Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

victory , виждам че си засегнат от нещо и сега се чувстваш силен, защото има някакъв проблем в мрежата.

Не смятам да започвам полемика с теб на тази тема. Предпочитам да се концентрирам в решаването на проблема.

Link to comment
Share on other sites

В никакъв случай не пускайте Тянков ТВ HD, че тоигава хептен ще спре цифровата... има вирус в сигнала на Планета HD :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

И една молба към тези, които искат да се включат към мрежата ви в Кючук-а:

Много Ви моля не ставайте абонати на кулбокс в този момент. Нашите проблеми ще стават все по-големи, а вашите големи проблеми тепърва ще започват. Изчакайте докато собствениците решат да си оправят бакиите с услугите и тогава сте добре дошли в нашето общо светлинно семейство. В момента колкото повече им стават абонатите в този квартал, толкова повече стават и проблемите. И за да бъда коректен: За други квартали досега не съм прочел за постоянни оплаквания и проблеми.

 

sloter, явно си готин пич, но и очевидно нищо не зависи от теб. Така, че не го приемай лично. Срещу фактите и боговете мълчат.

 

Доста нихилистично, да има проблеми понякога, да в момента телевизията е зле. Досега съм ползвал услугите на гигабит, нетгруп/булсатком, dcc, но интернета на кулбокс е най добрият. Съпорта също е несравним с останалите доставчици.

Link to comment
Share on other sites

Да, факт е че оптиката е следващото "стъпало" и някои хора са много притиснати. Няма как да е. Разбирам хората, че са се опитвали да изградят нещо, но идва момент за появата на новото, което и да не желаят се налага над старото. Света се развива и прогресира. Постоянно идват нови технологии. Въпроса е да гледаш в бъдещето, да си правиш анализите и да избереш подходящото, което ще се наложи.

 

Аз съм в кичука и нямам никакви проблеми. Играя международно mmorpg и днес не съм забелязал проблеми, нито вчера и всичко е на ниво.

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Пределно ясно е защо някои хора тук се опитват да ни хапят...то само машинката на техниците, с която дойдоха вкъщи за инсталацията струва, колкото новата Форд Фиеста. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Пределно ясно е защо някои хора тук се опитват да ни хапят...то само машинката на техниците, с която дойдоха вкъщи за инсталацията струва, колкото новата Форд Фиеста. :lol:

Ъхъм, а PVC лентата с която увиха творението след използване на машинката струва поне колкото 4 зимни гуми на Бугати Вейрон :laughing:

Да не говорим за новите Дачии с които се возят техниците... дето и румънците не ги купуват, че като затвориш вратата и си спомняш за Вартбург - ушите ти кънтят 2 минути. Сигурно рекламите с които са изрисувани струват повече от колите.

Ама това е друг въпрос.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Ъхъм, а PVC лентата с която увиха творението след използване на машинката струва поне колкото 4 зимни гуми на Бугати Вейрон :laughing:

Да не говорим за новите Дачии с които се возят техниците... дето и румънците не ги купуват, че като затвориш вратата и си спомняш за Вартбург - ушите ти кънтят 2 минути. Сигурно рекламите с които са изрисувани струват повече от колите.

Ама това е друг въпрос.

 

Ами като гледам колко негативно си настроен що седиш още. Избор за доставчици бол.

Link to comment
Share on other sites

Ами като гледам колко негативно си настроен що седиш още. Избор за доставчици бол.

Ти ако те правят сандър 6 месеца... как ще си настроен? Позитивно ли?

Да, както вече писах - ще се махна от тях. Другата седмица ще видя каква е възможността за вклюване към N3. Поне ще плащам 15 лева и надявам се нет-а да е по-добър като качество. Поне в темата за N3 няма оплаквания за качеството. А скоростта ми реално и сега е 20 мегабита, така че ще си спестя нерви и пари.

Link to comment
Share on other sites

victory, мерси за поправката. В бъдеще ще си редактирам постовете за грешки вместо да търся начин да решавам проблема.

Временно са спрени HD каналите поради технически причини. Проблема с дигитализирането на картината трябва да е сведен до минимум.

Продължаваме работа до пълното възстановяване на каналите и картината.

Мрежата не е натоварена и на 50% от възможностите си, но не винаги техниката работи според характеристиките си.

Виждам, че имаме доста "доброжелатели" които само чакат появата на някакъв проблем за да започнат с генералните си заключения.

Мрежата е в непрестанен процес на надграждане и разрастване и правим необходимото този процес да не се усеща от вас, но никои не е застрахован от софтуерни и хардуерни проблеми и те за съжаление са част от картинката :(

 

 

Периодично смятам да споменавам тук, че интернетът, който ползвам от Кууулбокс е най-добрия, който съм имал :)

Проблеми е имало, но са малки и от дъжд на вятър. Решавани са бързо. Ако сте в Кючука и си търсите доставчик, мисля има само 1 разумен избор.

