Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 11.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Още не е зима ама скоро ще трябва да си взема зимни гуми, че сегашните са тотална скръб на мокро. 

 

Кажете с какви гуми карате ? До сега съм бил само с Michelin Alpin за зимни и проблеми не съм имал никога. 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, kotora said:

Още не е зима ама скоро ще трябва да си взема зимни гуми, че сегашните са тотална скръб на мокро. 

 

Кажете с какви гуми карате ? До сега съм бил само с Michelin Alpin за зимни и проблеми не съм имал никога. 

 

Michelin CrossClimate All Weather.

Link to comment
Share on other sites

Имам чисто нови летни гуми. Май си намерих и зимни. Ще взема на сестра ми, които са на 2 години и 10к км. 

 

А те ще си вземат всесезонни. 

Link to comment
Share on other sites

Nokiian WR D4 са моите. Хубави са, когато има сняг и студ, но са много меки и като не е студено, или снежно, се износват бързо.

Link to comment
Share on other sites

След няколко боклучави Пирели и Гуд Иър, аз смятам да не се разделям повече с този модел на Мишлен. Макар и в момента да не въртя толкова километри заради работата от къщи, тия гуми за вече повече от три години не са мръднали, баси. А как само държат на вода - влизал съм със 100 км/ч на магистралата направо в едно водно "езеро" при супер силен валеж и колата почти не помръдва. :)

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, kotora said:

До сега съм бил само с Michelin Alpin за зимни и проблеми не съм имал никога. 

Е убу де, след като си доволен от гумите и след като бюджета ти го позволява защо изобщо търсиш алтернативи?

Едва ли ще намериш по-добро от Мишлен...

 

Аз лично в момента и летните и зимните на Пасата са ми BFGoodrich и за цената си са идЯлни. Моя гумаджия ми ги препоръча, с отстъпката дойдоха на около 130лв/бройката (205/55/16) + безплатен монтаж и баланс. За тия пари по-добро не вярвам да има.

Хем тая зима имаше и сняг повече и зимните се държаха доста добре. Но и колата ми е 4х4, което също има значение де. 

Летните на мокро са добре, на сух и горещ асфалт обаче понякога усещам едно "олекване" в предницата все едно има недостаъчно сцепление, но пък проблем в завои примерно не съм имал, дори и с висока скорост. Също така са и доста тихи. 

 

Преди тях карах с летни DAYTON: на хартия уж добри като показатели, на практика- ПЪЛЕН БОКЛУК! Едвам ги изтраях два сезона. След няма и 30 000км приличаха на парцал... 

Link to comment
Share on other sites

То и моята е 4х4 и е 2 тона кютук. Ама като изскочи тая възможност за Michelin-a на сестра ми, ще го взема :)

 

Кръстник, вече има Crossclimate 2 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotora said:

Кръстник, вече има Crossclimate 2 

Знам, ама старите имат още да карат. Догодина може и да ги сменя с новия модел. Със сигурност няма да имам никакви проблеми тази зима. :)

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, kotora said:

То при вас си е баш Зима, тука само един-два пъти ми се е налагало да карам в сняг и нямах никакви дертове. 

Имай предвид, че при нас не е типичната канадска зима, с която Канада е известна по света. Много рядко пада сняг в града и още по-рядко се задържа. За сметка на това през зимата се излива вода в библейски мащаби, затова и за мен лично гумата трябва да е перфектна в поведението си на вода основно, плюс прилични способности в сняг, защото чат-пат се налага и качване на близката планина. Между другото при нас зимните гуми не са задължителни в града точно поради описаните по-горе причини. Извън града обаче към планините стават задължителни. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Проверен сервиз, в който да правят люкове и ел стъкла?
На Виден механика (от който останах доста доволен) ме прати да ида в Квалитет, но малко се притеснявам от непроверени майстори.

Link to comment
Share on other sites

Може да им имаш пълно доверие. Преди години ходих при тях за доста специфичен проблем с кабрио и останах очарован от работата им. Пращал съм и доста приятели при тях - няма негативни мнения. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Тези слагаха имобилайзерите на определени марки автомобили за Лев Инс. Колегата си закара колата, сложиха му имобилайзера и колата полудя. После няколко пъти им я кара да я оправят, но те му обясняваха как нямало проблем в свързването.
След като имобилайзерите вече не бяха задължителни, махна имобилайзера поставен от Квалитет сервиз и проблемите изчезнаха.

 

Това е моят досег с тях.

Link to comment
Share on other sites

Имобийалзърите на Левинс са пълно лайно. От личен опит го казвам. На сестра ми колата гаснеше в движение заради тая китайска х*йня. 

 

На един  познат Q5-цата изобщо не палеше...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 8/9/2022 at 10:32 AM, kotora said:

Още не е зима ама скоро ще трябва да си взема зимни гуми, че сегашните са тотална скръб на мокро. 

 

Кажете с какви гуми карате ? До сега съм бил само с Michelin Alpin за зимни и проблеми не съм имал никога. 

 

Здравейте! Аз карам с Motoexpert , бюджетен вариант гуми. Колата е доста стабилна на пътя. Имам и зимни и летни. Дано съм Ви бил полезен. Успех с избора!

Edited by Naiden Goshev
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Днес обух едната кола с Michelin Crossclimate 2. Вече и ги тествах на доста сериозен дъжд. Доста добре се държаха. Ще видим като ги покарам малко повече и в различни условия как ще са.

Link to comment
Share on other sites

Забелязах, че имат ебаси грайферите и шарката е като типична зимна гума. 

 

Аз за сега съм минал с на сестра ми гумите към 500-600км и проблеми не съм имал. Сцеплението е дооста добро :) 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, kotora said:

 

Грайфера наподобява зимна гума, но разстоянието между ламелите е доста голямо. В това оношение напомня лятна гума. Според ревютата които четох, при тестове на сняг се представя по - добре от половината тествани зимни гуми... Дали ще успея да карам на сняг тази зима е друга тема. По принцип ги сложиш на кола която планирам да държа в Бг и да шофирам когато се прибирам за почивка. Струва ми се безмислено да купувам и зимни и летни гуми при положение, че ще се кара малко.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Veno said:

Ваньо, недей пътува с всесезонки зимата между Босна и БГ, е моя съвет...

Вени, май си забравил какво ти писах наскоро. Последни дни съм в Босна. Другата седмица вече ще съм се прибрал. По принцип всесезонките ще стоят на Опела в Пловдив. Когато се прибирам ще го карам него. Такъв ми е замисълът. Това обаче ще е след няколко месеца. Януари и февруари ще трябва да го търкалям него по пътищата на Европа. Между другото погледни тестовете на този модел. Представя се по - добре от много зимни гуми на сняг.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Veno said:

Забравих.... но за Европа още повече ти трябват зимни...

Аз тая зима ще карам със Nokian WR Snowproof...

В Нидерландия даже няма изискване за зимни гуми. Просто няма сняг там. Дори и да падне, до часове се е разтопил. Ще го преживея някак си.

За Nokian съм чувал само хубави неща. Все пак са правени от скандинавци.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...