Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тянков не знам, обаче надявам се тази "бомба" да не е "ПОТВ" — не че има лошо, а защото наистина се създадоха очаквания за нещо предстоящо около Нова година, което трябваше да кара напусналите да съжаляват, а останалите да тръпнат в очакване. :))

Link to comment
Share on other sites

Hallmark Channel е известен,а при нас го няма.Чудя се дали няма да е той :rolleyes:

Но всички програми,които ме интересуват лично ги има вече в пакета и съм супер доволен,че включих и тв услугата към абонамента :beer:

Link to comment
Share on other sites

Така е,но не защото не ми харесва.Отскоро съм на цифрова и съм доста впечатлен от природонаучните програми и само тях гледам тези дни :))

Link to comment
Share on other sites

Hallmark Channel е известен,а при нас го няма. . .

Забрави за Hallmark Channel. Още преди три месеца се преименува на Diva Universal:

 

Universal Networks International обяви, че ще преименува Hallmark Channel на Diva Universal в България през октомври, като най-добрите филми и сериали на Hallmark Channel ще продължават да бъдат излъчвани по Diva Universal. Тази стъпка се предприема като следващ етап от мащабната стратегия на UNI да обедини телевизионните си канали под пет освежени основни марки, предоставяйки премиерно оригинално съдържание, насочено към местната аудитория навсякъде по света.

 

Diva Universal ще стартира на 3 октомври, неделя, с премиерата на хитовите филми „Професия блондинка” и „Професия блондинка 2” с участието на Рийз Уидърспун, следвани от премиерата на първите два епизода на „Ченгета новобранци”, новият американски сериал на Universal Networks International с участието на Миси Перегрим и Грегъри Смит.

 

Цялата новина. . .

Link to comment
Share on other sites

Е каквото и да направим все ще има разочаровани. Все пак казах, че е най-искания като общо мнение, за всеки това може да е различен канал и сигурно пак ще има разочаровани.

Няма да е POTS или Telesur или някаква подобна боза. Найстина не ме питайте, защото няма да го кажа преди да е факт. Когато го пуснем ще видите, че съм бил прав :)

Link to comment
Share on other sites

А няма ли да пуснете канали със заден час на някои канали, че наще много държат на тази функционалност.

 

Много хора държат на такава опция!!!

Имам още 2-3 месеца договор с Близото и още отсега обмислям дали да си пусна и ТВ на Кууул, но Sloter работи по един въпрос с мен, и ако се справят с екипа му, ще си пусна и ТВ!

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

w00x - това което правят някой оператори с TS (TimeShifted TV) е нелегално и телевизиите не искат и да чуят за него. Възможно е да се договори подобно нещо, но само за техните собствени продукции... т.е. всякакви мачове , филми и т.н. дори някой от по-интересните предавания чийто права се държат от филмови студия не могат да бъдат нито записвани (NPVR) нито пускани на по-късен час (TimeShift). Телевизиите малко по-малко се "разчупват" и може би това ще бъде възможно в бъдеще , но за момента е незаконно и нелегално. Иначе техническа възможност да се прави има и не изисква нито големи средства нито кои знае какви познания в лаб-а сме го правили без проблем.

 

david_launcher - на този етап не искам да се ангажирам със срокове за пускане на ТВ-то на компютър.. това също е нелегално и дори известната на всички уеб ТВ платформа през интернет (знаете го сайта) постепенно замира , като в близката година от там изчезнаха доста от по-важните канали и в бранша се говори, че ще бъде спрян окончателно. Просто, защото и това е нелегално :( за каналите които са стойностни

 

NetZombie - Днес направих още една промяна в PoP-а на които си ти и от които имаме няколко оплаквания за влошавания вечер на интернет-а. Моля, тествай събота/неделя как ще бъде трафика и ми дай инфо.

 

Повярвайте ми ние също бесннем срещу политиката на филмовите студия и телевизии , защото са закостенели и не са отворени за диалог. Въпреки скъпия и световно лицензиран CAS (криптиращата система за каналите в телевизята) на Вестител която отговаря на всички критерии за сигурност (не е нещо което сме писали на по бира) телевизиите приемат думите "PC" и "Запис" за мрасни думи и започват когато я чуят да правят като на оная реклама "па-па-па-па" :( и разговора спира. Всички оператори по един или друг начин оказват натиск върху тях и аз съм оптимист, че все пак ще има пробив , но за съжаление не мога да знам кога това ще се случи.

 

Поздрави на всички

Link to comment
Share on other sites

... пускане на ТВ-то на компютър.. Просто, защото и това е нелегално :( за каналите които са стойностни ...

Ясно е, че не можем да искаме нещо, което е нелегално. Как стои въпросът, в такъв случай, с онези канали, които не са платени, т.е. "нестойностните", колкото и които и да са те? Защо междувременно не предоставите тази "екстра", макар и тя да не е същото като пълния набор от програми? Предполагам не е проблем да ограничите достъпа единствено до абонати на Кулбокс, т.е. не говорим да правите някакъв тв портал и да захранвате половината свят. Някой може да каже, не си струва. Що да не си струва, ако е безплатно и в допълнение към останалото? Дори и като демонстрация на възможностите да е.

Link to comment
Share on other sites

Тъкмо и аз тея дни щях да питам какво стана с ултра, мега, гига изненадата, където ни чакаше по нова година то било 1 нов канал.... Голяма тайна беше голямо нещо. Не искам да ви обиждам ама е несериозно да праскаш гръмки слова как "ще утрепем рибата" и после 1 нов канал. С него и без него.

