Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Ти си ги броил абонатите на ITD, и знаеш счетоводството им за да ги говориш тези работи?

Елементарно е Уотсън.

Дори не хващат и 4000 домашни!

Интернета си е интернет но ТВ-то има още много да наваксва докато стане на ниво което не дразни!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Наистина възможността за запис е сериозно предимство, и донякъде конкурира „минусовите” канали на DCC. Но засега нещата не са съвсем изчистени – например след запълването на флашката за да записвате отново на нея трябва пак да се обадите на съпорта и те отново да я форматират. Не е ясно и какъв обем пространство е необходим за минута запис например. И мисля, че ITD по подробно трябва да обяснят тези неща. А това че възпроизвеждането става единствено чрез сеттопбокса, мисля отначало бе ясно. Но както и да е, въпреки че минавам за противник на ITD (не, че е вярно но има хора, който са силно склонни към самовнушения), според мен това е голяма крачка в правилната посока. Очевидно конкуренцията между фирмите доставящи интернет и телевизия дава резултат, и се надявам положителните промени да продължат.

Edited by ovid
Link to comment
Share on other sites

... например след запълването на флашката за да записвате отново на нея трябва пак да се обадите на съпорта и те отново да я форматират. ...

Не мисля, че това е необходимо. Просто отиваш в "Моите поръчки", където ти е списъкът със записаните неща и можеш да изтриеш каквото искаш там, за да освободиш място.

 

8 GB-ова флашка събира 3 часа запис, около 2.46 GB на час.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

По-новите Motorola 1003 са малко "по-чевръсти", но пак е около 2 секунди от картина до картина, вероятно защото просто технологията на сигнала е такава. Но иначе за бързо прехвърляне на канали само с информацията за текущото им предаване става без никакво забавяне.

 

 

На същите тези сеттоп боксове дистанционното е универсално, т.е. позволява да контролира и тв-то. Дори без да държиш под ръка постоянно две дистанционни, би трябвало да можеш да контролираш силата на звука единствено от тв-то, като по този начин няма да ти се налага коригиране при всяко пускане. Вярно е, че сеттоп бокса не помни настройката за силата на звука — решението е да не се пипа, а силата на звука да се контролира от тв-то. Това разбира се се отнася за по-новите мотороли, но разликата не е огромна...

 

Определено не мисля, че телевизията на Кулбокс е толкова зле, колкото е интернетът на някои други. Като канали сигурно може да се желае още, но в същото време предлага и неща, които ги няма при повечето други (TV+, Film+ примерно, който гледа мачове). Отделно се появи и възможност за запис на предавания, макар и тук да има какво да се желае.

 

След изтичане на 12-месечен договор, три цифрови приемника, интернет 40/40 Mbit/s международен и телефон със 100 минути бг и международни разговори, при предплащане за 5 месеца напред излиза по около 39 лв на месец (плащаш 5 получаваш 6, 36.90 + 2х5 = 46.90*5/6=39.08 лв на месец). Не зная дали друг доставчик ще ми предостави всичко това, с това качество, на тази цена. Аз лично съм много по-доволен отколкото от предишните си доставчици. Бил съм преди това на Евроком, Angelsoft/Нетгруп, Булсат... Когато нещо си е добро, си е добро, ако ще да звучи и като реклама. В момента, когато нещата не са наред, и те не трябва да се спестяват.

 

Най-големия проблем си остава забиването на устройството.Останалите неща наистина могат да се преглътнат до някъде. Това с предварителното плащане касае едва ли повече от 5% от абонатите, защото почти никой не може да си позволи толкова голямо авансово плащане.Другото което определено е минус за услугата им е зависимостта от Вестител.Това доста им сковава програмните схеми и като изключим каналите на Булсатком, останалите са си доста...базови.

Link to comment
Share on other sites

Всичко е относително. Не знам 200 кинта доколко са непосилни, при условие, че така или иначе ще ги платиш, а отстъпката ти е близо 20% от месечната такса. Въпрос на сметка... Ако ставаше въпрос за наем на жилище, някакъв ремонт на кола, да не говорим за покупка, сигурно щяха да са смешни пари. Факт е, че го има като опция, а не съм убеден, че при другите доставчици има такава възможност.

