Jump to content
BulForum.com

Помощ при избор на лаптоп


beku

Recommended Posts

добре е, но имай предвид, че ХД2600 не е кой знае колко добро видео. Не, че е проблем, но картата му вдига неоправдано много цената.

 

Дори ще може да играеш новите игри на медиум при това добре :) DX10 е допълнителен плюс. Ако няма друг лап с по-добро съотношение цена/пърформанс, взимай.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Все още не съм решил какво да взема, така че предложенията винаги са доре дошли, ако можеш да предложиш нещо по-добро до 1500лв, давай.

Link to comment
Share on other sites

а кой видео чипсет, който се предлага в "масовите" лаптопи тук в българия е най за предпочитане ... от гледна точка на това, че да може да се играе някоя нова игра на един notebook. :unsure:

не знам к'во му е лошото на това HD2600, ама като гледам benchmark-а в www.notebookcheck.net ... ами тя изкарва над 2,5 пъти повече точки от моята 9550 на десктопа, с който съм в момента ... всеки с преценката си. за едни е малко, за други - достатъчно, за трети - предоволно. ;)

 

и HD2600 се води от 2-и клас, докато един Radeon Xpress 1100/1200 (в ноутбуците, които се обсъждат преди този) е от 5-и клас ... и разликата в точките - 5843 vs. 367, независимо че е направен на доста по-бърз процесор и повече рам, е значителна

 

http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobility-...600.3771.0.html

Link to comment
Share on other sites

само да отбележа, че точките които гледаш са под различни конфигурации, което прави сравнението малко безсмислено. Примерно, гледам тестове под Т2050 цпу, разбирай по-бавен рам, чипсет и т.н - а бе въобще съвсем друга конфигурация и вади X точки. Друго видео - тествано на друг ноутбоок с Т7100 - коренно друг, в пъти по-бърз процесор, 2 пъти повече и по-бърз рам вади 2X точки. Е това какъв бенчмарк е ?

Link to comment
Share on other sites

е, аз това го споменах по-горе, ама според мен такава голяма разлика е просто незначителна ... дори да му сложиш същия процесор, същата рам едва ли xpress 1100/1200 ще докара и до 1/3 от резултата на hd2600 ... не говоря от опит, но а просто изказвам предположение ;)

също така разгледах набързо предлаганите оферти за notebook в техномаркет и моето скромно мнение е, че за цената си @chistacha е избрал един от най-добрите варианти ... вече е въпрос на избор дали ще предпочете intel или amd, ati или nvidia (hd2600 или gf7600) и ... марката.

 

и все пак, нека някой който има лаптоп с видео чипсет 1100/1200 и горе-долу същия процесор и рам, да направи един benchmark, за да видим аджеба к'ва е разликата между 1100/1200 и 2600 ... и дали примерно разлика от 300 лв. си заслужава :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.msicomputer.co.uk/index.php?fun...p;cat3_no=#menu

Ето това ми е лаптопа, от САЩ ми го докараха. Ако МСИ бяха скапани просто нямаше този лаптоп да е носител на толкова много награди. Моят съвет беше да си вземе МСЙ просто защото е по-добър за тези пари.

Link to comment
Share on other sites

няма и да чуеш :)

 

Просто защото всеки си има мнение. Аз лично съм ползвал преди това Ацер. Ацера в България предлага най-много value for money. Има перфектен пърформанс, но има посредствена сглобка. Усеща се флекс и липса на солидност. Същото гледам и за МСИ. Прочети 2-3 ревюта за МСИ и когато се стигне до cons винаги хората ти казват - некачествена изработка. Незнам какви награди са обрали, но определено не беше лаптоп на годината, която традиционно отива при Леново или Дел.

По-скоро МСИ можеш да го сравниш с Ацер, но за по-малко пари получих

 

-по-як дизайн

-по-добра сглобка (особено новите gem-stones имат доста импрувмънт в сглобката)

-повече пърформанс

 

Иначе тоз МСИ е първия, на който дизайнът му ми харесва. Пожелавам ти безаварийна работа с него :)

 

Сега ползвам Thinkpad и незнм какво повече може човек да иска от лаптоп. Rock solid.

Работя и с N300 - много качествен продукт.

Link to comment
Share on other sites

http://www.offex.bg/showproduct-4009.html

 

 

Dell Inspiron 1525

 

процесор: Intel® Pentium® dual-core T2330 1.60GHz/533MHz

дисплей: 15.4"" WXGA

памет: 1024MB DDR2

хард диск: 160GB (5400RPM) SATA

оптично устройство: DVD+/-RW

видео: 256MB nVidia® GeForce® 8600M GT

10/100Mbps, WLAN 802.11a/b/g; Bluetooth, Camera 2.0MP

софтуер: DOS

 

Гаранция: 3 години

 

цена: 1222 лв.

 

 

... имайки в предвид картата, това също мисля, че не е лошо избор ... а и dell си е марка отвсякъде, 3 год. гаранция ... само операционна система дето няма

Link to comment
Share on other sites

картата е добра. Спека е ОС-а, но принципно това е една от най-добрите кофигурации за парите си, която съм виждал. То си е направо game station :)

Link to comment
Share on other sites

Да се изкашлям и аз не на място, като цяло въпросният делл е много добра машина. Тих е много и екрана е добър. Батерията също кара доста. Само, че дизайна е отвратителен. Също е доста по-дебел от примерно едно хп или компак. Но пак казвам това му е единсвеният недостатък. Също ми е прекалено пластмасов на допир...