 

Всичко необходимо на телевизията се оказа забранено..... Наистина ще е супер изненада да се връщат каналите няколко часа назад. Щом другите оператори го правят, значи едва ли някой гледа дали е много законо или не. Както не е законо да се ползва пиратски софтуер, или да се тегли филм или цели дискове, но поне 1 от тея всеки дето има компютър и интернет в България го прави.

Link to comment
Share on other sites

... Щом другите оператори го правят, значи едва ли някой гледа дали е много законо или не.

 

ей заради такова мислене и след 100 год. тая държава няма да стане "бяла".

Link to comment
Share on other sites

....

То като си спомня - през 70-те години бяха 'незаконни' ролковите HiFi магнетофони, през 80-те компакткасетите и касетните декове, през 90-те .mp3 формата и записващите CD-та :)). Индустрията за забавление приема техническия прогрес само под много сериозен и продължителен натиск. И сега е същото - индустрията се противи но все по често и съвсем легално се продават приемници с вградени твърди дискове и възможност за запис. И това в абсолютно законопослушните западна европа и америка.

Link to comment
Share on other sites

То като си спомня - през 70-те години бяха 'незаконни' ролковите HiFi магнетофони, през 80-те компакткасетите и касетните декове, през 90-те .mp3 формата и записващите CD-та :)). Индустрията за забавление приема техническия прогрес само под много сериозен и продължителен натиск. И сега е същото - индустрията се противи но все по често и съвсем легално се продават приемници с вградени твърди дискове и възможност за запис. И това в абсолютно законопослушните западна европа и америка.

 

В САЩ си е нормално. Приемника ти записва всичко, което му кажеш от програмата под час и после влизаш да си го гледаш. Има и меню в което можеш да влезеш и да си гледаш безплатни филми и сериали. Има и платени разбира се. ON DEMAND.

 

A mp3-ките и записващите CD-та НИКОГА не са били незаконни.

Link to comment
Share on other sites

ей заради такова мислене и след 100 год. тая държава няма да стане "бяла".

По друга причина няма да стане бяла държава...

Докато има такива, които плащат по 40+ лева като овце на месец за 100+ канала, 80% от които са свободни, 10% чалга а по другите 10% няма едно стойностно предаване. За филми и музика да не говорим.

 

Между другото нет-а пак е в киреча от няколко дни. Много мудно ми отваря страници, скоростта падна (повече от 1,5МБ/с download не съм видял от седмица).

 

Бяла държава...

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

ей заради такова мислене и след 100 год. тая държава няма да стане "бяла".

 

Да, ся ще ми кажеш, че ползваш само лицензиран софтуер и си купуваш само оригинални ЦД-та да слушаш музика или да гледаш филми......

 

Докато не стане да ни сравняват не само данъците, как са били по-ниски от европейските пък заплатите не, няма да се оправим. С удоволстие ще си плащам за услугата да ми връщат няколко часа назад каналите, но специално Кулбокса не искат да ми предоставят . Още като се пусках като един от първите с цифрова телевизия ми казаха, че ще я предлагат тази услуга.(аз бях от абонатите с които тестваха услугата Куул-Тв)

 

МП3 никога не е бил забранен. Незаконо е свалянето на албуми с авторско право, били те и на МП3.

Link to comment
Share on other sites

По друга причина няма да стане бяла държава...

Докато има такива, които плащат по 40+ лева като овце на месец за 100+ канала, 80% от които са свободни, 10% чалга а по другите 10% няма едно стойностно предаване. За филми и музика да не говорим.

 

Между другото нет-а пак е в киреча от няколко дни. Много мудно ми отваря страници, скоростта падна (повече от 1,5МБ/с download не съм видял от седмица).

 

Бяла държава...

 

Работи се по въпроса, ама ти вяскаш ли се напоследък тук, че да направим малко обмяна на опит :lol: !

Sloter в момента има въпрос с повишена трудност...да видим дали ще успее да се справи. :pirate

 

Кои страници ти се отварят със забавяне?

Пусни пинг до тях да видим дали имаш загуби.

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

Работи се по въпроса, ама ти вяскаш ли се напоследък тук, че да направим малко обмяна на опит :lol: !

Sloter в момента има въпрос с повишена трудност...да видим дали ще успее да се справи. :pirate

 

Кои страници ти се отварят със забавяне?

Пусни пинг до тях да видим дали имаш загуби.

Доста съм зает, NetZombie а и да ти кажа честно вече ми е все тая. Но, ще следя с интерес развитието при бившето ДСС и ако някоя от новите фирмички възкръсне като Феникс от пепелта - ще се върна към нея. Поне цените са по-ниски.

Иначе всички страници ми се отварят с няколко секундно забавяне, дори Гугъл. Тъй като последните седмици съм в командировки извън града не следя особено състоянието на нет-а.

Щях да забравя...

Честита Новата 2011 година на теб и на всички съфорумци. Нека тя Ви донесе много здраве и късмет, другото само ще дойде :)

 

МП3 никога не е бил забранен. Незаконо е свалянето на албуми с авторско право, били те и на МП3.

Незаконно е разпространението на материали с авторско право, не свалянето. И няма забранен музикален или видео формат. Всеки има право да прави копие на закупените материали с авторски права, но за лична употреба.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...