Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Пусни нещо тестчета туй онуй. Да видим латентноста, скорости, свързаност ( БГ, Европа, Америка ). Пусни и през каде минава връзката ;)

 

То аз мога да кажа, вчера видях НЛО, ама къде ли ми е снимката ;)

ок вечерта ще пусна някакви тестове, само кажи до къде, със кой спийдтест, пинг тестове ако искаш торент, фтп ...

Edited by razr777
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Speedtest.net най- добре ще е да пуснеш сега един тест в прайм тайм, когато са най- натоварени мрежите и след 12ч примерно или когато лягаш, да видим има ли разлика. Кажи колко ти е по тарифа скороста, т.е колко ти гарантирам и от спийдтест, като имаме предвид, че не е много точен ще си направим изводите, защото все пак като ти покаже 1Mbit Int. определено ще е доста зле. Естесвено няма как да стане това при ITD.

Мерси предварително.

Link to comment
Share on other sites

Видях на центъра една реклама на ITD. Логото беше нещо от сорта на "Намалета скороста на автомобила, а си увеличете скороста на интернета. Нещо такова и пишеш скорости до 1gbit :)

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

Евала мога само да кажа !

Към този момент са без конкуренция...

А най-много се радвам, че няма да имам вземане-даване с БТК и в офиса и вкъщи :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Добре де, ама нещо не виждам обявената симетрия в скоростите. Има ли я реално, или нещата са както се виждат по-горе- upload=50% download?

Link to comment
Share on other sites

еднаква скорост за достъп до българското и международното интернет пространство

 

Ето още една точка, по която реалността силно се разминава с обявеното.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Естествено. Това са негарантирани скорости и услуги ;) Още повече, че speedtest.net е някакъв глупав флаш, който зависи от хиляди параметри и никога не можете да разчитате на него за реално отчитане на скоростите. Още повече, че както съм казвал, мога да си платя 100$ или 100EUR колкото беше цената на speedtest.net сървъра и да си шейпна всички входящи и изходящи скорости през дадения протокол на глупавата програма. Тогава к'во праим ?! Прекалено дълго е за обяснение. Ако някой иска може да поспорим по темата :P

Колкото до услугата на ITD - за домашен интернет в Пловдив е една от най-стабилните и добрите. Все пак съм длъжен да отбележа и разликата в закъсненията. При fiber трасетата и fiber switch-овете закъсненията са в пъти по-малко от колкото по LAN или друг вид пренос(да не говорим за Wireless или за DSL, Coaxial). Още повече, че изказването на познат в случая напълно важи "Има два вида интернет доставчици - телекомуникационни и всички останали". ITD са от телекомуникационните и един от най-добрите на пазара(имат достатъчно голям капацитет international свързаност). :)

Link to comment
Share on other sites

..

Аз пък бих казал, че домашния потребител не го е еня кой колко капацитет принципно имал, или кой какъв доставчик се наричал ;)

 

Той си гледа връзката, дали с спеедтест.нет, дали с други средства.

Мненията и тестовете пък според мен са показателни, особено ако се пусне един ping host_name

от command prompt. Speedtest наистина не е много показателен, но команд промпта е. Особено ако след него няма някакъв рутер или суич.

Човека си пуска торенти, и с времето добива представа и за скорости и закъснение.

Дали са стабилни на практика, тепърва ще се види с времето. В България практиката и теорията силно се разминават.

За момента параметрите скорост и закъснение не са нещо забележително според мен.

Скоро в темата за Langame май никой не е пускал какви скорости има вече.

Ще се види.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък бих казал, че домашния потребител не го е еня кой колко капацитет принципно имал, или кой какъв доставчик се наричал ;)

E, аз съм домашен потребител, и ме е еня, че от както съм на ИТД имам нет и в хубаво и в лошо време (без разлика в качеството). Еня ме е и, че само за седмица в тракери като ТЛ и Демонид имам по над 120 - 150 ГБ ъплоуд (нещо за което при Визио не можех и да мечтая).

302537381.png

302538312.png

302538580.png

302538936.png

 

Това е на 25лв тарифа. Еня ме е и, че вече не ми се налага да слушам глупости по телефона (което доста често ми се налагаше при Визио, като изобщо не правя сметка на парите които съм потрошил за да им звъня и да слушам същите тези простотий)

Link to comment
Share on other sites

I\0_Error е казал много точно за какво става дума.Дори и пинг и трейс да пуснеш нещата са многооо относителни :) ( до къде пускаш заявка, колко още човека правят заявка за там - демек колко е натоварена машината и какви са капацитетите и, и т.н. )

Link to comment
Share on other sites

I\0_Error е казал много точно за какво става дума.Дори и пинг и трейс да пуснеш нещата са многооо относителни :) ( до къде пускаш заявка, колко още човека правят заявка за там - демек колко е натоварена машината и какви са капацитетите и, и т.н. )

важното е обаче, че вашият нет е бетон :lol: :laughing: :woot .... а пък при останалите доставчици нещата са относителни :wacko:

 

п.п. ама как винаги ще намериш да кажеш нещо в тоя тон именно в някоя от темите на конкуренцията :P

Link to comment
Share on other sites

I\0_Error е казал много точно за какво става дума.Дори и пинг и трейс да пуснеш нещата са многооо относителни :) ( до къде пускаш заявка, колко още човека правят заявка за там - демек колко е натоварена машината и какви са капацитетите и, и т.н. )

Виж ся ! Хич не ми пука коооолко са относителни нещата ! Компютъра ми е в ръцете, налага ми се да използвам интернет (не само за Р2Р) и смея да твърдя, че намирам известна разлика между това което съм получавал за същите пари от Визио и това което получавам в момента от ИТД. Всъщност разликата е осезателна ! Нали се сещаш, че когато фактите говорят........... ? Така, че айде пак да ми обясниш колко са относителни нещата, а !?

Link to comment
Share on other sites

Виж ся ! Хич не ми пука коооолко са относителни нещата ! Компютъра ми е в ръцете, налага ми се да използвам интернет (не само за Р2Р) и смея да твърдя, че намирам известна разлика между това което съм получавал за същите пари от Визио и това което получавам в момента от ИТД. Всъщност разликата е осезателна ! Нали се сещаш, че когато фактите говорят........... ? Така, че айде пак да ми обясниш колко са относителни нещата, а !?

 

като не си доволен от ITD що не си стоиш на Визио? аз специално нямам никакви оплаквания

Link to comment
Share on other sites

E, аз съм домашен потребител, и ме е еня, че от както съм на ИТД имам нет и в хубаво и в лошо време (без разлика в качеството). Еня ме е и, че само за седмица в тракери като ТЛ и Демонид имам по над 120 - 150 ГБ ъплоуд (нещо за което при Визио не можех и да мечтая).

302537381.png

302538312.png

302538580.png

302538936.png

 

Това е на 25лв тарифа. Еня ме е и, че вече не ми се налага да слушам глупости по телефона (което доста често ми се налагаше при Визио, като изобщо не правя сметка на парите които съм потрошил за да им звъня и да слушам същите тези простотий)

 

А еня ли те е, че плащаш за 15мбит къмто навсякъде, а получаваш 12 и то само в пловдив?

Link to comment
Share on other sites

понеже не ми се четеше направо ще си задам въпроса.

какво е качеството на телефонията която предлагат?

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...