Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Пробва ли нашите тракери с колко сваляш?

Какво точно те интересува? Спийд теста мисля,че е достатъчно точен,в най-лошия случай ще е по бавно от реалноста -.-

Днес свалих 2филма от замудна с 3.5-3.6mb/sec съответно.От международни тракери не ми се е налагало да свалям - там би трябвало да е 2.2-2.3mb/sec според speedtest

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

какъв е смисъла от торентите ? :bgrin:

...

ще се види ъп-а. според рекламата е трафика симетричен, според спийдтест не е. в интерес на истината съм по-склонен да вярвам на рекламата отколкото на спийдтест, ма "око да види, ръка да пипне" ;)

Link to comment
Share on other sites

Какъв ip адрес получаваш на твоя компютър? Би трябвало да не е реален.

От написаното в сайта им IP-то си е от публичните адреси, но е динамично за най ниската им цена. Все пак и аз съм любопитен да прочета отговора.

Link to comment
Share on other sites

Той получава реален адрес. Има една особеност. След voip router-а по всяка вероятност получава нереален адрес за компютъра. Другият вариант е да отделят по 2 ip-та за всеки клиент.

Link to comment
Share on other sites

По договор ип-то ми е реално динамично.На по-големия пакет то е реално статично.

За VoIP рутера не го разбрах много.Дефакто сайт като whatismyip.com и ip-to което рутера ми(имам рутер след voip рутера) получава по DHCP server-а съвпадат - 78.130.210.98.Дано това отговаря на въпроса ти >.<

Edited by Evil_Hacker
Link to comment
Share on other sites

По договор ип-то ми е реално динамично.На по-големия пакет то е реално статично.

Погледна ли компютъра ти какво ip си взима?

Link to comment
Share on other sites

По договор ип-то ми е реално динамично.На по-големия пакет то е реално статично.

За VoIP рутера не го разбрах много.След него си имам мой рутер с ип (в момента) 78.130.210.98.>.<

 

Погледна ли компютъра ти какво ip си взима?

 

 

 

Неговият краен клиент/компютър е с 192.168..... ИП, а ИП-то, което идва от рутера на ИТД е реално (78.130.210.98).

 

Можеш ли дадеш модел на телефона (по-скоро телефонен адаптер), който са ти предоставили и дали имаш достъп до настройките или е заключен? Чудя се дали работят по SIP и дали сървъра им е отворен (едва ли), но все пак. Дай ако можеш повече информация за VOIP-то.

Link to comment
Share on other sites

На VoiP рутера пише единствено: "VoIP one FXS one Line ATA"

bg upload

bg_upload.jpg

Random филм от замудна с малко сиийдъри и доста пийъри. На Downlod-а мисля,че няма смисал да правя SS.Дефакто бълграския ъп и даун са симетрични.Сега ще пусна нещо и от външния,но там според спийд теста ъплоуда е доста по-малко от дауна,но ще видим.

--------

piratebay:

dl

inter_down.jpg

up

inter_up.jpg

Имаше 2ма на бтк и 2ма на евроком като peers,обаче пак ме съмянява скороста нещо,най-вероятно съм закачил някой на itd -_-

---------

btw

286979324.png

LOL,по-договор трябва да е 20мбита XD (Външния си е нормален tho,19mbit)

Edited by Evil_Hacker
Link to comment
Share on other sites

Аре вместо да ми се правиш на интересен да отвориш 2страници по назад?Не съм длъжен да ти поствам нищо тука,още по-малко с отношението ти.

Link to comment
Share on other sites

Телефона излиза доста изгодно и може да е една от причините да мина на този доставчик като имат покритие освен ако сегашния ми не предложи нещо подобно :)

Link to comment
Share on other sites

Аре вместо да ми се правиш на интересен да отвориш 2страници по назад?Не съм длъжен да ти поствам нищо тука,още по-малко с отношението ти.

оФфф Помня, че бях видял тестове, обаче не ми харесаха / бяха много ниски/ и мислех, че са на тази страница и по- късно си хи махнал. Сега видях, постоянно ли е толкова ниска скоростта?

Иначе благодаря много, помагаш на много хора. Евала.

