Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Снощи в локалния магазин (няма да споменавам името му, че ми се повръща и сере от тази верига), случайно мернах на стелажа с уискитата... The Pogues айриш уиски. От чиста фенщина към грозниците от бандата реших да жертвам някой лев и да го опитам. Одеве го сторих... На първо четене съм на мнение, че това е по-скоро нещо като коняк, много ароматно и с много мек вкус. После ще си пусна една тяхна плейлиста и ще се заема със сериозното дегустиране. Към момента обаче вече съм фен и на официалното уиски на бандата  :)

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Скандално добра бира!!!

 

 

STOLICHNO PALE ALE
 
STOLICHNO PALE ALE
 

Stolichno Pale Ale завладява с истинска експлозия от нотки на тропически плодове, богато малцово тяло и остър и продължителен хмелен финал.

Стил: Pale Ale

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

Днес ми подариха тази красота. Води се дарк и е с манов мед. Всъщност не знам как бих могъл да напиша рецензия, просто защото нямам база за сравнение, но определено ми хареса. Има много приятен сладникав вкус и с шоколад си пасва чудесно.

 

9414339i.jpg

Link to comment
Share on other sites

Веднъж само съм опитвал медовина и останах очарован. Предлага се и в Бг. Основно е полско производство. Има и рецепти как да се направи в домашния условия. Не е кой знае колко трудно, уж.

Link to comment
Share on other sites

Като се има предвид, че истинската медовина е била основна пиячка на дивите и изостанали племена в Русия, Полша и Словакия до преди италианците да ги открехнат на дестилацията. Наистина не би трябвало да е трудно за правене.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз нещо се зарибих по медовините. Поръчах си тази красота  и днес ми дойде. Става въпрос за Ядвига, или царицата на медовините. В момента съм запалил пура, разчупил съм един шоколад и я отпивам. Лично за мен тази експлозия от вкусове е уникална. За хора които искат тепърва да опитат медовина, препоръчвам да си вземат някоя по обикновена, просто за да разберат дали им допада този вид вкус. Наздраве.

Link to comment
Share on other sites

Тази е няква домашна, не съм сигурен до колко е добра. Всъщност, аз до сега съм опитал само два вида, но определено ми допада този вкус. На жена ми, както и на колегата ми не им допада. 

Link to comment
Share on other sites

6 бутилки са ми много засега.Ще опитам първо нещо домашно както каза от предлаганото в базара.Иначе вчера-днес предвид на настъпващото застудяване минавам на дядова усуканица  :)) 

usukanica_thumb-list.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
On 2/26/2019 at 10:37 PM, charmock said:

52985919_2570561996292528_32730971234736

Аз съм ЗА! В момента все още се боря с 29-ти.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 3/20/2019 at 10:31 AM, charmock said:

Тази вечер съм на тази прелест. Кръстник, наздраве.

9527764V.jpg

 

Хехе, наздраве! Това чудо го няма из нашия край. :lol: :beerchug

 

On 3/20/2019 at 12:00 PM, RaptoR said:

За мисира ей тва:

1538626710-wildturkey101proof70_18.jpg

ХАХАХА

 

Това е за истински мисири, мисир такъв! За такива заблудени мисири като теб е само царевична отвара "Пиринско": :lol::rofl:

 

PIRINSKO-KASA-0-5L20.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Позатопли се и биреното време дойде, но понеже масовките ми омръзнаха и спряха да ми харесват... търся нещо по-различно и ще се радвам, ако ме "отворите" за нови местенца, на които предлагат интересна бира (независимо в Пловдив или София).. 

 

Ще споделя моите впечатления от последната ми обиколка из Пловдив.

 

1. Котка и мишка

Гларус наливен - English Ale и Pale Ale - последния път бяха добре, веднъж пих там една, която беше мн кисела. Най-лошия ми опит с наливна бира.. Явно зависи от партида или нз, но този път бяха окей, но нищо особено. В София са си доста масови.

2. Пивоварница Каменица

Предлагат сет за дегустация от 4 бири, което е супер. Общо взето са:

Тъмна - беше добра, малко ми се стори недостатъчно газирана, а оттам и бедна на вкус и аромати.

Вайс - стандартен вайс, но ми хареса хубав е.

С чубрица - интерерсно и смело решение определено. Уникална за нашите ширини, но заради консерватизма тук не не мисля, че ще се приеме добре. В интерес на истината беше лека и пивка, с лек нюанс на чубрица. Може би ще е страхотна с комбинация с някакво мезе, нз.

