Jump to content
BulForum.com

Nokia E51


LaN

Recommended Posts

Значи , в момента съм с Моторола RAZR v8 :

 

95319_654_m.JPG

 

Днес прегледах една Нокия E51 , доста ми хареса. Особенно подръжката на Wi-Fi , което смятам е голям плюс. Колебая се дали да я купя и да зарежа моторолката. Дайте съвет , изкажете мнение. Аз не съм много в час с gsm-ите , никога не са ме вълнували нови модели и т.н. , но за този се колебая.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Чудесен телефон е. Намирам копчетата за малко неудобни, но това си е нещо индивидуално. Компактен като размери, батерията е добра, процесорът е доста бърз. Дисплеят е малък, но пък за размерите на телефона е ок по мое мнение. Неприятното е, че звъни тихо, но аз рядко казвам,че даден телефон звъни силно :D На твое място бих разкарал Моторола-та без да се замислям много

Link to comment
Share on other sites

Като цяло телефона не ми харесва. Дизайно куца доста въпреки, че е използван E65 за база, но не са го доизкосорили според мен. Повече прилича на телефон от ниската класа от рода на 2ххх от колкото на смартфон от E-класата. Светкавица също няма, което гарантира сравнително по-лоша снимка. Версията на операционната система е възможно най-новата (9.2), което ще рече, че софтуер и писани програми за него почети няма да има. От друга страна сравнен с Моторолата е доста по-добър. Ако се двуомиш м/д двата телефона взимай Нокията, но ако искаш да го смениш има доста по-добри вариянти. Ако решиш да взимаш нещо друго пиши и ще гледаме да те насочим. Успех с избора! :)

Link to comment
Share on other sites

Ами взех го телефона , още преди да прочета мненията, съжелявам :) Харесва ми за момента, но е нещо ново като управление , не бях имал смартфон до сега. Някой да се сеща как беше тази програмка за смартфони , която обединява в себе си icq, skype И други месинджъри ? В магазина ми демонстрираха как се свързват през Wi-Fi мрежа и си говориш с някой на PC-то отсреща през скайп акаунта, но не мога да се сетя за името на програмата :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.fring.com/ - това ти трябва. Честито за телефона

 

Мерси :) А откъде мога да си сваля някоя игричка за новата придовка да знаеш ? :) И с какво се компресират филмите та от 700МБ да станат около 100 ? Имам предвид - с коя програма ? Субтитри могат ли да се вкарват ? Кодеци за филмите необходими ли са ? Леле , чак сега загрявам колко съм "зелен" с тоя вид телефони.

 

П.С. : между другото : боцнах fring-a , около мен има 2 wi-fi мрежички , едната е заключена , но с другата се свързах и проведох успешно първият си разговор от скайп акаунта през телефона към един приятел на PC -то си в Мадрид :D :punk

Link to comment
Share on other sites

Браво батка честито за хубавия телефон ,за допълнителен софт. виж ТУК и да знаеш всички сме "зелени" земята се върти доста бързо за някой технологии(в смисъл бързо се развиват и ни става все по- трудно да ги догонваме и разучаваме) :punk на този сайт трябва да се регистрираш и всичко е безплатно

Link to comment
Share on other sites

Честито за новата придобивка! Софтуер ще търсиш ТУК, а игри ще търсиш с резолюция 320х240 и също можеш да разгледаш дадените ТУК. Теми си търси в www.zedge.net Твоя модел още го няма там като избор, но ако дадеш примерно на E50 нещата ще стават и при теб, защото резолюцията е същата. Там има освен теми и wallpaper-и и клипчета. За Wi-Fi-то надали мога да ти помогна, защото не съм запознат. Моя лично няма.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ви момчета - супер сте :) С wi-fi-то се оправям , няма проблеми ;) Страхотия :) Подвижен Скайп навсякъде :) Мерси много за линковете, ще прегледам за полезни нещица :) :punk

Link to comment
Share on other sites

Мерси :) А откъде мога да си сваля някоя игричка за новата придовка да знаеш ? :) И с какво се компресират филмите та от 700МБ да станат около 100 ? Имам предвид - с коя програма ? Субтитри могат ли да се вкарват ? Кодеци за филмите необходими ли са ? Леле , чак сега загрявам колко съм "зелен" с тоя вид телефони.