Link to comment
Share on other sites

Айде на промоцията:

286289542.png

286289804.png

286290055.png

286290485.png

Нещо малко международния upload ме притеснява и ще ви дам повече инфо по-късно.

Същото и за телефона ;)

 

Coolbox Standart(25лв)

//

data.bg

Ping statistics for 195.149.248.130:

Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 3ms, Maximum = 4ms, Average = 3ms

--

google.com

Ping statistics for 64.233.167.99:

Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 144ms, Maximum = 164ms, Average = 151ms

 

Ако някой иска още пингове и тестове сега е момента :Д

 

 

 

Нали уж симетрични 1:1 ъп и т.н?

 

Айде на промоцията:

286289542.png

286289804.png

286290055.png

286290485.png

Нещо малко международния upload ме притеснява и ще ви дам повече инфо по-късно.

Същото и за телефона ;)

 

Coolbox Standart(25лв)

//

data.bg

Ping statistics for 195.149.248.130:

Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 3ms, Maximum = 4ms, Average = 3ms

--

google.com

Ping statistics for 64.233.167.99:

Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 144ms, Maximum = 164ms, Average = 151ms

 

Ако някой иска още пингове и тестове сега е момента :Д

 

 

 

Нали уж симетрични 1:1 ъп и т.н? :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

20mbit-a down за 25китна с включен телефон с 100 безплатни минути,не виждам как това е бавно:/

За 42 китна е 40мбит-а със вкл 300 безплатни минути телефон.

Като имаме в предвид,че е с оптичен кабел цялата работа-говорим и за невероятна стабилност несравнима с лан доставчиците.

 

@viper_ ако беше прочел малко повече темата,това го дискутирахме вече.

Edited by Evil_Hacker
Link to comment
Share on other sites

20mbit-a down за 25китна с включен телефон с 100 безплатни минути,не виждам как това е бавно:/

За 42 китна е 40мбит-а със вкл 300 безплатни минути телефон.

Като имаме в предвид,че е с оптичен кабел цялата работа-говорим и за невероятна стабилност несравнима с лан доставчиците.

 

@viper_ ако беше прочел малко повече темата,това го дискутирахме вече.

 

 

Какво сте дискутирали?Това,че всеки говори за лъжите на ITD,а именно 1:1 20 доун и 20 ъп!

Link to comment
Share on other sites

Какво сте дискутирали?Това,че всеки говори за лъжите на ITD,а именно 1:1 20 доун и 20 ъп!

Дай ти един тест до Лондон и Париж ??? Да видим колко по- добра ти е връзката :D

Link to comment
Share on other sites

Какво сте дискутирали?Това,че всеки говори за лъжите на ITD,а именно 1:1 20 доун и 20 ъп!

Е че 17 малко ли е бе момък, ти ся ко?! Като си на ЛГ голям гъзар ли си, много оборотен стана нещо, а?

Ходи си сърбай попарата и спри да дрънкаш глупости...аман, вие ЛГ-ци усирате всички теми с безмислиците си, God save us!

Link to comment
Share on other sites

А защо трябва да се заяждаш на 2 от тестовете ъплоада не е цвете и щом твърдят че предлагат "симетрична" скорост е добре в деиствие да е така не само на брошура

Link to comment
Share on other sites

А защо трябва да се заяждаш на 2 от тестовете ъплоада не е цвете и щом твърдят че предлагат "симетрична" скорост е добре в деиствие да е така не само на брошура

 

 

Не се заяждам ;)

Link to comment
Share on other sites

Е че 17 малко ли е бе момък, ти ся ко?!

Абе щом са казали 1:1 трябва да е 1:1. Не може да бъде 1:0.999999999999, нали разбираш? Иначе и аз се надъхвам да мина на ITD особено щом и телефон предлагат ще можем да махнем изцяло БТК, но да видим кога ще дойдат до нас и още отзиви, защото сега мрежата е малка и стабилна, но като се разрасне да не стане като.... абе няма да казвам като кой, дето нямат по 1-2-3-4-5 дена нет, че ще стане пак великия спор :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

евилхаксор,

случайно на пачкорда дали пише какво е влакното? някъде по надписите на жълтото кабелче дали се среща словосъчетанието "single mode" или поне "G.652" примерно?

и предупредиха ли те да не го огъваш или пречупваш прекалено?

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...