Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Аз не съм казал, че не ми харесва. :) Казах, че не бих купил през 2021-ва година кола от 2015-та, която има таблото на модел на същата марка, пуснат през 2006-та.
И мислех, че говорим за Q7 тогава. Q5 е малко по-различно, а и MMI-а е обновен, щом има официална поддръжка на wireless Android Auto.

Бъди внимателен с тези ъпдейти ако ще си ги правиш сам, защото ако нещо не е наред по веригата, при ъпдейта блокира част от компонентите.

Един приятел с A5, тръгна ентусиазиран да прави ъпдейт на фърмуера, нещо се прецака заради прекъснат модул (част от усилвателят беше изгоряла, а там се намира всичко), тонколоните спряха изцяло и електрониката се нулира. До ден днешен, единият часовник показва 0:00. Никой до момента не може да го оправи. Дори от представителството на Ауди вдигат рамене.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

24 minutes ago, w00x said:

Аз не съм казал, че не ми харесва. :) Казах, че не бих купил през 2021-ва година кола от 2015-та, която има таблото на модел на същата марка, пуснат през 2006-та.
И мислех, че говорим за Q7 тогава. Q5 е малко по-различно, а и MMI-а е обновен, щом има официална поддръжка на wireless Android Auto.

Бъди внимателен с тези ъпдейти ако ще си ги правиш сам, защото ако нещо не е наред по веригата, при ъпдейта блокира част от компонентите.

Един приятел с A5, тръгна ентусиазиран да прави ъпдейт на фърмуера, нещо се прецака заради прекъснат модул (част от усилвателят беше изгоряла, а там се намира всичко), тонколоните спряха изцяло и електрониката се нулира. До ден днешен, единият часовник показва 0:00. Никой до момента не може да го оправи. Дори от представителството на Ауди вдигат рамене.


Ангеле, един така на няма 10к км чисто нова кола ми показаха в Еуратек как я беше попилял. Отишъл при някакви гаражници турбогъзари и какво правили неправили - ЦЯЛАТА инсталация изгорена.... Ама изгорена ти казвам. Отидох да ги питам при какви условия мога да си сложа усилвателя и касата и това ми показаха. Ей го, вика, гаранцията му пада и само комплект инсталация е над 5000 евро. Ай чиститу! 
 

23 minutes ago, Mockingbird said:

Абе човек (Никола) , къде сравняваш ауди с шкода....


Изключително близки са, много ясно ще ги сравнява. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Mockingbird said:

Дракон на предния капак?! 


Ще ползвам лафа на Галицин:
Когато намериш отговора на този въпрос ще се събудиш утре по-умен, отколкото днес.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, RaptoR said:

Изключително близки са, много ясно ще ги сравнява. 

Това изобщо не е вярно. Ако шкодата има дракон на предния капак, тогава е поне с няколко обиколки по-напред от което и да е ауди. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Такааа, другарчета - ако искате Дачия, най-рано февруари, ако пък искате Шкода, може да си поръчате за след осем месеца и половина. Има един единствен наличен Сюпърб хибрид за 82 хилди леа... Ай чиститу. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, w00x said:

Аз не съм казал, че не ми харесва. :) Казах, че не бих купил през 2021-ва година кола от 2015-та, която има таблото на модел на същата марка, пуснат през 2006-та.
И мислех, че говорим за Q7 тогава. Q5 е малко по-различно, а и MMI-а е обновен, щом има официална поддръжка на wireless Android Auto.

Бъди внимателен с тези ъпдейти ако ще си ги правиш сам, защото ако нещо не е наред по веригата, при ъпдейта блокира част от компонентите.

Един приятел с A5, тръгна ентусиазиран да прави ъпдейт на фърмуера, нещо се прецака заради прекъснат модул (част от усилвателят беше изгоряла, а там се намира всичко), тонколоните спряха изцяло и електрониката се нулира. До ден днешен, единият часовник показва 0:00. Никой до момента не може да го оправи. Дори от представителството на Ауди вдигат рамене.

Няма официална поддръжка на android auto. Просто се добавя един модул китайски и навигацията става модерна. Иначе мислех да ъпдейтвам ама е много голям филм като колата е американска. Трябва да се ъпдейтне софт-а до последния за US, след това през зеленото инженерно меню се правят едни схеми и чак след това се слагат карти за европа. 

 

 

Митак, сравнявам ги защото са VAG група. Разбира се нова кола, Шкода или Пасат ще е с по-евтини материали от аудито 2015 година. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kotora said:

Няма официална поддръжка на android auto. Просто се добавя един модул китайски и навигацията става модерна. Иначе мислех да ъпдейтвам ама е много голям филм като колата е американска. Трябва да се ъпдейтне софт-а до последния за US, след това през зеленото инженерно меню се правят едни схеми и чак след това се слагат карти за европа. 

