Jump to content
BulForum.com

Бира


Recommended Posts

Очуден, че няма такава тема, и особено заинтересован от такава тема, ето ме, пускам я. Идеята на темата е хората да споделят какви бири са пробвали и харесват. Нека не си говорим как Славена е най-яката бира, щото влиза леко и струва малко. Обещавам, че и аз няма да кажа и дума за Bud Light или Miller High Life...то това за бири не се броят.

 

ОК, аз започвам. Не знам какво точно се предалага в България сега, но знам, че все повече има избор. Все пак ще почна с нещо, което съм сигурен, че го има - Duvel. Дяволска бира - Scottish ale правен в Белгия, високо алкохолно съдържание с ябълков, крушов и портокалов послевкус. Наздраве!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply
Stella Artois :)

Подървам мнението ти :) По "екзотични", ако мога така да се изразя, бири не съм пил но имам голям мерак я препочъчайте някое местенце.

Link to comment
Share on other sites

Абе няма шега ама като че ли Шуменското доста ми харесва.Зарибих се от 1-2 седмици да го пия и обикновенното и специалното и съм супер възхитен. А от чуждите Стелата.. за съжаление Хайнекена вече не ми доставя удоволствие... Може би Амстел... :rolleyes: От онези в Розенхофа с череша и с тем подобни не съм пил.. :ph34r:

 

oo da be zlobile zabravix i az coronata..

Link to comment
Share on other sites

с едни приятели в розенхофа по 1 време си бяхме поставили за цел да опитаме всичките и по 1 време ги бяхме преполовили ама не ни понасяше махмурлука и спряхме до там

 

иначе от вносните определено короната ме радва най много

от бг много туборг пия

Link to comment
Share on other sites

Очуден, че няма такава тема, и особено заинтересован от такава тема, ето ме, пускам я. Идеята на темата е хората да споделят какви бири са пробвали и харесват. Нека не си говорим как Славена е най-яката бира, щото влиза леко и струва малко. Обещавам, че и аз няма да кажа и дума за Bud Light или Miller High Life...то това за бири не се броят.

 

ОК, аз започвам. Не знам какво точно се предалага в България сега, но знам, че все повече има избор. Все пак ще почна с нещо, което съм сигурен, че го има - Duvel. Дяволска бира - Scottish ale правен в Белгия, високо алкохолно съдържание с ябълков, крушов и портокалов послевкус. Наздраве!

какъв е тоя послевкус на ябълки и круши :laughing:

ти да не ядеш плодова салата :huh:

бирата трябва да нагарча, това е :punk

най много ми е харесала от вносните - старопрамен/чешкия вариянт/

от бг бирите - постоянно ги развалят и променят - загорка беше най добрата, сега загорка е с вкус на спирт и пия каменица B)

Link to comment
Share on other sites

От българските най си тача Арианката. По принцип Арианката си е Загорка но не е минала определени процедури след което става Загорка специял. Найстина напоследък Загорката бая ме сваля и бързо ме опива а на другия ден смърдя на спиртоварна. А от вносните Хайникен 0.33 защото той все още си е вносен и не с прави и бутилира в Бг. Което пък от своя страна остава вкусаътму непроменен.

От тея с разни вкусове бая съм опитал но нищо не ме е привлякло. МОжеби една руска бира с джиндифил "Бочка" е много приятна за след обедите. но за съжаление я няма в Бг.

Link to comment
Share on other sites

Ебати, първо нямаше никакви отговори в продължение на бая време, после пък бирата трябвало да горчи... Сигурно има и един вид бира и това е, също така... И накрая единственият човек, дето каза хубави бири, макар и без да каже защо ги препоръчва, е другият американски представител. Ходи се разправяй. Blue Moon между другото хич не е екзотична. За 2007 е на първо място по продажби в литри в Америка. Dos Equis Amber е готина, ама lager-ът им не го долюбвам никак. Arrogant Bastard Ale не съм пил. Кой я прави?

 

Някой спомена Corona. Не е лоша като за лека биричка, но ми е прекалено безвкусна. Вярно, че й се цвръква лимонче, ама пак не е достатъчно като за мен.

 

Иначе като си говорите за Rosenhoff, там има хубави бири. Има и Duvel... Не помня дали имаше и Hoegaarden Grand Cru, но със сигурност я има в някои магазини като Сани. Тя е бая силна от вторичната ферментация на дрождите в нея, които още си плуват. Малко е странна птица и няма чак толкова изтънчен вкус, но си струва да се пробва. Иначе обикновеният Hoegaarden Witbier си е класика в белите белгийски бири и който е любител, няма как да не оцени. Leffe Brune също може да се намери в Rosenhoff и е много приятна тъмна бира - лек привкус на ябълка, от който честно казано доста поолеква и е доста приятна и за повече от няколко бройки...