Link to comment
Share on other sites

Според мен тази карта не е толкова добра, колкото си мислите. Не е хич геймърска, в зависимост от какво ще подкарвате.

Аз лично съм леко разочарован от нея, очаквах да е убиец. :zzz

Link to comment
Share on other sites

Според мен тази карта не е толкова добра, колкото си мислите. Не е хич геймърска, в зависимост от какво ще подкарвате.

Аз лично съм леко разочарован от нея, очаквах да е убиец. :zzz

тук говорим за видео чипсет за лаптоп, а не за видео карта за настолно pc ... което си мисля, че ти имаш в предвид.

разликите не са маловажни в случая ;)

Link to comment
Share on other sites

Според мен тази карта не е толкова добра, колкото си мислите. Не е хич геймърска, в зависимост от какво ще подкарвате.

Аз лично съм леко разочарован от нея, очаквах да е убиец. :zzz

 

Еми то се 4ете преди да се вземе хардуер , само от реклами и голи о4аквания - остава разо4арование ... в общи линии "мерак с пари се гаси " евтина карта - само РАЗО4АРОВАНИЕ ... другия път хвърли 300-400 лева и ще останеш доволен, а ако хвърлиш 500-600лв. може да стане и убиец !

 

Дела е трепа4 за парите си , особенно с 3-те години гаранция , а картата е може би най-добрата която се среща в среден клас лаптоп, все пак не говорим за десктоп-геймстейшън!

... ина4е не е лошо да се види по компютърните фирми как са цените на същите лаптопи , много рядко и то само на промоции , цените в техно..маркети, полиси и метро , са по-ниски от компютърните фирми ... обикновенно по-известните компютърни фирми в Пловдив държат поне 5% по ниски цени от големите магазини за техника ...отделно и ако някой познат ви го вземе с отстъпка ... разликата може да стане 4увствителна !

Link to comment
Share on other sites

картата е перфектна. В БГ трудно ще намериш такава, дори и да ти се дават пари. А на тази цена...

А бе аз ти казвам, че нови игри(без крайсис и обливион) ще лети на 1024, всичко хай. Все пак е лаптоп, а не настолен сандък.

Link to comment
Share on other sites

картата е перфектна. В БГ трудно ще намериш такава, дори и да ти се дават пари. А на тази цена...

А бе аз ти казвам, че нови игри(без крайсис и обливион) ще лети на 1024, всичко хай. Все пак е лаптоп, а не настолен сандък.

Мне, даже НФС Карбон не върви на 1024х768 медиум детайл. Върви де, ама позацепва от време на време, не знам този крайзис как ще ти тръгне.

 

ЕДИТ: samkijot, аз си говоря просто как вървят игрите на тази карта, не сравнявам с други карти (били те за лаптоп или пц)

 

Опа, сега се усетих, че аз говоря за друга карта - 8400ГТ. Емииии, то пак същото приблизително, 8400 пак е 512МБ и 128 бита, само 600 Мегахерца в сравнение със 700те на 8600ГТ.

Явно има разлика, гледам около 2500 точки на 3дмарк05. Но се съмнявам да е толкова по-съвършена.

Link to comment
Share on other sites

Добре е, че си се осаферил навреме. След 2рия ти ред, таман се готвех да дръпна един монолог :)

Link to comment
Share on other sites

нищо особено. Имаше обвинения навремето, че използваха използвани части в лаптопите си. Лично аз бих стоял настрана.

Link to comment
Share on other sites

Аз използвам един CompaQ Presario V6500, може би е един от последните модели с мобилен едноядрен процесор, вече доста зорлен се намират такива. Имам го от Септември миналата година и съм доволен. Опитах се да сложа ХР, обаче драйвери бая трудно се намират.

Както и да е, според мен тия лаптопи са добри.

Преди няколко дена една позната си поръча комп и за и препоръчах HP tx-2000 таблетче. Мисля, че е много добро, ще видим какво ще излезне. Ако има заинтересовани мога да пусна някакви впечатления.

Друг лаптоп, който съм разцъквал наскоро е HP dv-6700 серията с процесори Атлон 64 Х2. Според мен са готини, ама съквартиранта го дразни, не знам по какви причини (мисля че вградения language bar е прецакан с езиците - мандарин не работи добре, аз съм доволен от кирилицата).

Последно ще кажа, че Дел Latitude не ме кефят особено. Много често ми бъгват там и не бачкат като хората.

Link to comment
Share on other sites

Мне, даже НФС Карбон не върви на 1024х768 медиум детайл. Върви де, ама позацепва от време на време, не знам този крайзис как ще ти тръгне.

 

ЕДИТ: samkijot, аз си говоря просто как вървят игрите на тази карта, не сравнявам с други карти (били те за лаптоп или пц)

 

Опа, сега се усетих, че аз говоря за друга карта - 8400ГТ. Емииии, то пак същото приблизително, 8400 пак е 512МБ и 128 бита, само 600 Мегахерца в сравнение със 700те на 8600ГТ.

Явно има разлика, гледам около 2500 точки на 3дмарк05. Но се съмнявам да е толкова по-съвършена.

8400 не е отделна видеокарта, т.е. добър графи4ен процесор , но без памет , 8400 ползва шерната системна памет , особенно ако сте с една пло4ка памет става 64-битова , което съвсем орязва възможностите и ... резултатите който дава са пове4е от добри за "вградена" видеокарта !

същото се отнася и за 7400

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...