Link to comment
Share on other sites

Всичко е относително. Не знам 200 кинта доколко са непосилни, при условие, че така или иначе ще ги платиш, а отстъпката ти е близо 20% от месечната такса. Въпрос на сметка... Ако ставаше въпрос за наем на жилище, някакъв ремонт на кола, да не говорим за покупка, сигурно щяха да са смешни пари. Факт е, че го има като опция, а не съм убеден, че при другите доставчици има такава възможност.

За да бъдем по точни 16% отстъпка се прави при предплата, което са си доста пари! Имам предвид хипотетично ако си на 36.90 лв/месец, ако предплатиш 5 месеца, общата сума е 184.50 лв, като през 6-те месеца реално с отстъпката ти излизат 30.75 лв/месец, което общо за 6 месеца като отстъпка от цялата сума е 36.90 лв! Мисля че е различно дали ще плащаш 37 лв или 31 лв [За когото може да си позволи да предплати!]Иначе според мене далаверата е пълна! :beer: А и други доставчици не съм виждал с такава оферта... :beer:
Link to comment
Share on other sites

Ако издребняваме до десетични запетаи и най-близко цяло число, 1 от 6 в проценти си е точно 16,66666 и т.н., което се закръглява на 17%, затова и казах близо 20%. А колкото повече е месечната ти такса, толкова повече в абсолютна стойност са тези проценти. При мен конкретно такава предплата почти ще ми покрие таксата за двата допълнителни приемника — не е малко... Въпрос на преценка и разбира се на възможности, не че обичам да предплащам.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Отделно се появи и възможност за запис на предавания, макар и тук да има какво да се желае.

Това сега го научавам :))

Как става?И защо от фирмата никой не се е погрижил да го науча като техен абонат?! B)

Link to comment
Share on other sites

Това сега го научавам :))

Как става?И защо от фирмата никой не се е погрижил да го науча като техен абонат?! B)

Ами,защото още било пробно!Одеве звънях на съпорта и тама едно момченце започна да ми обяснява,че било пробно,че най веройтно нямало да стане с флашка трябвало външен хард да вържа и.т.н.Аз му казах,че нищо не пречи да опитаме и така!!Още чакам.звънях към 10 сутринта.Иначе си записа номера да ме уведоми ако стане евентуално!! :angry: Значи след повторно обаждане от моя страна се оказа,че става с определени модели флашки?!!За съжаление моята не е от тях.Служителя ми каза,че било пробвано с флашка Transcend и ставало със сигурност.За другите не можел да гарантира.Моята е кингстън и не стана.

Edited by Gyumishev
Link to comment
Share on other sites

Ами,защото още било пробно!Одеве звънях на съпорта и тама едно момченце започна да ми обяснява,че било пробно,че най веройтно нямало да стане с флашка трябвало външен хард да вържа и.т.н.Аз му казах,че нищо не пречи да опитаме и така!!Още чакам.звънях към 10 сутринта.Иначе си записа номера да ме уведоми ако стане евентуално!! :angry: Значи след повторно обаждане от моя страна се оказа,че става с определени модели флашки?!!За съжаление моята не е от тях.Служителя ми каза,че било пробвано с флашка Transcend и ставало със сигурност.За другите не можел да гарантира.Моята е кингстън и не стана.

 

Вчера след като Ilves, анонсира новата функционалност във форума на cooolbox, реших да я пробвам. Първо се обадих на съпорта за повече подробности, обясниха ми, че те форматират външното устройство (флашка или външен хард диск), тъй като използват някаква LINUX файлова система, пробвах я под Ubuntu, след форматирането но не се отваря, ако някой е по-вещ по линукса и даде повече информация ще е от полза за всички. Сложих флашка Кингстън, първата ми, купена преди не знам вече колко години 128 Mb, беше под FAT 32 файлова система. Обадих се отново на cooolbox и след 5 минути ми върнаха обаждането, вече можех да записвам. Интересното е, че Ilves се представя за обикновен потребител и в двата форума но, очевидно разполага с доста „ вътрешна” информация. Дори когато зададох някои въпроси към ITD, той с готовност веднага отговори, което е малко странно.

Edited by ovid
Link to comment
Share on other sites

Служителя ми каза,че било пробвано с флашка Transcend и ставало със сигурност.За другите не можел да гарантира.Моята е кингстън и не стана.