Телевизия от вас не съм ползвал, няма и да ползвам. Да слушам хората да се оплакват през страница мисля не е нормално.

Вярно, гледам с презрение дебелия корпоративен кабел.. но за 12 лв/мес- кеф ти НБО, HD, 12 научно- популярни, ТВ+, всичко!

Link to comment
Share on other sites

Ето и едно филмче, илюстриращо върховата оптична технология и чудовищната скорост от 80 мегабита:

 

http://rghost.net/4117081

 

При това теста е на тази страница на булфорум, който се хоства от... от кой? От кулбокс.

Мерси от такъв нет.

А сега ми кажете, че Опера 11 и ИЕ8 са боклуци и да приключваме с драмата.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Моят проблем, На Викторито и Лъки Лучано стоят от месеци, без да има и грам промяна към по-добро.

Аз сега запазвам добрия тон и отвреме-навреме се опитвам да си давам кураж, че и за другите намирам сили, но не знам докога и докъде ще ми стигнат силите!

 

bhake най-лесното е да се махнем и аз и викторито и лучаното и всички, с които Куулбокс имат проблеми.

Не винаги, обаче това, което е лесно да се направи е правилното решение!!!

 

Аз мога да те контрирам в чисто приятелски тон, като ти отговоря на върса с въпрос - А защо нещата не са такива, каквито изглеждат по рекламите?

 

Айде този път ще се кротна,и ще спестя някои неща!

Link to comment
Share on other sites

Моят проблем, На Викторито и Лъки Лучано стоят от месеци, без да има и грам промяна към по-добро.

Аз сега запазвам добрия тон и отвреме-навреме се опитвам да си давам кураж, че и за другите намирам сили, но не знам докога и докъде ще ми стигнат силите!

 

bhake най-лесното е да се махнем и аз и викторито и лучаното и всички, с които Куулбокс имат проблеми.

Не винаги, обаче това, което е лесно да се направи е правилното решение!!!

 

Аз мога да те контрирам в чисто приятелски тон, като ти отговоря на върса с въпрос - А защо нещата не са такива, каквито изглеждат по рекламите?

 

Айде този път ще се кротна,и ще спестя някои неща!

 

Ами чесно да ти кажа аз съм от 3 години и повече клиент. И съм нямал накакви фрапантни оплаквания или проблеми които да не са решавани в разумни срокове. Поддържам доста фирми и Всичките съм ги убедил да се включат към кула и никой не съжалява. Доста и частни клиенти съм убедил да минат към тях и те не съжаляват. Последно вързах бащами щом имаше покритие в неговия квартал и то преди 1 седмица. Преди това съм обиколил много доставчици и от всичките несъм бил доволен, така както съм доволен от кула. При мен нещата са такива каквито изглеждат по рекламите !!!

Link to comment
Share on other sites

Ами чесно да ти кажа аз съм от 3 години и повече клиент. И съм нямал накакви фрапантни оплаквания или проблеми които да не са решавани в разумни срокове. Поддържам доста фирми и Всичките съм ги убедил да се включат към кула и никой не съжалява. Доста и частни клиенти съм убедил да минат към тях и те не съжаляват. Последно вързах бащами щом имаше покритие в неговия квартал и то преди 1 седмица. Преди това съм обиколил много доставчици и от всичките несъм бил доволен, така както съм доволен от кула. При мен нещата са такива каквито изглеждат по рекламите !!!

 

Може ли да се убедим, че нeщата при теб са такива, като по рекламите - Може ли да видим дали нямаш загуби, като ползваш точките до Хасково, Русе, Истанбул, Белград?може ли да видим как са нещата с пинга при теб до сайтове, като: www.adobe.com, demonoid.com, dir.bgq google .com. чрез сайта - http://pingtest.net/

 

Всички имат проблеми!!!Няма такъв доставчик, който да няма проблеми...ние това го знаем.

Проблематиката на проблема е, че по дадени тикети се работи, а резултати няма и това продължава с месеци.

Сутрин и по обяд нета бърз, че направо ще си счупи краката от мерак...смрачи ли се нета все едно е на патерици . почва се със забавено отваряне на страниците и наличие на загуби.

 

Е сори, ама при мен и няки момчета тук нещата не са както са по рекламите.