Link to comment
Share on other sites

Пия Хайнекен,дето е в кутийка.Ходя редовно до Метро си взимам такава.От магазина до нас има и една хубава Бавария.Стелата също е много добра.Иначе от БГ рядко пия Загорка и Загорка Голд.

Link to comment
Share on other sites

Зимно време "Столично тъмно" наливно, силна, тежка и вкусна бира. Веднъж опитах бутилирана, но се различава леко от наливната по вкус. :beer:

Пролет, лято, есен, зима КАМЕНИЦА :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Пролет, лято, есен, зима КАМЕНИЦА :beerchug
Объркал си темата, тази е за БИРА :P
Link to comment
Share on other sites

В България най-обичам Столично тъмно, особено ако има наливно. От светлата бира - BECK's или TUBORG/Шуменско (няма много разлика за мен, така или иначе ги правят на едно място).

 

Наскоро взех да опитвам редовно други видове бира, балкански и европейски:

 

BECKS Gold - бутилка 0.33мл (Brewed in Germany)

 

photo_news_becks010604.jpg

 

На вкус мяза на американска бира. Гадна работа, яко газиран вкус и отдолу да се усеща нещо горчиво. Sux.

 

Warsteiner Premium - кен 0.33мл (Brewed in Germany)

 

00627.gif

 

Доста рязък вкус. Не ми хареса, но на колегата му допадна повече от BECKs-a.

 

Fosters - 0.5мл кен, австралийска.

 

Fosters_Beer_500CAN.jpg

 

Става за пиене, но май няма да си купя повече. Баланса ми бяга на мен.

 

Lasko Club - 0.5 кен, словенска

 

47194.jpg

 

Определено ми e една от любимите. На вкус ми прилича на българска бира отпреди 5-10 години.

 

Budweiser Select - 0.355мл бутилка

 

BudSel.jpg

 

Гадна американска бира. Гадна газировка и отдолу нещо да нагарча колкото да се усеща, че не пиеш вода. Sux...

 

Ozujsko Pivo - 0.5 кен, хърватска

 

img_ozujsko_pakiranja.jpg

 

В коментарите за нея в ratebeer.com също се споменават плодов вкус, това онова.. не знам как ги усещат тия неща хората, но определно си има нещо такова - доста приятен послевкус има бирата. http://www.ratebeer.com/beer/ožujsko-pivo/9374/

 

Стига толкова засега, по-нататък мога да пиша за още :)

Link to comment
Share on other sites

От светлата бира - BECK's или TUBORG/Шуменско (няма много разлика за мен, така или иначе ги правят на едно място).

 

Киро мойте уважения ама изобщо не ги правят на едно място, не обиждай хубавата бира. BECK's е продукт на нашта родна Каменица АД и е доста далече от класата на продуктите на Карлсберг

Link to comment
Share on other sites

Най-добрата бира за мен си остава Туборга.Въпреки че напоследък и Кайзера ми допада. Да ме извиняват всички дето пият Хайнекен, но според мен на тая бира само рекламата й е голяма. Адски безвкусна ми е.

Link to comment
Share on other sites

Най-добрата бира за мен си остава Туборга.Въпреки че напоследък и Кайзера ми допада. Да ме извиняват всички дето пият Хайнекен, но според мен на тая бира само рекламата й е голяма. Адски безвкусна ми е.

На мен пък Туборг не ми допада.Не знам що.Никаква разлика между нея и Загорка(даже Загорката по ме кефи).Аз пия Хайнекен,ама зат'ва хората са направили много видове бири,се на някой да му допадне няква.

Link to comment
Share on other sites

Хайде да ви кажа и моите впечатления след толкова обикаляне по света. Забравете, че свястна бира се произвежда извън Европа, това е най-голямата заблуда. Това Corona пък не знам изобщо кой го причислява към семейството на бирите като си е една чиста пикня с извинение. Според личните ми предпочитания, на първо място в класацията слагам местните белгийски марки, произвеждани от стотици години в разни манастири около градове като Гент например. Ако някой има път към Белгия, да се отбие в която и да е стара кръчма, за да разбере за какво става въпрос и къде е истината. На второ място в класацията за мен е оригиналния pilsner, който може да се прави само в Бохемия. След това слагам бирите, произлизащи от района на дъгата, започваща от Дания, миаваща през северозападната част на Германия и свършваща в Холандия. Това са трите региона, от които идва истинската бира. Всичко останало е някакъв опит за имитация, а пък да се говори за "бира", произвеждана извън Европа е просто кощунство. :) :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Снощи пих Murphy's Irish Red Beer. Не бях пил червено пиво и ми стана интересно и реших да пробеам. Не е зле има горчив вкус..приятна е :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...