Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Последният път мисля, че не беше от DHCP, защото статуса на рутера не беше Rebinding..., а си беше bound. Той почва да иска нов адрес като мине половината от леазе-то, което при 24 часа lease, е 12 чАса.

Засега няма проблем, а погледнах в нета за въпросния медиа конвертор, работи със захранване от 5 до 18V. Имам голям тежък адаптер 12V/1A, като съвсем краен вариант ако другите опити при следващ инцидент не помогнат. Вече имам 3-4 работи да пробвам в такъв случай, едното е да извадя и вкарам само WAN кабела или да рес-на рутера първо. Но факта, че рутера си взима ИП нормално при нормална работа на всеки 12 часа като няма прекъсване, май говори че той е наред.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Смени захранването. Няма смисъл да си губиш времето в експерименти.

Още по-добре ще е, ако имаш възможност да извадиш 12V директно от UPS-а.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ако някой иска да гледа Шампионската лига, да си отвори категорията със спортните канали и да провери подозрително наименованите канали на дъното на списъка.

 

Добър ход. :D

Link to comment
Share on other sites

И през други доставчици имало пикселизиране.

ACEstream ще се окаже по-стабилна и сигурна технология, защото картинката е перфектна.

 

Ти да видиш!  :lol:

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Дори ако напишеш цифричките и натиснеш ОК, канала не се появява. :D Само с избиране от списъка става,

 

При мен излизат и с набиране на номера.

Link to comment
Share on other sites

Пичове, при мен на всичките HBO-та субтитрите са ръбести и пикселизирани, четат се, но не е много приятно за окото. При Синемаксите и другите канали със субтитри няма проблеми.

Някакви идеи?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аварията явно е с по-голям мащаб, защото през мобилна мрежа нямам достъп до VPS ползващ в София кулбокс за доставчик.
Някой празнува Хелоуин

 

EDIT:

Тръгна

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

За мое учудване, не съм 'усетил' нищо точно аз тоя път, за "щастие" се наложи точно от обяд до сега да не съм на компа, явно ме следят кога излизам, с моите чувствителности :lol: ..

Аз по-скоро се учудвам, че ако е имало прекъсване, нета ми е потекъл отново, медиата ми явно не се е ошашкала като предните пъти та да трябва да я рестартирам.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте! Днес от Cooolbox ми прекараха кабел до къщата ни, но по пътя кабела минава над други два двора в близост до улицата /успоредно/ и исках да попитам имат ли практика Cooolbox в последствие тези висящи кабели да ги прибират под земята ? Че ми е малко странно коя кабел как го опънаха чак трябваше да питам някои съседи дали имат нещо против. Самите техници споменаха че кабелите ги слагали под земята, но не знам дали просто ей така го каза, тъй като един съсед ни гледаше и им намилаше, че кабела трябва да е под земята.

Link to comment
Share on other sites

Те и при мен от едната къща до другата го пуснаха въздушно, ама чак през комшиите не минава. Съмнявам се у нас да тръгнат да ми прекопават двора да го сложат под земята де.

 

При мен смениха едно дистанционно, но то забива. Работи 5 минути и спира. Вадиш батериите и тръгва, трябва да звънна да го сменят.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...