И моят фаворит IPA-та - наистина добра. Понеже съм и на такава вълна и сега предимно те ме влекат, просто такова богатство на плодови нотки и мек вкус, впечатли ме. Мисля, че от българските няма по-добра IPA. 

3. Фабриката

За 3та година мисля, че предлагат тяхната бира. Някакъв Pale ale с плодови нотки е според мен, добра изработка, харесва ми много, вкуса и качеството си остават на добро ниво мисля, че не е пастюризирана.

4. Фирмения магазин на Hills

Новооткрито местенце. Предлага цялата цялата им гама в наливен и бутилиран формат. Близо е до пл.Съединение.

Пробвал съм им всичките бутилирани бири, за мен Summer Blanche ми е личния фаворит, но на всички им липсва нещо, с което да те грабнат толкова, че да си кажеш -> това е бирата. Аромат, дълбочина на вкуса, нз точно какво.

Има и гостуваща наливна бира всеки месец, така че могат да се опитат и чужди бири там.

От наливните им пробвах Helles Rauch (опушена) - Тя може би е най-уникалната им бира в асортимента. Аз лично я оприличавам на пушен свински бут :D  Хубава е, ако търсите нещо различно трябва да я пробвате. Наливната беше с доста по-богат вкус и аромат от бутилката.

5. No Sense

Мисля, че там е единственото място в Пловдив, където може да се намери Hoegaarden наливен. Някой ако не го е пробвал бих го препоръчал...Една от любимите ми бири от масовите марки.  Нищо общо с бутилчиците.

Преди имаха и техен Weiss, който беше стандартен но добър. Не всеки път го имат. Който обича Weiss ще го оцени.

6. Judge O'Neills Irish Pub до Джумаята 

Мисля, че е от малкото места в града, които предлагат наливен Гинес. Скъпо местенце, става за едно питие. 

Имат няколко ирландски наливни бири на марката O'hara's, които в Пловдив никъде не могат да се намерят. За София нз.

Тази, която пробвах е O'hara's IPA. Хареса ми, наистина беше хубава, а цената 600 мл към 8 лв те кара да се наслаждаваш на всяка глътка :D 

 

Бонус за София:

1. The Egg Bar - Намира се до метростанция Сердика. Най-евтиният наливен Гларус - 2.30 лв . (този в котка и мишка мисля, е беше към 4.50)

2. Видях, че по-горе сте коментирали медовината. В София знам, че предлагат домашна медовина в бар Абордаж и отзивите за нея са много добри. Лично не съм я пил.
 

Това е от мен, ще се радвам да чуя и от вас идеи :) 

Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2019 at 10:30 AM, Vetim said:

 

Това е от мен, ще се радвам да чуя и от вас идеи :) 


BeerStop Pub ул. „Отец Паисий“ 16, 4000 Център, Пловдив 
Аз по-голям избор на бира в Пловдив не бях виждал...

Edited by daniobg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Бира от магазина не съм пил от месеци, но  миналия ден, понеже ми свършиха запасите, се престраших да пробвам нещо и грабнах това леденото: дадох всичко от себе си да го изпия, но до половината стигнах само, другото отиде директно в мивката. Има толкова осезаем вкус и аромат на царевичен грис, че все едно ям качамак. Поредната бг масовка с абсурден маркетинг, в която няма и 10%  ечемичен малц, за хмел да не говорим. Само екстракти, заместители и имитиращи продукти.  Тъжна работа...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, deus_pld said:

Бира от магазина не съм пил от месеци, но  миналия ден, понеже ми свършиха запасите, се престраших да пробвам нещо и грабнах това леденото: дадох всичко от себе си да го изпия, но до половината стигнах само, другото отиде директно в мивката. Има толкова осезаем вкус и аромат на царевичен грис, че все едно ям качамак. Поредната бг масовка с абсурден маркетинг, в която няма и 10%  ечемичен малц, за хмел да не говорим. Само екстракти, заместители и имитиращи продукти.  Тъжна работа...

 

Такава е масовата продукция. А бирата си е много хубава. Интересно като не пиеш бира от магазина - откъде я пиеш? То е ясно, че когато сме по заведения пием наливната, но вкъщи няма как да се получи, дори и аз от години съм спрял машината, защото сам няма как да се сборя с количествата без да умра за около 5 години.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...