 

 

Митак, сравнявам ги защото са VAG група. Разбира се нова кола, Шкода или Пасат ще е с по-евтини материали от аудито 2015 година. 

 

Не се нахаквай в тия ъпдейти. Доколкото знам, за всяка модификация на колата, ъпдейта е различен, според екстрите и инсталираните модули. Та се генерира индивидуално. И въпреки, че моят приятел си го генерира за неговия модел по VIN, удари тоя подводен камък с разваления усилвател и всичко отиде на майната си. Преди усилвателят работеше, но явно не са работели всичките тонколони. Мисля, че субвуфера не работеше. Но тъй като ъпдейта е стигнал до разваления модул и е спрял - всички тонколони спряха да работят. После обикаляне по сервизи, там всички "кадърни" и резултатът е налице. Няколко месеца каране на скопена кола, а в последствие купуване на усилвател втора ръка от чужбина, подмяна в Порше България и стотици левове назад. И системата пак има дефекти, както казах. Нерешими, явно. Или поне от капацитетите, на които я е водил. В това число официалното представителство за страната.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, RaptoR said:


Ще ползвам лафа на Галицин:
Когато намериш отговора на този въпрос ще се събудиш утре по-умен, отколкото днес.

Виден, ти от шега разбираш ли? 

8 hours ago, kotora said:

Митак, сравнявам ги защото са VAG група. Разбира се нова кола, Шкода или Пасат ще е с по-евтини материали от аудито 2015 година. 

Група са. И да...всичко поевтинява в последните години... И то е при всички.. 

 

 

Аз като ви разправям, че няма коли, вие ми се хилите... 

Link to comment
Share on other sites

Голяма работа като няма коли в крайна сметка. Все едно хляб няма. Че и цените им се качват, моля ти се. Тупнало ей сега нова кола от шоурума да се взима, че и зор се дава.
Айде няма нужда. Като се нормализира пазара втора ръка, ще си купя нова кола. Дотогава ще си карам с Алфичката. И без това е стегната вече. Почти.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Mockingbird said:

Виден, ти от шега разбираш ли? 

Група са. И да...всичко поевтинява в последните години... И то е при всички.. 

 

Аз като ви разправям, че няма коли, вие ми се хилите... 

 

Не видях някой да ти се хили - потвърждаваме поименно както се казва. Отделно говорим с дилъри и прочее. 
Ако някой иска бързо кола - корейските са почти без грижи. 

ЕДИТ: Ангеле, пак дрънкаш без да мислиш. Имам 300к в сметката си, които само до новата година ще отговарят на 200. Имаш ли мисъл да го сглобиш или да се хабя да ти го обяснявам нагледно? 

Link to comment
Share on other sites

Дам, определено сега не е момента да се купува втора ръчка кола....Нека се оправят доставките и ще имаме заливане на автомобили на вторичния пазар с много по-смислени цени.... 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, RaptoR said:

 

ЕДИТ: Ангеле, пак дрънкаш без да мислиш. Имам 300к в сметката си, които само до новата година ще отговарят на 200. Имаш ли мисъл да го сглобиш или да се хабя да ти го обяснявам нагледно? 

 

И ще си купиш кола, за да си запазиш стойността на парите ли? :D 
Кола! Най-бързо обезценяващият се пасив.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, w00x said:

 

И ще си купиш кола, за да си запазиш стойността на парите ли? :D 
Кола! Най-бързо обезценяващият се пасив.


Нямам по-спешна опция за реакция. Ти имаш ли? 
Почнах да гледам имоти в Гърция днес... Както и в Майорка. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RaptoR said:


Нямам по-спешна опция за реакция. Ти имаш ли? 
Почнах да гледам имоти в Гърция днес... Както и в Майорка. 

 

От мен ли искаш инвестиционни съвети? :) 

Имотите са много по-добър избор от автомобил със сигурност.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, w00x said:

 

От мен ли искаш инвестиционни съвети? :) 

Имотите са много по-добър избор от автомобил със сигурност.


Да ме видя някъде да искам инвестиционни съвети от тебе? 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, vikktorpenchev said:

@RaptoR защо смяташ, че 300к ще са 200к след нова година? 

p.s. не се заяждам, питам информативно. 


Ами може и да са по-малко. Газта е дотук три пъти нагоре, искат още 30% вдигане, ток ще плащаме минимум двойно, днес дизелът е 2.46... Четеш ли в другите теми какво пиша от средата на август насам по тия въпроси? 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, RaptoR said:

Тоест прост и елементарен въпрос те кара да мислиш, че искам инвестиционни съвети? От тебе? :laughing1:

 

Не. Показателно е обаче, че си си го помислил.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...