Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Windows 7 - 64bit и Linux Mint. Зад рутер на кабел. Даунлоудът с едно 5 Mbit/s по-нисък от преди, ъплоудът си е същият. За резултатите, зависи и какво сте накачили на компютрите си.

 

1080432557.png 1080427963.png

 

30678219.png 30678197.png

 

30678175.png 30678149.png

 

P.S. Trio Standard, 36.90 лв/месец, един включен сеттоп бох + един включен ATA, рутер TL-WR1043ND, кабел през гигабитов порт на рутера и гигабитова мрежова карта.

В интерес на истината, вързан към същия рутер, 5-годишен лаптоп на спийдтеста специално дава много по-ниски резултати. Зависи много от цялата хардуерна и софтуерна конфигурация.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

То хубаво праскате си някви прозорци кой колко най-го дига ама е и хубаво да споменете на ква тарифа сте

Win 7 32bit година и полвина с него не е мръднал пушка отсякъде

1080635475.png Втори опит--> 1080636687.png

36лева тарифата тв+нет+тел

Edited by KyPo
Link to comment
Share on other sites

Куро, добре ще е да замериш пинга през команд промпта, до цооолбоь.бг, защото поне от тоя спеедтест изглежда зле като за Пловдив.

Average 4ms Maximum 6ms

EDIT

Туко що направих тест свалих торент през който трафика минава през рутера при 5 сийдъра от нащИ 5.2мб/сек след това свалих на ново същият торент само че директно сложих кабела в пц-то и дигна 7,3мб/сек и ме навява на мисълта че май рутера ли да е сдухан (linksys WRT5gl)

 

Директно сложен кабел 1080685491.png

През рутера 1080688213.png

Edited by KyPo
Link to comment
Share on other sites

. . . и ме навява на мисълта че май рутера ли да е сдухан (linksys WRT5gl)

 

Не се е сдухал.

Това е горе-долу максимума, който можеш да изкараш от този рутер. Аз точно затова го махнах и си "сглобих" PC-рутер.

На пазара вече има доста добри рутери, които няма да ограничават трафика ти. Мисля, че по-назад в темата има правени сравнения.

Link to comment
Share on other sites

Не се е сдухал.

Това е горе-долу максимума, който можеш да изкараш от този рутер. Аз точно затова го махнах и си "сглобих" PC-рутер.

На пазара вече има доста добри рутери, които няма да ограничават трафика ти. Мисля, че по-назад в темата има правени сравнения.

може наивно да прозвуча но нали точно с този модел който съм аз 56 мегабитов в случая аз не му запълвам капацитета и за това ми става чудно че дори 40mbps я ги дигне я не

a по груби сметки максимума който трябва да отпуска да е поне 6мб/сек дори и повече а в моят случай максимум който съм вдигал е 5.2-5.3mb/сек

за това стигам до извода че е сдухан

Link to comment
Share on other sites

Явно се бъркаш.

54мбит е wireless частта, при това тя се води сурова, и се разполовява, и там повече от 2.5-2.8 МБ/с не получаваш, от всеки G-рутер.

При жично свързване теоретично се водят 100 мбитови, но именно там е само на хартия, и повече от 60-тина не съм чул и аз този рутер да развива ЖИЧНО.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

... стигам до извода че е сдухан ...

Въбще не е сдухан, ей тук до мен ми стои още същия — просто толкова си може. Не че е лош рутер, даже е абсолютно стабилен. Ако е примерно с Tomato firmware (то си е просто задължително да замениш оригиналния firmware на този модел), предполагам ще му вдигнеш малко възможностите и ще го докараш до това, което виждаш в момента директно с кабел. Говорим, когато си вързан към рутера с кабел, не безжично.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

@pAbLo_ видя ли сега от кого трябва да се комплексираме? :cry

Ще се гръмна вече!

От такива като вас си внушавам че имам скапан нет та дори и още по скапан хардуер.

При все че се ръсих за всичко доста прилично :ph34r:

Поне съм спокоен че рутера не ми реже от скоростта - с кабел или без кабел,с рурер или без рутер - все 5+мс пинг.

Само на wi-fi ме цака че се връзва на 150Мегабита а не на 300 но явно на лаптопа му е такава картата.