 

П.С. : между другото : боцнах fring-a , около мен има 2 wi-fi мрежички , едната е заключена , но с другата се свързах и проведох успешно първият си разговор от скайп акаунта през телефона към един приятел на PC -то си в Мадрид :D :punk

 

как точно. и аз се опитах ама май нищо не направих :(. и аз днес се си го купих телефончето. като индианец съм :)

Link to comment
Share on other sites

как точно. и аз се опитах ама май нищо не направих :(. и аз днес се си го купих телефончето. като индианец съм :)

 

Ами лесничко е :) Правиш следното :

 

1.Отиваш на http://www.fring.com/ и избираш Download (предпочетох този вариант, защото там е последната версия на програмата, вместо да я сваля от дата-та примерно ).

 

2.В полетата отбелязваш вида на операционната система на телефона (Symbian OS, Nokia ) , след него модела на телефона ( E51) , избираш че си от БГ , вкарваш си телефонният номер и e-mail адреса.

 

3. Получаваш смс с линк , от който да изтеглиш последната версия .Можеш да го направиш през grps или wap връзката на мобилният ти оператор, аз лично го направих през wi-fi мрежичка ( как става търсенето на wi-fi мрежички и включването към тях съм обяснил след дългото писане тука ) . Дърпаш програмката и я инсталираш .След инсталацията, тя по принцип при мен беше в папката Инсталирани ( избираш "Меню" и от там "Инсталир." ) . След като я стартираш - първо трябва да си направиш акаунт във fring , за това се изисква отново интернет връзка на телефона. След като си направиш акаунт , при всяко включване на fring , ти се логваш автоматично в него . След това отиваш на телефонният си указател и ти излизат имената от него , но ако забележиш - менютата отдолу ще са на английси. Избираш лявото меню "Options" , "Setings" , " Configure services" и маркираш Skype. Ще те накара да си вкараш юзера и паролата от скайпа и като се логне - след имената от указателя ти ще се появи и листата с приятелите в скайпа. Това е.

 

Да отбележа : по време на регистрацията на fring акаунта ти , понеже е необходима връзка, телефонът сам ще те попита "да разреша ли използване на интернет от fring ?" , като дадеш "да", ще те пита отново : "да се използва ли автоматичната връзка зададена от оператора или да се определи ръчно" , избираш "не" и ще ти изкара прозорче в което ще са дадени твоите настройки за GPRS/WAP (каквото си пуснал там на телефона по подразбиране ) , или "Search for WLAN" . Избираш последното и ще почне да сканира за налични wi-fi мрежички около теб . Ако има такива - ще ти даде избор към коя да се включи .Някои може да са заключени , на тях в иконката им има нещо като малко катинарче, тези които нямат - са свободни и може да се включиш към тях. Това е. След като си избереш мрежата, то се включва към нея и прорамата е готова за използване :)

 

Можеш и сам да си търсиш wi-fi мрежи наоколо, от менюто : Сканир WLAN. Пак ще ти излязат наличните на мястото мрежи и си избираш някоя, даваш "select" на избраната и веднага се включваш :) Можеш веднага да браузваш или да активираш fring и да звънкаш на приятелите от Skype,Gtalk и там още 2 такива клиента :) Забелязах само ,че когато не съм изключил търсенето на wi-fi мрежи , по-бързо ми свършва батерията. Явно търсенето на такива мрежи си е енергоемко за телефона , така че когато не ползваш wi-fi връзката - изключи я (задаваш "Изкл. сканир. WLAN " ). Teлефончето е адски умничко , така че спокойно ;) , малко проби-грешки и ще се научиш :) :punk

