Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Можеш да прочетеш за TP-LINK 1043ND, с какъвто съм аз тук. 91 лв е в ЕРА, виждал съм го и в Карфур, вероятно го има и другаде. Мисля, че някой беше писал хубави неща и за по-малкото братче, което е без гигабитов порт.

Този изглежда супер, но ще имам ли макс скорост през 1 стена и около 4 метъра :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Този изглежда супер, но ще имам ли макс скорост през 1 стена и около 4 метъра :rolleyes:

Гарантирано няма да видиш подобни скорости на безжична връзка.

Link to comment
Share on other sites

Гарантирано няма да видиш подобни скорости на безжична връзка.

Не се заяждам, ама ако има N крайно устройство, не е гарантирано, че няма да ги види. Аз на 7 метра през една стена с моя рутер (Бъфало) не съм засичал осезаемо намаляване на връзката, постига си над 7МБ/с за малкия bandwidth (20MHz/150 mbit), и над 15 при двойния на 270. Дали на 3 метра в същата стая, или на 7 в другата стая, разликата съм я виждал в областта на нормалната грешка.

Link to comment
Share on other sites

Ами аз му отговарям в контекста на въпроса му за "този изглежда(щ) супер" модем (TP-Link-а). Макар и да не го ползвам много на безжично, имам TP-Link N 300M безжичен адаптор и от разстояние и през стена скоростите не са като с кабелна връзка. Иначе принципно се вързва на 300 Mbit/s, а рутерът е на 40Mhz. Не че съм правил чак толкова екперименти де...

Сигурно беше по-правилно да отговоря, че не мога да гарантирам, че се постигат същите скорости с конкретния рутер.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

На десктопа нещо не мога да докарам USB адаптора N 300M да бачка като хората, за да видя практически как стоят нещата в сравнение с кабелна връзка. А единствено на него виждам "максималните" скорости на Кулбокс.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Ще се ползва на лаптоп с N карта. И според мен ще вади макс, щом сега с lynksis wrt54G ги вадя 2.4mbps на макс. обхват :beer:

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=67257&view=findpost&p=1495417765

Тук съм пуснал малко миксед мод - и пак едно НО - повечето лаптопи работят на ЛАЙТ N - 150Mbps - това е с такава връзка.

Просто за момента предпочитам кабела ако искам макс - не ми се дават още пари за нещо което не ми е нужно на този етап,а и в къщи имам още един G лаптоп и ако мина на чист N за да ми е както трябва скоростта ще има :lol:

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

23122010330.th.jpg

Някой знае ли това това входове или изходи са и за какво могат да се ползват?Отзад на сеттопбокса са. :blink:

Този за HDMI кабела го знам,другите два ме интересуват-оранжевият и онзи ,който ми изглежда да е USB.

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

23122010330.th.jpg

Някой знае ли това това входове или изходи са и за какво могат да се ползват?Отзад на сеттопбокса са. :blink:

Този за HDMI кабела го знам,другите два ме интересуват-оранжевият и онзи ,който ми изглежда да е USB.

Оранжевия най-вероятно е S/PDIF (цифров аудио изход).

Този до него и на мен ми прилича на USB, ако у-вотото има DVR/PVR възможности може да се включи flash-ка или преносим твърд диск.

Link to comment
Share on other sites

Наистина е така:MOTOROLA VIP 1003

Rear-panel interfaces include Ethernet, USB, SCART, HDMI and electrical S/PDIF

Изглежда,че за в бъдеще ще може да се разширяват възможностите на тв услугата :rolleyes: -Network Personal Video Recorder - NPVR и друго.

Link to comment
Share on other sites

С TP-Link WR1043ND и LevelOne(за 35 лв в Мултирама) не мога да го вържа на повече от 150мбпс и постигам максимум това:

 

В същата стая на около 3.5 метра от рутера.

 

 

3metra.jpg

 

В съседна стая през една тухлена стена (6-7 метра от рутера)

 

prez1staq.jpg

 

През 3 тухлени стени (около 10-11 метра от рутера)

 

 

prez2stai.jpg

 

През 3 тухлени стени (около 10-11 метра от рутера), но със вграденото на лаптопа 54 мбпс

 

prez2staiorg.jpg

 

 

С две думи, майче няма много смисъл да се купува отделен приемник на N стандарт, ако не си в същята стая с рутера. Поне според мен де.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

На 26-ти имахме проблем с DHCP сървъра и е възможно някои абонати да са имали проблем в интервала 9:30 - 10:30 сутринта. Мрежата е работила, но тези които са искали адреси в този интервал не са получили и от там е било прекъсването им. Съжаляваме за пречинените неудобства и сме отстранили проблема за постоянно. Нямаше как да предупредим, защото не е било планирано.

Аз лично планирах да се наспя поне един ден, защото оставихме детето на родителите ми.. но Мърфи си знае работата :) Друг път

 

Поздрави.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ако не ме лъже паметта, трябваше да се случват някакви подобрения на телевизията и хората, които си бяха сменили телевизията, щяха да се връщат. Това беше написано в тази тема, но не помня къде точно и не ми се търси. Обещанието беше за след 2-3 месеца и беше преди 2-3 месеца.

 

Да очакваме ли скоро въпросните нововъведения или се отлагат във времето?

Link to comment
Share on other sites

Основната промяна на този етап ще бъде пускането на най-липсващия канал в програмната ни схема (не питайте няма да го кажа преди да стане окончетелен факт, което ще бъде съвсем скоро , защото има подписан договор и остават няколко финални уточнения до пускането, но пак не ми се ще да давам точен срок за да няма разочаровани и гневни коментари ).

Ъпдейт по функционалността също ще има, не точно с параметрите с които се надявахме, но все пак ще има.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...