Jump to content

Photo

Фонд на алкохолиците

• Please log in to reply
2457 replies to this topic

#1 Grimjaur

Grimjaur

шопар

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 18259 posts

Posted 27 November 2007 - 08:33

примерно Фонд за закъсали алкохолици :lol:

Ами хайде, ето, правим го.За какво ще си говорим във фонда?Аз предлагам за рецепти против махмурлук, къде има евтино и свястно пиене, как се прави готина ракия/вино/водка/коняк.Защото в кулинарията не видях тема за производството на спиртни напитки в домашния условия(особено към 4 сутринта, когато налице имаш само един литър спирт и малко ванилова есенсция)

Моят фаворит срещу махмурлука:шкембе с бира.Но понеже вече около вкъщи няма, а не ми се бият 5 км рано сутрин, следващият водещ в класацията е кафе-кола(1:1) с малко аналгин и лимон.

Ваш ход :)
"Признателността ни към тези, които се сражаваха и които загинаха за нашата свобода, ни задължава да познаваме делата им - нека никога нищо не бъде забравено!"
Морален тероризъм е, когато човек с две висши образования е принуден да рови в кофите за боклук, за да има какво да яде.
Щом си решил да вървиш до края, върви сам. И не викай никого със себе си. Posted Image

#2 asd

asd

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2570 posts

Posted 27 November 2007 - 15:45

Тфа с кафе и кола е добро...ся празници идват :D .Мога да ви кажа и кръчма,в която ДА НЕ ходите :P .Аванти до главната-тфа е най-долнопробната дубка в целия град :blink: .Веднъж бях си поръчах една бира.....тя имаше вкус на повръщано(Загорка пия по принцип ама тая Загорка напрао :laughing: ) .Чакаш да ти дойдат картофките един час-абе кофти работа.Не ходете там-и пиенето и яденето не струва :P

Ами хайде, ето, правим го.За какво ще си говорим във фонда?Аз предлагам за рецепти против махмурлук, къде има евтино и свястно пиене, как се прави готина ракия/вино/водка/коняк.Защото в кулинарията не видях тема за производството на спиртни напитки в домашния условия(особено към 4 сутринта, когато налице имаш само един литър спирт и малко ванилова есенсция)

Моят фаворит срещу махмурлука:шкембе с бира.Но понеже вече около вкъщи няма, а не ми се бият 5 км рано сутрин, следващият водещ в класацията е кафе-кола(1:1) с малко аналгин и лимон.

Ваш ход :)

Казах ти заведение с евтино,но некачествено пиене ;)

Edited by asd, 27 November 2007 - 16:15.

Мек за сички-аз съм аут :D:D:D

#3 Grimjaur

Grimjaur

шопар

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 18259 posts

Posted 27 November 2007 - 16:00

Амх...мисля, че имаше тема, в която да се коментират кои заведения са хубави и кои - не са.
Друга изпитана на собствен гръб рецепта против махмурлук / внимавайте, това не е за гнусливи/ - зелева чорба, една чаша масло или мас/не слагайте олио!/, две сурови яйца, малко запечен лук, накълцан на ситно.Прекарва се два пъти с миксера и се жули.Ама има отвратителен вид, миризма и вкус.
"Признателността ни към тези, които се сражаваха и които загинаха за нашата свобода, ни задължава да познаваме делата им - нека никога нищо не бъде забравено!"
Морален тероризъм е, когато човек с две висши образования е принуден да рови в кофите за боклук, за да има какво да яде.
Щом си решил да вървиш до края, върви сам. И не викай никого със себе си. Posted Image

#4 Xciter

Xciter

пътеводител

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1774 posts

Posted 27 November 2007 - 16:06

Преди да легнеш пийнал, се пие мнооого вода. И на другия ден може и без нищо да се разминеш.
Posted Image
Блог DA Profile
"Our fathers were models for God, if our fathers baled, what does that tell you about god?"

#5 Grimjaur

Grimjaur

шопар

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 18259 posts

Posted 27 November 2007 - 16:08

Преди да легнеш пийнал, се пие мнооого вода. И на другия ден може и без нищо да се разминеш.