Link to comment
Share on other sites

Всичко го бях направил до полето Settings. Аз като получих смс-а нямах wi-fi около мен и май го дръпнах чрез gprs. Дано не са ме дялнали много. После отидохме в някво кафенце и там имаше wi-fi. Свързах се и тогава направих акунта, работи и звъннах. Но дали беше през скайп - май не. Като набарам пак wi-fi ще пробвам. Мерси ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами това е :) Между другото - Честито и на теб за новият телефон :) На моят адски му се кефя , дано и на теб да ти хареса устройството :) :punk

 

едит : ами и през gprs-a да си си я дръпнал - не е много , защото програмката е малка , а доколкото се сещам gprs-a таксува на трафик. Програмката е под 1 МБ.

Link to comment
Share on other sites

Мда. Аз още като излезна апарата ми хареса. Поради факта, че 4 годинки карах със Самсунг Ц100, а той е тънък един такъв и ми се щеше и следващия да е тъничък. Харесва ми. Малко му е вискочка цената, ама така е, кво да се прави. Умно апаратче и сега ще трябва да свиквам.

Около 180 кб беше програмката. Сега си видях сметката и........добре е - няма инфарктни ситуации. При мен обаче кофтито е, че никой няма wi-fi :):). Иначе като свържа гсм-а с Нокия PC SUITE или както там се пише и има няква иконка дето с нея си конектнах гсм към интернет. Много не познати за мен работи се случват :):)

Link to comment
Share on other sites

Имам едно въпросче. Значи съседа над мен има 6120 и си е свалил Смарт мууви за д агледа и avi формта. Е аз от датата свалих поне 4 различни версии и нито една НЕ захапа. Може ли малко хелп :)

Link to comment
Share on other sites

Имам едно въпросче. Значи съседа над мен има 6120 и си е свалил Смарт мууви за д агледа и avi формта. Е аз от датата свалих поне 4 различни версии и нито една НЕ захапа. Може ли малко хелп :)

 

Ами незнам за това, но понеже avi-тата са си големички като обем , въпреки че имам 2ГБ карта в телефончето , аз просто конвертирам филмите на 3gp формат и готово . За конверсията използвам Nokia PC Suite - софтуера , който си сърви с телефона. Примерно едно avi от 700МБ го направих на 60МБ :) , което си е голям плюс (при това вкарах субтитрите вътре) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Имам едно въпросче. Значи съседа над мен има 6120 и си е свалил Смарт мууви за д агледа и avi формта. Е аз от датата свалих поне 4 различни версии и нито една НЕ захапа. Може ли малко хелп :)

 

Пробвай тази :)

 

За мачкане на ави-тата ползвайте pocket divx encoder Вгражда субтитри без проблем,и е доста бърз...Качеството е доста по-добро отколкото 3gp ;) Ето описание как става

Link to comment
Share on other sites

Ами незнам за това, но понеже avi-тата са си големички като обем , въпреки че имам 2ГБ карта в телефончето , аз просто конвертирам филмите на 3gp формат и готово . За конверсията използвам Nokia PC Suite - софтуера , който си сърви с телефона. Примерно едно avi от 700МБ го направих на 60МБ :) , което си е голям плюс (при това вкарах субтитрите вътре) :) :)

 

Ами .avi-то не е ли най добро като качество

 

НЕМО, мерси. Ще пробвам, че неврончета не ми останаха здравички :):):).

 

Другото дето пробвах вчера е. Vbox7.com. Влезнах през wi-fi - сичко е наред. Пускам клипче и ми иска Flash player. Влезнах от телефона в техния сайт ама не може да го свали. И от дата-та намерих флаш плейър за симбиан, но хич не ми го приема гсм-а. Явно съм много тъп баси :(

Link to comment
Share on other sites

Ха,много лесно се отказваш :D Аз колко безсънни нощи съм прекарал дорде си намеря всичкия софт кракнат не е истина...Иначе честито телефонче,нацелил си един от най-добрите бизнес телефони на пазара :)

 

За софт ето няколко линка:

 

www.all4smartphone.com

 

series60.ru

 

http://forum.allnokia.ru/

 

 

До колкото знам Vbox-а не може да се гледа,само Youtube...С помоща на ТОВА или направо от този адрес http://m.youtube.com/

Link to comment
Share on other sites

HEMO : свалих си това smart movie , oбаче при инсталацията ми вика : грешка сертификат , свържете се с .... някой си там " . Къв е тоя сертификат да го ....... ? Сещаш ли се ?