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

Може ли да се убедим, че нeщата при теб са такива, като по рекламите - Може ли да видим дали нямаш загуби, като ползваш точките до Хасково, Русе, Истанбул, Белград?може ли да видим как са нещата с пинга при теб до сайтове, като: www.adobe.com, demonoid.com, dir.bgq google .com. чрез сайта - http://pingtest.net/

 

....

 

Съжалявам ама такива неща аз за тест не ползвам. И не ги смятам за еталон. Аз лагване вечер нямам.

Link to comment
Share on other sites

Поддържам доста фирми и Всичките съм ги убедил да се включат към кула и никой не съжалява.[/b]

И кои са тези фирми? Я дай един листинг да ги видим.

Link to comment
Share on other sites

Пределно ясно е защо някои хора тук се опитват да ни хапят...то само машинката на техниците, с която дойдоха вкъщи за инсталацията струва, колкото новата Форд Фиеста. :lol:

извинявам се но малко офтопик:

 

Понеже това го споменаваш вече за 3ти път, бих искал да те осведомя, че елегантно са те налъгали, или пък ти го правиш. Но пък нали имидж трябва да се гради.

Машинките им са китайско или корейско производство, според зависи от коя реколта са и кога са поръчвани, струват в момента толкова, , толкова, или пък толкова. Особено последното, защото фирмата е леко свързана с ITD. Не съм забелязал да има нови фиести на тези цени.

Това е цена към крайни клиенти на фирмата доставчик с включена печалба, данъци, мита, такси и други допълнителни разходи. при доставка/поръчка на повече от 3 броя обикновено има намаление от около 10-15%, тъй като общия пазар на подобна апаратура в страната, а и по света е доста свит.

За сравнение и информация истинските машинки, чиито технологии са копирани от сръчните китайски инженери са обикновено с японски марки. Те струват $10000-12000 според комплектацията, производителя и надценката за доставчика. има и по-скъпи машини с още по-голяма прецизност и надеждност, но предназначението им не е за FTTH.

Разликата в цената между китайското изпълнение и японското не идва само от различната цена на вложения труд, но и от разни подробности като софтуер, прецизност, надеждност, възможност за настройки и поддръжка. Няма да навлизам в подробности и сравнения, защото не съм имал възможности за продължителни тестове.

 

Не се заяждам, нито пък искам да обиждам. Дори тези машинки си работят напълно задоволително, а и момчетата работещи с тях вече са понатрупали доста опит.

но тези приказки с цената на апаратурата са като фукане на разпивка в селска кръчма, как некой "големец"се е возил у градо в такси МЕРЦЕДЕС и щото е баровец си плаща по десетки левове, а то всъщност да е било Волга, но пък на същата цена.

 

п.п. Сигурен съм кой модел са им машинките, защото съм ги виждал в ръцете на техници от кууууулбокса докато са монтирали разни малки и големи кабели, които после са окачвали по стълбове и дървета да си висят на воля и до днес. И дано следващото самохвалство на кууулбокс да не е "правим муфа 144 влакна за час", щото не знам колко мърмота ще им трябват за целта.

Link to comment
Share on other sites

От опит знам, че каквото и да се каже в този момент ще има обратен ефект. Видно е и желанието на някои хора да изстискат максималното от ситуацията.

Искам да успокоя абонатите които четат форума и не вярват на провокациите които се пишат, че проблема с телевизията скоро ще бъде разрешен окончателно и всички услуги отново ще бъдат с качеството с което всички са свикнали.

Link to comment
Share on other sites

От опит знам, че каквото и да се каже в този момент ще има обратен ефект. Видно е и желанието на някои хора да изстискат максималното от ситуацията.

Искам да успокоя абонатите които четат форума и не вярват на провокациите които се пишат, че проблема с телевизията скоро ще бъде разрешен окончателно и всички услуги отново ще бъдат с качеството с което всички са свикнали.

Kaкви провокации, бе?! Вместо да се засрамиш ти почваш да клеветиш. Айде като си толкова отворен ела в къщи да видим кой лъже! Обаче, ако се окаже, че написаното от мен е истина... ще поискаш сам да ти деактивират акаунта тук и повече няма да стъпваш в този форум. В противен случай аз ще направя същото.

 

Много си нагъл и подмолен, но нищо. Както знаеш... рано или късно истината излиза.

Утре спешно заминавам извън града, но в неделя вечер съм готов да те посрещна. Вземи си какъвто лаптоп искаш и заповядай на тестове. Да видим кон боб яде ли.

 

Обади ми се на този телефон: 0885 617919 да се уточним. Лъки Лучано ще бъде поканен за свидетел на теста. Дано е свободен да дойде.

Ако не дойдеш - работата е ясна.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

.... Поне в темата за N3 няма оплаквания за качеството....

Споко ! Като се прехвърлиш там..., ще има.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...