

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Преди 20 години бях на 4 и не помня да е имало такива изпълнения :P

Последно като проверих все още си ги имаше хвърчащите медни кабели :)) Но ако пропусна идеята - ти си ползваш оптика, няма особено значение дали си на 50 метра от нея или на 5, особено ако и кабела е прекаран вътре в сградата, която да го екранира от всякакви неприятни външни въздействия, а вънка да си хвърка оптиката. Да, малко по-трудно ще ти пуснат 10Gbps, но и не мисля, че това ще е актуален проблем в близкото бъдеще ;)

А относно скоростите, тест от 2 ISP-та, не хванах особена разлика в single/multithread :

http://rsys.eu/singlethread.png http://rsys.eu/multi.png . По-бързият не го поствам в мулти, защото с axel-а не показа повече, като осреднена скорост.

 

@pcworm - Дам, и по същият кабел може да тече Gbps, а при оптиката до вкъщи, никой не ти гарантира, че от другата страна не стои евтино или претоварено оборудване :)))

 

Евтинийка бе :

http://networkcable-tester.com/wp-content/uploads/2011/07/cat-7-cable.jpg

 

Аз ти гарантирам, освен ако не смяташ Cisco за евтино или претоварено оборудване :) Друга бира е тия Gbps по медния кабел.

 

Верно е тънко: Цена за краен клиент: 2916.00 лв. с ДДС К'во му плащаш vs 0.71 BGN за метър оптика, да не говорим ако е на "едро" :)

 

pcworm, както ти казах, пинга ти се вдига защото ъплоуда на торентите ти запълва изходящия междунараден. Суича и съседите нямат отношение.

 

Защо да нямат отношение?Какви суичове ползвате, че да не е вярно написаното от мен?И кое е общото между изходящ международен и входящ БГ?

 

Ето преди и сега ( трябва поне още месеца да направя на новото ИСП за да е по-реална картинката,но за момента толкова ).

 

3832176d.jpg

 

3832179U.jpg

 

П.С. Забравих да спомена, че последните 2 седмици съм качил малко над 1ТБ към замунда потребители и графиките са при постоянен ъплоуд от 1-2МБ/с Макар, че с тези "магнитни сваляния" скоро коефициентите ще се обезмислят... :(

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Нали :D

 

Идеята ми е, че това какво стои при доставчика като оборудване, каква техника използват за да стигнат до теб е съвсем друга история.

И не го пише в брошурите. Да не говорим и за разлики в техническото изпълнение на различни места. То затова ги има и форумите де, да можем да си сверим часовниците и да разберем кой се представя добре и кой не.

А за мед срещу оптика - за мен поне плюса е, че оптиката не я ловят гръмотевици, няма безброй устройства м/у мен и доставчика и разни други подобни дивотийки.

 

Стига съм спамил, орезилихме темата :))

 

А цицко е просто марка ... и те се претоварват, и те хенгват .... :)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Ок, да не спорим :lol: Аз ще мина на прословутата опика, защото съм будала, а вие стойте на лана, защото сте тарикати. Аз не мога друго да разбера, темата е за Кулбокс и услугата която предлагат по оптика и в тая тема има една камара фенове на лан, които се опитват да ни обяснят, че опиката е боклук, кулбокс са леваци и видите ли как еди кой си доставчик бил супер. Ние във вашите теми не спамим, не спамете и вие в нашите. От 100 страници тема има точно 5 дразнитела, дето седят и ни обясняват, че лана било по добре.

ТАКА: На мен ми харесва опитика, защото "опиката си е опитика" и ще си използвам нея. А пукнете се от яд!

 

Толкова си неграмотен, че не осъзнаваш даже колко. Не само си будала, а много повече от будала. Пак ще те питам "умнико", оптиката ти влиза ли в мрежовата ти карта? Нещо не ми отговори предния път. Ако си с такава карта да ти стисна ръката. Иначе разликата между твойта "оптика" и мен е, че на теб са ти натикали един черен чеп в къщата до конвертора, а аз съм на 50 метра от него, примерно. И ако вземеш да се позагледаш какво ти влиза в мрежовата карта, би трябвало да млъкнеш с неграмотните си тъпотии. Ако утре видя още спам, привилегиите ти на новак се изчерпват.

Link to comment
Share on other sites

WOW, най-айляшки решавам да пробвам колко ще изкарам на speedtest от лаптопчето и пробвам до БГ - 20мбита (wifi - затова). За майтап избрах сървъра в Los Angeles и останах с отворена уста:

 

1488248843.png

 

щом това е на speedtest-a значи нормално с повече нишки и повече ще излезе... какво се е случило с нета напоследък. 100% съм сигурен че миналата година международния беше значително по-зле.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Пак ще те питам "умнико", оптиката ти влиза ли в мрежовата ти карта?

Имам възможност да влиза, но ме мързи да местя сървъра. Не виждам обаче каква ще е разликата. Интернета на Cooolbox си е перфектен. Никакви забележки от както съм им клиент. Обслужването също е на отлично ниво.

Raptor нали се сещаш обаче, че от "черната" кутия до теб не си сам на клона?

Link to comment
Share on other sites

1488348016.png

 

 

Нормално ли е като пусна торента и пинга до рутера ми да скача на 20-30ms? Като спра торентите - пада на <1.

Да възможно е, просто ти е малко кекав рутъра и вижда зор.

Link to comment
Share on other sites

Ето го и на ланката Н3 до LA

 

1488915249.png

 

И само ще кажа, че ланката си е ланка, а не че отиката си е оптика, че ще изям бана. :rolleyes:

И че това е предното доказателство, че ланките предлагат пиаринг, а не интернет и при тях международния нет е пуснат до толкова, че да видиш горе долу какво има на тракера (примерно), но ако ти се наложи да сваляш нещо е много по бързо да отидеш до там със самолет да си го вземеш на диск от колкото да го чакашшшшшшшшшш да пристига години. Даже мисля, че и с плуване през атлантика ще стане по бързо, но е на кантар работата тогава.

Edited by bibiiip
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...