Да не би да се прави проверка на производителя на флашката :lol: :lol: :lol:

Това, което ти е казал служителя е пълна тъпня от една страна а от друга - свръх некомпетентност.

Link to comment
Share on other sites

... Интересното е, че Ilves се представя за обикновен потребител и в двата форума но, очевидно разполага с доста „ вътрешна” информация. Дори когато зададох някои въпроси към ITD, той с готовност веднага отговори, което е малко странно, но нали страдам от параноя.....

Мерси за комплимента :beer: Ама чак пък "вътрешна" информация...

 

... Значи след повторно обаждане от моя страна се оказа,че става с определени модели флашки?!!За съжаление моята не е от тях.Служителя ми каза,че било пробвано с флашка Transcend и ставало със сигурност.За другите не можел да гарантира.Моята е кингстън и не стана.

За модели флашки и дискове не знам, но сеттоп боксът трябва да е от по-новите — Motorola VIP1003.

 

... пробвах я под Ubuntu, след форматирането но не се отваря, ако някой е по-вещ по линукса и даде повече информация ще е от полза за всички. ...

То между другото идеята им е точно външният носител да НЕ може да се чете на компютър, а единствено чрез сеттоп бокса, към който е регистриран.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

 

 

То между другото идеята им е точно външният носител да НЕ може да се чете на компютър, а единствено чрез сеттоп бокса, към който е регистриран.

 

Да, бе и аз това то писах преди няколко поста. Но ти анонсира тази нова функционалност, ние обикновените потребители само бяхме виждали бутоните за запис, но sloter, бе писал че когато те станат работещи, ще ни информират. Е случи се но няма как обновен потребител да го знае. Но все пак Gyumishev пеше

Одеве звънях на съпорта и тама едно момченце започна да ми обяснява, че било пробно

Ilves Ти някакви свръхестествени заложби ли имаш че го разбра преди всички? Аз ги нямам и просто чета форумите. Но както и да е в случая е промяната е положителна.

Edited by ovid
Link to comment
Share on other sites

Ами може пък случайно онзи ден да съм си пуснал допълнителни приемници. Като съм правил заявката и е станало дума, че искам да са от новите, да са ми казали, че за записване ще ми трябва флашка 8GB. И като са ми направили инсталацията, да съм се обадил да видя защо не работи функциалността и да си ми форматирали флашката.

 

Толкова ли невероятно и свръхестествено изглежда всичко това и прави ли ме "необикновен" потребител или служител на Кулбокс, каквато теория изложи?

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Абе не знам,може да е защото пробвах в неделя!Сигурно тогава има само охранители в офиса!съмнявам се,зашото когато се обадих първия път"съпорта" ми каза.че сам съм трябвало да си форматирам флашката и всичко щяло да тръгне........?!!След 20 секунди обаче размисли иказа.че ще ми се обади след 1-2 минути!Обади ми се след 20-25 минути и то друг човек и каза,че моята флапка не ставала?!! :unsure: Та за това се съмнявам нещо.А иначе приемника ми е от новите Motorola VIP1003

Edited by Gyumishev
Link to comment
Share on other sites

Ами може пък случайно онзи ден да съм си пуснал допълнителни приемници. Като съм правил заявката и е станало дума, че искам да са от новите, да са ми казали, че за записване ще ми трябва флашка 8GB. И като са ми направили инсталацията, да съм се обадил да видя защо не работи функциалността и да си ми форматирали флашката.

 

Толкова ли невероятно и свръхестествено изглежда всичко това и прави ли ме "необикновен" потребител или служител на Кулбокс, каквато теория изложи?

 

Да бе и само на теб ти казаха тази „тайна”, никой друг потребител не знае, даже и съпорта твърди, че това е нещо ново. Знам, че спорът ще е без победител. Това не ме притеснява. Но се надявам всеки мислещ потребител да разбере кой пише тук.

Edited by ovid
Link to comment
Share on other sites

Да бе и само на теб ти казаха тази „тайна”, знам, че спорът ще е без победител. Това не ме притеснява. Но се надявам всеки мислещ потребител да разбере кой пише тук.

... нали страдам от параноя ...

:rolleyes: Хубавото е, че поне сам си постави диагнозата няколко поста назад, но явно не можеш да преодолееш проблема си. За какъв спор става въпрос?!? Вместо да благодариш, че някой е споделил полезна за теб информация... Сигурно не ти и минава през ум да признаеш, че може да грешиш или да се извиниш.

