Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Моят също е лош тия дни, вероятно не е до доставчик.

А защо не сложиш на главния ви рутер една програма да следиш кой колко нет дърпа в момента, за да добиваш представа как е нета във всеки момент..

С микротик сме, ама нямам достъп до него. Мога само да гледам графоките на трафика, но не и кой какво прави за съжаление.

 

Вече на няколко теста виждам много висок пинг, в случая 60 мс до София, но и до Плд виждам, че е над 10-20. Така ли е по принцип :wacko: ?

 

Че то моя (дето в момента съм с по-лош нет) тия дни нещо се побърка и е средно <1 или 1 ms lokalen, и 2-3ms БГ.

Сутринта до София беше 3мс

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

razr777, тоя спийдтест нали се сещаш, че е измерил локалната ти скорост. Ако ще даваш за БГ показатели - ползвай София.

 

Неа начин тва да стане :) То си пише аджаба на кой е speedtest сървъра в Пловдив ;)

 

П.С. Дава препоръчително София, защото се водят че са софийско ИСП :)

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Неа начин тва да стане :) То си пише аджаба на кой е speedtest сървъра в Пловдив ;)

 

П.С. Дава препоръчително София, защото се водят че са софийско ИСП :)

Това пък най-лесно може да се оправи с един ъпдейт на geolocation базите, които ползват.

Това винаги ме е учудвало, базите примерно на Maxmind ежемесечно се обновяват, като последно ползвах едни миналогодишни, и IP-тата на Изилан в Пловдив излизаха Софийски. Не е трудно да ги ъпдейтнат просто, но това, което ми идва на ума да не може да стане/да не го правят, е че понеже са с динамични IP-та, които се разпределят не само между абноати в един град, но и междуградски абонати. От тази гл. точка дадено IP не се води на никой град за постоянно май.

Link to comment
Share on other sites

Това пък най-лесно може да се оправи с един ъпдейт на geolocation базите, които ползват.

Това винаги ме е учудвало, базите примерно на Maxmind ежемесечно се обновяват, като последно ползвах едни миналогодишни, и IP-тата на Изилан в Пловдив излизаха Софийски. Не е трудно да ги ъпдейтнат просто, но това, което ми идва на ума да не може да стане/да не го правят, е че понеже са с динамични IP-та, които се разпределят не само между абноати в един град, но и междуградски абонати. От тази гл. точка дадено IP не се води на никой град за постоянно май.

 

Именно :)

Link to comment
Share on other sites

Кажете ми струва ли си COOLBOX, и по-добре ли е от VISIO? Интересува ме ,като техен абонат, да ги сменям ли с COOLBOX? Моля,който е на COOLBOX, да ми даде реално мнение и отговор ! Благодаря ! :punk

Link to comment
Share on other sites

Кажете ми струва ли си COOLBOX, и по-добре ли е от VISIO? Интересува ме ,като техен абонат, да ги сменям ли с COOLBOX? Моля,който е на COOLBOX, да ми даде реално мнение и отговор ! Благодаря ! :punk

Ами аз преди два месец а се разделих с Визио и съм много по-доволен. За повече инфо погледни постовете по - нагоре.

Link to comment
Share on other sites

Само да не ти спират нета при всяка буря и да идва след един, два дни (както ми се случва в момента при доставчика на който съм вкъщи) - си заслужава.

Поне според мен. Затова съм си заявил и за вкъщи от същото :) - куулбокс демек.

Link to comment
Share on other sites

Някой използвал ли е някои от офис пакетите? Че гледам скорости като за тарифата от 25 лв, но на цена 65 лв. Тази за домашните потребители от 45лв е със статично ИП, а на 65 бизнес е с динамично. Някой интересувал ли се е какви са разликите - какво е по в бизнес тарифите, че искат тия цени?

Link to comment
Share on other sites

А нещо за по-стабилна връзка/по "гарантирани" скорости? Че сега на моменти се получават големи разминавания от 20Мбит-а

Link to comment
Share on other sites

Чудя се. Ако пусна Coolbox-a, какво става с телефонния ми номер? Той реално моя собственост ли е или бТК си го прибират и ITD ми дават друг?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Чудя се. Ако пусна Coolbox-a, какво става с телефонния ми номер? Той реално моя собственост ли е или бТК си го прибират и ITD ми дават друг?

 

Ако си пуснеш Coolbox ще имаш номер И от ITD... тоест ще имаш два телефонни номера.

С техния Аналогов Tелефонен Aдаптер ще можеш да си запазиш и номера от БТК и то така, че да имаш два номера на един апарат.

Със сигурност обаче не можеш да си запазиш номера oт БТК и да ползваш телефония през ITD, те ще ти дадат номер, ако това беше въпроса ти.

 

Но можеш и да си закриеш поста в БТК и да имаш само номер от ITD...

Link to comment
Share on other sites

Чудя се. Ако пусна Coolbox-a, какво става с телефонния ми номер? Той реално моя собственост ли е или бТК си го прибират и ITD ми дават друг?

Ползваш и двата номера едновременно ! Просто ако искаш да се обадиш през БТК преди да набереш номера натискаш звезда (или диез май беше) не съм сигурен понеже така или иначе не ползвам БТК вече а номера го държим за да ми се обаждат хората които имат само него. Към воип гейтуея се включва едно сплитерче което си го има и без това в комплектът му и в него си включваш едновременно телефонният апарат и линията на БТК. И така на един апарат си използваш и двата номера.

 

Надявам се да съм ти бил полезен.

Link to comment
Share on other sites

Някой така случайно да знае дали затварят някои портове ? Ъплоада сравнително постоянна величина ли е ?

Няма филтрация на портове. ъплоуда е според зависи до къде и какво .... но е доста по-добре от това което съм ползвал преди.

Link to comment
Share on other sites

Писах им за Кичука и ми отговориха (още на следващия ден - събота, което ме учуди) че още нямат и си дадох данните да ми звъннат когато има.

Link to comment
Share on other sites

Писах им за Кичука и ми отговориха (още на следващия ден - събота, което ме учуди) че още нямат и си дадох данните да ми звъннат когато има.

И аз съм така. На следващият ден звънят веднага. Аз я пуснах късно вечерта и ме събудиха сутринта, също съм си оставил телефона и адреса, остава само да чакаме.

Link to comment
Share on other sites

Днес са ми пуснали рекламка точно за този доставчик и тарифата изглежда доста прилична даже супер добра.Само че никъде в брошурката не пише за колко IP-та за дадената цена става въпрос защото това най-вече ме интересува.

 

Иначе картата на покритието за сега е много малка но за мое щастие аз съм вътре :D В момента от север е ограничено от бул.6-ти септември до южната граница бул.Христо Ботев.Западната граница е цар Борис 3 Обединител до източната бул."Източен.Ако сте в този правоъгълник тоест част от район Централен сте вътре иначе за другите квартали явно ще се чака.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...