Да, защото всичко ще е в леглото ти. ;)

#6 sandman

sandman

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3685 posts

Posted 27 November 2007 - 16:31

При мен отдавна премина времето с обикновения махмурлук, който се лекува с традиционни методи. Преди като пиех и дори и на другия ден да ми е кофти(да ме били глава, да ми е отпаднало и да ми е кофти на стомаха), с 2 аналгина и един литър айрян се поосифервах и вече късни следобед нямаше и следа от махмурлук, но сега не е така. Сега не ме боли главата и не ми е кофти на стомаха. Сега ми се вие свят, имам сърцебиене и задух и имам чувството, че всеки момент ще получа инфаркт. Единственото лечение е 50 грама концентрат и много вода. За това вече избягвам да се напивам толкова, но все пак всяка вечер пия.
Мечо Пух: Гъбке, ще те набера!
Гъбката: Затвори Мечо, аз ще те набера!

#7 Curunir

Curunir

Nerevarine

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4588 posts

Posted 27 November 2007 - 16:39

Готино е, че има алкохолизирани хора на по 20 и малко години де!

Махмурлука не се лекува, той се избягва. Преди да легнете да спите след сериозно пиене - средата на две филии сух хляб без нищо и една голяма чаша вода.
Posted Image

#8 Белов

Белов

beer fan

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1637 posts

Posted 27 November 2007 - 17:25

Амм едно аспиринче преди кръчмата/купона и т.н.. Иначе сутрин течности с ИЗКЛЮЧЕНИЕ на вода. Въпреки че аз редовно си пия вода след запой и съм като болно прасе :D
Posted Image

#9 wbyte

wbyte

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 487 posts

Posted 27 November 2007 - 18:31

има едни хапчета RU-21. у нас се продават под името Антипухмалин - доста помагат :beerchug
айде наздраве на всички алкохолици във форума - да порнем на екс

#10 Grimjaur

Grimjaur

шопар

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 18259 posts

Posted 27 November 2007 - 19:11

Една стара рецепта за повръщане/изрових я от един старобългарски препис/:След напиване, особено ако тоя дето пие е "новобранка", се притопля вода и се пие няколко пъти.

#11 LifeFeel

LifeFeel

Final Fantasy

• Members ++
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1302 posts

Posted 27 November 2007 - 19:18

от майтапите - два пъти ядеш и два пъти сереш :lol:
C2H5OH - класическият превод - Цакни му две - Ха още пет - Охааааа! :laughing:

иначе витамини знам, че помагат
(даже гледах на един епизод на докторката Грей си върза система с витамини)
медици и фармацефти да помагат! :D

ех - голямо нещу са компютурите и интернета

Wikipedia - Махмурлук - Симптоми, Причини, Предотвратяване и Лечение :)

(има някои споменати неща като пиенето на много вода след препоркване, заради дехидратацията...)

мале, нямах си работа та четох на едно място...:
При консумирането на алкохол се образували две много токсични неща: acetaldehyde и malondialdehyde. Тези нещица увреждали клетките (все едно радиационно натравяне) затова и се чувстваме толкова зле след като сме плющяли яко (и редовно предполагам). Ако се вземела подходяща комбинация от антиоксиданти по време на поркането или преди да си легнем - махмурлука и увреждането на клетки можело да се попредотврати.

Ба! Пише, че с одъртяването сме ставали по-уязвими на махмурлук, загъзявка на черния дроб и ебавка на централната нервна систаме - бел. на прев. - глупости! поне в много познати държави с времето индивидите мутират успешно след дългогодишно хронично приемане на алкохол и е съвсем обратното - стават съвсем неуязвими на посоченото, а също така и на повечето известни заболявания.

Гъзарийките, които неутрализирали алкохолните вторични продукти:
витамин С, витамин В1, витамин Е, амино киселини S-allyl-cysteine и glutathione, селен. (хелп! :) )
Пробутват се търговски препарати, дето да се вземат при пийване или преди лЕгане
Anti-Alcohol Antioxidants - антиалкохолни антиоксиданти?
излизат някви хапчета
Google - Anti-Alcohol Antioxidants
ама ми се чини, че доста от нещата - поне витамините и магнезия си ги има във всякакви мултивитамини дето има бол край нас...

#12 Grimjaur

Grimjaur

шопар

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 18259 posts

Posted 27 November 2007 - 19:30

Утре като се осеферя, ще пусна рецепта за коняк в домашни условия.

#13 chistacha

chistacha

Double Power

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5038 posts

Posted 27 November 2007 - 19:40

Аз мога да кажа на всички алкохолици, че само хабите алкохола! Не мога да разбера хората, които пият за да се напият. Тва е пълна загуба на материал. Аз мога да ви кажа изпитана рецепта против махмурлук: качествен алкохол (в умерени количества) + дебело мезе + кисела салата = на няма проблеми с главния мозък!

...::Мusic Is The Drug:::...pucalka.gif
...:::Не разбирам шльокавица!:::...

