Jump to content
BulForum.com
netrootbg

Обща дискусия на тема автомобили

Recommended Posts

Май ще излезе, че с триногите не може да се бъзикат, тоест да се скриват нарушения. Наскоро, мой познат, ОТ СИСТЕМАТА, се прости с 12 точки и плати 600лв. глоба... Въпреки, че непосредствено, след като се е усетил, че са го снимали е спрял, върнал се е, лигитимирал се е, но полицаите са вдигнали рамене и са казали, че инфото се праща моментално на 4 различни места и намеса е невъзможна. Доста съм учуден от тая история, но е факт. Ако е така и ако никой не може да се измъкне, ми се струва много добра цялата история. Щом човек от системата си плати като поп парите, въпреки всичките му опити да се "оправи" по втория начин...

Май ще излезе, че с триногите не може да се бъзикат, тоест да се скриват нарушения. Наскоро, мой познат, ОТ СИСТЕМАТА, се прости с 12 точки и плати 600лв. глоба... Въпреки, че непосредствено, след като се е усетил, че са го снимали е спрял, върнал се е, лигитимирал се е, но полицаите са вдигнали рамене и са казали, че инфото се праща моментално на 4 различни места и намеса е невъзможна. Доста съм учуден от тая история, но е факт. Ако е така и ако никой не може да се измъкне, ми се струва много добра цялата история. Щом човек от системата си плати като поп парите, въпреки всичките му опити да се "оправи" по втория начин...

Не те е излъгал...Тия дето снимат само носят куфара и монтират от там на сетне само гледат някой да не свие хардуера...Скоро и винетчици ще си купуват полицаите...На скоро катаджия ми се жалваше,че жена му минала с неговата кола покрай засада,та се наложило да и плати глобата пикаят газ в шише всичките от тия триноги...

Edited by HEMO

Евала. Още да купят. Да ги монтират на всеки булевард по стълбовете.

Сега остава да сложа и камери на кръстовищата, които да следят за преминаване на червено.

Ако сложат такива камери, то 80% от шоферите ще са с актове. КАТ няма да смогнат, предвид, че половината система им е под DOS. Забрави! Като с камерата на пазарджишко шосе, която вече я няма де. Сложиха я със задание да снима всички, които преминават със скорост над 80км/ч, при разрешена 50 или 60. Докато идиотите се приберат, хардът е бил пълен. После се връщаха да го правят на 92... и накрая я премахнаха...

Иначе и аз съм за тея камери, за взимане на книжки, за големи глоби, но и за при следващо провинение от същия тип, тарикатът да иде в затвора или да се конфискува автомобилът, с който е извършено нарушението.

Аз след около 15 години, почти се научих да си слагам колана, значи има нещо, да знаете... Да кажем, че го премятам, защото е закопчан, че тая кола пищи като идиот, но пак е напредък. Нямаше сила, която да ме накара да карам с колан, аз на изпита бях без колан, защото забравих, та инструкторът, на средата ми го преметна и изпитващият каза, че ще се направи, че не го е видял това...

Миналия ден като ми скимна до долея малко антифриз , тръгнах да махам капачката за антифриза , но гумичката остана . Та с клещи е махнах днес и ще трябва да взимам нова капачка . Но въпроса ми е дали ще е фатално ако няколко дни покарам само с капачката , без гумичката или за няколко дни няма проблем .

47 minutes ago, MaiconDogg said:

Миналия ден като ми скимна до долея малко антифриз , тръгнах да махам капачката за антифриза , но гумичката остана . Та с клещи е махнах днес и ще трябва да взимам нова капачка . Но въпроса ми е дали ще е фатално ако няколко дни покарам само с капачката , без гумичката или за няколко дни няма проблем .

Няма проблем особено ако караш полека. Идеята е да не грее много, щото може леко да изплюе. Нищо не ти пречи да направиш от найлонов плик уплътнител - свиваш надве натри, слагаш на отвора и навиваш капачката отгоре. 

Взех нова сега . На доста места чета , че не трябва да е силно завита капачката на антифриза , но ако не е завивам както трябва вече за втори път гумичката ми остава . Явно ще трябва да си е завивам добре .