Jump to content
BulForum.com

Температури на PC компонентите


fashion_m

Recommended Posts

И така, дъното ми е Асус P5K/EPU, чипсет P35. "Mainboard temperature" ми е около 40 градуса idle към 45 градуса под товар (3D игри)

Проц-а е Е8200, ~35 градуса idle и до около 45 под товар

Видеото е Асус EN8600GT silent (с пасивно охлаждане) и е към 45 idle и до към 60 под товар (понякога до 65)

Искам да попитам нормални ли са тези температури?

Link to comment
Share on other sites

Да.

Мерси. По принцип се интересувах най-вече от температурата на дъното (чипсета), защото ми се стори малко висока, но може и да се бъркам

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

За да не пускам нова тема ще питам в тази. Нормално ли е процесора(Athlon x2 4800+) при товар да ходи до 55-56 градуса? Някак си много ми се струва за процесор и затова питам :)

Link to comment
Share on other sites

За да не пускам нова тема ще питам в тази. Нормално ли е процесора(Athlon x2 4800+) при товар да ходи до 55-56 градуса? Някак си много ми се струва за процесор и затова питам :)

Нормално е. С боксов охладител си нали?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Процесора ми е AMD Athlon64 X2 4000+. Стандартно работи на 2.1 GHz, оверклокнат на 2.8.

Използвам програмата Stress Prime 2004 Orthos за 100% натоварване.

За засичане на температурата използвам Everest и SpeedFan.

 

Докато работи програмата достига някакви невероятни температури (поне за мен) от 85-90 градуса. Интересното е обаче, че като спра програмата темп. веднага пада с 20-тина градуса. Също така не мога да достигна такава темп. при нормални условия (архивиране, компресиране, игри). Въпроса ми е тази темп. реална ли е? И как е възможен такъв рязък спад?

Също така забелязах, че дори при натоварване темп. на двете ядра, които се показват поотделно, са доста по-нормални.

 

 

А в темп. на видео картата има графичен процесор и диод на графичния процесор. Когато някой каже "държи ми 60 градуса" напр. за графичния процесор ли става дума?

А темп., поне при мен, на паметта на графичния процесор е горе-долу колкото тази на графичния процесор.

Link to comment
Share on other sites

Еми лично при мен ги показва реално , при теб не се знае защо се получава така .

Това не е възможно да спада с толкова и да се качва отново само с пускането на програма , която не натоварва изобщо процесора или се бъркам нещо .

Както и да е , температурите на процесорите ги пише в биоса май .

п.п. Сигурно имаш някакъв процес , който в случея обърква нещата .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Еми лично при мен ги показва реално , при теб не се знае защо се получава така .

Това не е възможно да спада с толкова и да се качва отново само с пускането на програма , която не натоварва изобщо процесора или се бъркам нещо .

Както и да е , температурите на процесорите ги пише в биоса май .

п.п. Сигурно имаш някакъв процес , който в случея обърква нещата .

:laughing:

Всъщност програмата е за стабилност на процесора и натоварва на макс. Както казах със стандартните процеси, които използвам не мога да загрея процесора до толкова, ама нали трябва да се застраховам. Например в момента опитвам с архивиране на видео файл (не че някога архивирам видео освен ако не е в игра, която архивирам, ама това прави най-голям товар при архивация): натоварване 90-95% и дъжи 68 градуса + няколко градуса, защото сега е малко по-хладно от одеве когато писах другия пост и пак е далече от 85-90.

Сега обърнах внимание, че не само при пускане на тази програма се получават резките промени в темп. Като пусна нещо дето натоварва веднага мята 10 градуса отгоре и после като се спре пак рязък спад от 10-20.

В биоса си показва близо до това след спада, но не знам дали това по време на товар е реално.

Link to comment
Share on other sites

Нормално е да има разлика между ненатоварен процесор и при пуснат Prime, при мен прави около 30°С разлика (Е2180 с боксовия). По-притеснително е ако няма такава разлика, значи нещо се е объркало по охлаждането.

85-90°С е доста висока температура и по-скоро бих се притеснил за нея, но ме съмнява дали е реална, пипни радиатора до основата, и виж дали пари. Ако не можеш да задържиш пръста значи е време да намалиш овърклока и да смениш охлаждането.

Link to comment
Share on other sites

Няма да се плашиш-моя Celeron в idle си седи на 45-46...с боксовото охлаждане натоварен е удрял 70...ама сега с Arctic-a повече от 58 не качва :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...