Link to comment
Share on other sites

Нещо грешиш в цитирането. Но благодаря за констатациите, мисля всички разбраха за какво става дума

Edited by ovid
Link to comment
Share on other sites

Нещо грешиш в цитирането. Но благодаря за констатациите, мисля всички разбраха за какво става дума

Не ти прави чест да обвиняваш други, че те цитират грешно след като за целта си триеш цитираното от предишен пост, защото изглеждаш доста глупаво. Много добре се вижда кога си изтрил края на последното си изречение. Два пъти съм го цитирал, че то не завършва с точка както е сега, а с ", но нали страдам от параноя.....", така че не се излагай допълнително.

Link to comment
Share on other sites

Не ти прави чест да обвиняваш други, че те цитират грешно след като за целта си триеш цитираното от предишен пост, защото изглеждаш доста глупаво. Много добре се вижда кога си изтрил края на последното си изречение. Два пъти съм го цитирал, че то не завършва с точка както е сега, а с ", но нали страдам от параноя.....", така че не се излагай допълнително.

 

Да така е според теб, но има много неща който не казваш за себе си, по обясними причини.

Edited by ovid
Link to comment
Share on other sites

Време е някой модератор да се намеси.

@gado за разлика от @Ilves , явно има някакви пророчески заложби.

 

@victory много си в грешка за бр. абонати на cooolbox.

Link to comment
Share on other sites

Време е някой модератор да се намеси.

@gado за разлика от @Ilves , явно има някакви пророчески заложби.

 

@victory много си в грешка за бр. абонати на cooolbox.

Ами нямам пророчески заложби, но за сметка на това имам доста солиден опит с разни тролове и флеймъри, та не ми беше трудно да се досетя на къде вървят нещата... BTW, на този овид ли овът* ли беше, номера с редактирането на постовете (на по-късен етап) явно му е любим. Тръсне някой бисер и после с оня номер - Ама ти нещо си в грешка, аз такова не съм казвал... Нищо де, човека явно и понятие си няма, че дори и след редакция, оригиналът на мнението може да бъде изваден на показ, но пък доста уверено върви към влакнестият край на форумните си изяви.

 

Тук от край време си има агитатори на кулбокс.Затова тръгват и разправиите.

Да, този тип агитатори са познати под името - Доволни клиенти. Аз примерно в моята си област винаги съм се стремял да си завъждам такива "агитатори". Принципът е много прост, върши си работата като хората, клиентите в последствие ще ти правят рекламата, при това без да се налага да се даде една стотинка отгоре. Толкова ли е трудно да се приеме този факт, та се налага непрекъснато да се търси под вола теле?

Много ми е интересно, защо , аджеба, не се водят дискусии по реалните проблеми (качество на телевизията, управлението на СТБ-тата, пробните услуги и опции), а винаги се стига до момента с платените агитатори и меренето на Е-пишки? Или може би, диверсанти наистина има, но са от страната на разни импотентни "конкуренти"?

 

*в някои краища на България така наричат конската муха.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Не не, Тръгват от двама пишещи се 100 % интилигентни, но в какво само те си знаят :)

 

Гадо е абсолютно прав!

 

Как да ги изключа тия лампи на устройствата. Някой знае ли? Ако отворя кутиите и изключа диодите могат ли да ме обвинят в рушене на операторско оборудване? Има ли начин за друго оборудване при клиента което да изключва полагането на второ устройство - адаптора. Става въпрос да имам телефон но без устройството а направо от медия конвертора??? Благодаря :)

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Всеки, с малко под средната интИлигентност би разбрал колко са им абонатите от номера на Договора му. Аз съм 3xxx абонат. За една година е нормално да са се появили още 1000-2000 абоната. Но, не е нормално за такваз велика фирма абонатите да са 20% от тези на бившето ДСС.

BTW, днес чаках почти седем часа за отстраняване на проблем за 3 минути. Ей на тва му викам добър сУпорт. И най-интересното е, че след всяко мое обаждане през 1-2 часа чувах следното: екипа е тръгнал към адреса. Да ви имам екипите. За 7 часа се стига до Америка... от единия до другия край на Пловдив се стига за 20 минути.

 

Фани се скрий някъде .

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...