#14 host

host

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9809 posts

Posted 27 November 2007 - 19:42

Гледам тук за вода и храна сте писали, че помагат.Да вярно е.Алкохолите са въглеводородни остатъци с присъединени хидроксилни групи и за разграждането им се отделя много енергия от организма( за това съм сигурен ).Това води до дехидратация и изтощение.А сега против махмурлук какво съм пробвал и работи.Нека първо уточня, че много рядко го изпитвам( не че не пия ).Та след огромно количество алкохол( повече от 12 големи твърди питиета ) на сутринта действа само +0.3~0.5 литра от последния алкохол.Пробвано е след един зверски запой в Карлово с домакина обърнахме на екс по една водна чаша водка( Силвър Клъб ) и после цял ден ни нямаше нищо( да не уточнявам, че вс. други бяха живи умрели ).За хапването и поемането на вода съм съгласен, но не трябва да се прекалява защото ако пренатовари човек вече и без това окаяния си стомах позата на 4 крака с парцал в ръка не му мърда.И накрая най-сигурното КОНСУМИРАЙТЕ С МЯРКА ;)

Едит: След помоща на @alchemy & @chistacha относно алкохолите, благодаря.

Edited by host, 28 November 2007 - 22:21.

#15 alchemy

alchemy

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3194 posts

Posted 27 November 2007 - 20:04

...Алкохолите са висши мастни кисилини( ако си спомням както трябва ) ... ;)

Не. Не си спомняш както трябва. Алкохолите са си алкохоли - хидроксилни производни на въглеводороди.
А против махмурлук - Алка-Зелцер (Бог да поживи изобретателя му!).
Веднъж се натрясках с едно вино менте - сутринта главата ми беше изтръпнала като крак и не се мърда от възглавката. Положените гигантски усилия за ходене до аптеката (на 50 метра) за Алка-Зелцер обаче си струваха.

Edited by alchemy, 27 November 2007 - 20:05.

...тия работи дет аз не ги знам никой не ги знае, щото аз знам всичко. така твърдят другите, не аз, щото съм и скромен, колкото съм и хубав.

Ходенето всъщност е поредица овладени падания напред.

#16 chistacha

chistacha

Double Power

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5038 posts

Posted 27 November 2007 - 20:12

...Алкохолите са висши мастни кисилини( ако си спомням както трябва ) ...

Те найстина са висши мастни киселини, ако се съди по коремчетата на хората, които го употребяват. :D
Обаче алкохолите са въглеводородни остатъци, към които е присъединена една или повече хидроксилни групи. А главата боли от алдехидите, които се получават при окислението на алкохолите. Висшите мастни киселини са в олио, зехтин, палмово масло и т.н.

Edit: с колегата сме постанли по едно и също време.

Edited by chistacha, 28 November 2007 - 19:47.

...::Мusic Is The Drug:::...pucalka.gif
...:::Не разбирам шльокавица!:::...

#17 Grimjaur

Grimjaur

шопар

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 18259 posts

Posted 27 November 2007 - 20:17

Наздраве, момчета!Ние с комшията пием у нас едно червено 5 годишно :)

#18 AssassiN

AssassiN

Kalam Mekhar

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4670 posts

Posted 27 November 2007 - 21:12

Относно пиенето:
1. Качествен алкохол
2. Мазни/кисели мезета
3. Колкото се може по-малко цигари
Това са трите най-важни неща при пиенето.
Лъжица мед преди пиене и вода преди лягане също помагат донякъде. Още от алкохола действа на другия ден, но в разумни граници, защото съм изпитвал двоен махмурлук и не го пожелавам на никого...

Ако вече сте във фаза махмурлук.
1. Алка Залцер (Бог да поживи откривателя му за втори път)
2. Магнезий
3. Течности - най-добре фрешове
"The soul knows no greater anguish than to take a breath that begins with love and ends with grief. But there are other anguishes, many others. They unfold as they will, and to dwell within them is to understand nothing.
"Except, perhaps, this. In love, grief is a promise. As sure as Hood's nod. There will be many gardens, but this last one to visit is so very still Not meant for lovers. Not meant for dreamers. Meant only for a single figure, there in the dark, standing alone.
"Taking a single breath."

#19 Divaka

Divaka

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1944 posts

Posted 27 November 2007 - 21:21

Просто мислете за утрешния ден...

#20 Grimjaur

Grimjaur

шопар

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 18259 posts

Posted 27 November 2007 - 21:59

Относно пиенето:

Лъжица мед преди пиене

Никой да не го пробва.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users