Link to comment
Share on other sites

Е всички сертификати ли да спрем. Те са много. Да не земе да стане някой фал :):).

 

При мен почти нищо не става. На всичкото отгоре не можах и във фринга да се конектна. 10000 начина пробвах. Оставям всичко за след сесията. :):) МЕрси за линковете

Link to comment
Share on other sites

Мерси HEMO . Aз видях тази тема, но програмите които са дали там - са неефективни при мен .Логнах се в сайта за сертификатите : www.symbiansigned.com , получих серитифат за смарт моови-то , но с програмите които са дали : едната ми дава грешка при подписването на програмата, другата ми изписа, че бета версията е изтекла и да съм свалил от еди-къде си нова (проверих , няма нова, само тя си е ) и се отказах от тях. Влязох в настройките на Aplication Menager-a , и отмених инсталацията само на подписани програми и стана сичко 6 :) :punk Инсталирам си квото си искам сега, и не ми иска повече тия простотий :) Подкарах и Smart moovie - даже си намачках вече едно avi с програмата която ни даде : pocket divx encoder , качих го на телефона и сичко тръгна на 6 ! :punk :) Филма си върви перфектно като качество, със субтитрите.... въобще - мерси много :punk :) Avi-то от 700МБ ми го направи на 200МБ, ма с карта 2ГБ...... пей сърце дет са вика :lol:

Link to comment
Share on other sites

Мерси HEMO . Aз видях тази тема, но програмите които са дали там - са неефективни при мен .Логнах се в сайта за сертификатите : www.symbiansigned.com , получих серитифат за смарт моови-то , но с програмите които са дали : едната ми дава грешка при подписването на програмата, другата ми изписа, че бета версията е изтекла и да съм свалил от еди-къде си нова (проверих , няма нова, само тя си е ) и се отказах от тях. Влязох в настройките на Aplication Menager-a , и отмених инсталацията само на подписани програми и стана сичко 6 :) :punk Инсталирам си квото си искам сега, и не ми иска повече тия простотий :) Подкарах и Smart moovie - даже си намачках вече едно avi с програмата която ни даде : pocket divx encoder , качих го на телефона и сичко тръгна на 6 ! :punk :) Филма си върви перфектно като качество, със субтитрите.... въобще - мерси много :punk :) Avi-то от 700МБ ми го направи на 200МБ, ма с карта 2ГБ...... пей сърце дет са вика :lol:

 

Това в папката: Инсталирани>Мениджър приложения ли е? Да знам и аз какво да махна

 

ЛАН, човече жив и здрав да си. Чесно майна спести ми скъсяването на живота с няколко години от нерви. Немо, мерси и на теб за линковете и помоща.

 

Аз от настройките на менаджера дадох: Инсталационен софтуер - включено и второто под него пак на включено. Дано да е верно

Link to comment
Share on other sites

Това в папката: Инсталирани>Мениджър приложения ли е? Да знам и аз какво да махна

 

Да, това е . Простого стартираш този мениджър, и избираш левия бутон отдолу : "Опций" , "Настройки" , "Инсталация софтуер" - то е маркирано "само подписани", слагаш го на "всички" (тъй мисля беше , абе ще се ориентираш ;) ) и готово :)

 

 

Едит :

Аз от настройките на менаджера дадох: Инсталационен софтуер - включено и второто под него пак на включено. Дано да е верно

 

Това второто е : "Онлайн проверка на сертификата" . То трябва да си е на изключено !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...