Link to comment
Share on other sites

Ето ви малко и от мен. В момента съм зад TL-WR740N.

30697090.png30697277.png

30697375.png30697688.png

На тарифа 24.90

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Явно се бъркаш.

54мбит е wireless частта, при това тя се води сурова, и се разполовява, и там повече от 2.5-2.8 МБ/с не получаваш, от всеки G-рутер.

При жично свързване теоретично се водят 100 мбитови, но именно там е само на хартия, и повече от 60-тина не съм чул и аз този рутер да развива ЖИЧНО.

 

С G класата не може да се вдигне повече от 2.5 2.8 MB.

Още като ме прекарваха ми казаха че с моя рутер - g class няма да развивам високи скорости.

В мулти рама-та имаше готини рутерчета под 100 лв,и бяха над 100 мега бита.Също и до Сточна гара//сладкарница Неделя има една фирма за мрежови компоненти.

Link to comment
Share on other sites

@pAbLo_ видя ли сега от кого трябва да се комплексираме? :cry

Ще се гръмна вече! ...

Сега някой да не си помисли, че по всяко време удрям 0-та на pingtest-а и да очаква, че и при него трябва да е така. В момента примерно отклонението играе до няколко ms. Speedtest-ът до Пловдив си е със същите показания както сутринта и по принцип си е толкова, дори нормалното в посока сваляне по-скоро залепваше на около 93-94 Mbit/s, ъплоудът - поне 80 на Windows, и поне 85 с Линукс, латенция - 3 ms Windows, 1 ms Linux. Може да има разлика по райони, но това за мен са параметрите, които виждам без аномалии в показанията.

Link to comment
Share on other sites

Въбще не е сдухан, ей тук до мен ми стои още същия — просто толкова си може. Не че е лош рутер, даже е абсолютно стабилен. Ако е примерно с Tomato firmware (то си е просто задължително да замениш оригиналния firmware на този модел), предполагам ще му вдигнеш малко възможностите и ще го докараш до това, което виждаш в момента директно с кабел. Говорим, когато си вързан към рутера с кабел, не безжично.

Сложих Tomato-то но нетя май нещо се е вкиснал ........че ми дава едни и същи ниски скорости и с рутера и без него

Link to comment
Share on other sites

Сложих Tomato-то но нетя май нещо се е вкиснал ........че ми дава едни и същи ниски скорости и с рутера и без него

Бих те посъветвал да дръпнеш едно Linux Mint Live DVD и да бутваш от него и да направиш проба с Firefox без рутер. Ако и при това положение виждаш същото, или хардуерно системата ти куца, или наистина имаш проблем преди входа към компютъра. Просто елиминирай едно по едно...

 

При мен скоростите на теста в момента са идентични с тези от сутринта. Между другото, не изключвам вероятността да има разлика в различните райони на покритие, така както беше при предишния ми доставчик. Бил съм в ситуация, когато на по-ниска тарифа са имали по-високи скорости от моите. Аз съм сравнително близо до централния офис на Кулбокс.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

ПРедложете какъв Wi-Fi рутер да си взема за coolbox-а?

Че сега като колегата @KyPo с linksys G стандарт през Wi-Fi повече от 2.3mb не дигам :)

Нещо N стандарт до около 100лв. и да работи без проблем с повече натоварване /повече от 1 комп. :) /

Тоест да вадя максимума на тарифата за 25лв. през Wi-Fi и LAN.

Edited by Rubbish
Link to comment
Share on other sites

ПРедложете какъв Wi-Fi рутер да си взема за coolbox-а?

Можеш да прочетеш за TP-LINK 1043ND, с какъвто съм аз тук. 91 лв е в ЕРА, виждал съм го и в Карфур, вероятно го има и другаде. Мисля, че някой беше писал хубави неща и за по-малкото братче, което е без гигабитов порт.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Нацелих еднин загубен пакет от 50.

В момента тествам с 500 - www.cooolbox.bg

Ping statistics for 84.22.1.10:
   Packets: Sent = 500, Received = 496, Lost = 4 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
   Minimum = 2ms, Maximum = 10ms, Average = 2ms

Май ще го следя по празниците :bgrin:

1081193006.png1081194079.png

Иначе на теста - нищо ново

Edited by pAbLo_
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...